» »

Apple toži Samsung

1 2
3
4

CoolBits ::

Kaj ko bi sam malo pogooglal?
Recimo:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

detroit ::

touche..

vidim da imata isto grafično oz. apple neko drugo verzijo
V trdoći ampak na papirju zgleda da je Ass korak pred Jabolkom.
Skero

CoolBits ::

Bi lahko razložil kateri korak je to? Jaz ga, kot kaže, ne vidim :|
Pol pa še razloži zakaj ima ta korak sploh veze v tej temi.

Keyser Soze ::

eieieie1 je izjavil:

Smešno je to, ko se uporabniki samsung telefonov imajo za nevem kake hekerje pa programerje in tehnično podkovane ljudi, ko govorijo kako zaprt je iOS proti androidu. Pol ga pa vprašaš kaj takega dela na telefonu, da jaz nemorem na iphonu pa je tiho lol

Je malo morje malenkosti ki ti sekajo ven ob redni rabi iPhonea.

Najbolj mu pa zamerim nezmožnost nastavitve homescreena. Namesto da bi ob prvem pogledu dobil vse podatke, ki jih potrebujem oz. pričakujem, me pričaka kup ikon z rdečimi badgei. In potem te čaka strumno in pogumno klikanje home gumba in zaslona, če hočeš zvedeti kaj in kako. Not at all friendly.

Ni nobena župa ob jedi tolk vroča kot se skuha. In tud iPhone ni od boga poslan. Samo od Štefana na žalost.
OM, F, G!

smash ::

še bolj hecno je ko začne uporabnik grupirat programe v folderje...na koncu je zaslov poln črnih kvadratkov, v katerem se ti sanja ne, kaj je notri :)

eieieie1 ::

detroit je izjavil:



Kako je lahko potem en slabši od drugega?
Odzivnosti sta po mojih izkušnjah skoraj enake (S pred rootom manj odziven, po rootu pa malce bolj od ios, ampak brez kakih pravih testov tega ne gre dokazovat)


Ena stvar v kateri je iphone boljši je retina display... Druga stvar pa je v odzivnosti (po rootu), samo čudno da tvoje objektive oči trdijo drugače :)

Trteja stvar je pa, da ne rabim popolnoma nič rootat/jailbreakat/updejtat in iphone deluje kot se šika, medtem ko sgs ne...

jazbec ::

eieieie1 je izjavil:

Ena stvar v kateri je iphone boljši je retina display...


upam, da se hecaš
retina display boljši od super amoled
sam v resoluciji, sama slika in barve pa se lepo skrijejo

eieieie1 ::

smash je izjavil:

še bolj hecno je ko začne uporabnik grupirat programe v folderje...na koncu je zaslov poln črnih kvadratkov, v katerem se ti sanja ne, kaj je notri :)


Seveda se ti ne sanja, če nisi ti uporabnik iphona... Jaz sicer mam samo recimo 2 taki grupi in v njej so aplikacije, ki jih zelo redko uporabljam ampak dobro vem kje so :)

smash ::

eieieie1 je izjavil:

smash je izjavil:

še bolj hecno je ko začne uporabnik grupirat programe v folderje...na koncu je zaslov poln črnih kvadratkov, v katerem se ti sanja ne, kaj je notri :)


Seveda se ti ne sanja, če nisi ti uporabnik iphona... Jaz sicer mam samo recimo 2 taki grupi in v njej so aplikacije, ki jih zelo redko uporabljam ampak dobro vem kje so :)


še kako se mi sanja...sem lastnik ipada tako da dobro vem kaksna zmesnjava je na homescreenih....na zacetku se gre...potem pa bi rad nekaj se zorganiziral in dajes stvari v folderje..sicer jih poimenujes, ampak na koncu pristanes z kupom crnih kvadratkov, po katerih se iskanje določene aplikacije upočasni.

homescreen je pomojem kar velig zalogaj za apple..verjetno tuhtajo, kako zadevo izboljšat pa nimajo idej

eieieie1 ::

jazbec je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Ena stvar v kateri je iphone boljši je retina display...


upam, da se hecaš
retina display boljši od super amoled
sam v resoluciji, sama slika in barve pa se lepo skrijejo


Super amoled je le malenkost svetlejši, retina je pa veliko bolj sharp.

fpbs ::

Meni se zdi ta tožba smešna. Samsung je največji dobavitelj Applovih izdelkov. Samsung izdela Applu vse vitalne elemente: procesorje, pomnilnike, displeje. Apple naredi samo tiskano vezje in ohišje, pa jabolček gor nalima.

eieieie1 ::

fpbs

Saj pa apple plača za te elemente in jih lepo zapakira, medtem ko vse to in še izgled OS-a samsung skopira in ne plača... A vidiš razliko?

PrimozR ::

detroit je izjavil:

Še en offtopic:
contrary to popular belief očitno nimam pojma preveč o telefonih pa me zanima kako delajo divx na iphonu? Ker android ima javo in nima dostopa do jedra, redke aplikacije lepo tekoče laufajo divx in h264. Zanima me pa tudi kateri od telefonov ima boljši display (ne večji) od galaxija in pa boljši grafični procesor.

Za Android lahko razvijaš appe tudi v NDK, kjer se uporablja C.

Keyser Soze je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Smešno je to, ko se uporabniki samsung telefonov imajo za nevem kake hekerje pa programerje in tehnično podkovane ljudi, ko govorijo kako zaprt je iOS proti androidu. Pol ga pa vprašaš kaj takega dela na telefonu, da jaz nemorem na iphonu pa je tiho lol

Je malo morje malenkosti ki ti sekajo ven ob redni rabi iPhonea.

Najbolj mu pa zamerim nezmožnost nastavitve homescreena. Namesto da bi ob prvem pogledu dobil vse podatke, ki jih potrebujem oz. pričakujem, me pričaka kup ikon z rdečimi badgei. In potem te čaka strumno in pogumno klikanje home gumba in zaslona, če hočeš zvedeti kaj in kako. Not at all friendly.

Ni nobena župa ob jedi tolk vroča kot se skuha. In tud iPhone ni od boga poslan. Samo od Štefana na žalost.

Jep, nisi prvi, ki je to izpostavil. Nekdo je že naredil koncpet, ko bi se notificatione v Android stilu zmetalo v desni search screen, search pa recimo prestavilo v drug (sekundarni) tab. Kao da se search precej malo uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

lurker ::

potem pa bi rad nekaj se zorganiziral in dajes stvari v folderje..sicer jih poimenujes, ampak na koncu pristanes z kupom crnih kvadratkov, po katerih se iskanje določene aplikacije upočasni.
Če veš ime aplikacije, ki jo iščeš in porabiš več kot dve sekundi, delaš nekaj narobe. Če pa si si vizualno zapomnil aplikacijo, na retini brez problema vidiš katere aplikacije so znotraj folderja. Ne vem pa kako to zgleda na iPadovem zaslonu. Kako tvoj problem rešuje Android?

Drugače pa, ja, Androidov notification system je bistveno bolj posrečen kot Applov.

upam, da se hecaš
retina display boljši od super amoled
sam v resoluciji, sama slika in barve pa se lepo skrijejo

Samo zato, ker barve niso niti pribl. podobne pravim, še ne pomeni, da so boljše. Nasprotno. Kaj pa pomeni 'sama slika' pa sploh ne vem, če te hočem poslušat kaj boš naštrikal.

jazbec ::

spodaj maš display
-->http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...

pa s prve roke je sgs boljši-imel iphone4 zdaj pa sgs

smash ::

najbolj bi bila seveda kombinacija samoleda in retine pa bi bil mir za nekaj let

blackbfm ::

fpbs je izjavil:

Meni se zdi ta tožba smešna. Samsung je največji dobavitelj Applovih izdelkov. Samsung izdela Applu vse vitalne elemente: procesorje, pomnilnike, displeje. Apple naredi samo tiskano vezje in ohišje, pa jabolček gor nalima.

displeje izdeluje LG :p

pleomax ::

Točno tako. Samsung dela veliko stvari za apple. Še procesor so rekli pri applu, da majo hišnega, je pa bil od samsunga in ga je kot prvi nosil wave. Se rpavi je bil strojni biser sasmsung prej kot iphone. Iphone ni9 slab-tega ne more noben reči, ampak sem brskal recimo po ipod touch 4 in moram rečti, da razen nekih ikonic, ki so lepega dizajna in lepega zaslona, ne morem reči, da je boljši od galaxy-a s, ker serm tudi po njem brskal in je to telefon ena a. Nobena plastika ne škripa, mimogrede. Mam svoj telefon, ki je sicer iz kovine, pa moram reči, da tukaj skoraj ne opazim neke velike razlike, oba imata kvalitetno ohišje, je pa vseeno kovinsko malo bolj prestižno. Samsung ima že glede na to, kaj ima vse apple od njega dobesedno dovoljenje, da telefon kopira do potankosti... Ja, zagotovo bodo na moj račun padle žaljivke, ampak s takimi se jaz ne ukvarjam-ni smisel, da imaš iphone, če se ne znaš kulturno obnašati in brez nekega kreganja, bom pa vesel vsakega mnenja, če bo le na pravi način izraženo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

lurker ::

Še procesor so rekli pri applu,da majo hišnega,je pa bil od samsunga in ga je kot prvi nosil wave.
Ni res.

A je dovolj kulturno?

detroit ::

Google pravi sicer da je temu tako, samo kdo pa verjame guglu:P
Skero

lurker ::

Google je že ok. Tisti, ki ga pa berejo so pa bolj nezanesljivi v interpretaciji tekstov, ki jih tam najdejo.

Apple z A4 poimenuje SoC, ki je malo več kot samo CPU core. A4 ima samo Apple. Prvi je pa ta CPU core imel iPad, potem pa Wave.

detroit ::

interpretacijo fixnih podatkov ne moreš zajebat ali pač?
vsaka stran pa tudi ni kredibilna to sem reku pod "guglu ni za verjet"
Skero

lurker ::

Glavno, da tudi pleomax zdaj ve.

fpbs ::

A4 in A5 procesorje izdeluje za Apple Samsung.

lurker ::

Kar še ne pomeni, da jih lahko tudi za sebe. Skratka, tudi če bi Samsungov direktor lastnoročno rodil vsaj jebeni iPhone, ne pomeni, da ga lahko rebedžajo v Samsung in prodajajo dalje.

Jasno pa je, da bo Apple še vedno zapravljal desetine miljard z naročili pri Samsungu in Samsung z veseljem štancal karkoli jim bo Apple naročil. To je samo majhen PR, ko daje Apple vedet kdo je trendsetter in kdo je follower. Bolj ko Samsung mijavka nazaj, več PR-a za Apple. Bolj ko se kaki tupi Android fanatiki grejo fotošopanje, več reklame za Apple.

pleomax ::

No, to pa mi je všeč, da ste vsi na pravi način napisali svoje mnenje-to je pravi forum :) ja, zdaj pa samsung toži appla, ker naj bi krišil tudi apple ne vem kaj v iphonih 4 in ipadih in zahteva od appla popolno zaustavitev proizvodnje. Ne vem, kaj si naj mislim, a sem bolj na samsungovi strani. Pač, to je stvar vsakega posameznika in pri meni iphone ni na vrhu, ampak galaxy s. :) lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Lonsarg ::

Ah pametni itak zgrunta kot je lurker, da gre to samo za PR in nikakor ne za resne tožbe. Tako iz strani Samsunga kot iz strani Appla.

eieieie1 ::

fpbs ::

Apple se skoraj v ničemer ne more primerjati s Samsungom. Samsung je vodilna svetovna firma na celotnem področju elektronike in zaposluje preko 280 000 delavcev. Med tem, ko jih Apple zaposluje samo 50 000, njihova paleta izdelkov je pa zelo omejena. Tako, da Samsung verjetno ne bo mijavkal nazaj.

Limit-sky ::

fpbs je izjavil:

Apple se skoraj v ničemer ne more primerjati s Samsungom. Samsung je vodilna svetovna firma na celotnem področju elektronike in zaposluje preko 280 000 delavcev. Med tem, ko jih Apple zaposluje samo 50 000, njihova paleta izdelkov je pa zelo omejena. Tako, da Samsung verjetno ne bo mijavkal nazaj.

Žalostno, da kljub temu ne zmorejo narediti originalne zadeve, ampak morajo delati zadeve podobne nekemu polizdelku.

fpbs ::

Žalostno, da kljub temu ne zmorejo narediti originalne zadeve, ampak morajo delati zadeve podobne nekemu polizdelku.

Kdo koga kopira? Primerjaj ta dva telefona.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Oba sta prišla na tržišče istočasno, samo da ima Samsung boljši displej, je lažji, ima režo za spominsko kartico, itd...Mislim, da Iphone bolj liči na polizdelek.

lurker ::

Samsung je vodilna svetovna firma na celotnem področju elektronike in zaposluje preko 280 000 delavcev. Med tem, ko jih Apple zaposluje samo 50 000, njihova paleta izdelkov je pa zelo omejena.
ZELO res.

Do pred kratkim sem za Jobsa mislil, da je capricious dick, ki mu je pač slučajno ratalo. So limali neke njegove govore, ki smo mi totalni "meh", nisem se mogel prisilit, da bi kak keynote pogledal, ker je na začetku vsakega jebenega keynota porabu pol ure, da je odpredaval kolk divajsov so prodali (ja, ogromno, smo opazli) ipd. Über zeh! No, ne tako dolgo nazaj sem prebral neke ekstrakte iz intervjuja (mislim, da tole) pa mi je zdej mogoče mal jasno. Bolj malo ga fascinira kolk miljard so nagrabli, prizna, da po resursih Apple niti približno ni velikan (tudi po svoji odločitvi, baje je dolgo časa vztrajal, da lahko na Mac OS dela največ 100 ljudi), se veseli vsakega novega uporabnika in si verjetno zato sploh ne more pomagat, da nam ne bi utrujal s številkami.

Samsung je pa drugačna firma. Ne slabša, ne boljša. Zanikat, da niso skopirali iPhona je brezveze, enako so lahko brez skrbi, da bi Apple s tožbo karkoli dosegel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Limit-sky ::

fpbs je izjavil:

Žalostno, da kljub temu ne zmorejo narediti originalne zadeve, ampak morajo delati zadeve podobne nekemu polizdelku.

Kdo koga kopira? Primerjaj ta dva telefona.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Oba sta prišla na tržišče istočasno, samo da ima Samsung boljši displej, je lažji, ima režo za spominsko kartico, itd...Mislim, da Iphone bolj liči na polizdelek.

Se pravi jih je apple kopiral? Zakaj pol samsung ne toži apple? Po mojem bi jim tisti drobiž komot plačali.
Ampak res dobro, da si dal tale link, ker bi drugače šel mimo in sploh ljudje ne bi vedeli, da je iphone kopija sgs. Mi je pa jasno zdaj, kar sem imel na sumu že dolgo. Apple podkupuje vse živo, samo, da se njegov logo sveti povsod. Od forumov, revij, patentnih uradov do sodišč. In potem seveda ljudje mislijo, da je ta polizdelek celo uporaben za klicanje. Pa vsi vemo (nekateri celo iz lastnih izkušenj), da sploh ne moreš klicati z njim, kar seveda s sgs brez problema.

eieieie1 ::

fpbs je izjavil:

Žalostno, da kljub temu ne zmorejo narediti originalne zadeve, ampak morajo delati zadeve podobne nekemu polizdelku.

Kdo koga kopira? Primerjaj ta dva telefona.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Oba sta prišla na tržišče istočasno, samo da ima Samsung boljši displej, je lažji, ima režo za spominsko kartico, itd...Mislim, da Iphone bolj liči na polizdelek.



Bravo Einstein, poceni plastika je lažja od stekla in kovine. Specifikacije so res prava stvar, kjer se telefoni primerjajo lol. Medtem ko omenjaš nekaj takega da ima lahko spominsko kartico mi tudi nič ne pomaga, ker sam ne zapolnim niti 16 giga prostora... Če pa bi mi bilo 16 premalo pa bi si itak 32 giga kupil. Največja bedarije je, ko se tolažiš s takimi brezveznimi specifikacijami, ko pa sam sploh ne rabiš dodatne reže za kartico, ampak glavno da tvoj mobi ima možnost kartice in se s tem tolažiš da je tvoj telefon boljši od appla :)

Tukaj maš tvoj boljši displej lol
http://www.engadget.com/photos/iphone-4...

jazbec ::

eieieie1 je izjavil:


Tukaj maš tvoj boljši displej lol
http://www.engadget.com/photos/iphone-4...


resolucija, da svoje-mene manjša na sgs-ju ne moti
ampak tehnologija-->http://www.engadget.com/photos/iphone-4...
rajši manjšo resolucijo pa občutno lepše barve

imel sem pa oba tako, da nebi kej kdo od vsa govoru neumnosti

fpbs ::

eieieie1 najprej bi te prosil, da prenehaš z žaljivkami. Jaz osebno nebi nikdar imel telefona brez spominske kartice. Na spominski kartici telefona imam podatke, ki so veliko več vredni kot sam telefon in jih nebi nikomur zaupal in v primeru, da se mi telefon pokvari lahko izvlečem spominsko kartico in dam telefon popravit, brez tveganja, da mi kdo prekopira pomembne podatke.

eieieie1 ::

jazbec

Ja zate so lepše, zame pa ne, ker so na iphonu videti bolj realne...

pleomax ::

fbps. Se popolnoma strinjam s tem o spominski kartici. In samsung je že vložil tožbo v kateri samsung zahteva zaustavitev proizvodnje iphone-a 4 in ipada,ker naj bi iphone ukradel od samsunga veliko drugih pomebnejših reči,kot pa iphone obtužuje samsunga glede tistih malenkosti. No,vsaj proti tem kaj samsung obtožuje appla so to že same malenkosti.

fpbs ::

Meni so vsekakor lepše barve na Samsungu. Poleg tega je pa Super AMOLED veliko manjši porabnik energije.

PrimozR ::

lurker je izjavil:

Samsung je vodilna svetovna firma na celotnem področju elektronike in zaposluje preko 280 000 delavcev. Med tem, ko jih Apple zaposluje samo 50 000, njihova paleta izdelkov je pa zelo omejena.
ZELO res.

Do pred kratkim sem za Jobsa mislil, da je capricious dick, ki mu je pač slučajno ratalo. So limali neke njegove govore, ki smo mi totalni "meh", nisem se mogel prisilit, da bi kak keynote pogledal, ker je na začetku vsakega jebenega keynota porabu pol ure, da je odpredaval kolk divajsov so prodali (ja, ogromno, smo opazli) ipd. Über zeh! No, ne tako dolgo nazaj sem prebral neke ekstrakte iz intervjuja (mislim, da tole) pa mi je zdej mogoče mal jasno. Bolj malo ga fascinira kolk miljard so nagrabli, prizna, da po resursih Apple niti približno ni velikan (tudi po svoji odločitvi, baje je dolgo časa vztrajal, da lahko na Mac OS dela največ 100 ljudi), se veseli vsakega novega uporabnika in si verjetno zato sploh ne more pomagat, da nam ne bi utrujal s številkami.

Samsung je pa drugačna firma. Ne slabša, ne boljša. Zanikat, da niso skopirali iPhona je brezveze, enako so lahko brez skrbi, da bi Apple s tožbo karkoli dosegel.

Hočeš reči da Apple JE velikan? Navsezadnje je v IT-ju večji mislim da samo še Microsoft? V vsakem primeru je v samem vrhu tako prihodkov kot vrednosti.

Glede SD kartic,e ja, je prednost, da jo odstraniš in imaš podatke. Ampak za UX je vgrajen pomnilnik boljši - ima točno dolečen specifikacije, ki jih poznaš. Z uporabo App2SD+ na Androidu (stock HTC Desire 4 GB kartica) je zadeva postala nepopisno počasna. Najverjetneje je za to kriva počasna kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

fpbs ::

Samsung je že udaril nazaj z vložitvijo tožbe proti Applu z desetimi obtožbami.

Keyser Soze ::

Wau, popolnoma nepričakovano.

V bistvu so vsi že malček bebasti s temi tožbami. Sodišča so pa še toliko bolj neumna, ker ne nabijejo astronomskih taks na tovrstne tožbe, lahko tudi upoštevaje velikost podjetja oz. njegovo bilanco.
S tem bi tile klovni prvo zadeve probali rešiti izven sodišč, v sodbo pa bi šli samo če bi bili absolutno prepričani v svoj uspeh pri tožbi in s tem v povračilo stroškov postopka.
OM, F, G!

Lonsarg ::

Ja res je smešno, da je patentni sistem tok prenasičen. Da če hočeš lahko vsako malo večje podjetje mu najdeš kak patent pa tožiš lol. Mala podjetja tožijo zarad dobičke, takle velke žvine pa zarad dokazovanja moči pred publiko:)

PrimozR ::

Hm, bi rekel da je toženje velikih prej zaslužek, kot malih. TO in/ali cross-patent/licence agreement. Male prej tožijo zaradi dokazovanja moči, as in 'da ne bo kdo predstavil kaj novega z našim techom!!'. Majhne firme to prestraši, ker enostavno nimajo denarja za tožbe. Zato se mi zdi ideja o tožbah malih zaradi zaslužka težko predstavljiva.

pleomax ::

sem videl retino in mi je amoled nekako bolj pri srcu kot je že nekdo napisal. Ampak tožbe pa kar letijo in apple očitno noče,da bi ga kdo prehitel in toži vse znamke poprek(htc-ja,samsunga,nokio). On pa je popolnoma nedolžen? Ne,tukaj nekaj zelooooo smrdi-bomo videli na kateri strani najbolj.

JayKay ::

http://thisismynext.com/2011/08/09/appl...

Začasna prepoved prodaje po EU

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

gendale ::

kako lahko nemško sodišče odredi začasno prepoved prodaje v eu?

JayKay ::

Limit-sky ::

In kaj naj poreče človek o Samsungu? Da so tepci, kot nikjer drugje:
http://allthingsd.com/20110923/what-are...

In se je treba čudit, da jih apple toži. Cepci. Izgleda, da jim je prišlo v "kri". Čimveč skopiramo od uspešne firme, bolj se bomo približali uspehu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

pleomax ::

v komentarjih piše,da naj bi šlo za fotošop,tako,da so to lahko le bedni poskusi,kako samsungu uničiti ugled. Pri meni ta slika ni spremenila zaupanja v samsunga in njegove inovacije,ki so iz leta v leto boljše in večje-vsaj po mojem mnenju. ZDaj pa se me apple fani lahko zabijete dol. :D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12838877 (34313) m0LN4r
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662126 (53733) Icematxyz
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340108602 (99136) Keyser Soze
»

Sodišče ohranilo prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v Nemčiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14639995 (36964) klinker
»

Apple dosegel prepoved prodaje Galaxy Taba tudi v Evropi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
20671324 (66557) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem