» »

RS232 problem ... nujno

RS232 problem ... nujno

dreamtheater ::

Zdravo!

Pred kratkim sem kupil sledečo ploščo, katera ima serial(com/rs232) port na plošči.
Plošča: http://www.intel.com/products/desktop/m...
Uporabil sem star kabel, kateri pride priključen na MB in ima nakoncu COM priključek.
Nanj sem priklopil vremensko postajo in software na PC-ju mi ne odčitava podatkov!

naložil sem ustrezne driverje, omogočil COM port v biosih(enable serial port), v windowsih(device managment) mi piše pod COM port da "this device is working properly" ... preveril sem kabel od vremenske postaje do PC-ja z multimetrom in kabel ni nikjer prekinjen,...

kako bi lahko preveril na PC-ju, če sploh dobivam kakšne "podatke" na COM port ?

nimam več idej kaj bi lahko bilo narobe oz. da sem kaj bozabil ...

prosim za pomoč!

Hvala
LP

Tomas ::

Da boš ugotovil, če ti naprava komunicira z računalnikom uporabi v windowsih HYPER TERMINAL. Verjetno pa je dejansko problem v kablu, saj večina naprav, ki je povezana z računalnikom uporablja NULL MODEM kabel.

 Null modem kabel

Null modem kabel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomas ()

dreamtheater ::

Žal, se iz te skice ne znajdem nič!
Prilagam sliko kako imamo jaz zadevo povezano:

povezal sem iste številke skupaj(2-2-2,3-3-3,4-4-4,7-7-7)

Vremenska postaja -> com prikluček -> com kabel na matično

upam, da se dovolj jasno prikazal, kako mam zadevo priključeno...
Hvala!

Zgodovina sprememb…

JanK ::

Hmm, null modem je za povezavo med dvema PCjema. Ponavadi se naprave nas PC vezejo kar tako, kot je dreamtheater narisal.

Pri skici me nekaj moti. Linije 7 (Ground), 2 (TxD - PC->naprava) in 3 (RxD - naprava->PC) so OK. Linija 4 pa je del hardware flow controla. Ce je priklopljena ta, bi IMHO morala biti priklopljena tudi linija 5, ce seveda postaja zahteva hardware flow control. Lahko pa, ce ti postaja to dovoljuje, uporabis software flow control. Za tako povezavo rabi samo linije 2, 3 in 7.

In ja, pozeni Hyperterminal, se priklopi na port in poglej ce kaj pride cez.

dreamtheater ::

Takrat ko sem imel še vremensko postajo priklopljeno na COM port na zadnji strani PC-ja(on-board?), ja zadeva delovala brezhibno ... in sicer uporablja 2,3,4 in 7 kable.

Iz interneta sem si pobral Hyperterminal(na win7 jih original ni), mal sem si pogledal tutoriale na internetu kako zadevo testirati a brez učinka.
Mi lahko eden pove kako zadevo stestiram? Kateri ukazi, navodila ...

Hvala!

BigWhale ::

V navodilih vremenske postaje bi moralo biti napisano kako naj bo nastavljen serijski port. Hitrost, pariteta in tako naprej. Standardne nastavitve, ki v veliko primerov delujejo so 9600,8,N,1.

BigWhale ::

Ponavadi za null-modem kabl povezes med seboj RX-TX TX-RX GND-GND in potem se CTS-RTS RTS-CTS ostalega pa ponavadi ni treba.

dreamtheater ::

BigWhale je izjavil:

V navodilih vremenske postaje bi moralo biti napisano kako naj bo nastavljen serijski port. Hitrost, pariteta in tako naprej. Standardne nastavitve, ki v veliko primerov delujejo so 9600,8,N,1.

To mam vse pravilno nastavljeno. Edino nevem kaj je pod Device Manager -> COM -> Port Settings -> Advanced -> a moram tud tle kaj spremeniti, trenutno mam na default.

Mislim, da moja povezava za vremensko postajo ne spada pod null modem! ?

Pa tudi pod Device Manager ... -> Advanced ... mi pri COM2 v oklepaju piše "in use" .

Hvala!

BigWhale ::

Kak kabel uporablja vremenska postaja bo najbrz pisalo v kaksnih navodilih. Kaj je in kaj ni je vprasanje. Null modem se je ponavadi uporabljal za povezavo dveh racunalnikov. Modemi so se povezovali z modemskimi kabli, ki so bili v bistvu 1-1 (ce se prav spomnim).

Tomas ::

JanK je izjavil:

Hmm, null modem je za povezavo med dvema PCjema. Ponavadi se naprave nas PC vezejo kar tako, kot je dreamtheater narisal.

Pri skici me nekaj moti. Linije 7 (Ground), 2 (TxD - PC->naprava) in 3 (RxD - naprava->PC) so OK. Linija 4 pa je del hardware flow controla. Ce je priklopljena ta, bi IMHO morala biti priklopljena tudi linija 5, ce seveda postaja zahteva hardware flow control. Lahko pa, ce ti postaja to dovoljuje, uporabis software flow control. Za tako povezavo rabi samo linije 2, 3 in 7.

In ja, pozeni Hyperterminal, se priklopi na port in poglej ce kaj pride cez.


Tole pa ne bo držalo
na konektorju db9 se uporabljajo sledeči pini če komuniciraš direktno z napravo

pin 5 GND - masa
pin 2 RX - branje iz naprave
pin 3 TX - pošiljanje na napravo

Na priloženi skici je null modem kabel, ki se uporablja za povezavo med dvema računalnikoma, to kar pa sem zgoraj napisal pa je enostaven null modem kabel, na eni strani imaš tako kot je zgoraj na drugi strani pa zamenjaš pin 2 in 3 med seboj in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomas ()

JanK ::

Ups, ja 7 je GND pri DB25.

BigWhale ::

PS: Pri vsakem null modem kablu moras RTS in CTS zvezat. Ali ju das v kratek stik na samem konektorju ali pa dejansko povezes zadevo na obeh konektorjih.

Ce tega nimas potem moras delati z soft flow controlom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353535 (2442) Branimir
»

LG LD450-RS232 komunikacija ?

Oddelek: Zvok in slika
91323 (1123) pajkov
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51408 (1408) primzx
»

Kako inštalirati slovenski jezik na digitalni satelitski receiver strong 4404?

Oddelek: Zvok in slika
202944 (2642) nokia6310
»

eksterni usr modem - ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9948 (850) Lith

Več podobnih tem