» »

brezžična povezava dveh routerjev

brezžična povezava dveh routerjev

tigrr ::

Rad bi brezžično povezal router, priklopljen na internet s kabelskim
modemom, z drugim brezžičnim routerjem, na katerega bi bila
priklopljena igralna konzola in PC (preko etherneta). Ali se to da ali moram namesto drugega routerja nujno uporabit network bridge+switch ?

BaRtMaN ::

Routerje se brezžično povezuje z WDS-om (Wireless Distribution System).

Na žalost je stanje tako, da morata oba routerja podpirati ta WDS.

Yacksy ::

Koliko bi bil pripravljen dati za usmerjevalnika, ki podpirata WDS bridge?
Shit happens

steev ::

OT: Dober si ti tist spisou. Takih clankov nam manjka. Svaka cast!
:|

Yacksy ::

Upam, da sem s tem komu malo razširil obzorje. Fajn bi blo kaksen sticky naredit z uporabninimi temami.

Drgač pa ni kaj veliko vprašanj glede članka, tako da ni naletel na bajno dober odziv.
Shit happens

tigrr ::

Super članek o brezžičnem mreženju, Dejan. Odziva ni, ker ni pravih ključnih besed v threadu, kot jih npr. najdeš v temle threadu tukaj.. WDS je relativno nerazširjena stvar..

Glede denarja: čim manj.

Imam že obstoječi LevelOne brezžični usmerjevalnik, nameraval sem nabavit asusov 500g-p usmernik (za client -( ki bil v access point načinu ali WDS načinu - še ne vem) in ga priklopit na LevelOne usmerjevalnik (ki bi bil master).

Vigor 2100 G dva komada sta ca. 35kSIT +DDV, kar je enako kot Asus, s tem da ima Asus še 2xUSB in print server in stakljivo anteno gor. Ceneje verjetno ne gre al ?


A je sploh nujno (kot pravi Bartman), da je kupujem še en master router z WDS-om , če masterja ne rabim za drugo kot internet provider ?


hvala&lp

Yacksy ::

Daj malo obširneje razčoži kako in zakaj potrebuješ WDS povezavo.

A boš to delal v okvirju stanovanja, ali boš delil internetno povezavo s sosedi?

V bistvu potrebuješ samo 2 usmerjevalnika, ki podpirata WDS bridge, jaz nisem nič kompliciral z nobenimi masterji. Preporsto vpišeš MAC naslove in zadeva laufa (vsaj na hardveru, ki sem ga jaz potreboval).
Kaj boš kupil pa je odvisno od tebe. Je pa precej odvisno od tega zakaj boš zadevo potreboval. Če to potrebuješ samo za stanovanje, imaš lahko tudi kakšno drugo opcijo.
Shit happens

tigrr ::

Kabelski modem je v prvem stanovanju, kjer ni uporabnikov interneta. V drugem stanovanju pa potrebujem žični in brezžični internet. Problem je, da kabelskega modema ne morem enostavno prestavit v drugo stanovanje, ethernet kabla pa se mi pa tudi ne splača vleči.

Torej trenutno je mreža taka:
Kabelski modem-> brezžični router LevelOne WBR-3400TX
-> 10m lufta in dve ne-nosilni steni - med stanovanjema
-> WLAN USB kartica na PC-ju
-> 10 Mbit povezava s crosslink kablom
-> konzola s HDD, deluje FTP server

Kot prvo bi rad imel s konzolo dostop do interneta brez vklopljenega PC-ja,
kot drugo bi mel žično povezavo konzole (ki mi služi kot bekap hdd
server) s PCjem in kot tretje print server, da ne bi rabu PC-ja vklapljat, če bi hotu s
prenosnika, ki je tud na wlanu kej sprintat.

Yacksy ::

Če ti usmerjevalnik podpira WDS nabaviš še enega in zadeva bo delala, drugače pa ne vem, če ne bo cenejše poigrati se s kakšno anteno. Tukaj ne potrebuješ kakšnih hudih moči. Ne manjka ti veliko, ker razdalja ni prehuda.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547307 (701) d4vid
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165115 (2628) mile
»

Ima kdo podoben WLAN-ojačevalnik

Oddelek: Strojna oprema
256714 (5502) lord111
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317876 (13359) Poldy
»

Brezžična povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
74495 (4368) Aston_11

Več podobnih tem