» »

Novi windowsi in ram.

Novi windowsi in ram.

ares ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi bodo windowsi 7(najnovejši) delali, če jih preinštaliram na XP.Moj prenosnik:

INTEL CELERON
Processor 1,5Ghz
Ram 504MB(...bom povečal)

lp

DeeCoy ::

Težko oz. zelo počasi.

Brias ::

z pol mega pomoje da niti instalacija ne bo delovala, z en mega bo.... vendar... ZELO POCASI...

ce imas moznost vsaj memorijo nadgraditi na 1.5 GB - 2.0 GB in dobiti katerikoli pentium centrino base oz procesor, ki ni celeron....

pazi edino da ce bos dobil 64bit procesor, in 64 bit winse.... takrat bo instalacija delovala sele z 2 GB rama...

ares ::

Če kupim še 1GB rama in ga dodam 512MB in procesor pustim tak kot je, mi še zmeraj ne bo delalo normalno??

Zgleda da bom moral kupit nov prenosnik..:D

lp

ameba ::

Jst sm probu dat W7 na Amd Athlon 1700+, 512 Rama ( laptop seveda ) in mi ni hotu inštalacije sprejet.
Preslab procesor imaš ....

Brias ::

mislim ne vem kaj pricakujes od laptopa.... kaj je zate normalno :)

minimalno da deluje je 1 giga proc in 1 giga rama ( 2 giga rama x64 )

ampak to je tko k da bi dal na 2001 letnik XPje brez cesarkoli z 196 mb rama... kje je pol kak service pack, kak firewall, antivirus, pitaj boga kaj bos se dal v startup... delovalo ti bo... sam ne vem ce se ti bo dal cakat da vse melje....

z pentium m procom in 1.5 gb rama zadeva ziher ne bi letela, bi pa letela v vesolje v primerjavi z celeronom

Matko ::

Osebno bi ostal na XP-jih.

V vsakem primeru vgradi pentium M - centrino (1.4MHz = ~10EUR)
in dodaj 512MB RAM, če imaš prosto režo seveda (512MB = ~10EUR)
Se bo vidno poznalo.

Ps: če te zanima CPU ali RAM pošlji zasebno sporočilo

Tribal ::

Naj te opozorim še na sledeči problem.
Jaz sem spravil win 7 na HP NX6110 laptop (pentium M2.0, 1GB ram), windowsi delujejo presenetljivo vredu.
Driverje sem našel pa za vse razen "najbolj pomembno" onboard grafična kartica. Nikakor mi ni uspelo prepričati windowsev da bi delali z driverji od XPjev. Intel namreč za ta stara čipovja ni izdal driverjev in jih tudi ne bo za windows 7. Tako da so windowsi totalno neuporabni, saj vse skupaj dela kot en drek z standard vga driverji za grafiko.

Chipset na mojem prenosniku je Intel 915GM.

P.S. Če slučajno komu uspe nekako zadevo pripraviti do delovanja bi prosil za pomoč.

Tako da bi ti svetoval, da najprej preveriš če sploh so driverji za ves hardware katerega imaš v prenosniku.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux namesto xp

Oddelek: Operacijski sistemi
181394 (957) Pithlit
»

W7 mini mini Requirements

Oddelek: Operacijski sistemi
231608 (1014) blackbfm
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926858 (14332) koyotee
»

Toshibini prenosniki z AMD procesorji

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
395473 (4010) MrStein
»

Razširitev "rama" na USB ključ (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505122 (3867) faca9

Več podobnih tem