» »

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

CNet - Pregled statistike uporabe brskalnikov v zadnjem mesecu (in tudi dlje nazaj) kaže, da Internet Explorer še vedno izgublja tržni delež, medtem ko je Googlov Chrome na dobri poti navzgor. Nedavno izdan Internet Explorer 9 je sicer dosegel že 2,41-odstotni tržni delež, kar je dober rezultat za poldrugi mesec obstoja. Hkrati je že prehitel norveškega konkurenta Opero, ki še vedno žalostno životari pri dveh odstotkih.

Skupni delež vseh verzij Internet Explorerja pa je upadel na 55,1 odstotka, kar je najnižji odstotek v moderni zgodovini (to je po propadu Netscapa). Sledi mu Firefox, ki je izgubil odstotek in padel na 21,6 odstotka. Chrome je pridobil že 11,9-odstotni tržni delež (pretekli mesec tri desetinke odstotne točke plusa), medtem ko je Safari na četrtem mestu s 7,2 odstotka (0,6 odstotne točke plusa).

Opazimo, da so uporabniki Firefoxa bolj vešči posodabljanja brskalnika in hkrati manj priklenjeni na svojo verzijo z operacijskim sistemom od uporabnikov IE-ja, saj je Firefox 4 nabral že 5,4 odstotka, čeprav je izšel pozneje kakor IE9. Vzeti je seveda treba v obzir nepregledno množico uporabnikov Windows XP (53,2 odstotka vseh računalnikov), ki Microsoftovega brskalnika ne morejo nadgraditi brez migracije na Windows 7. Če bo torej šlo tako naprej, bo Chrome v nekoliko bolj odmaknjeni prihodnosti prehitel Firefox, Microsoft pa bo verjetno s primatom Windows obdržal vodilni delež IE.

36 komentarjev

RoSeR ::

Počasi a vztrajno gredo proti 2. mestu, potem pa še proti prvemu. :)

Izi ::

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.

axee ::

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.


Se smatram za malo bolj zahtevnega uporabnika interneta, ki je uporabljal najprej Opero nekaj let, nato pa FF, ki nikoli ni imel konkurence. Ne vem kako je lahko Chrome za manj zahtevne uporabnike, že velikokrat je bilo dokazano, da minimalističen UI in NAVIDEZ manj funkcij še ne pomeni slabšo uporabnost, kaj šele manjšo hitrost pri uporabi. FF je super, ampak so ga v zadnjem času malo srali. Če kaj slišim od kolegov, je tisto slavno okence, da FF že teče v ozadju, ter zmrzovanje samega programa. Z Chrome se še noben ni preveč pritožil.

PNG ::

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.


Torej je večina ljudi zahtevnih uporabnikov? LOL

Afo ::

PNG je izjavil:

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.


Torej je večina ljudi zahtevnih uporabnikov? LOL

Ne lepo je rekel da je večina ljudi v čredi. Drugače pa ja- večina ljudi slej kot prej hoče nekaj več- nekaj kar ni v osnovi dodano. Takrat se jih lahko šteje za zahtevne uporabnike.
Tudi ti in jaz pa nisva zahtevna uporabnika ves čas...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

RejZoR ::

Chrome je ok, predvsem zaradi hitrega zagona in res hitrega JS engina, ampak stvar mi deluje preveč glitchy. Pa ne vem zakaj. Nič ni resno narobe z njim ampak kar naprej videvam razne malenkosti, ki mi grejo na živce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Hudir je v malenkostih. Za resnejše delo uporabljam FF.

Ales ::

Drugače pa ja- večina ljudi slej kot prej hoče nekaj več- nekaj kar ni v osnovi dodano. Takrat se jih lahko šteje za zahtevne uporabnike.
Ali pa za zdolgočasene uporabnike. :D

Zahteven uporabnik je nekaj drugega. Včasih lahko tudi potrebuje kaj, kar v osnovi ne obstaja, ni pa nujno.

para! ::

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp
Death before dishonor!

mdural ::

para! je izjavil:

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp

če v ff natpikam slo in pritisnem enter me vrže na rtvslo :)

HeMan ::

para! je izjavil:

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp


Meni je tudi to ena glavnih prednosti chorma :)

Goldee ::

mdural je izjavil:

para! je izjavil:

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp

če v ff natpikam slo in pritisnem enter me vrže na rtvslo :)


Pol pa že ne zahajaš dosti na slotech ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Bor H ::

Sem bil dolga leta na FF pa me je Chrome prepričal, preprosto se je FF preveč vlekel. Je pa res da FF4 dela zelo lepo in me nič ne živcira kot me je 3.x včasih. Ne vidim pa dovoljšnje prednosti v njem da bi šaltal nazaj, sploh ker ne uporabljam nekih groznih dodatkov.

whiteghosted ::

Sm skos bil na chromu, ampak me je firefox 4 čist navdušo. Vse mi dela hitrej, kot pri chromu, tako da do nadaljnjega ostajam na mozzili.

Griffith ::

Jaz sem na FF pa ugotavljam da bi šel na chrome. Zakaj? Zato, ker mi FF zmrzuje. Ko brskam po netu se včasih kar ne odzove in postane bel. No, možno pa je tudi to, da je to zaradi slabe povezave z netom.

Zero0ne ::

Ponosen uporabnik "Other". 8-)
uname -o

arjan_t ::

para! je izjavil:

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp

https://addons.mozilla.org/en-us/firefo...

mtosev ::

Žalostno je da FF izgublja delež.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolie ::

axee je izjavil:

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.


Se smatram za malo bolj zahtevnega uporabnika interneta, ki je uporabljal najprej Opero nekaj let, nato pa FF, ki nikoli ni imel konkurence. Ne vem kako je lahko Chrome za manj zahtevne uporabnike, že velikokrat je bilo dokazano, da minimalističen UI in NAVIDEZ manj funkcij še ne pomeni slabšo uporabnost, kaj šele manjšo hitrost pri uporabi. FF je super, ampak so ga v zadnjem času malo srali. Če kaj slišim od kolegov, je tisto slavno okence, da FF že teče v ozadju, ter zmrzovanje samega programa. Z Chrome se še noben ni preveč pritožil.


Potem bom pa zgleda jaz med prvimi. Chrome se mi fuuul velikokrat noče maksimizirat iz menijske vrstice (ponavadi se mi to zgodi, če ga nekaj časa ne uporabljam oz. ko pridem iz zakljenjenega stanja računalnika nazaj na namizje). Poleg tega rabijo sprogramirat 11 različic brskalnika, za katere nimam pojma, katere so predstavljale kakšne funkcionalnosti. Ko ti nek uporabnik reče, da mu nekaj ne deluje pa spet iskat, če so v novi različici (ki se ti po možnosti samodejno posodobi) kaj spremenili, kar vpliva na delovanje tvoje spletne strani. Pri Firefoxu sem mel vsaj to srečo, da lahko uporabnikom namestim različico 3.6, kjer še deluje ena spletna aplikacija - v različi 4 ne deluje več. Kako bom to zagotovil pri uporabnikih s Chrome? Kako zadevo downgradeat, če bi bilo potrebno? Zakaj zaboga po toliko letih niso omogočili shranjevanja datotek v začasno mapo (tako kot majo vsi ostali brskalniki)? ...
Pa še en kup razočaranj je vse skupaj. Internet Explorer 9 je pa po zadnjih testih Javascript Enginea (Chakra) bil hitrejši od Chromea. Pa priznam, všeč mi je! :P

HeMan je izjavil:

para! je izjavil:

Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.

Ni ravno killer-feature, je pa zelo zelo handy. Kako, da nihče tega ne omenja kot prednost - hitrost uporabe je, vsaj po mojih izkušnjah, posledično dosti višja.

lp


Meni je tudi to ena glavnih prednosti chorma :)


Prav takšno funkcionalnost ponuja tudi Internet Explorer 9!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boolie ()

boolie ::

No, pa še enega failurja Chromea sem opazil. Dosti poslušam spletni radio, ki uporablja Windows Media Player vtičnik. Zadnjič se mi Chrome sesul in je vtičnik nehal delovati. Zadevo sem popravil, odstranil, ponovno namestil ... še zdej mi ni uspelo poštimati, da bi delalo.
V povezavi s poslovnim svetom ... Windows Media Player intergriran v Internet Explorerju, ki ga potrebujejo pri svojem delu zaposleni v podjetju, dejansko spet zaradi podpore neke druge spletne aplikacije deluje, v Firefoxu / Chromeu se pa sploh ne prikaže. Toliko o veselih trenutkih, ki jih prinašajo alternative. Včasih greš raje na kavo, kot da se zafrkavaš s tem.

nUUb ::

Kaj ni noben opazil IE9=Chrome po novem? Površno izgleda tako in deluje, prav tako je z FF4 vse kopirano iz Chroma.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

gti_ ::

Sem bil dolgo časa pristaš FF-ja ampak se je vedno bolj realizirala njihova zgodba o nezanesljivosti(nažalost :/), sem pa preizkusil že IE8 in sedaj IE9 in mi je ta zadnja verzija fenomenalna. Fantje so prenovili celotno platformo, naredili nov JS engine ki leti ko raketa, da ne govorim o podpori HTML5 standardu in strojnemu pospeševanju, ki ga imajo trenutno najboljšega, podpori spletnih pospeševalnikov (tudi slovenskih in varnostno preizkušenih, kar pri FF na žalost ni zagotovljeno). Brskalnik res deluje zanesljivo in hitro kot raketa, priporočam ;) Chrome se res spenja zelo hitro, ampak vsak ki visoko leta nizko pade ;)

boolie ::

nUUb je izjavil:

Kaj ni noben opazil IE9=Chrome po novem? Površno izgleda tako in deluje, prav tako je z FF4 vse kopirano iz Chroma.

Ja, minimalističen design mi je bil pri Chrome že prej všeč.
IE deluje po mojih ocenah, testih in občutku dosti bolje, všeč mi pa je, da je tudi design prevzel.
Firefox je prevzel podobo, ki bi jo pričakoval pred 10 leti - nekaterim je ta škatlatost všeč, meni recimo ni preveč - mi je bila prejšnja različica boljša.

gti_ ::

Sej ko bodo uporabniki ki so na XP-jih končno prešaltali iz tega stadorobnika, se bo delež IE-ja, glede na to da je sedaj spet prišel v svojo staro formo ;)

boolie ::

gti_ je izjavil:

Sej ko bodo uporabniki ki so na XP-jih končno prešaltali iz tega stadorobnika, se bo delež IE-ja, glede na to da je sedaj spet prišel v svojo staro formo ;)


Ali pa novo formo. ;) Konkurenca pravijo, da more bit zdrava - sploh med zastonj brskalniki.
Kateri je že tisti brskalnik, ki te sprofilira do tvoje obisti in ti ponudi oglas za nekaj, kar sploh ne potrebuješ? ;)

Kocovan ::

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.



Se popolnoma strinjam.


Če v Chrome-u napišeš v URL bar besedo "slo" in pritisneš enter, se znajdeš na slo-techu. Če enako storiš v FFju, bo začel iskat po keywordu "slo". Tako moraš pri FFju za doseg željenega URLja pritisnit puščico navzdol.


Zanemarljiva razlika. Če pa pogledaš da imaš v firefoxu enostavno vrstico z bookmarki strani, ki jih najpogosteje uporabljaš, pa je naenkrat firefox dosti bolj funkcionalen. Torej če si pogosto na slotechu, enostavno klikneš na bookmar bljižnico in si tam. Pri chormu boš ali tipkal, ali uporabljal njegov manj uporaben sistem bookmarkov...

Chrome so pač čimbolj zminimizirali, žal pa pri tem trpi tudi funkcionalnost.

Zato mislim da je chrome primeren ravno za nezahtevne uporabnike. Vsak ki bo potreboval malo več funkcij, pa bo pri chromu na slabšem. Ne ker funkcij nebi imel, ampk ker so skrite, manj priročne....
Tako da bo chrome izpodrival predvsem internet explorer, ki so ga že zdaj uporabljali ljudje ki jim je bilo bolj kot ne vseeno kateri browser uporabljojo in so uporabljali predvsem privzetega. Zdaj pa bodo uporabljali chrome, ker je hiter, enostaven in nezahtev.
Zahtevnejši uporabniki pa bodo pomojem ostali pri feirefoxu in operi.

Safari pa pomojem tudi pridobiva predvsem na račun applovih izdelkov.





Glede komentarjev da sta novi IE in FF kopiji chroma, pa se ne morem strinjat.
Skopirana je predvsem ena stvar, ki je dejansko zares uporbna, to je premik tabov na vrh, v področje vrstice ki je bila prej prazna in neizkoriščena. Drugače je vsak browser še vedno ostal zvest svoji osnovi.
Ampak ja, saj pravim, nezahtevni uporabniki ki uporabljajo samo par osnovnih gumbov so s chromom najbolj zadovoljni, hkrati pa se jim bosta IE in FF zdela kot kopiji, ker bodo pač videli samo novo zunanjost, ne pa tistega kar se skriva v ozadju browserja.

Sicer pa to je vedno tako da če nek browser uvede neko res uporabno stvar, jo drugi skopirajo.
Če se ne motim je FF bil tisti ki je prvi uporabljal tabe. Danes jih uporabljajo vsi browserji in je to nepogrešljiva stvar. Pa vseeno so ostali različni. Dejstvo pa je da če uporabne stvari ne boš uvedel oz. skopiral za drugimi, boš pač izgubil uporabnike. In tudi neunoo bi bilo izogibbat se nekim uporabnim funkcijam, samo zato ker jih ponuja tudi nekdo drug.

revvs ::

Ali ima Chrome tudi podporo pluginov kot Firefox ? Ker mi drugače ne deluje precej.

SkipEU ::

gti_ je izjavil:

sedaj IE9 in mi je ta zadnja verzija fenomenalna. Fantje so prenovili celotno platformo, naredili nov JS engine ki leti ko raketa, da ne govorim o podpori HTML5 standardu in strojnemu pospeševanju, ki ga imajo trenutno najboljšega, podpori spletnih pospeševalnikov (tudi slovenskih in varnostno preizkušenih, kar pri FF na žalost ni zagotovljeno). Brskalnik res deluje zanesljivo in hitro kot raketa, priporočam ;)


IE9 ima še vedno vse napake svojega predhodnika. Nadležno pozabljanje gesel ob izpadu elektrike, zmrzovanje, če imaš odprtih preveč oken, prav tako ne pusti shranjevat/tiskat/..., če je odprtih (pre)več oken, ...

techfreak :) ::

Vsak ki bo potreboval malo več funkcij, pa bo pri chromu na slabšem. Ne ker funkcij nebi imel, ampk ker so skrite, manj priročne....

Katere so te skrite, manj priročne funkcije?

Če se ne motim je FF bil tisti ki je prvi uporabljal tabe.

AFAIK je bila Opera.

dux ::

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo.


Na nekaterih področjih je Chrome že ujel Firefox oz. je celo malo spredaj.

Firefoxu tržni delež zadnje leto pada. Sicer počasneje kot IE-ju, pa vendarle.

Najpomembnejše je, da vlada konkurenca, ideje se kopirajo in se zato vsi brskalniki razvijajo hitreje kot bi se sicer.
Upanje je v nasih odlocitvah

Manu ::

p3104900Na nekaterih področjih je Chrome že ujel Firefox oz. je celo <a href="http://gs.statcounter.com/#browser-sa-monthly-201004-201104">malo spredaj</a>.[/st.citat naj bi izjavil:


Povezava je za Južno Ameriko. Svetovno pa

Povezava je za Južno Ameriko. Svetovno pa ni tako...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

illy ::

V prejšnji službi smo cel dan z Cneta pobirali in preiskušali alternativne brskalnike. Iskali smo hiter brskalnik za prebiranje tehnične dokumentacije z interneta. Na koncu nam je najbolj odgovarjal Avant Browser.

Ales ::

Avant Browser je baziran na IE, tako da ste več ali manj odkrili toplo vodo... Nekako dvomim, da je dejansko hitrejši od IE.

dux ::

@Manu: Ta graf je bil odziv na

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
.

Kot kaže je to mogoče, v Južni Ameriki pa se je celo že zgodilo.

Sicer pa sem našel zanimivo stran, ki analizira podtatke s statcounterja.
http://www.browserrank.com/.
Upanje je v nasih odlocitvah

CaqKa ::

Izi je izjavil:

Zelo dvomim, da bo Chrome kdajkoli prehitel Firefox, razen če ga izdelovalci kaj hudo ne polomijo. Ljudje se sicer vedno ravnajo po črednem nagonu, ampak kakor kaže graf je večina na Chrome prešla iz IE in precej manj iz Firefoxa, kar je tudi logično, saj je Chrome namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom interneta, ravno obratno od Firefoxa, ki je za najbolj zahtevne uporabnike.
Safari tudi vztrajno raste. Ali gre to na račun iPhoneov, Macov ali Windows se pa ne ve.

Probaj eno izmed zadnjih verzij chroma, pa predtem definiraj "zahtevnega uporabnika".

Chrome se je zelo razvil, nekateri pa še kar živite in trobite o njegovih featurjih izpred enega leta.
Chrome ga seka, FF pa mi je vedno manj všeč, ker iz verzije v verzijo postaja bloatware.

dux ::

@Izi:

Če pogledaš tale graf - http://gs.statcounter.com/#browser-ww-m..., boš videl, da izid firefox 4 na trend tržnega deleža zaenkrat ni vplival še popolnoma nič, kljub temu, da je na Firefox 4 nadgradila že približno polovica uporabnikov (tržni delež Firefox še vedno pada po 0,2-0,4 odstotne točke na mesec, Chrome pa še vedno raste z 0,8 do 0,9%.).
Chrome že nekaj časa pridobiva približno 1 odstotno točno tržnega deleža glede na Firefox (za moje pojme ogromno glede na velikost trga).
Maja 2010 je bila razlika v tržnem deležu ~23 odstotnih točk, Maja 2011 (res je povprečenega samo pol meseca) pa samo še ~10%.

Če se trend nadaljuje, bo Chrome Firefox ujel in prehitel že marca 2012. Bomo videli kako se bo obnesel sistem hitrejših nadgradenj Firefox, a vseeno sem pripravljen it stavit, da bo do konec leta 2012 Chrome skoraj zagotovo prehitel Firefox. (DISCLAIMER: Meni osebno je Firefox ljubši od Chrome, si pa ne zatiskam oči pred realnostjo ;) )
Upanje je v nasih odlocitvah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome na zgodovinskem vrhu, IE dnu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4714915 (12273) MrStein
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010656 (8684) gti_
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317671 (6874) Bor H
»

Firefox prehitel Internet Explorer 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
869584 (7386) Lion29
»

Brskalnika Internet Explorer in Firefox v Sloveniji skoraj izenačena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15815100 (11698) poweroff

Več podobnih tem