» »

Apple toži Samsung

1
2
3 4

smash ::

Sova je izjavil:

Se ne spuščam v bitke med iPhone in Galaxy fanboyi, ker je to ravno tisto, kar si Google in Apple želita: Hype. Zbadanja. Reklama. ... Čas, energija in biti pa se zapravlja ne neproduktiven način.

Bom pa napisal tole: Apple (ali kdorkoli drug) ne bi smel imeti moralne ali etične pravice kogarkoli tožiti zaradi UI (ne mislim GUI) ... "IBM BellSouth Simon rings a bell?"


Glede na to, kakšni so bili telefoni pred iPhone-om, bi dal applu 2 leti ekskluzivnih pravic na GUI. Neko zahvalo pa le lahko dobi, glede na to, kako je premaknu industrijo.

PrimozR ::

Xserces je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Jaz mam VISO (SKB) na appstoru in nimam nobenih težav lol...

Pa tudi vse aplikacije lahko dobiš zastonj če hočeš, sam jailbreakat ga moraš in s tem lahko potem tudi spremeniš kar koli želiš na telefonu. Tako da če si že želiš nastavlat telefon po svojih potrebah, rabiš najprej 10 minut časa da ga jailbreakaš pol pa lahko počneš kar želiš.


Dokler bodo drugi telefoni štekali pri navadnem scroolanju po imeniku jih niti za 5x manjšo ceno ne kupim. Mogoče bo pa samsung galaxy 2 kaj boljši...


cudno da to samo teb steka... jst mam v imeniku cirka 300-400 oseb in ne steka...

Dober Android to, da ne šteka. Meni šteka s ~150 kontakti. Torej ne, ni edini.

simnov ::

Da , da kopirajo kopirajo a odkar je isšel iPhone 2g ni še nobenemu uspelo.

klinker ::

Xserces je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Jaz mam VISO (SKB) na appstoru in nimam nobenih težav lol...

Pa tudi vse aplikacije lahko dobiš zastonj če hočeš, sam jailbreakat ga moraš in s tem lahko potem tudi spremeniš kar koli želiš na telefonu. Tako da če si že želiš nastavlat telefon po svojih potrebah, rabiš najprej 10 minut časa da ga jailbreakaš pol pa lahko počneš kar želiš.


Dokler bodo drugi telefoni štekali pri navadnem scroolanju po imeniku jih niti za 5x manjšo ceno ne kupim. Mogoče bo pa samsung galaxy 2 kaj boljši...


cudno da to samo teb steka... jst mam v imeniku cirka 300-400 oseb in ne steka...


Meni na GalaxyAce kar dobro steka ko scrollam v imeniku...ko je bil nov ni blo tako hudo :| Ima pa frend updatean GalaxyS na 2.3.3, pa kar lepo dela, vendar je iPhone vseeno bolj smooth v delovanju, oz. je totalno smooth v prav vsaki operaciji. Sicer pa se ve da Apple kar se softwareja tice, da raje kako funkcijo manj, pa da je ustimana vsaka stvar da dela kot se zagre. Vseeno pa nebi nikoli dal nekih 500-600€ za klincev telefon...se za moj PC nisem tolko dal ;(( Drugace pa tej ki tako na hard klincate iPhonea...pejte se ljecit res, ki vam ni cisto jasno kake bedarije pisete ;) Podobno sicer velja za pljuvace GalaxyS-a...ker sam telefon je kar na konkretnem nivoju in ce ne drugo, se ga da vsaj v kaki akciji dobit za od 60€ dalje. Grem pa stavit da ce bi iPhone bil v takih akcijah, bi bla prodaja GalaxyS-a precej slabsa in bi ga imeli prav vsi ti, ki zdaj ki pluvate po njem in imate nek Android telefon :D

Sova ::

smash je izjavil:

Sova je izjavil:

Se ne spuščam v bitke med iPhone in Galaxy fanboyi, ker je to ravno tisto, kar si Google in Apple želita: Hype. Zbadanja. Reklama. ... Čas, energija in biti pa se zapravlja ne neproduktiven način.

Bom pa napisal tole: Apple (ali kdorkoli drug) ne bi smel imeti moralne ali etične pravice kogarkoli tožiti zaradi UI (ne mislim GUI) ... "IBM BellSouth Simon rings a bell?"


Glede na to, kakšni so bili telefoni pred iPhone-om, bi dal applu 2 leti ekskluzivnih pravic na GUI. Neko zahvalo pa le lahko dobi, glede na to, kako je premaknu industrijo.

To pa ja. Se strinjam. Apple je zaslužen za korak naprej. Januarja 2007 sem spremljal predstavitev iPhona. Moje takratne misli so bile: "Kako to, da se takšnega fenomenalnega orodja - pravcatega digitalnega švicarskega noža - dosedaj ni spomnil še noben drug?"

Da Samsung preveč očitno kopira GUI Applovega iOS-a, je jasno vsakomur. In to tožbo bi moral Apple dobiti.

Moj komentar je letel na uporabniški vmesnik - UI, in prizadevanja Applovih odvetnikov patentirati karkoli se da; pa magari če je to gib roke preko zaslona. Apple zgodovinsko gledano na področju UI-jev ni noben svetnik - zgodba z Xerox-om iz začetka 80ih let ... Applove tožbe pod krinko svetniškega sija tako nastopajo le v funkciji plehkega marketinga, kateremu nasedajo ... (Mislim, da je jasno kdo!)

Da smo si na jasnem: Meni so všeč obe platformi! Vsaka ima svoje prednosti in slabosti. In najraje bi imel oba telefona. Menim pa, da mora biti gonilo napredka domišljija programerjev, razvojnih inženirjev in dizajnerjev. Ne pa tožbe, sankcije, poravnave, ..., ki finančno gledano le omejujejo nadaljni razvoj.

murmur ::

appvssam

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

floyd1 ::

eieieie1 ::

Xserces je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Jaz mam VISO (SKB) na appstoru in nimam nobenih težav lol...

Pa tudi vse aplikacije lahko dobiš zastonj če hočeš, sam jailbreakat ga moraš in s tem lahko potem tudi spremeniš kar koli želiš na telefonu. Tako da če si že želiš nastavlat telefon po svojih potrebah, rabiš najprej 10 minut časa da ga jailbreakaš pol pa lahko počneš kar želiš.


Dokler bodo drugi telefoni štekali pri navadnem scroolanju po imeniku jih niti za 5x manjšo ceno ne kupim. Mogoče bo pa samsung galaxy 2 kaj boljši...


cudno da to samo teb steka... jst mam v imeniku cirka 300-400 oseb in ne steka...


Ti sploh neveš kaj je "smooth", ker še pač nisi iphone imel v rokah. Ko boš ga pa enkrat imel, pa boš videl da je tisto kar ti rečeš tekoče precej "štekajoče" lol

M-XXXX ::

Kot kaže še nisi imel Galaxy S v roki (pa updajtanega tako kot se zagre).

eieieie1 ::

Kot kaže sem, saj ga ima moj brat, ki je sicer zadovoljen z njim, ampak močno dvomim da bo njegov naslednji telefon samsungov... Mislim pa da ne rabim razlagat zakaj :)

blackbfm ::

murmur je izjavil:

 appvssam

appvssam


res ja, v pol leta so prekopiral dizajn bravo :D

Kot kaže še nisi imel Galaxy S v roki (pa updajtanega tako kot se zagre).

z LAGfixom misliš :))

floyd1 ::

eieieie1 je izjavil:

Kot kaže sem, saj ga ima moj brat, ki je sicer zadovoljen z njim, ampak močno dvomim da bo njegov naslednji telefon samsungov... Mislim pa da ne rabim razlagat zakaj :)

Imam tega Samsunga. In čisto možno je, da bo moj naslednji telefon Samsung.
In ja, hitro scrolanje po imeniku je daleč najvažnejša stvar na telefonu :)).

eieieie1 ::

Saj se ne gre za hitro scroolanje samo pri imeniku, gre se za vse zadeve (odpiranje/zapiranje aplikacij, brskanje po netu...), ki pač na iphonu delujejo tekoče, medtem ko na androidu ne.

Zato mi sploh ni težko dat še dodatnih 100-200€, da mi zadeva deluje tekoče... Seveda pa razumem da si nekdo tega ne more privoščit in je zadovoljen tudi, če mu zadeva mal šteka. :)

floyd1 ::

blackbfm je izjavil:

murmur je izjavil:

 appvssam

appvssam


res ja, v pol leta so prekopiral dizajn bravo :D

Kot kaže še nisi imel Galaxy S v roki (pa updajtanega tako kot se zagre).

z LAGfixom misliš :))


Ko se pogovarjaš o brzini, lastniki iphonov velikokrat govorijo o "out of the box" primerjavi brez shekanih OS-ov. Ko pa je tema zaprtosti in neprilagodljivosti iOS-a pa vsak pove, da je najmanjši problem jailbreakat, potem pa lahko delaš s tem superiornim tehnološkim čudom enako kot z androidnimi telefoni. Res smešno.
Torej je treba za "objektivno" primerjavo, ki dokaže, kako je iOS boljši od vsega ostalega, vzeti shekan iOS in stock android? Hmmm...

823483 ::

Kakšen iOS, kakšen Android, WP7 FTW! :>

eieieie1 ::

Saj je tudi z lagfixom še vedno daleč zadaj po tem kako smooth deluje :)

sgdjkdlsugi4 ::

Podobna sta si ravno kolk sta si podobna Audi in BMW : vsak ima 4 kolesa in volan.

PrimozR ::

Sova je izjavil:

To pa ja. Se strinjam. Apple je zaslužen za korak naprej. Januarja 2007 sem spremljal predstavitev iPhona. Moje takratne misli so bile: "Kako to, da se takšnega fenomenalnega orodja - pravcatega digitalnega švicarskega noža - dosedaj ni spomnil še noben drug?"

Okej, sori, sej iPone je kul, ampak digitalnega švicarskega noža leta 2007? Takrat je bil iPhone bolj pipec. V švicarski nož so ga spremenili z leti, ko so iOSu dodali funkcije in odprli App Store. Predvsem s tem je postal nož. Prej je bil pipec.

M-XXXX je izjavil:

Kot kaže še nisi imel Galaxy S v roki (pa updajtanega tako kot se zagre).

Hočeš reči rootanega, lagfixanega, po možnosti z odstranjenim TouchWizom, itd. itd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

HeMan ::

Mam stock froyo Galaxy S in scrollanje po imeniku je povsem gladko. Ne vem kaj eni sanjate :) Sem imel tudi iPhone že v rokah in ni razlike. Je pa res da se tu pa tam SGS zatika in ni vse povsem gladko. Vendar mi osebno to ne pokvari izkušnje.

Je pa res zanimivo kako visoko cenite scrollanje po imeniku :D Sam sem morda 2x scrollal po njem. A iphone nima smart diala in searcha?

PrimozR ::

Gre se samo za demonstracijo. Lahko bi imeli tudi npr. scrollanje po SMS-ih. Scrolanje po app drawerju, po setting listu, itd. Imenik je pač primerno obsežna zadeva, kjer se zatikanje hitro pokaže.

detroit ::

Hehe sami objektivneži tuki. Kdor si je lastil i4 in S in na koncu trdi da je galaxy slabši ni čisto gladek. Ampak dobr preference japijev bodo vedno iste.
Glede softwera sploh ne bi, duurh ios proti androidu... Sam galaxy s ima več outofthebox napak vsekakor, ima pa tudi outofthebox nekatere stvari boljše kot apfel.

Anyhow poglejte si kake objektivne reviewe ali pa v bistvu imejte oba dlje kot 1 teden. Telefona imata oba napake in sta v skupni sumi tam tam. Problem se pojavi ko samsung naredi še hitrejši, večji display telefon pol pa hop tožit. Japiji pa na drevo brez igrač.
Skero

mickey_ ::

HeMan očitno samo tebi deluje enako gladko kot na iPhonu. Sam imam androida in je zelo moteče to štekanje, pa ne samo po imeniku, tudi igre se zatikajo, ...

Evo da neboš rekel kolikokrat uporabljaš imenik da ti je vseeno če se zatika ti dam primer kako browser šteka Youtube Tu sicer primerja tablične računalnike, maš pa tudi primerjavo med telefoni pa je isto štekanje.

detroit ::

Ravnokar odprl imenik dela brez kakršnegakoli zatikanja. Strani isto. Je pa res da vse privzete stvari na androidu nikakor niso uporabne take kot so. Recimo predvajalec mi samo en divxe bere normalno tisti privzeti pa sploh ne.
Skero

eieieie1 ::

Mene pač to štekanje moti (najbolj še v webrowserju, ko se premikaš prosto po straneh, zoomaš...) in kot sem že rekel mi ni težko zarad takih zadev plačat več... Nevem pa zakaj to nekaterim gre v nos, ko si nekdo pač privošči več kot vi in zarad tega greste v vsako apple temo jamrat da smo mi apple fani in da je apple crap :)

Jaz še nikoli nisem šel v Samsung/Htc-jevo temo jamrat o teh zadevah, pa čeprav sem si že enega lastil in imel zelo slabe izkušnje, medtem ko sem se z bratovim sgs tudi veliko pozabaval in vem kako in kaj... Medtem ko 90% ljudi, ki se udeležijo takih debat še sploh niso iphone v rokah držali za več kot 5 minut (nekateri še to ne lol).

Upam res da bo sgs2 veliko boljši, me sploh nebi motilo če bo boljši kot iphone 5 (in to ne mislim po specifikacijah :)), saj je dobra konkurenca vedno dobrodošla :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

floyd1 ::

eieieie1, če je tako kot praviš valjda nimaš kaj študirat. Če ti je toliko boljši in denar ni problem - go for it. Sam ne bi nikoli dal toliko več, ker pač sploh ne vidim nekih prednosti. Kvečjemu mi je SGS zaradi večjega ekrana precej bolj praktičen, da se o boljšem predvajanju videa in podpori "drag and drop" za prenašanje te multimedie na telefon sploh ne pogovarjam.

detroit ::

eieie z svojim zgornjim skupkom besed si nakazal na preferiranje appla.
Jst sm v taki temi objektiven, ker sta mi oba telefona že dojadila. Noben od njiju ni vreden nakupa v prosti prodaji. Ampak za svoj denar dobiš pri S mnogo več. Galaxy je vsaj tako tekoč (vsaj moj) kot je iphone4. Res je, da privzeto ne pride tak in res je da je gui od samsunga slabši od recimo htc in tudi iphona, ni pa tooooolk slabši da bi zasenčil ostale candije.

Če bi bil še malo manj tehnično podkovan bi vsekakor raje imel iphone, ne rabiš nič dotikat se ga dela vse. Samo to "vse" je zelo omejeno.
Skero

detroit ::

p.s. jst pa upam da bosta oba ki spita na lovorikah in tudi android imela težave z win7;) Zdrava konkurenca
Skero

Apple ::

Še na en minus, k me je zelo motil: povezovanje na email server ali preko IMAPa ali direkt na Exchange server... Da mi je syncal maile, prikazal, keri so že prebrani in keri so novi, da mi je sploh odprl posamezen email, je trajalo cca 1 minuto... Pa sem imel in rootanega in lagfixanega... Niti txt priponke mi ni znal odpret...

Pri iPhoneu dobim v cca 2s info o novih in prebranih emailih...
LP, Apple

eieieie1 ::

detroit

Seveda preferiram Apple, saj si lastim iphone4, nevem tudi kako lahko ti bluziš o objektivnosti če si sam lastiš sgs, get real!

Meni je čist vseeno kako pride "out of the box", še enkrat preberi moje poste. Iphone še vedno deluje veliko bolj tekoče (po vseh updejtih/lagfixih na obej napravah), ampak ok ti boš trdil drugače, ker ga še očitno nisi imel v rokah ali si ga pa imel in ti tvoje "objektivne" oči tega niso pokazale lol. Vem kaj lahko naredim z iphonom 4 in vem kaj z galaxy S in sem si zato kupil iphone 4, ker mi bratov sgs ni bil všeč, čeprav sem ga takrat primerjal z iphone 3gs (ne mojim, saj ja iphone 4 moj prvi applov izdelek).

Me pa res zanima, kaj vse ti kot tehnično podkovana oseba počneš na sgs, da jaz ne morem na iphone 4 :)

detroit ::

Moje objektivne oči so si i4 lastile dlje kot si lastim sgs.
Sgs si pa lastim še vedno preprosto ker mi je allinall bolj ušeč...očitno je tebi iphone. Samo čemu tveziš nekaj v zvezi:
- samsung fani prihajajo na apple threade in smetijo z antiiphone propagando.
odg. Tole ni samo apple thread
- apple userji so si privoščili več in samsung fani smo/so jim fouš
odg. Dejstvo da sem šel iz iphona na sgs (iphone sm dal naprej družinskemu članu) ker sem hotel več nekako negira tvoje between the lines trditve "več za več"
-Me pa res zanima, kaj vse ti kot tehnično podkovana oseba počneš na sgs, da jaz ne morem na iphone 4 :)
odg. Še en velik fail....preberi kar sem napisal
odg2. mnogo veliko, predvsem ne legalno:P


p.s. če bi bral bi opazil da sem oba postavil na isto mesto ampak da je MENI bolj ušeč s
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

eieieie1 ::

No pa povej kaj so te "nelegalne" zadeve, tudi jaz nisem na "out of the box" nastavitvah na iphonu 4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

detroit ::

A je res potrebno povedat? Well ne bom ti ravno govoril kaj ane.... Zdj lahko rečeš da si zmagal v debati na slo-techu in da je tvoj telefon boljši kot od nekoga drugega (čeprav je ta slednji telefon kao čista kopija iphona z višjo funkcionalnostjo ampak slabši?! in zarad tega tečejo tožbe) in bo mami bona dala:)
Skero

Goody ::

Apple je izjavil:

Še na en minus, k me je zelo motil: povezovanje na email server ali preko IMAPa ali direkt na Exchange server... Da mi je syncal maile, prikazal, keri so že prebrani in keri so novi, da mi je sploh odprl posamezen email, je trajalo cca 1 minuto... Pa sem imel in rootanega in lagfixanega... Niti txt priponke mi ni znal odpret...

Pri iPhoneu dobim v cca 2s info o novih in prebranih emailih...


Dr. pa kateri Galaxy S si ti imel?? Meni še na 2.1 ni porabil 15sek časa za maile pa imam gor tri accounte (exchange, siol, gmail) na 2.2.1 pa je vse trenutno. Pa tole vaše scrolanje po imeniku: imam 550 kontaktov, pa mi scrola gor/dol povsem brez zatikanja, sem šel zdajle probat...Ali pa pritisneš na črko in si takoj tam...Pa fc, ki si jih ti menda prej omenil? Force close sem imel v 9 mesecih uporabe samo takrat ko sem flašal en custom rom, ki ni deloval dobro...

Res ne vem kakšne Galaxy ste eni imeli, ali pa so posamezni tako različni med sabo? Ja ta prvi android 2.1, ki je bil gor od mobitela, pri njem si lahko videl tudi kakšno štekanje, ampak pri 2.2.1 pa tega ni. Zdej je zunaj tudi stock 2.3.3. samo ne vem če je kaj hitrejši, se mi ne da nalagat, ker mi ni jasno kaj bi lahko pridobil ker je na 2.2.1. vse povsem tekoče...

Lonsarg ::

Ko berem te poste o zatikanju sem za trenutek verjel in mislil da je moj LG Optimus One bolj odziven od Galaxy S haha.

Razlika je, mogoče celo opazna. Gre za to, da iPhone dlje pusti snapshot aplikacije. Dostikrat potem nekdo, ki primerja hitrost primerja svež load plikacije na SGS ter restore na iPhone. Odprite prej enkrat aplikacijo na SGS, pa potem glejte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matejdro ::

Na mojem HD2 se pri skrolanju po imeniku malenkost zatika, ampak me ne moti (še vedno lahko skrolaš brez problema). Sicer pa skrolanja po imeniku ne uporabljam, ker imam Dialer One, ki ima T9 iskanje po imeniku.

Skrolanje recimo po marketu ali pa v browserju pa je čisto tekoče.

Sicer pa je tako, kot sem povedal zgoraj: iPhone je hitrejši, ker je zaklenjen in lahko apple zoptimizira vse do konca. Na androidu pa je to malo težje, ker je veliko različnih naprav in uporabnik lahko spreminja sistem.

CoolBits ::

Kdo pa brani, HTC-ju recimo, zoptimizirat android v nulo za vsako svojo napravo posebej? Važno da dela ne :)
Tako na androidu kot na ios nemoreš privzeto spreminjat sistema drugač.

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

eieieie1 ::

Smešno je to, ko se uporabniki samsung telefonov imajo za nevem kake hekerje pa programerje in tehnično podkovane ljudi, ko govorijo kako zaprt je iOS proti androidu. Pol ga pa vprašaš kaj takega dela na telefonu, da jaz nemorem na iphonu pa je tiho lol

Da se tudi na iphonu, samo jailbreakati ga moraš pa imaš možnost ogromno stvari spreminjat, downloadat aplikacije brez da kaj plačaš itd... Pa nerabiš biti "tehnično podkovan" da si pol optimiziraš iphone tako kot ti paše.

Haha dober link FireSnake... Točno tako je. Ko se pojavi kaka novica o Applu se vedno pojavijo osebki, ki imajo nekaj za jamrat in tako nastane 5 strani komentarjev o zakaj so applovi izdelki dobri/slabi. Medtem ko je neka novica o Samsung/HTC/Nokia... pa te novice večina nas ki imamo apple izdelke ne komentira in tako tista novice umre z 10 komentarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

detroit ::

pol praviš da out of the box ne moreš prav dost narest right?

Ne vem kaj razni fanboyi počnejo in me boli kita. Vem pa samo, da ko se pojavi i4 vs s, lahko in bom objektivno komentiral glede na to da sem oba stestiral. Medtem ko večina ifanov pljuva neki po ostalih zadevah, ki jih še na televiziji niso vidl. Najbolj tipična je primerjava Galaxy S in Iphone4.

Sploh nism nek fanboy samsunga, še zdaleč ne, ta firma gre v rit po kvaliteti zadnjih par let. In najboljši telefon ki sem ga imel glede na ero je bil po moje startac 130 ali pa n95. Tolk o fanih in haterjih.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

CoolBits ::

Tko kot ti nisi dost naredu out of the box in so te drugi tud futrali...:)) si se moral marsikaj naučit prej.

HeMan ::

mickey_ je izjavil:

HeMan očitno samo tebi deluje enako gladko kot na iPhonu. Sam imam androida in je zelo moteče to štekanje, pa ne samo po imeniku, tudi igre se zatikajo, ...

Evo da neboš rekel kolikokrat uporabljaš imenik da ti je vseeno če se zatika ti dam primer kako browser šteka Youtube Tu sicer primerja tablične računalnike, maš pa tudi primerjavo med telefoni pa je isto štekanje.


Sem probal. Ja grozno se zatika 24ur.com. To sem probal v stock browserju, ki ga pa sam ne uporabljam. Zato sem za hec probal še v Opera Mobile. Tam je zadeva bila povsem gladka. In se je gladko scrollalo že ko je bilo malo več kot pol strani naloženo. Tko da ne vidim tu blazne prednosti iOSa za moje potrebe.

Je dejstvo da je iOS na splošno bolj gladek, vendar tisto malo zatikanja pri SGS ne vpliva na uporabnost aparata po mojem mnenju. In ker ga v Slo dobiš za polovično ceno je zame zmagovalec :)

detroit ::

CoolBits Primerjaš mogoče odprtost ios in android?
Skero

CoolBits ::

Definiraj odprtost.

eieieie1 ::

detroit je izjavil:

pol praviš da out of the box ne moreš prav dost narest right?



Seveda lahko, vse dela super. Gre se samo za kake finese, ki jih mal bolj zahtevni uporabniki hočemo imet, da si še bol prilagodimo telefon. Recimo narediš bližnice npr: poteg v levo na zgornjem robu in se ti odpre mahjen meni za vklop/izklop 3g, wifi, bluetooth, EDGE,... Al pa dvojni stisk volume button pa se ti odpre poljubna aplikacija, al pa poteg s prstom v desno po spodnjem robu in ti pokliče neko osebo.

Potem so pa še razne finese, kot recimo da si hočeš cel design ikon spremenit, ali pa hočeš imeti 5 ali več ikno v docku (tiste 4 ikone spodaj, ki so drugače fiksne).

Zadnja stvar, ki pa je najpogostejši razlog zakaj ljudje jailbreakajo iphone je pa nalaganje piratskih aplikacij, sepravi da downloadajo aplikacije, ki so plačljive, zastonj.

To so recimo zadeve, ki ne delujejo že out of the box in rabiš 3 minute da ga jailbreakaš in pol par minut da naložiš željene cydia aplikacije, da ti pol te zadeve delujejo (v primeru če veš kaj hočeš, če pa ne pa mal pogooglaš katere cydia aplikacije rabiš).

detroit ::

Hoho sorry za offtopic (ampak vsekakor ne mislim googlat zate coolbits)

http://www.iphonedownloadblog.com/2011/...

eieieie
sedaj si opisal tako android kot ios
Kako je lahko potem en slabši od drugega?
Odzivnosti sta po mojih izkušnjah skoraj enake (S pred rootom manj odziven, po rootu pa malce bolj od ios, ampak brez kakih pravih testov tega ne gre dokazovat)


Sicer pa jst komentiram tukaj primerjave S in Iphone4. Glede systemov mi je ljubši (ne glede na izkušnje ampak pač preference) tist, ki je skoraj čisti linux ...pozabil ime.


P.S. resno vprašanje: kdaj pride Iphone da bo konkuriral novemu valu pankrtov ([sarkazm] očitnih kopij Iphona[/sarkazm])?
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

CoolBits ::

No sedaj pa pojdi o odprtosti androida govorit uporabnikom HTC wildfire, ki imajo nameščeno zadnjo uradno posodobitev in je nemorejo niti rootat.

Pa ne me narobe razumet... sam uporabljam HTC desire.

detroit ::

Kaj naj jim rečem da grejo na maemo:o

CoolBits dj se greva še midva fanboje

Galaxy (As)S > HTC desire

DO IT:D
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

CoolBits ::

Menjam za iphone ta trenutek.

smash ::

doma imam tako ios (ipad) ter androida (htc)...ni čisto taprava primerjava pa vendar...

prednosti androida:
- notify vrstica, ki je cisto na vrhu
- widgetsi oz kostumizacija screenov
- cena
- aplikacije ponavadi omogočajo več (naprimer sliko lahko pošljem na n serviceov, medtem ko imaš na iosu ponavadi mail, facebook, pa še kakšnega in to je to)
- stvar povežeš na pc direktno preko usb-ja

prednosti iosa:
- ni laga, res ni laga
- preprostost oz konsistentnost (zadeve delujejo na enak nacin povsod), napravo brez težav dam starcem in to je to
- design aplikacij je vrhunski (ni grde aplikacije)
- BATERIJA (sicer ne vem kako je z njo na iphoneu)
- kvalitetnejša izdeleva aparata, ko imam ipada v rok, mi enostavno deluje bolj kakovostno napram plastiki od htc-ja
- možna nadgradnja sistema, ko pride popravek (na htc-ju je aparat bil podprt do 1.6, potem pa kupi novega če hočeš več...no jaz sem naložil custom rom, tako da imam sedaj 2.2, ampak za to moraš vložit malo truda pa malo prebrat)
- JB je enostaven in nenevaren (naložit custom rom na androidu je lahko za napravo usodno če ne paziš)

evo nekaj na brzino, vsaj iz mojih izkušenj

detroit ::

Še en offtopic:
contrary to popular belief očitno nimam pojma preveč o telefonih pa me zanima kako delajo divx na iphonu? Ker android ima javo in nima dostopa do jedra, redke aplikacije lepo tekoče laufajo divx in h264. Zanima me pa tudi kateri od telefonov ima boljši display (ne večji) od galaxija in pa boljši grafični procesor.
Skero
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12839171 (34607) m0LN4r
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662459 (54066) Icematxyz
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340109366 (99900) Keyser Soze
»

Sodišče ohranilo prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v Nemčiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14640200 (37169) klinker
»

Apple dosegel prepoved prodaje Galaxy Taba tudi v Evropi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
20671817 (67050) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem