» »

Mass Effect 3

Mass Effect 3

««
7 / 14
»»

zos ::

Nic novega. Jaz sem vedel, da bo sel Bioware v kurac, takoj ko sem zvedel za EA deal.

def0r ::

Ni sel takoj. Samo prej ali slej ga bodo cisto razstavil :) Glede na to da uporabljajo Bioware ime za trademark in imena studiev ki nimajo veze z originalnim teamom (primer je Generals 2)

kmetek ::

Kakšen del zos? Kdo je bad guy potem, Bioware ali EA?

ahac ::

Launch trailer:

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

fireX88 ::

da to sm dns vidu...jst pa nem mogu igrat, k me nebo doma :(
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Berserker ::

Upam da pride vsaj nasledni vikend...

Aramis ::

Nekaj me zanima glede ME2. Oz zadnje samomorilske misije. Ali je možno, da vsi tvoji člani preživijo? Vsi so mi loyal, razen Jack:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Ales320 ::

Je možno samo pravilno jih moraš razporedit za naloge.

ahac ::

Normandy moraš imet nadgrajen do konca, pa moraš it čimprej (drugače ti umrejo tisti, ki so ti jih ugrabil). Potem na misiji jih moraš pa prav postavljat v prave vloge, ampak morajo bit loyal.
http://masseffect.wikia.com/wiki/Suicid...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

T-h-o-r ::

tako cheatanje je brezveze, to bi moral odigrati, brez da bi vedel razplet :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

todman74 ::

T-h-o-r je izjavil:

tako cheatanje je brezveze, to bi moral odigrati, brez da bi vedel razplet :P


Se strinjam, igra izgubi ves čar, če že naprej veš razplet.....jaz nisem nič vedel o ME2, ko sem "ga" šel špilat (ME1 nisem igral), zato sem ga kar precej biksal in so mi preživeli samo štirje, ampak če bi šel gledat na net kako se idealno odigra, bi se mi vse skupaj zdelo....kot je že "kolega" pred mano napisal.

fireX88 ::

ahac je izjavil:

Normandy moraš imet nadgrajen do konca, pa moraš it čimprej (drugače ti umrejo tisti, ki so ti jih ugrabil). Potem na misiji jih moraš pa prav postavljat v prave vloge, ampak morajo bit loyal.
http://masseffect.wikia.com/wiki/Suicid...



napaka!!!!!!!

tvojo ladjo napadejo takoj ko rešiš Legion, tako da tega pejt rešit čist na konci ko več nimaš NOBENE MISIJE!!! in ko ga rešiš narediš še zanj misijo da ti je lojalen in potem greš čist tist mass relay v zadnjo misijo!! preživijo vsi tisti katere so ugrabli, potem pa moreš le še pogruntat pravo kombinacijo kater folk kje pustiš/daš za liderja druge skupune!!!!
jst sm pel eno 3x da sm prišel do konca da so mi vsi preživeli!!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kmetek ::

Mass Effect 3 RF XBOX360-XPG ;((

T-h-o-r ::

todman74 je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

tako cheatanje je brezveze, to bi moral odigrati, brez da bi vedel razplet :P


Se strinjam, igra izgubi ves čar, če že naprej veš razplet.....jaz nisem nič vedel o ME2, ko sem "ga" šel špilat (ME1 nisem igral), zato sem ga kar precej biksal in so mi preživeli samo štirje, ampak če bi šel gledat na net kako se idealno odigra, bi se mi vse skupaj zdelo....kot je že "kolega" pred mano napisal.


evo, isto jaz

preživelo mi jih je več, ampak legiona nisem niti aktiviral, to je res

in sem pri drugem igranju ugotovil, koliko sem falil zaradi tega :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

Ni bilo treba iti čisto noč gledati na net, da ti vsi preživijo.
Je tako logično in ti igra zraven toliko pomaga, da moraš biti že zelo neroden, da sploh kdo umre.

Logično je, da moraš ladjo najprej do konca nadgraditi, saj gre vendar za "samomorilsko" misijo. Ne boš tja v neznano rinil z enako ladjo, ki so ti jo Collectorji prvič zrezali na kose. Če jo torej ne nadgradiš se bo tudi v drugo zgodilo enako.

In neštetokrat je poudarjeno, da moraš rekrutirati vse člane, saj vsak nekaj doprinese k končni misiji, najbolj pomembno pa je, da ti soborci s svojim znanjem omogočijo nadgraditev ladje.

Tudi za dejstvo, da vsi nelojalni člani umrejo ni treba nič brskati po netu, je povsem pričakovano. In ravno misije za lojalnost soborcev so najboljši del igre in seveda tudi bistven del igre. Brez njih je povsem pravilno, da umrejo.

Ko ti Collectorji ugrabijo celotno posadko je tudi logično, da se jih odpraviš reševati takoj. Če si len je pravilno in pričakovano, da bodo vsi končali kot genski material za izdelavo Reaperja.

Tistih par odločitev v Collector bazi pa je tudi tako logičnih, da ne moreš zgrešiti. Cel kup namigov in še igra ti tako rekoč vsili pravo izbiro. Pravi člani se sami javijo. Moraš kar precej na silo vse nasvete ignorirati, da pošlješ napačnega člana na napačno nalogo.
Za v cevi je vsaj desetkrat omenjeno, da moraš noter nujno poslati inženirja. Vsak, ki vsaj malo pozna svojo posadko ve, da je Tali najboljši inženir na ladji.
Za vodenje skupin pa tudi ni treba nič razmišljati, saj je Miranda vodila celotno skupino, ki je 2 leti oživljala Sheparda. Pa še sama se takoj ponudi za to funkcijo.
Za držanje biotičnega ščita nad skupino tudi nimaš kaj razmišljati, saj ti jasno pove, da nujno rabiš najboljšega Biotika. To pa sta Samara in Jack.

Sploh mi ni jasno kako bi lahko komurkoli sploh kdo umrl, če namenoma ne ignoriraš vseh opozoril.

todman74 ::

Ko sem šel drugič igrat, mi je bilo tudi vse logično, v prvo pa......lojalen, nelojalen, kje je tu logika, da ti kompanjon umre.....in kako naj bi vedel, da se bosta Miranda in Jack, ter Tali in Legion na smrt skregali in bom zgubil od dveh lojalnost, pa niti vplivati nisem mogel kaj dosti.

In kot sem že poudaril ME1 nisem špilal, Fallout serija, ki sem jo prej kot edine RPG-je igral, pa je precej drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

T-h-o-r ::

tudi jaz sem thali prvič poslal v rov, pa jo je skurilo :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Migelo ::

Jaz imam pa to navado, da dokončam vse side misije, poskeniram use planete in nasploh preberem use emaile (npr pri Deus-Ex). Tako da so mi usi sprve preživeli, razen tistih, ki jih nisem šel takoj rešit, ker sem imel še par misij za naredit (ene 2 malenkosti) in me je pač ulovilo nepripravljenega.

Berserker ::

Tudi jaz sem pustil ostalo posadko na cedilu. Razen tega, da je na ladji končno mir in tišina, mislim da ni neke škode, itak so bili vsi člani Cerberusa, v trojki pa dobimo novo posadko iz zemlje.

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Gizm0 ::

Kot kaže, se špil unlocka po isti metodi kot se je BF3. Torej bo treba jutri ob 16.00 na hitro skočiti v Hong Kong, pa se bo že dalo igrati :D

kmetek ::

1. Download FlyVPN
2. Get the Free trial username and password from here: http://www.flyvpn.com/freetrial
3. Log in to Origin under your NORMAL IP. This is important.
4. When Origin is loaded up go to your VPN and connect, pick the Asia tab at the top and pick Hong Kong
5. Click play on Mass Effect 3, it'll do the date and time check
6. When it's activated disconnect from the VPN
7. Exit Origin and turn it back on again
8. Enjoy the game before nearly everyone else.

:D

Berserker ::

Mah ste neučakani. Zakaj bi igrali sredi delovnega tedna, če si lahko igro privoščiš čez prost vikend.

Aphanisis ::

Berserker je izjavil:

Mah ste neučakani. Zakaj bi igrali sredi delovnega tedna, če si lahko igro privoščiš čez prost vikend.


Ker nimamo vsi dela v javni upravi od pon do pet med 8 in 15 ... ?

Outsajder ::

Dej dej ta Bioware in EA sta samo ena mlekarna pumpajo denar na tok pocen načine da je joj
DLC na release date?! a si jim je čist zmešalo plačat 10 eur zraven unih 50-60 za complete experience
Sicer me je pa Bioware že razočaral z dragon age 2 ki je bil povprečen špil in nič podoben enki.

ahac ::

Pa ne kupit DLCja.
Problem: solved.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pesimist ::

jaz se 2jke nisem spilal, samo 1ko sem obrno. Zaj pa ze 3jka vuni omg. Hvalabogi da je konec serije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Izi ::

Šele ob prebiranju tega Biowarjevega Bloga sem ugotovil, kako reputacija sploh deluje v Mass Effect 3.
Bioware Blog: Reputation in Mass Effect 3

Je kar nekaj drugače kot v prvih dveh delih.
Na levi strani imamo eno samo črto tako za paragon kot za renegade.
Točke pa sedaj dobivamo na 3 načine (Paragon, Renegede in General).
General reputation dobimo za odločitve, ki niso ne paragon ne renegade. Kadar bomo dobili General reputation se bo za ENAK procent dvignila tako rdeča kot modra črta, kar seveda pomeni, če rdeče črte nimamo nič se tudi nič ne bo dvignila. Tako lahko še vedno ostanemo popolnoma Paragon, brez vsake Renegade točke.

Če podrobno pogledate na sliko je ob reputation črti zraven še skala z vodoravnimi črticami. Vsaka dosežena črtica odklene nove odgovore v pogovorih.

Pa še primeri za Paragon, Renegede in General.
- Paragon točke dobimo, če na primer nekomu damo denar ali mu pomagamo najti zaklonišče in podobno.
- Renegade točke dobimo ko na primer Reaperji okupirajo celo človeško kolonijo in začno vse ljudi spreminjati v Huske, mi pa se nato odločimo za napad iz zraka in "nuknemo" celo kolonijo, da kasneje ne bomo imeli opravka s celo divizijo Huskov >:D
- General točke pa dobimo, ko se na primer med potjo ustavimo na nekem Turianskem planetu, da bi se oskrbeli z gorivom za našo ladjo, pa ugotovimo, da so Reaperji že zasedli celo postajo, jo lahko osvobodimo in omogočimo Alliance silam ponovno zavzetje postaje. Ta odločitev nam prinese General reputation točke.

Pesimist ::

Kak pa deluje multiplayer? Da vidim ce se splaca orginal nabavit :)

Aramis ::

Še malo:)

Eno vprašanje. Pravkar sem obrnil 2 del. Sedaj imam dva save gama. En je z odločitvijo, da sem uničil ono bazo. Drugo, pa da sem bazo pustil za raziskovanje. Se bo to hudo poznalo v tretjem delu? Ali smo pustili ali uničili bazo "zbiralcev"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Izi ::

Aramis je izjavil:

Sedaj imam dva save gama. En je z odločitvijo, da sem uničil ono bazo. Drugo, pa da sem bazo pustil za raziskovanje. Se bo to hudo poznalo v tretjem delu? Ali smo pustili ali uničili bazo "zbiralcev"?

Kakšne bodo posledice trenutno ni znano. Bo treba končati 3. del, da bo to jasno.
Nikoli mi ni bilo jasno kako se nekdo ne more odločiti. Igra je RPG (igranje domišlijskih vlog), kar pomeni, da se moraš poistovetiti s svojim Shepardom. Vprašaj se torej kaj bi naredil tvoj Shepard in če si v dvomih vedno glej katere točke ti odločitev prinese. Paragon Shepardi bazo uničijo, Renegade Shepardi pa jo ohranijo. Ali je tvoj Shepard po srcu dobričina ali pa je zloben in egoističen pa sam najbolje veš.

Po mojem mnenju baza ne bo imela kakšnega posebno velikega vpliva na tretji del. Podobno kot v prvem delu odločitev ali si rešil galaktične svetnike ali ne. Gre se bolj zato opredelitev ali je tvoj Shepard dober ali zloben.

kmetek ::

Kaj Kitajci že danes lahko igrajo? :D

Bergyb ::

Pesimist je izjavil:

Kak pa deluje multiplayer? Da vidim ce se splaca orginal nabavit :)

Igralnost je zelo dobra, Origin pa ne tolk: če maš smolo, vmes izgubiš povezavo do Origin, posledica je, da izgubiš ves XP in pa gnar, ki si si ga nabral med misijo (enim je špil celo štekal med SP misijo, al pa jih je ven vrgl, ker je vmes crknala povezava z Origin). Ne vem, zakaj EA še vedn pravi, da je problem pri uporabniku -firewall/rooter, če pa Steam in pa ostali špili lepo laufajo... Spet drugi nimajo težav s povezavo.
Drugač pa za PC verzijo bi mogl dodat Text sporočila, tk se pa lahk sam po mikrofonu meniš.

MP: maš več map za špilat, različne nasprotnike, zbereš lahk še težavnost za posamezno mapo, boljše orožje in dodatke dobiš naključno -kupiš nek pack in držiš pesti, da bo not orožje (ali raso -za lik), ki ga ti uporabljaš, al pa kak fajni mod ali pa dobiš.
Butast je edin sistem, ko morš najprej odklenit določeno raso in class za lik (character), ko pa ustvariš lik, pa ne morš pol več resetirat skillov, ko jih enkrat potrdiš (predlog: če želiš igrat class Solder, pol najprej ustvar like za vse odklenjene Solderje -vse rase, nato izberi in igraj enega -če boš z enim LVLup, pol boš tudi z ostalimi v istem classu, če ne narediš tega, je kasneje skor nemogoče dobit drugo raso v istem classu. Na ta način lahko eksperimentiraš s skilli, kaj se ti bol splača zboljšvat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

kmetek ::

Baje folk že igra :D

Berserker ::

Torej Pvp načina nebo ? Pod multiplayer pa nam ponudijo nekakšno verzijo firefight modusa iz Halo iger (AI vs player).

Sicer so vanguardi overkill za skupne točke. V eni rundi sem z levelom 1 prišel kar do 8. Mislim da kot soldier nimam šans.

Aja še tole opazil sem več biotic poklicev, kakšna je razlika med njimi ?

kmetek ::

"Alright managed to find an IP by googling.

I searched proxy in windows, then clicked: configure proxy server -> LAN settings -> checked use a proxy server and put in 210.176.171.237 with port 8080.

Origin wouldnt sign in, and plonked me in offline mode, but when I went to unlock ME3 it said Release date check failed: Your release date will be: 05 March 2012, 15:00

Seems to of worked! No extra programs needed. "

Gizm0 ::

Je kdo našel, kje se izklopi vsync? Pa FOV bo tudi treba nekako povečati, ker trenutno zadeva ni igrabilna :|

ZaphodBB ::

IZI, si navdušen nad Originom?

Gizm0 ::

Aha našel fix za framerate cap limit:

\Documents\BioWare\Mass Effect 3\BIOGame\Config\GamerSettings.ini
Na koncu je treba dodati tole vrstico: MaxSmoothedFrameRate=100

Pa motion blur se tudi v tej datoteki lahko izklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

frudi ::

Kdor je naročil na Originu, lahko zadevo odklene že danes, preko VPN povezave ali proxy strežnika. Uporabit je treba kak strežnik v Hong Kongu, Koreji, Indiji, Singaporju ali Tajski (tem se je igra odklenila danes ob 16:00 po našem času).
Še en preverjeno delujoč proxy: 218.189.26.158:8080 (Hong Kong).

Veselo igranje :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

rezator ::

Zakaj jaz ne morem najti prostega časa za igranje. Pol pa pravijo, da je nam študentom najlepše:D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bolf3nk ::

kmetek ::

Po forumih berem, da folk igral po 8-10 ur lol in da je daljša od M2 carskoooooo......

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gizm0 ::

FOV fix: http://www.mediafire.com/?2qig2oeq8cen2...
Coalesced.bin datoteko je treba prenesti v \Mass Effect 3\BIOGame\CookedPCConsole mapo. Prej je pametno narediti backup originalne datoteke.

V igri potem z numpad tipkami nastavimo FOV. Default FOV je 70° :O
Numpad1 = FOV 70
Numpad2 = FOV 75
...
Numpad9 = FOV 110

Lahko pa tudi sami po svoje nastavite s tem editorjem: http://wenchy.net/me3-coalesced-utility/
Najti je treba potem bioinput.ini/sfxgame/sfxgamemodebase/bindings in na koncu dodati vrstice:
( Name="NumPadNine", Command="FOV 110" )
( Name="NumPadEight", Command="FOV 105" )

Primerjava






Dvomim pa, da bo Bioware kdaj uradno podpiral večji FOV, ker so bili površni pri vmesnih sekvencah in se s širšim FOV-jem vidi stvari, ki jih oni niso imeli v planu.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

ABX ::

OMG it's all fake!!!!!!!!!


Me spominja na TV studio :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ZaphodBB ::

Torej rabimo patch, da se med sekvencami FOV povrne na 70 :D

Gizm0 ::

Lahko tudi ročno preklopiš nazaj na 70° med sekvencami. Lahko gledaš na to, kot da moraš QTE narediti in hitro numpad1 stisniti, ko se začne vmesna sekvenca :D

Bolf3nk ::

Še ima kdo save game iz ME1? Meni namreč ne deluje prenos karakterja. Zgleda, da nisem edini.
http://www.gamefront.com/confirmed-face... ;((

kmetek ::

this is what will happen if you use a default sheppard.. thanks in advance.


++++ Mass Effect 1 choices ++++

- Garrus was recruited
- Wrex was recruited
- The feros colony was not saved
- Shiala, the asari, was killed by the Thorian
- The Rachni Queen died
- Shepard killed Wrex on Virmire
- Shepard had no romance (oh noes!)
- The destiny ascension, along with the council, was destroyed.
- Udina was named counsellor
- All side missions and DLC content are considered as if you did not do them

++++ Mass Effect 2 choices ++++

- It is assumed Shepard did not do any loyalty missions
- Shepard did not help Mordin, as such no chance was made to save or destroy the genophage cure data.
- Tali was exiled by her people
- Shepard had no romance
- Zaeed and Kasumi were never recruited
- Mordin is alive
- Garrus is alive
- Miranda is alive
- Jacob is alive
- Grunt was never woken up from the tank and as such is never mentioned
- Jack died during the suicide mission
- Thane died during the suicide mission
- Tali was recruited and is alive
- Tali never romanced
- Samara was never recruited, but she fought her way off of ilium and was then murdered by Morinth.
- Legion was never reactivated and never gained a name
- Shepard destroyed the collector base
- The only normandy crew members that survived the suicide mission were Joker and Chakwas. Yeoman chambers and all other mass effect 2 non-squad members died.
- Shepard did not complete optional N7 missions and assignments (such as citadel missions)
- Shepard did not complete Arrival, Overlord or the shadow broker DLC. But the events of Arrival and Overlord happened off screen, the batarian system still exploded, and Liara is still the shadow broker.

++++ End ++++
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513689 (12303) nooby
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17530125 (23375) todman74
»

Mass effect in moderne streljačine

Oddelek: Igre
223707 (3146) Berserker
»

Mass Effect 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25237249 (23484) lopov

Več podobnih tem