» »

Zakaj je velik avto pravilna izbira?

Zakaj je velik avto pravilna izbira?

«
1
2 3 4

forum1 ::

Pa naj bo to kakšen SUV, BMW 5, Audi A6 ali večji avto cenejših znamk. KLIK. Povzročitelju nič, nesrečniki v Fiat Bravo/Brava so pa vsi mrtvi. Na takšne stvari se je potrebno spomniti, ko se kupuje avto, ne pa na porabo, vzdrževanje itd. Isto je bilo pri "Mačku", sam je imel velik avto, potniki v Citroenu so vsi umrli. Ko vidim s kakšnimi jajci se dandanes prevaža mularija, me kar zmrazi. Zaradi same kulture povprečnega slovenskega voznika me čudi zakaj se v Sloveniji proda še toliko malih jajčkov.

(sožalje svojcem in vsem, ki ste jih poznali)
  • spremenil: forum1 ()

jype ::

Se pravi je edina smotrna izbira za hodit v trgovino



ali pa, če nimaš denarja za višji srednji razred

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

forum1 ::

Za slovenske ceste skorajda.

jype ::

Problem tega je, da če vsi začnemo uporabljat večje avtomobile, bo to pomenilo še več norcev v še večjih avtomobilih.

Bo potem kmalu treba bajte ojačat, da te kdo ne povozi ko spiš :P

Fizikalko ::

Sam imam podobno mnenje kot avtor teme, ja. Odkar imam sina, sem zamenjal hondo Civic za rabljenega Mercedes-a. Izključno zaradi varnosti. Sam imam pa starega Škodo Superb-a, smae reason (pa še veliko krame imam lahko notri in ko se gre na morje, gremo lahko z enim avtom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

kuglvinkl ::

Schneier piše, da je v US veča verjetnost, da se boš razgonu do smrti, če imaš SUV. In ravno zaradi tega si kupu SUV.

Go figure...

Fizikalko ::

Seveda pa ima jype prav... Ampak dokler imam možnost kupiti večje in močnejše avte kot v popvprečju ostali, bom to pač storil, jebat ga...

forum1 ::

Ne, to bi pomenilo več zverižene pločevine in manj žrtev. Če se en velik SUV zaleti v nekega malega Cliota ima ta lahko še tko super "absorbcijo energije" v pločevino pa od njega ne bo ostalo veliko, ker bo moral prevzeti vso silo trka. Če se zaletita dva bolj enakovredna, se bo energija tudi porazdelila bolj enakovredno na oba in ne samo na enega. Je pa res, da bodo sile zaradi teže višje samo po moje je ta kombinacija varnejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forum1 ()

Fizikalko ::

To pa nikakor, če bi vsi šli na večje avte, se temu sutrezno povečajo sile in smo na istem.... V tem primeru si pač kupim še večjega.. itd.

jype ::

Fizikalko> Seveda pa ima jype prav... Ampak dokler imam možnost kupiti večje in močnejše avte kot v popvprečju ostali, bom to pač storil, jebat ga...

Glede na to, da se moraš redno voziti, se mi tvoja odločitev zdi povsem smiselna.

Če se voziš manj kot enkrat tedensko in sta v avtomobilu redko več kot dve osebi, je tveganje premajhno, da bi se meni zdel velik avto upravičena investicija.

Na biciklu pa itak lahko vedno zaviješ s ceste, če je kriza.

forum1> Ne, to bi pomenilo več zverižene pločevine in manj žrtev.

Žal bi to pomenilo tudi večjo objestnost, višje hitrosti in še manj pozornosti. A se ti zdi, da bi voznik iz novice v prvem prispevku teme enako prehiteval, če bi vozil cliota? Je objesten, ni pa samomorilski, sem prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fizikalko ::

Se strinjam. Sam sem pa kar precej na cesti, sinko (žal) tudi, tako da res nimam druge izbire.

V tvojem primeru je pa edino smiselno imeti avto, kjer se pri malo kilometrih nabere čim manj obratovalnih stroškov (predlagam kakega manjšega Japonca).

worf ::

edina prava rešitev



Pa naj prehitevajo osli v škarje..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mr Hilter ::

forum1 je izjavil:

Pa naj bo to kakšen SUV, BMW 5, Audi A6 ali večji avto cenejših znamk. KLIK. Povzročitelju nič, nesrečniki v Fiat Bravo/Brava so pa vsi mrtvi. Na takšne stvari se je potrebno spomniti, ko se kupuje avto, ne pa na porabo, vzdrževanje itd. Isto je bilo pri "Mačku", sam je imel velik avto, potniki v Citroenu so vsi umrli. Ko vidim s kakšnimi jajci se dandanes prevaža mularija, me kar zmrazi. Zaradi same kulture povprečnega slovenskega voznika me čudi zakaj se v Sloveniji proda še toliko malih jajčkov.

(sožalje svojcem in vsem, ki ste jih poznali)


Ja, kriv je tisti ki se v malem avtu pelje, ne pa povzročitelj nesreče. Vsaka čast tistemu ki te je napumpal da si se zakreditiral in kupil ''varen'' avto.

Drugič pred nakupom uporabi http://www.euroncap.com/

Zheegec ::

Waw, primerjaš velik dražji avto s poceni malim starejšim hatchbackom. Če bi recimo namesto bravota bila žulijeta (ki je trenutno no #1 family car kar se varnosti tiče) bi bilo seveda drugače, z malo sreče bi tisti v avtu bili živi, povzročitelj pa s svojim SUV na strehi in brez glave... Mislim, da ima samo Volvo SUV z ojačano streho...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlazP ::

Kolikor je meni znano, je za potnike v Citroenu bil usoden trk s tovornim vozilom in ne Mačkovim SUV ali karkoli je že vozil. Tudi če bi sami sedeli v kanšnem SUV, BMW 5, Audi A6 ali večji avto cenejših znamk, bi se stvar verjetno enako končala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

TOP ::

Kaj ti pomeni velik avto,ko priletiš v drevo ali v kakšen steber je ista ali maš Marcedes ali Punta.Odvisno je tud kako prime,oziroma v kateri del avta prej prime.Pa prinas kar se tiče velikih avtov jih je največ takih,ki so stari 10 in več let,tak te ne bo rešil.

Zheegec ::

Ojoj, v tovornjak so prileteli? To pa potem res ni šans, ja... Žalostno. Povzročitelj pa spet preživel, ker je najbrž šofer Fiata poizkušal reševati in je rešil napačno osebo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

borisk ::

Zheegec je izjavil:

Ojoj, v tovornjak so prileteli? To pa potem res ni šans, ja... Žalostno. Povzročitelj pa spet preživel, ker je najbrž šofer Fiata poizkušal reševati in je rešil napačno osebo...


tuki je mal zmede, v včerajšni nestreči je bil udeležen pickup, ki so vsi registrirani kot tovorno vozilo...

jype ::

In pickup ni SUV temveč tovorno vozilo.

Dr_M ::

Kok pa jih na leto prileti v drevo ali steber? Oz koliko je procentualno glede na ostale nesrece?

Meni osebno so tudi bolj usec veliki avtomobili, naceloma bolj varni, udobni, prostorni, ampak po drugi strani, tudi malo drazji za vzdrzevanje.

Drugace pa SUVi in in pickupi niso nek zgled varnosti. Mnogo bolj varna je ena velika sodobna limuzina.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Double_J ::

Za po mestu ne moreš imeti ogromen avto. Poleg tega v mestu ni kakšnih hudih nezgod, kolikor se spomnim samo kdaj ponoči ko je kak pijanec.

Kdaj je bila zadnja smrtna nezgoda v LJ?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Seti5000 ::

pickup je POLtovornjak (in ne suv), jajca od avta za kmete da prevažajo drva

jype ::

Double_J> Kdaj je bila zadnja smrtna nezgoda v LJ?

Vsak mesec kdo kakega pešca zbije :P

Dr_M ::

Za po mestu ne moreš imeti ogromen avto.


Zakaj pa ne? Jaz svoj 4.75m dolg karavan z lahkoto vozim po centru Lj. Je ravno tako okreten, mogoce se bolj, kot AX, ki sem ga vozil pred leti. Tudi pri parkiranju ni kaksnih tezav, ko se enkrat navadis. Je res, da to ni mestni avto, ampak za obcasno voznjo skozi mesto, pa ni panike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ShowDown ::

KLIK

Tukaj je prikazano zakaj SUV-ji ponavadi ubijajo ljudi. Ker slabo absorbirajo energijo manjših avtomobilov in se enostavno "zarijejo" v njih.

Double_J ::

Vsak mesec kdo kakega pešca zbije :P


Tle govorimo o smrtnih žrtvah v avtomobilih. Jaz se nazadnje spomnim, da so bili v LJ mrtvi kakih 6let nazaj, ko so bili oboji pijani in so eni šli čez rdečo.

Za LJ je idealen kak clio, sem imel kangoo pa je bilo že opazno težavnejše vse skupaj.
Dve šivanki...

Valvoline ::

Če ti je usoda pisana da boš umr v avtu te noben SUv ali akrkol podobnega ne bo rešil....

jype ::

Valvoline> Če ti je usoda pisana

Nobenmu ni, sem preveru. To so zmer ldje krivi.

kmetek ::

Letos je za 50% več smrtnih v istem času. Sistem ne funkcionira.

Valvoline ::

Še največji SUV ali Merđo je pičkin dim napram lahkega 10 tonskega tovornakiča kajšele standardnega 40-50 tonskega šleparja.

jype ::

Valvoline> Še največji SUV ali Merđo je pičkin dim napram lahkega 10 tonskega tovornakiča kajšele standardnega 40-50 tonskega šleparja.

Na žalost pa za SUV niso potrebni bolj rigorozni preizkusi usposobljenosti.

prox ::

v avto namestiš rally kletko pa je zadeva rešena ;>
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Dr_M ::

Valvoline je izjavil:

Še največji SUV ali Merđo je pičkin dim napram lahkega 10 tonskega tovornakiča kajšele standardnega 40-50 tonskega šleparja.



Zakaj raje nisi omenik kaksen tovorni vlak. Ali pa kar meteorit mogoce?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

madog ::

Seti5000 je izjavil:

jajca od avta za kmete da prevažajo drva


res jajca...
Nissan NAVARA
WV AMAROK
Toyota HILUX
Mazda B2500
Mazda BT50
.
.
.
.
To so vsi avtomobili ki so pickupi pa naj bo singlecab ali doublecab, pelje se jih lahko 5 pa še pol bajte lahko peleš na morje res so jajca

se ti vid da trave od bliz še nisi vidu....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

forum1 ::

Mr Hilter je izjavil:

forum1 je izjavil:

Pa naj bo to kakšen SUV, BMW 5, Audi A6 ali večji avto cenejših znamk. KLIK. Povzročitelju nič, nesrečniki v Fiat Bravo/Brava so pa vsi mrtvi. Na takšne stvari se je potrebno spomniti, ko se kupuje avto, ne pa na porabo, vzdrževanje itd. Isto je bilo pri "Mačku", sam je imel velik avto, potniki v Citroenu so vsi umrli. Ko vidim s kakšnimi jajci se dandanes prevaža mularija, me kar zmrazi. Zaradi same kulture povprečnega slovenskega voznika me čudi zakaj se v Sloveniji proda še toliko malih jajčkov.

(sožalje svojcem in vsem, ki ste jih poznali)


Ja, kriv je tisti ki se v malem avtu pelje, ne pa povzročitelj nesreče. Vsaka čast tistemu ki te je napumpal da si se zakreditiral in kupil ''varen'' avto.
/


Jasno je kdo je kriv in kdo ni ampak kaj zdaj to pomaga mrtvim in svojcem? Povzročitelj bo dobil par let zapora in bo s traumami ali brez lepo živel dalje. Zajebal je pa tri mlada življenja. Da so norci na cesti je potrebno vzeti v zakup, vedno so bili in vedno bodo zato bom sam pač vedno vozil velik avto, pa če se mi že kak norc z velikmi avtomobilom zabije je vsaj malo več možnosti, da preživim, če že ne pa tudi norec ne bo imel veliko možnosti, da bi, če sta vozili približno enakovredni. V konkretnem primeru nista bili in so umrli nedolžni, povzročitelj pa jo je odnesel s par praskicami.

Sicer pa če se ne znaš kontrolirati pač vzameš velik avtomobil z malo konji pa je stvar rešena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forum1 ()

Siddh ::

forum1 je izjavil:



Sicer pa če se ne znaš kontrolirati pač vzameš velik avtomobil z malo konji pa je stvar rešena.


če se ne znaš kontrolirat sploh nebi smel vozit drugega vozila kot bicikla pa mogoče kakšno čebelico


Phil ::

Tele regionalke pa so ena velika žalost kar se varnosti tiče :(. Bi morali bolj forsirati hitre ceste, saj pri današnji mehanizaciji spet ni tak problem.

Bananovec ::

Well, povzročitelja poznam...
Sicer pa naj bi povzročitelj prehiteval tovornjaka na nevarnem(nepreglednem ? II si je treba ogledati lokacijo) odseku. In tam je med prehitevanjem but v drugi osebni avto.
Sicer pa je ta tip kar izkušeni glede na to, da v enem dnevu naredi več kilometrine kot nekateri v celem mesecu.
Poškodbe: poškodbe roke + pretres možganov
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

Če govoriš o povzročitelju nesreče pri Ptuju, potem ti je verjetno tudi znano, da je pred nekaj leti že bil odgovoren za nesrečo s smrtnim izidom.

GrimReaper ::

Ko vidim s kakšnimi jajci se dandanes prevaža mularija, me kar zmrazi. Zaradi same kulture povprečnega slovenskega voznika me čudi zakaj se v Sloveniji proda še toliko malih jajčkov.

Kakor za koga, jest se veliko raje vozim s svojim Puntom kot pa s kakšno 4.8 metra dolgo limuzino. Zaradi majhne moči (1.2 60 konjev) se počutim celo bolj varnega.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

marvin42 ::

GrimReaper je izjavil:


Kakor za koga, jest se veliko raje vozim s svojim Puntom kot pa s kakšno 4.8 metra dolgo limuzino. Zaradi majhne moči (1.2 60 konjev) se počutim celo bolj varnega.


Podpis. Temu primerno imam zato tudi nižjo hitrost, prehitevam skoraj nič (kak traktor včasih). Če bi imel eno veliko mrcino, bi temu primerno verjetno tudi vozil in bi bilo povečanje moje varnosti na račun zmanjšanja moje varnosti (in tudi varnosti drugih).
Mostly Harmless

Meizu ::

Ti rečem, da je kak starejši volvo s polmetrskimi odbijači bolj varen kot večina novih avtov nizkega razreda. ;)

Buddah ::

Mislim da bi blo treba delat bolj na temu da se zrihta ceste, še bolj kot to pa mentaliteto voznikov. Reševat problem s tem, da si bi kupoval večje avtomobile se mi zdi mal neodraslo. Ne ogrožajo nas avtomobili sami, ampak ljudje oz. vozniki. Torej je problem v nas samih kajne? Ne mormo zdej kr posplošit "če se veliko voziš si kupi velik avto ker je bolj varen". Velik ljudi nima denarja za velik avto, kaj šele za vzdrževanje le tega. Pravila na cesti so osnovana tako, da naj bi si bili vsi enakovredni in enakopravni. Objestnim voznikom, ki povzročajo take nesreče bi blo pa treba vzet vozniško ter jih nekak disciplinirat, tako da bi bili za vzgled drugim. Bilo bi koristno, da bi posneli več reklam, ki bi ozaveščale ljudi o vožnji na cesti, svoje vtise in občutke pa bi pojasnili vozniki, ki so na svoji koži občutili slabo stran svoje objestnosti.

Meizu ::

Meni zanimiva rešitev bi bila, da bi dejansko onemogočili prehitevanje avtomobilov. Niti na ravnicah. Tako bi se IMO kar učinkovito znižala povprečna hitrost slovenskih voznikov, ker bi se verjetno vedno našel nekdo, ki bi "oviral" vse ostale voznike v koloni s tem, ko bi vozil po omejitvah. Prehitet ga pa ne bi smel. Pa bi blo.

Seveda se bodo tukaj oglasili tisti, ki se jim vedno nekam mudi - jebiga, pa se odpravi na cesto malce prej. To ni izgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ramon dekers ::

a ni bila še ena noseča notri?

s1m0n ::

Ja, naj bi bila!

Ramon dekers ::

Meizu je izjavil:

Meni zanimiva rešitev bi bila, da bi dejansko onemogočili prehitevanje avtomobilov. Niti na ravnicah. Tako bi se IMO kar učinkovito znižala povprečna hitrost slovenskih voznikov, ker bi se verjetno vedno našel nekdo, ki bi "oviral" vse ostale voznike v koloni s tem, ko bi vozil po omejitvah. Prehitet ga pa ne bi smel. Pa bi blo.

Seveda se bodo tukaj oglasili tisti, ki se jim vedno nekam mudi - jebiga, pa se odpravi na cesto malce prej. To ni izgovor.



ja in potem je problem ena jeb... penzijonistka ka ima cajta VELIKO preveč, in vozi 20 km pod omejitvam. Mater kaj boste vi še ugotovili, še dobro da ne sediš v DZ.

ShowDown ::

@Meizu
Samo zate so naredili test:
KLIK!
:)

EDIT: Še za ostale - tale Volvo je precej večji in težji kot Modus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

kurjač ::

@madog
Od kje tebi, da je Nissan NAVARA varen avto?
Še tisto zvezdico ki jo ima, ima dejansko prečrtano.

http://www.euroncap.com/results/nissan/...

Blinder ::

navara ni avto, navara je delovni stroj. volan menjalnik nosilci motorja vztrajnik podvozje, vse to je manj udobno ali da manj užitka v vožnji v primerjavi z avtom, ponavadi je tako pri pickupih.

In kaj naj bi rešil težji avto? Težji avto je dober samo za tistega, ki je v njem, in v enaki meri slab za ubogega soudeleženca v nesreči. Tako da se vozit s tankom češ da je bolj varno je egoistično.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219608 (15966) sebas4
»

Izpit za kategorijo B in prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12920874 (18639) Unknown_001
»

trenutno najcenejši mali avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10820891 (18023) Zvezdica27
»

Tata Motors predstavil najcenejši avtomobil na svetu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21435092 (25108) jype

Več podobnih tem