» »

diplomska naloga in dovoljenja za uporabo del

diplomska naloga in dovoljenja za uporabo del

anathy ::

Živjo,

upam, da mi bo znal kdo odgovoriti na moje vprašanje. Pišem diplomsko nalogo in imam večinoma tujo, ameriško literaturo, ker pač ta tema v Sloveniji ni toliko raziskana. V eni izmed knjig sem zasledila naslednji odstavek: to obtain permission(s) to use material from this work.... Kaj zdaj to pomeni, da moram za diplomsko tudi pridobiti dovoljenja? Drugače vse citiram in navajam, tako kot je treba. Ker to mi je čisto na novo, da bi sedaj morala za to pridobivati dovoljenja (in po možnosti za njih tudi plačati) glede na to, da gre za diplomsko delo. Sem nekaj gledala po nekaterih spletnih straneh, pa mi ni nič kaj jasno, ker za to enostavno čujem prvič..

ok... na netu najdla še tole Fair use @ Wikipedia

Spada potem diplomska pod tole doktrino?
  • spremenilo: anathy ()

kipling ::

Poglej, če ima tvoja fakulteta objavljena navodila za pisanje diplomske naloge (ponavadi jih imajo). Tam bi moralo pisati kako je z viri. Moj mentor je bil kar strog glede tega in me je predvsem za slike stalno opozarjal, da moram dobiti soglasje, če slika ni bila moja. Glede citatov, če se prav spomnim, sem pa moral navesti samo vir in avtorja. Če nisi ziher raje vprašaj mentorja.

tony1 ::

Živce na špagco, in ne sekiraj se.

Važno je samo korektno citiranje virov. Korektno pa pomeni v skladu z navodili za pisanje diplomskega dela. In to je popolnoma dovolj.

St235 ::

Ameriške blodnje se tebe ne tičejo. ti lepo citiraj kje si kaj vzel v skladu s pravili fakultete pa ne bo problemov.

Pyr0Beast ::

Najbolje vprašati mentorja. Saj zato tudi tam je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

anathy ::

sej bom še za tud mentorja vprašala.. hvala vam vsem za odgovore :) sej drugače citiram in navajam vire po navodilih, ker hočem da je vse tako kot je treba :) mislim, da se res preveč sekiram in obremenjujem, sam raje za vsak slučaj še vprašam :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720368 (3502) guestalison9
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726727 (15891) mojca
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729571 (24873) bajsibajsi
»

Diplomska naloga

Oddelek: Šola
336617 (5198) technolog
»

Diploma in izvirna koda

Oddelek: Šola
163469 (2644) mailer

Več podobnih tem