» »

priporočite projektor in platno

priporočite projektor in platno

commissar ::

Odločil sem se za nakup projektorja in platna, vendar ne vem veliko o tem. Potreboval ga bi za gledanje HD filmov. Od stene do stene je 310 cm, torej bo od leče do platna nekako 280cm. Rad bi sliko široko ~200cm v formatu 16:9.

Soba je bela (oz. 3 stene so svetlo sive, a mislim da niso primerne za direktno projekcijo brez platna), vendar je opcija popolne zatemnitve. Ker je to mansarda bo projektor do nekako 110 cm višine.

Budget je 1200~1500€ projektor + platno. Lahko tudi iz tujine.

Vem da so kvalitetni projektorji sanyo in optoma, vendar ne vem kateri bi bil najboljši za moje dimenzije. Glede plata ne poznam proizvajalcev, niti ne vem kje v sloveniji se jih bi dobilo. Vem le da bi bilo primerno sivkasto platno z 0.8 - 0.9 gain.

Klical sem na center projekcije v upanju, da bodo kaj svetovali (in bi potem kupil pri njih), vendar sem dobil občutek, da se jim je zdelo brezveze ukvarjati se z posameznimi strankami, ker so oni pač uvozniki.

Hvaležen bi tudi bil, če bi za predloge napisali kje se jih lahko kupi (Slo/eu).

lp

bezerk ::

http://www.projectorcentral.com/home-th...

glej, da bo projektor DLP !

commissar ::

hmmm, nekako se mi Mitsubishi HC4000 DLP zdi še najzanimivejši, in v sloveniji je le 160€ dražji kot v EU (1490€/1330€)
Ali ima kdo ta projektor? Katero 200cm široko, 16:9 platno bi bilo najboljše? Definitivno sivo z 0.9 oz. 0.8 gaina.
Proizvajalec? Trgovina?

hvala
lp

commissar ::

hmmm Zdej se nigibam bolj na epson eh-tw3600. Še vedno pa ne vem kje kupiti kvalitetno platno, sivo, 0,8, 200cm široko.
Bi prosil moderatorja, da prenese tole temo mogoče v zvok in sliko, mogoče dobim več nasvetov :D

lp

mgermo ::

Namesto tw3600 raje tw3200, praktično ista enota le kontrast naj bi imel minimalno višji kar je a, vprašljivo in b, tudi če je res ti tega ob belih stenah ne boš vido.

commissar ::

dobra ideja, hvaal. Pa še 3200tka imajo v sloveniji na zalogi, čeprav v epsonovem distance calculatorju je ne moraš izbrat :S
Še vedno pa nevem kje kupiti platno

lp

s1m0n ::

commissar ::

tam majo samo bela visokodobojna platna. Jaz rabim svetlo sivo 0.8 gain.

mr1two ::

A po naročilu niso pripravljeni zrihtat tega, kar bi ti rad kupil?

s1m0n ::

Če ne poglej tukaj Screenint
Imaš pri nas podjetje TSE d.o.o., ki uvaža njihove izdelke!

In ja imajo vsa Cinema platna tudi z 0.8 gainom sive!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

bezerk ::

commissar je izjavil:

hmmm Zdej se nigibam bolj na epson eh-tw3600. Še vedno pa ne vem kje kupiti kvalitetno platno, sivo, 0,8, 200cm široko.
Bi prosil moderatorja, da prenese tole temo mogoče v zvok in sliko, mogoče dobim več nasvetov :D

lp


Ta Epson je LCD projektor in se ne more primerjati s tistim Micijem (DLP) niti pod razno, če govorimo o domačem kinu seveda.

commissar ::

kakor jaz razumem je to 3lcd tehnologija, ki je vsaj primerljiva z DLP projektorji

mgermo ::

bezerk je izjavil:


Ta Epson je LCD projektor in se ne more primerjati s tistim Micijem (DLP) niti pod razno


Seveda ne, Epsona lahko postaviš kamorkoli tega pa bolj kot ne samo na center projekcije. Pa še mavrice lahko gledaš.

bezerk ::

buci, buci...

A sem jaz omenjal SCREEN DOOR EFFECT na LCDju ?!
Nisem, ker je bil ta prisoten na LCD projektorjih 10 let nazaj, tako kot rainbow effect, ko so imeli DLPji kolo, ki se je vrtelo z 1x hitrostjo.
Ta Mici ima 4x hitrost, pa pomnoži s frekvenco 60+ Hz in če vidiš kako mavrico brž dohtarju.
Prav tako sem napisal, da je za namen domačega kina boljši ta DLP in sigurno je.

Pa malo še pogooglaj za to Micko pa tega Epsona.

mgermo ::

Poznam obadva in vem da Micka da lepšo sliko. Obesil sem se samo na tvojo izjavo, da projektor mora biti DLP. Zakaj že?

Epson je dobrih 300 eur cenejši, ima boljšo garancijo in ni problemov z postavitvijo. Micka da boljšo sliko, ki jo op zaradi belih sten ne bo vido, pa še po možnosti projektorja sploh postaviti ne bo mogel.

Nimam Epsona, da ne bi kdo mislo.

commissar ::

ja postavitev je definitovno prednost v mojem primeru. Mam zelo kratko razdalijo, leča bo 2,8 metra od platna. Z epsonovim lens shiftom mi bo to mogoče dalo povečati na 3,1m

A se pri teh dveh projektorjih slika fajn pokvari, če imaš zoom do konca oz. zlo blizum meje? Mislim na hc4000, eh+tw3600/3200

hvala lp

bezerk ::

mgermo je izjavil:

Poznam obadva in vem da Micka da lepšo sliko. Obesil sem se samo na tvojo izjavo, da projektor mora biti DLP. Zakaj že?

Epson je dobrih 300 eur cenejši, ima boljšo garancijo in ni problemov z postavitvijo. Micka da boljšo sliko, ki jo op zaradi belih sten ne bo vido, pa še po možnosti projektorja sploh postaviti ne bo mogel.

Nimam Epsona, da ne bi kdo mislo.


Tako je, Micka da lepšo sliko, boljši kontrast, črne črne.
Ker so DLPji ponavadi vsaj pol manjši od LCDjev in kar piše zgoraj.
Glede na razvoj tehnologije pri obeh, pa priznam, verjetno osebna preferenca.
V prostoru kjer ima projektor imam stene "pobeljene" črno, tudi strop, majke mi :P

commissar je izjavil:

ja postavitev je definitovno prednost v mojem primeru. Mam zelo kratko razdalijo, leča bo 2,8 metra od platna. Z epsonovim lens shiftom mi bo to mogoče dalo povečati na 3,1m

A se pri teh dveh projektorjih slika fajn pokvari, če imaš zoom do konca oz. zlo blizum meje? Mislim na hc4000, eh+tw3600/3200

hvala lp


Epson ima večji zoom, kar ti bo na kratki razdalji pomgalo, da dobiš večjo sliko, Epson 2,1, Mici 1,5, vsaj mislim, da je tako.
Slika se pri optičnemu zoomu ne pokvari popolnoma NIČ !
Če boš vzel Epsona, vzami 3200, ki je verjameš ali ne boljši od 3600, kljub ceni.
V cinema mode, ki je za tebe edini pomemben ima 3200 za cca 5%-10% boljši kontrast, kar je edino kar te zanima. 3600 je pa boljši v dinamic načinu, ki je namenjen za metanje Powerpoint prezentacij pri na pol osvetljenemu prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

LuiIII ::

Pa Epson ima tudi kar v redu shift, tako, da ga res lahko postaviš kamorkoli.

gorann ::

zivijo

namesto vecje televizije bi si raje omislil projektor in platno

skoda, da so cene pri nas tako visoke v primerjavi s tujino

epson 3200, optoma hd20, acer h5360, sanyo plv z5

prva dva sta fullHD druga dva 720p

a se opazi razlika pri diagonali 100" med 720p in 1080p pri blu ray filmih, ne mislim .mkv-je

pozna kdo mogoce kaksno stran iz tujine, ki posiljajo k nam pa da ne bi carina potem kaj srala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

Okapi ::

Ni važna diagonala, ampak kako daleč si od platna, ko gledaš. Projektor se v vsakem primeru splača vzeti 1080p.

In sicer je že malo pozno glede na prejšnjo debato v tej temi, ampak DLP se jaz izogibam. Njihova šibka točka je namreč tisti vrteči barvni filter, ki se, prvič, rad umaže in zmanjša svetlost, predvsem pa se mu dostikrat pokvari ležaj in potem naglas cvili, popravilo je pa drago. Slika je morda res malo boljša, ampak meni je bil en ropotajoč DLP Infocus dovolj. Sedaj imam že nekaj let 1080p Epsona (TW1000) in sem zelo zadovoljen, novejši modeli so pa še boljši.

O.

bond007 ::

Sam sem kakšno leto nazaj nabavil acer h5360 - 720p DLP projektor. Dobil za 450€ iz ebay.de, dobre ocene na testih, 2000 lumnov na ECO (zelo tih), žarnica stane nekaj čez 100€ (drži 4k ur na ECO), zaenkrat res super zadovoljen. Posebej dobro pa se odreže pri 3D - na avforums pravijo, da je trenutno najboljša konfiguracija za 3D do 10k $ 2x acer 5360.
Meni se razlika med 720p in 1080p ni zdela vredna razlike v ceni (posebej v 3D je zelo težko opazna), je pa to odvisno od posameznika - kako veliko sliko gledaš in koliko stran si od platna. Še ena prednost tega projektorja je, da je lažji kot povprečen prenosnik, zraven dobiš torbo in z lahkoto ga neseš h kolegu, na morje,... Uglavnem za tak (low) budget do 700€ je acer h5360 oz njegov dvojnik emachine v700 odlična izbira! Edini minusi so lahko: zelo omejen zoom (1.1x) in mogoče malo neroden (ni full size) daljinec.

gorann ::

bond007 je izjavil:

Sam sem kakšno leto nazaj nabavil acer h5360 - 720p DLP projektor. Dobil za 450€ iz ebay.de, dobre ocene na testih, 2000 lumnov na ECO (zelo tih), žarnica stane nekaj čez 100€ (drži 4k ur na ECO), zaenkrat res super zadovoljen. Posebej dobro pa se odreže pri 3D - na avforums pravijo, da je trenutno najboljša konfiguracija za 3D do 10k $ 2x acer 5360.
Meni se razlika med 720p in 1080p ni zdela vredna razlike v ceni (posebej v 3D je zelo težko opazna), je pa to odvisno od posameznika - kako veliko sliko gledaš in koliko stran si od platna. Še ena prednost tega projektorja je, da je lažji kot povprečen prenosnik, zraven dobiš torbo in z lahkoto ga neseš h kolegu, na morje,... Uglavnem za tak (low) budget do 700€ je acer h5360 oz njegov dvojnik emachine v700 odlična izbira! Edini minusi so lahko: zelo omejen zoom (1.1x) in mogoče malo neroden (ni full size) daljinec.

tega mam ogledanega pri moj-tv http://moj-tv.com/iskanje_podrobno.php?...

a potem pravis, da je dober za to ceno? imel bi ga pod stropom, platno bi bilo stran kaksne 3m, diagonala okoli 100"


edit: sem si kr tule narocil in placal preko paypala, me prislo 533eur http://www.expansys.si/acer-h5360-1280-...


kar se platna tice si bom verjetno kr rocnega nabavil, samo kerga izbrat, rabil bi crn rob odzgoraj 16:9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

bond007 ::

Raje kupi kaj takega - je 100% fizično enak acerju h5360, ampak stane samo 444 €: http://www.pixmania.si/si/uk/7058957/ar...

Iz 3m oddaljenosti boš dobil največ 90" diagonalo - poglej si acerjev kalkulator http://www.acer-euro.com/pjcalculator/

EDIT: aha vidim, da si že kupil, no poročaj kako si kaj zadovoljen s tem projektorjem, čeprav si kr mislim, da te bo navdušil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

PALOMINO ::

Živjo,

kar nekaj izkušenj imam s projektorji in podobnim.

Za razmeje kakovost/denar boš največ dobil pri Epson EH-TW3200.
Nekje v tujini imajo tudi v razprodaji model Sanyo PLV-Z800, tudi na za odmet.

Kar se platen tiče, uporabljam platno CELEXON. odlično in poceni. Če te zanima kaj več- ZS.

gorann ::

bond007 je izjavil:

Raje kupi kaj takega - je 100% fizično enak acerju h5360, ampak stane samo 444 €: http://www.pixmania.si/si/uk/7058957/ar...

Iz 3m oddaljenosti boš dobil največ 90" diagonalo - poglej si acerjev kalkulator http://www.acer-euro.com/pjcalculator/

EDIT: aha vidim, da si že kupil, no poročaj kako si kaj zadovoljen s tem projektorjem, čeprav si kr mislim, da te bo navdušil...


sj ma pixmania verjetno tud kaj postnine a ne? pac kar je je:)

platno sem narocil Metroplan L200WM pri moj-tv.com za 180eur, 200x180, oziroma 193x108,5 vidne povrsine 16:9, kar nanese 221cm diagonale ali nekaj manj kot 90"

tko, da bo 3m cisto dovolj:)

rabim samo se nosilec za projektor pa bi prosil za nasvete tja do 70eur max, ne rabim nic preseravanja, samo, da drzi projektor in da se lahk nagne dol, ker bo pod stropom

bond007 ::

sj ma pixmania verjetno tud kaj postnine a ne? pac kar je je:)

Ja 10€, za 455€ ti ga dostavijo na dom. Expansys pa računa 55€ poštnine :O Čisto pretiravanje...
Zakaj pa nisi 16:9 platna vzel?

mgermo ::

gorann ::

bond007 je izjavil:

sj ma pixmania verjetno tud kaj postnine a ne? pac kar je je:)

Ja 10€, za 455€ ti ga dostavijo na dom. Expansys pa računa 55€ poštnine :O Čisto pretiravanje...
Zakaj pa nisi 16:9 platna vzel?

sej je 16:9 pac crn rob je odzgoraj, vidnega je pa 193x108,5cm, celo platno je pa 200x180

@conqueror, a ma nagiba kj, pa a mas vse kar pase zravn?

gorann ::

koliko ponavadi traja, da posljejo hardware iz tujine?

narocil sem namrec projektor pri expansys.si, upam da pride na zacetku drugega tedna, ker samo se projektor mi manjka:) platno ze veselo visi s stropa

XS!D3 ::

Sem pred dilemo glede nakupa projektorja. Že nekaj časa si ogledujem tele projektorje, sedaj pa se bo treba počasi odločiti. Gledam v smeri 1080p (zaenkrat 2D, ker so 1080p 3D projektorji še predragi), projeciral bom na cca. 100" screen iz 3m (verjetno bo platno, ker je edina primerna stena za projekcijo temno modra), budget je okoli 1000€, uporabljal pa se bo uglavenm za filme in igre, mogoče občasno še gledanje slik in browsanje po netu. Prostor bo pri gledanju filmov nekoliko zatemnjen, vrjetno popolnoma nikoli, večkrat pa bo neka srednja osvetlitev.

Sprva sem nekako gledal vstopne 1080p projektorje (nekaj v stilu PLV Z-800 in TW32000) in nakoncu pristal pri Panasonicu PT AE-4000, ki pri Majdiču stane 1650€, kar je mamljivo, a malenkost čez moj budget. Naj bi šlo za super projektor, vendar se sprašujem, če je projektor res vreden te razlike. Po drugi strani namreč dobim na Amazon.de Sanyo PLV-Z800 dostavljen na dom za 820€ oz. Epsona TW-3200 za 970€. Panny ima kar nekaj uporabnih funkcij kot je auto zoom na 2,35:1, ki pa pri meni zaradi omejitev prostora odpadejo (iz razdalje, kjer imam možnost montaže projektorja je max. velikost slike 100" diagonale pri 16:9 in dodaten zoom ni več možen), tako da me zanima izključno kvaliteta slike. Ima kdo praktične izkušnje z PT AE-4000 in PLV Z-800/TW-3200, kako velika je razika? Seveda sem odprt tudi za druge predloge v rangu okrog 1000€.

Egii ::

Mene pa zanima če slučajno kdo od vas uporabla projekcijsko steklo, v tem smislu

oziroma to

in če je to prinas ki možno videt? cena je pa ogromna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

mgermo ::

Za ceno tega platna si rajši narediš batcave (je pa res, da je tako platno dobra izbira za dnevno sobo).

Egii ::

Pa kaj še ve keri povedat v čem je razlika med tema projektorjema
http://geizhals.at/476106
in tem
http://geizhals.at/620319
specifikacije mata enake vsaj meni se zdi no oba sta 3d-ready, al se motim

polde66 ::

Eno vprašanjce z cel kup podvprašanj,
Imam LD BD670 bluray player,ki je 3d zanima me pa nabava Acer P1101 3D, ki je cenovno zelo ugoden in bi mi zadostil potrebe bolj kot nabava 3d redy TV-ja. Sploha pa ker tv-ja ne potrebujem.
Pri tem me zanima kakšne vrste očala so primerna za gledanje te kombinacije. Aktivna ali pasivna. Cena seveda 10 eur za pasivna proti npr. 70 evrom za aktivna. In na koncu ali so tile poceni 3d redy projketorji res sposobni predvajat 3d sliko kot treba?
Za mnenja, nasvete in dogovore se v naprej zahvaljujem.
polde

Egii ::

No če koga slučajno zanima kak zgleda posnetek Acer H5360BD DLP, pri rahli dnevni svetlobi,signal od dvb-resiverja vu+duo, malo sem posnel v slabši kakovosti drugače se pa vidi ok. Tak da vsaki ki kopuje projektor za male pare in 3D-redy je to čisto kul.3D-ja nisem snemal ker itak se nevidijo efekti,drugače so pa zelo dobri bolši kot planet tuš:)
pa še to doma na kauču.

polde66 ::

Oj Egii, kje si nabavu acerja?
polde

D_LEONIT ::

Res je da je tema že 1 leto stara. Vendar vseeno me zanima par informacij glede tega projektorja ACER H5360 720p 3D projektorja. Vprašanje se ubistvu nanaša na lastnike tega projektorja, če ste imeli do sedaj kakšne težave?Dosti se piše, da se čez čas začenjo pojavlati črne in bele pike na sliki/steni(platnu)?? Na amazonu je kar dosti negativnih komentarjev glede tega projektorja:/. Sem bil sam skoraj 100% da ga kupim, vendar me je ta informacija kar precej odbila. Sedaj sem sedaj bolj na strani Optoma HD600X-LV 720p 3D projektorja, o kateri pa trenutno še nisem slišal negativne informacije. Kakršne koli informacije so zelo dobrodošle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

polde66 ::

V služni imamo 9 Toshibinih LCD projektorjev, 6 od njih je v času delovanja od 60-1200 ur začelo kazat bele pike, najprej malo potem pa skoz več. So bli že izven garancije, ker so jih naše glave šparali v skladiščih pa smo uspeli še vedno uveljavljati stvarno napako. Pač smo se zdilali da smo plačali popravilo ne pa DMD chipa, ki je v večini dražji kot so projektorji. Cena preko 700 eur. No na 2h se je tudi že začelo pojavljat tako da bodo šli kamau na popravlo.
Toliko o DMD čipih.
Samo za razmislek. Kaj ti bo acerjev projektor, koliko ga boš uporabljal,v kakšnih prostorih?
Sam sem si kupil pred letom Acer K330 led projektor. Uporabljam ga občasno, zanj sem dal 490 eru. življenska doba je dolga, svetilnost odlična, v primerjvi z drugimi projektorji pa ne vidim razlike. Samo v razmislek. No pa v računalniških revijah je dobro ocenjen. Je tudi izredno prenosljiv in s tem za moje potrebe bolj uporaben.
polde

D_LEONIT ::

Uuu, vidim da so lahko kar težave s temi projektorji.
Acer H5360 ima 0.62" DarkChip™3 DMD
Optoma HD600 pa 0.65” WXGA DarkChip3 DMD
Sam se bolj nagibam k Optomi HD600 ravno zaradi teh napak s pikami, vendar glede na to da imata DMD DarkChip3 isti, se verjetno lahko pojavijo iste težave??? http://www.optoma.co.uk/projectordetail...
Imel ga bom za gledanje 3D filmov (Nvidia 3D Vision... driverje bom v primeru da kupim Optomo uporabiti od Acerja), običajnih filmov, zelo redko kakšno igro. Realno, mislim da več kot 20ur na mesec ne bo videl. Uporabljal se bo pa izklučno v moji sobi. Mogoče 1X na mesec če ga bom uporabil pri punci.

gorann ::

bumpam temo

men se je na optoma hd600x sfukal ta cip, ne vem ce mam 200 ur gledanja, garancije pa nic vec

gorann ::

ker je best buy do jurja, ni nujno da je 3d, samo da je dober za igre, to je, da ima dosti kontrasta, pa da je full hd

kje ste poznavalci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38369042 (1931) matobeli
»

Nakup projektorja (wifi, android)

Oddelek: Zvok in slika
343721 (2837) matobeli
»

projektor ali tv

Oddelek: Kaj kupiti
163588 (1416) Filip8
»

3D DLP projektor

Oddelek: Kaj kupiti
82168 (1103) franckranc
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211549 (10377) urosbe

Več podobnih tem