» »

W7 mini mini Requirements

W7 mini mini Requirements

PujsaPepa ::

Uradno je na M$ strani da je minimun 1gb rama, a ko sem poskusal na
P3 600Mhz z 256mb rama instalirat W7 (da vidim kako to bo:) ni šla instalacija skozi, ker da moram imeti 512mb.

Torej: kakšna je mini mini konfiguracija na katero ste uspešno instalirali Win7 ? instalirali, ne uporabljali. Lahko pa seveda
napisete, kako (nerodno) je delati s tako masino :)

Eno mini komponento že imamo -- 512mb ram
CPU ??
disk ??
grafična ??
DVD moras imeti, da lahko zbootas installacijo, ali je komu
uspelo že tudi iz USB DVDja (a s starim BIOSom, ker seveda delamo
ta test na predpotopnih masinah)

Postajte !! :))

blackbfm ::

Celeron 2.5, 512 rama, plata stara kakšne 3-4 leta, radeon 9200. Odzivnost je bila popolnoma ok, startup tut hiter. No potem pa ni bilo driverjev za plato, se pravi da mrežna ni delala. Sem probal brezžično usb in spet ni bilo gonilnikov. No ker sem vedel kater čipset uporablja sem nekako zrihtal, je driver že notri ampak moraš windows prisilit da ga uporablja (vsakič ko resetiraš). Ekrana se ni dalo nastavit na več kot 60hz. Kot da se norca delajo pri MS. Na linuxu dela tisti wooble efekt brez problema, tukaj pa še herce ne morš porihtat, pfuj jebemti. Če boš hotu poganjat tole pejt raj po nove komponente..ni važno da so zmogljive, sam da je support/driverji..drugače si pa raj naloži xp ali pa neko distribucijo linuxa.

steev ::

Ekrana se ni dalo nastavit na več kot 60hz. Kot da se norca delajo pri MS.

Če je LCD, ti je teh 60 Hz prav dalo.
:|

st0jko ::

V tem primeru gre verjetno za CRT monitor. ;)
keks?

blackbfm ::

CRT monitor je ja. Ne rečem za aero, da rabiš grafo in driverje in vse..ampak da imaš onemogočene popolnoma osnovne nastavitve in to na kartici kot je radeon 9200. Če so lahko podprti 15 let stari printerji potem bi bile lahko tut take stvari. Vsaj neke univerzalne driverje bi dal in to bi bilo to..itak vse grafe delujejo več ali manj enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

Visto sem laufal na 2X P3-500 (dual xeon plata) in 1.5Gb rama, pa je zadeva delovala. W7 pa dela na prenosniku P3-500 z 512Mb rama. Ampak dela pa zelo zelo počasi.

Ženi sem dal W7 na mašino iz leta 2003 (dual xeon 3GHz in 4Gb rama, tudi normalno dela.

Zgodovina sprememb…

dba ::

Visto sem laufal na 2X P3-500 (dual xeon plata) in 1.5Gb rama, pa je zadeva delovala. W7 pa dela na prenosniku P3-500 z 512Mb rama. Ampak dela pa zelo zelo počasi.

Ženi sem dal W7 na mašino iz leta 2003 (dual xeon 3GHz in 4Gb rama, tudi normalno dela.


Kaj sm lahko tvoj prijatelj? :D

Ti maš same dvojederne živali - od kod ti take zadeve?

Sori za offtopic...

Meni na Athlon xp2400, z 1gb rama, je W7 delal prav lepo... Edino nekaj je zaj***, samo se ne spomnem kaj, pa sem potem raje počil XP nazaj gor...

krneki0001 ::

dba - bolha.com, sej se jih full prodaja (xw6200 ali xw8200 - za 150 do 200 evrov)

aiko ::

Probal sem na notebooku z Pentium centrino 1.73 ghz procesorjem in 2 gb rama...in zadeva je počasna za umret.

solatko ::

Odlično dela na nf 6110 HP prenosniku z 1GB RAM-a.

jlpktnst ::

Verjetno je počasnost na notebooku zaradi počasnega diska.

Ker sem s časom ugotovil da mi vista dela ogabno ravno zaradi tega... zelo je občutljiva na hitrost diska. domnevam da je w7 podobno.

hojnikb ::

#brezpodpisa

mtosev ::

jaz win7 na manj kot dual core cpu in 1gb rama ne bi dajal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Jaz ga imam na P4 prescot 3.0/800 1MB, 2GB RAM 3200 in na P4 northwood 3.0/800 1MB, 2GB RAM 3200 in na obeh teče bolje, kot XP, bolj odzivno, manj porabljenih resursov.... Prej pa malo več kot leto Visto, ki je tudi delala bolje na obeh sistemih, kot XP.

brane01 ::

Celeron 1,1 Ghz
384 Ram
SIS630 grafičan kartica
120gb diak

Dela OK, nekako.

ZaOstali ::

Za tiste ki ne veste, dela Sedmica solidno tudi na kompu z 128MB rama. Seveda pa moreš pred peko inštalacijskega diska poseči v eno datoteko (spremeniš eno vrstico, pa se bo dalo inštalirat magari na 64 rama), ampak pripravi se NA BIGGEST FATAL ERROR AND EPIC FAIL EVER SEEN ON THIS WORLD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

Good Guy ::

jst furam win 7 na mini prenosniku fujistu

1.2 Ghz
2gb rama
40 Gb diska

deluje boljše kot win xp
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Scorpia ::

Ok mene zanima tole, imam prenosnik core duo 2.2 ghz, danes na drugem računalniku p4 2.0 ghz dal 7ko, pa dobi boljšo oceno?
Prenosnik je dobil oceno 2.2, ta star komp pa kr 2.7. Sicer mi na prenosniku vse lepo deluje in hd filmi, medtem ko un komi 720p prebavi.
Me zanima na kakšen način ocenuje ta microfosft?

Pa še to un ima 768 ram-a al nek tazga + integrirana grafična in win 7 več kot odlično deluje, odpira hitro okenca itd... Pa tudi zagon je precej hitrejši od xp-ja, sicer se ne more primerjat z prenosnikom ampak ok.
////

blackbfm ::

Saj ti piše katera stvar je najslabše ocenjena.

Scorpia ::

Mene ne zanima katera zadeva je najslabše ocenjena, ker na unmu je grafična ocenjena 1 in aero ne dela. Mene bolj zanima zakaj je dobil starejši procesor boljšo oceno? Čeprav prenosnik hitreje dela... Se ne sekiram, pač informativno me zanima.
////

solatko ::

Zato, ker pri tem testiranju pogleda samo hitrost določenih operacij, tam pa se hitrejši procesor, boje obnese P4 prescot 3.0 800 1MB ima oceno 4,2,
novi dvojedernik z 2,6 pa samo 4,0, vendar v samem delu ni primerjave - dvojedernik naredi vse občutno hitreje.

jRk0 ::

to je res, ba bartonu 2ghz (2500+ z malo navitim FSB) so ocene skoraj iste kot na novem core 2 duo laptopu.
You fuck up once, you loose two teeth.

Mavrik ::

Zato, ker pri tem testiranju pogleda samo hitrost določenih operacij, tam pa se hitrejši procesor, boje obnese P4 prescot 3.0 800 1MB ima oceno 4,2,
novi dvojedernik z 2,6 pa samo 4,0, vendar v samem delu ni primerjave - dvojedernik naredi vse občutno hitreje.


Tole pa nekak ni logično :P

Če testira "hitrost določenih operacij", kako je lahko potem manjša ocena, če dvojedrnik "naredi vse občutno hireje"? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

Benchmark ni narejen za večjedrne procesorje?:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik med igranjem igric šteka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1057114 (5721) klkkkkkkkkkk
»

dvig množilnika v biosih ne obvelja

Oddelek: Navijanje
16967 (696) Pšenični
»

Windows Vista dela vedno počasneje

Oddelek: Operacijski sistemi
291607 (1037) bluefish
»

Nadgradil sem procesor - računalnik se ne prižge?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
352316 (1654) JohanP
»

Za katerega P4 naj se odločim???

Oddelek: Kaj kupiti
251354 (950) Bobek

Več podobnih tem