» »

Serijski vhod

Serijski vhod

Tero ::

Lep pozdrav.
Rad bi se nekaj igral z enim routerjem ki sem ga dobil. Če prav razumem en tutorial ima router serijski port. MI pa zdaj malo primanjkuje znanja o rs232 komunikaciji. Namreč router naj bi imel 3.3V napetost. Serijski port ima torej 4 pine (3.3 Tx Rx GND). Kako tole spravit do pc-ja? Koliko vem so to razlićni signali?
Tale tutorial ko berem predlaga nakup tega kabla. Zaj nevem kaj podobnega še obtaja in da se da kupit v sloveniji? Pravzaprav sploh ne potrebujem USB. Imam en starejši pc za com portom( ali se mogoče motim pa to sploh to ni to?)
lp
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

teey ::

Maš obilo možnosti. Lahko kupiš tisti kabel, lahko greš v velikega prodajalca in kupiš adapter RS232-na-USB (isto kot tisti kabel, napetost je edino lahko problem, verjetno ni LVTTL), ali pa meni najljubša da vzameš RS232 line driver in si ga zalotaš skupaj.

Mislim, da še celo imam en FT232RL nekje zgubljenega po predalih in MAX3232. Če si spreten z lotom ti priporočam, lahko pa priporočam tudi sebe za en adapter :)

Malgaj ::

Jaz sem uporabil kar UTP kabel, ki sem ga prilotal na vtičnika, ki sem ju kupil v HTE

microera ::

Tero je izjavil:

Lep pozdrav.
Rad bi se nekaj igral z enim routerjem ki sem ga dobil. Če prav razumem en tutorial ima router serijski port. MI pa zdaj malo primanjkuje znanja o rs232 komunikaciji. Namreč router naj bi imel 3.3V napetost. Serijski port ima torej 4 pine (3.3 Tx Rx GND). Kako tole spravit do pc-ja? Koliko vem so to razlićni signali?
Tale tutorial ko berem predlaga nakup tega kabla. Zaj nevem kaj podobnega še obtaja in da se da kupit v sloveniji? Pravzaprav sploh ne potrebujem USB. Imam en starejši pc za com portom( ali se mogoče motim pa to sploh to ni to?)
lp


a ne bi prvo napisal kateri router imaš?
...
LP

www.microera.si

AtaStrudl ::

Tazaresni RS232 na starem racunalniku lahko skuri 3.3V logiko, ce das kar kabel. Ne nujno, lahko pa.

Tero ::

OK torej po veliko guglanja in iskanja informacija so mi nekatere stvari bolj jasne. :) Rs-232 signale treba spremenit v TTL logiko ki pa je v mojem primeru 3.3V
Na internetu sem našel tole vezje


In zadeva sestavil... In enostavno ne deluje?! Kakšna ideja kako najt problem? Sicer na začetku ko sem prikljapljal sem pozabil priklopit GND na vezje iz pc-ja. Je mogoče to skurlo čip? (grem jutri novega kupit) Oziroma kakšna ideja še kako najt napako?

Aja pa na tem vezje so določeni pini na DB9 priključku skup sklenjeni. Zakaj?!?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

microera ::

zalo dobra zadeva za 3v3 logiko je tale zadeva:
http://www.poscope.com/product.php?pid=4
lahko dobiš pri meni za 15eur

LP
j
LP

www.microera.si

Tero ::

microera super. S kod si ? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

microera ::

Ribnica...lahko pošljem kamorkoli (ptt npr.2eur?)
LP

www.microera.si

Tero ::

preversi zasebna sporočila
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

AtaStrudl ::

Najpogostejsi vzroki, da RS232 ne dela: (popolnoma nic)

1 - zamenjana RX in TX linija
2 - eden ali oba caka na kaksno od handshake linij.

1 lahko preveris z voltmetrom, tista, ki ima v mirovanju cca -10V mora biti povezana na tisto, ki nima nic napetosti.

2 - probaj v nastavitvah izklopiti handshake in flow control

Lahko imas tudi napacne nastavitve hitrosti (ceprav novejsi gadgeti so ponavadi autobaud) in formata (bitov, paritete, itd) Porbaj najprej 8N1
Ce je to narobe, se ponavadi nekaj dogaja, ampak prhaja garbage.

Tero ::

Ok deluje preko vezja ki ga je podal microera :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

microera ::

super! samo da deluje! :)
Z PoUSB imam tudi jaz dobre izkušnje, predvsem z driverji, ki ne "nagajajo" tako kot včasih FTDI driverji.....
LP

www.microera.si

twom ::

Jaz se izogibam USB to karkoli pretvornikov kot hudič križa.

Za RS232 uporabljam digi.com LAN to RS232 pretvornik (PortServer TS). Do sedaj popolnoma nobenih problemov.

Lp,
Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens m35 - rs232 - AT commands

Oddelek: Mobilne tehnologije
232949 (2135) JanezovJanez
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449147 (7875) Red_Mamba
»

RS232 problem ... nujno

Oddelek: Strojna oprema
112151 (1973) BigWhale
»

RS-232

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61102 (1020) Duhec
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638664 (5915) Ch4N93

Več podobnih tem