» »

Apple podvojil dobiček

Apple podvojil dobiček

vir: CNet
CNet - Apple je sporočil, da so v preteklem četrtletju (drugo fiskalno četrtletje Applovega poslovnega leta) zbrali 24,5 milijarde dolarjev prihodkov, kar je 83 odstotkov več kot v enakem obdobju lani in krepko nad pričakovanji analitikov. S tem so ustvarili 5,99 milijarde dolarjev dobička, kar je dvakrat več kot lani.

Rast prodaje pa ni bila enakomerna, saj so v nekaterih segmentih dosegli izjemne rezultate, medtem ko so drugod malenkost nazadovali. Za med so šli iphoni, ki so jih prodali 18,65 milijona ali 113 odstotkov več kot lani. Pomemben prispevek odpade na Verizon, saj je to prvo četrtletje, v katerem so bili naprodaj iphoni s podporo za Verizon Wireless. Polovico vseh prihodkov podjetja so predstavljali prihodki od prodaje iphonov.

Rasli so tudi maci, saj so prodali 3,76 milijona računalnikov ali za četrtino več kot lani; tod sta vodilna novi MacBook Air in posodobljeni MacBook Pro s Thunderboltom.

Slabše so se odrezali stari ipadi, katerih prodaja je padla za 36 odstotkov na 4,7 milijona enot. Nova različica iPad 2, ki je na voljo le dva tedna, pa je obnorela kupce, saj ima Apple resne težave z zagotavljanjem ponudbe k presežnemu povpraševanju. Še vedno ne morejo oceniti, kdaj bo proizvodnja dosegla povpraševanje. Upadla je tudi prodaja ipodov, ki se je skrčila za 17 odstotkov na devet milijonov prodanih enot.

Nezanemarljiva molzna krava je seveda iTunes, ki še vedno podira rekorde. V tem kvartalu so s prodajo prek iTunesa zbrali 1,4 milijarde dolarjev, kar je za 27 odstotkov več kot lani.

Applova delnica je na dan objave rezultate še pred samo objavo pridobila poldrugi odstotek, po objavi pa še dvakrat toliko.

61 komentarjev

«
1
2

sirotka ::

in v prejšni temi(apple toži samsung) se najde nekdo, ki trdi, da so jih tožili zaradi slabe prodaje Iphonov.

skika ::

Haters gonna hate

Ma$terM|nd ::

Ko bojo pa dobili račun za odvetnike bo pa zguba
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

sirotka ::

Ma$terM|nd je izjavil:

Ko bojo pa dobili račun za odvetnike bo pa zguba

S tem so ustvarili 5,99 milijarde dolarjev dobička

Dvomim.

McHusch ::

The Company posted record second quarter revenue of $24.67 billion and record second quarter net profit of $5.99 billion, or $6.40 per diluted share.


Nimaš kej dvomit.

Monster ::

dobri so ni kaj, naj pridejo v slovenijo :D
Ka zaboga...

sirotka ::

Moj dvomim je letel na masterja...da bo izguba potem.

Ma$terM|nd ::

Malo sem se hecal. :) Samo so če so mi pa tečni s temi tožbami vsepovprek
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zlate ::

Monster je izjavil:

dobri so ni kaj, naj pridejo v slovenijo :D

Nič nimam proti če pridejo, pogrešam pa jih tudi ne.
Kvaliteta izdelave je sicer večinoma odlična, vendar je vse skupaj, po moje, precenjeno. Mislim pa, da bi bile cene lahko še malo višje, saj narod kupuje kot bi bilo zastonj...

Čudi me le, da konkurenca nikakor ne zna (izvirno) konkurirati?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

madmitch ::

Zlate je izjavil:

Monster je izjavil:

dobri so ni kaj, naj pridejo v slovenijo :D

Nič nimam proti če pridejo, pogrešam pa jih tudi ne.
Kvaliteta izdelave je sicer večinoma odlična, vendar je vse skupaj, po moje, precenjeno. Mislim pa, da bi bile cene lahko še malo višje, saj narod kupuje kot bi bilo zastonj...

Čudi me le, da konkurenca nikakor ne zna (izvirno) konkurirati?


Oja seveda konkurenca zna, pri cenah. Malo bolje poglej in boš videl, da v istem rangu dobiš marsikaj, tudi veliko slabšega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Matev ::

Slabše so se odrezali stari ipadi, katerih prodaja je padla za 36 odstotkov na 4,7 milijona enot.


ja valda če je že nov model zuni
mende ane da bo prodaja starega padla

Keyser Soze ::

Matev je izjavil:

ja valda če je že nov model zuni
mende ane da bo prodaja starega padla

Apple® today announced financial results for its fiscal 2011 second quarter ended March 26, 2011.


Je pa res, da je folk takrat pač najverjetneje šparal za novega.
OM, F, G!

Matev ::

folk takrat pač najverjetneje šparal za novega.


popolnoma res

IceIceBaby ::

Meni se vedno zdijo zanimive te nenormalne številke, pa si probam zadeve postaviti v perspektivo.

Top 9 slo. podjetji je po zadnjih dostopnih podatkih (za leto 2009 večinoma) ustvarilo cca 9,2 milijard prihodkov in cca 380 milijonov dobička v 12 mesecih. Tu gre za Petrol, Mercator, Revoz, Omv, Merkur, Krka, HSE, Lek in Engrotuš. Mogoče so zaradi recesije trenutne številke malo pomešane, ampak mislim, da zadeva kar lepo prikaže, kakšen gigant je Apple.

Če Apple nadaljuje s takšnim tempom celo leto to pomeni cca 24 milijard čistega dobička oz. 65 milijonov na dan. Verjetno najbolj profitabilno slovensko podjetje je Krka s cca 170M letnega dobička. Apple torej v slabih 3 dneh ustvari toliko dobička kot steber naše farmacevtske industrije.

Petrol je imel v 2009 malo več kot 10M dobička. Apple očitno toliko zasluži v enem dnevu, do prve malice.

Slovenija ima BDP okoli 60 milijard usd. Za slabe 3 Applove kvartale.

Letni proračun naše države Apple z dobičkom pokrije v manj kot pol leta...

gendale ::

sedaj je treba samo še pripravit apple do tega da vplača polovico dobička v slo proračun in lahko znižamo davke, odplačamo dolg in še vedno nam ostane dovolj denarja :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BALAST ::

Jebe se jabčku za našo državo, oni raje investirajo v jedrsko orožje...

JanezekNovak ::

IceIceBaby je izjavil:

Meni se vedno zdijo zanimive te nenormalne številke, pa si probam zadeve postaviti v perspektivo.

Top 9 slo. podjetji je po zadnjih dostopnih podatkih (za leto 2009 večinoma) ustvarilo cca 9,2 milijard prihodkov in cca 380 milijonov dobička v 12 mesecih. Tu gre za Petrol, Mercator, Revoz, Omv, Merkur, Krka, HSE, Lek in Engrotuš. Mogoče so zaradi recesije trenutne številke malo pomešane, ampak mislim, da zadeva kar lepo prikaže, kakšen gigant je Apple.

Če Apple nadaljuje s takšnim tempom celo leto to pomeni cca 24 milijard čistega dobička oz. 65 milijonov na dan. Verjetno najbolj profitabilno slovensko podjetje je Krka s cca 170M letnega dobička. Apple torej v slabih 3 dneh ustvari toliko dobička kot steber naše farmacevtske industrije.

Petrol je imel v 2009 malo več kot 10M dobička. Apple očitno toliko zasluži v enem dnevu, do prve malice.

Slovenija ima BDP okoli 60 milijard usd. Za slabe 3 Applove kvartale.

Letni proračun naše države Apple z dobičkom pokrije v manj kot pol leta...


Zanimivo je seveda potem, ko govorimo o nacionalnem interesu.

Tukaj pa ima eno samo "hudobno kapitalistično" podjetje v enem letu več prihodkov kot je ves slovenski BDP.
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Jaz čakam na osveženo linijo Mac minijev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

IceIceBaby je izjavil:

Meni se vedno zdijo zanimive te nenormalne številke, pa si probam zadeve postaviti v perspektivo.

Top 9 slo. podjetji je po zadnjih dostopnih podatkih (za leto 2009 večinoma) ustvarilo cca 9,2 milijard prihodkov in cca 380 milijonov dobička v 12 mesecih. Tu gre za Petrol, Mercator, Revoz, Omv, Merkur, Krka, HSE, Lek in Engrotuš. Mogoče so zaradi recesije trenutne številke malo pomešane, ampak mislim, da zadeva kar lepo prikaže, kakšen gigant je Apple.

Če Apple nadaljuje s takšnim tempom celo leto to pomeni cca 24 milijard čistega dobička oz. 65 milijonov na dan. Verjetno najbolj profitabilno slovensko podjetje je Krka s cca 170M letnega dobička. Apple torej v slabih 3 dneh ustvari toliko dobička kot steber naše farmacevtske industrije.

Petrol je imel v 2009 malo več kot 10M dobička. Apple očitno toliko zasluži v enem dnevu, do prve malice.

Slovenija ima BDP okoli 60 milijard usd. Za slabe 3 Applove kvartale.

Letni proračun naše države Apple z dobičkom pokrije v manj kot pol leta...


Všeč mi je tako razmišljanje, ker mnogi ne vidijo dlje od golih številk.

Malo off, ampak se sklada s tvojim pisanjem: nekje sem prebral, da ima samo 9 držav na svetu večji letni proračun od Microsofta .... potem te pa upravičeno strah rata.
Če bi meli voljo, pridejo k nam in rečejo: "kolk vi hočete za kvadratni meter" in kupijo celo Slovenijo :D

To pa tudi potrjuje, da 5% ljudi na svetu obrača 95% denarja ... in obratno :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

To je res. Marsikateru multigigant, bi lahko brez večjih težav kupilo marsikatero državo/državico v pičli sekundi. Zato pa smo vse bližje tistim ZF zgodbam, ko celi Svet obvaduje le peščica korporacij.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

Glede na stanje v Sloveniji ne bi imel nic proti, ce bi kaksna drzava enostavno prikljucila Slovenijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zlate ::

No, seveda pa je tudi res, da so američani dokaj patriotski (vsaj kar se "raje" tiče) in raje kupujejo ameriške izdelke (pustimo zdaj po strani, kje je bila zadeva resnično proizvedena - lastniki so američani in to jim zadošča).
Pri nas pa se le pričkamo in gledamo eden drugemu pod prste - bolje da sosedu crkneta dve kravi, kot pa da jaz dobim eno... Kako iz te pozicije napredovati?
Dodajmo k temu še splošno mnenje, da so tuji izdelki boljši od naših, oz. da je sosedova trava vedno bolj zelena pa smo tam kjer smo.
Je pa seveda res, da četudi bi vsi kupovali le slovensko in bi popolnoma spremenili mentaliteto, še vedno nimamo za burek, ker smo preprosto premajhni - bi se pa dalo tudi s stotino Applovega dobička dobro delovati.:D

Mogoče preveč posplošujem, mislim pa, da mnogo zgrešil nisem.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

opeter ::

Nisi zgrešil, dejansko si zadel bistvo. Sami smo si krivi, da smo tam, kjer smo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lurker ::

Ko bodo Iskrini računalniki boljši in cenejši od Applovih, bomo pa spet Tridente (al kwa že) gonli.

So what(tm)!

madmitch ::

Sami smo krivi predvsem zato, ker je naša samopodoba na psu. Vse kar je tuje je boljše, tam se take stvari, kot pri nas ne dogajajo (ja pa jade). Namesto da bi porinili in kaj naredili, raje naprej jamramo, kako smo majhni in da to pa mi že ne bomo zmogli...

Lahko bi bili veliko več in veliko boljši, samo s tako cagavo mentaliteto sigurno ne. Tudi politiki nam lahko delajo, kar hočejo in bomo tiho, ker itak ne bo nič bolje. Klinc, z mizami vret bi jih morali na ceste zmetat, saj so naši, smo jih mi postavili, jih bomo pa še na ceste zmetali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nekikr ::

In kako boš to naredil? Boš volil Janšo na naslednjih volitvah? Koga pa, Novo Slovenijo? V bistvu je čisto vseeno, ker so vsi isti, samo smrdijo drugače. Nagovarjanje k nasilnim protestom je pa nezakonito in te bodo zaprli.

Saj res, lahko pa izvedemo tipično slovensko stavko. Lepo pridno delamo naprej a imamo na roki rdeč trakec. In ob pridnem delu si mislimo svoje. To je pristni slovenski štrajk.

opeter ::

Nekikr: +1.

Nekateri enostavno ne razumejo, da smo že zdavnaj izgubili kompas, obenem pa nismo konkurenčni. Sploh. Potem pa še ljudje ZAHTEVAJO, naj jim država poskrbi za delovna mesta.

Apple je našel tržno nišo, oz. jo je sam umetno ustvaril. Ustvaril je predvsem potrebo, potrebo, da ljudje kupujejo in se slinijo nad njihovimi izdelki. Ta vrsta marketinga manjka v Sloveniji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

madmitch ::

Nekikr, Opeter, my point exactly.

PS, metanje na cesto je bilo uporabljeno figurativno, ne dobesedno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

fosil ::

Pri applu ne gre ravno za nišo, delajo zelo mainstream izdelke.
Gre za to, da je običajnim izdelkom dvignil vrednost z uporabo dobrega dizajna.

Nekaj podobnega je slovencem pred leti poskušal povedat takratni minister za razvoj, Žiga Turk s slavno demonstracijo z metlicami za WC :D
Ampak so se mu vsi smejal.
klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

skika ::

Zanimivo, še posebaj ko razmisliš da se je začelo z dvema pubecoma v garaži :)

nekikr ::

Gre za to, da je običajnim izdelkom dvignil vrednost z uporabo dobrega dizajna.

1. Ipad ni bil običajni izdelek, na prste ene mesarjeve roke si lahko dve leti nazaj preštel različen modele, ki jih je imela "konkurenca".
2. Vrednost je bila smešno nizka v primerjavi s tablicami tistega časa - še sedaj imajo mnogi probleme, da pridejo na isti price-tag
3. Dober dizajn? Absolutno. Ljudje smo vizualna bitja, grdih stvari se otepamo. In tu se ne gre za to, da bi Apple blestel, ampak bolj zato, da ostali še kar ne dojamejo, da specifikacije do neba še ne pomenijo prodaje.
4. Ker dizajn vseeno ni vse, moraš poskrbeti še za odlično uporabniško izkušnjo. Check.

narodno ::

Dizajn ni pogojen samo z lepoto izdelka, poleg tega je lepo učljivo in relativno dojemljivo. Apple je na tem področju svetlobna leta pred konkurenco, sploh so bili eni prvi z brušenim aluminijem, safirnim steklom, nove oblike, iz okrogle na tiste bolj štiri oglate, kot bi želeli slediti modnim trendom, oziroma so na momente zelo konzervativni.

driver_x ::

nekikr je izjavil:

In kako boš to naredil? Boš volil Janšo na naslednjih volitvah? Koga pa, Novo Slovenijo? V bistvu je čisto vseeno, ker so vsi isti, samo smrdijo drugače. Nagovarjanje k nasilnim protestom je pa nezakonito in te bodo zaprli.

Saj res, lahko pa izvedemo tipično slovensko stavko. Lepo pridno delamo naprej a imamo na roki rdeč trakec. In ob pridnem delu si mislimo svoje. To je pristni slovenski štrajk.


Pa naredi svojo stranko. Če obljubiš, da se ne boš pečal z nobenim od sedanjih politikov, imaš moj glas zagotovljen.

lurker ::

Enkrat je en tip rekel: "What I love about the marketplace is that we do our products, we tell people about them, and if they like them, we get to come to work tomorrow."

Ne vem pa kako stoji njegovo podjetje. Mogoče celo slabše kot pa kakšno, kjer je glavno, da si se primajal na šiht, bil tam 8 ur in se potem naslednjih 16 ur pritoževal kako slabo si plačan na uro.

Highlander ::

@nekikr: Check. ;)

Edino pod (3.) bi dodal se, da so pri teh specifikacijah zelo "krivi" tudi sami uporabniki, ki se kar ne dojamejo tega - primer tega je tud avtoindustrija: pa kdo sploh razume kako tocno in cemu tocno vse tiste super dCIiturbeNevemKaj 2.000 vsezivo x 4, vazno, koliko avto stane in kako se vozi - se pravi spet izkusnja in NE tehnologija odzadi. To govorim za mainstream uporabnike, geeki so tu izvzeti, ampak oni pa radi se prilivajo olja na tech-shit-speak :|

Matako ::

opeter je izjavil:

To je res. Marsikateru multigigant, bi lahko brez večjih težav kupilo marsikatero državo/državico v pičli sekundi. Zato pa smo vse bližje tistim ZF zgodbam, ko celi Svet obvaduje le peščica korporacij.


Imo nismo. Ne pozabi, da bi bil to zelo SLAB nakup. Ti giganti niso postali to kar so, s tem, da so kupovali slabo ;)
/\/\.K.

Zlate ::

Highlander je izjavil:

@nekikr: Check. ;)

Edino pod (3.) bi dodal se, da so pri teh specifikacijah zelo "krivi" tudi sami uporabniki, ki se kar ne dojamejo tega - primer tega je tud avtoindustrija: pa kdo sploh razume kako tocno in cemu tocno vse tiste super dCIiturbeNevemKaj 2.000 vsezivo x 4, vazno, koliko avto stane in kako se vozi - se pravi spet izkusnja in NE tehnologija odzadi. To govorim za mainstream uporabnike, geeki so tu izvzeti, ampak oni pa radi se prilivajo olja na tech-shit-speak :|

To bi ja lahko razumel!? Če tebi na npr. avtu piše SUPER TURBO, meni pa SUPER TURBO RAKETA, potem je moj ziher boljši. Kako se pa dejansko vozi ti tako ne veš, važno je le, da ti misliš, da je moj boljši in da jaz mislim, da mi ti zavidaš RAKETO...8-)
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

nekikr ::

Pa naredi svojo stranko. Če obljubiš, da se ne boš pečal z nobenim od sedanjih politikov, imaš moj glas zagotovljen.

60% ljudi nikakor ne bom spravil na svojo stran, tudi če bi bilo vse idealno. Stara mama bo še kar volila Peterleta, ker tako lepo govori in je uglajen, soseda bo še kar volila desne, ker je proti komunistom in druga soseda bo volila komuniste, ker so it take družine. Brez take večine pa ne moreš spremeniti ničesar, ker moraš narediti koalicijo s starimi politiki.

Pa še to:
1. Pokojninska reforma in pokojninski referendum. Upokojence in delavno ljudstvo greš spraševat, če so za to, da delajo dlje?
2. Malo delo. Študentke, greš spraševat, če so za to, da bi študirali in doštudirali v doglednem času a jim po drugi strani odvzameš kavico in čike, ki si jih tako zasluženo prislužijo. Saj veš, da so samostojni in to.
Saj ne pravim, da sta referenduma dobra, nasprotno, slaba sta, slabo napisana. Ampak kakršnakoli nujna stvar bo padla na referendumu, ker bo nekdo imel zaradi tega trenutno manj. Dolgoročno pa nikogar nič ne zanima.

Zlate ::

Mislim, da to, da večina tem zadnje čase zaide z bistva na trenutno politično in gospodarsko stanje, veliko pove o tem, v kakšnem dreku smo...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

driver_x ::

Ni samo to problem, da smo v dreku. Problem je tudi to, da se nam kaj drugega kot drek niti ne obeta.

nekkir: saj ni problema. Še ti lepo govori pa te bodo volile stare mame. Bodi proti komunistom in boš pobral desničarske glasove. Hkrati bodi še proti belogardistom in boš dobil tudi leve glasove. Enostavno, a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

nekikr ::

In ko takole razmišljam je glede na trenutno stanje in napoved prihodnosti tržna niša samo v tem poslu (pa združimo to z Apple novico):

- Oblikovanje lepih greznic in čiščenje njih s stilom :)

FireSnake ::

Zlate je izjavil:


Mogoče preveč posplošujem, mislim pa, da mnogo zgrešil nisem.


Ne, nisi. Le s tem, da, če kupujemo domače še vedno ne moremo pomagat se ne strinjam.
Jaz kupim domače, če je le mogoče.
Če pa ne gre, pa vsaj "made in EU". Potem šele vse drugo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Reycis ::

Nisem impresioniran. Sploh zaradi načina kako je vseskupaj doseženo.

r0ker ::

joj ko folk piše kaj je apple izumil in prvi uporabil mi kar slabo rata
al pa napiše da je "med prvimi" uporabil brušen aluminij al pa da ima "dober" dizajn

eieieie1 ::

r0ker

Mhm, Applov dizajn je pa res daaaaaaaaaaaaaleč zadaj za vso konkurenco...

klinker ::

eieieie1 je izjavil:

r0ker

Mhm, Applov dizajn je pa res daaaaaaaaaaaaaleč zadaj za vso konkurenco...


Bo eden tistih ki so mu verjetno kaki Alienwareji vsec ;) Eni prav ne zdrzijo brez butastih komentarjev :D

mr1two ::

Se niti ne čudim takim finim rezultatom. Če bi bile še pri nas take luštne cene kot čez lužo, bi bile te cifre še tolko večje:). Vrag naj vzame konverzijo $=€

Oh še ena: verjetno je appstore v tako vrtoglavih cifrah tudi zaradi tega: Jagode za smrkce
And I lol'd :))

IceIceBaby ::

skika je izjavil:

Zanimivo, še posebaj ko razmisliš da se je začelo z dvema pubecoma v garaži :)


No ja, te "romantične" zgodbice o ameriških startupih so pogosto precej poenostavljene. Brez 250k usd (cca 1M v današnjem denarju) in začetnega supporta investitorjev z dodatnim znanjem in vezami bi vse skupaj verjetno ostalo v tisti garaži.

To je imho tudi bistvena razlika med USA in nami (poleg velikosti trga). Pri nas je praktično največ, kar lahko startup podjetje dobi kakšen razpis evropskega sklada v višini par 1000€. V USA pa ideje in znanje izdatno podprejo z gorami denarja in strokovnjaki iz vseh področji.

jlpktnst ::

Vsi vemo da je alma mater vsega marketing.

Potem pa preprostost uporabe in dostopnost.

Premium pa plačamo če nam je nekaj res všeč.

V eplu so pač združili vse to, njihovi izdelki so simple, lepi in delujejo iz škatle (ponavadi). Pa imajo tudi brutalen marketing...

Microsoft nas je recimo pohopsal na podlagi "zastonj" programov, ki so bili sicer zanič, so bili pa dokaj preprosti za rabo in dostopni povsod za 0 sit :) Ko se enkrat navadiš na heroin je pač dilerju v profit da ti ga je dajal prve par tednov zastonj, ker so vsi nadaljni tedni samo čisti dobiček.

Glede mat'kurje in vse kolobocije glede nje, zakaj ne bi zaposlili vseh 100.000 brezposelnih na koristnih a nujnih projektih? Poceni delovna sila je to... zakaj ne bi se raje posvetili rečem ki so izvedljive. Vsi vemo da ene reči pač niso. Tudi na drugačne reči se da rešit sranje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830081 (25723) blackbfm
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528028 (24180) bobby
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165535 (4371) Invictus
»

Financial Times za osebo leta izbral Steva Jobsa

Oddelek: Novice / Ostale najave
3111893 (10618) OttoParts

Več podobnih tem