» »

Diplomska naloga

Diplomska naloga

abyssus ::

Zanima me nekaj v zvezi z diplomsko nalogo. Sem študent računalništva in informacijskih tehnologij UN. Ali lahko opravljam diplomsko nalogo pri profesorju iz smeri ITK UN?

lebdim ::

lahko ... zakaj je ne bi mogel opravljati??

abyssus ::

Ne vem, sem mislil, če sem pač vezan na profesorje iz svoje smeri.

Matek ::

Ti lahk delaš diplomo celo pri profesorju z druge fakultete :).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

abyssus ::

Hm, torej pridejo v poštev tudi profesorji, ki učijo na VS programih? :) Hvala za odgovore!

Matija82 ::

Vprašaj profesorja pri katerem želiš delati diplomo.

Mi ti lahko povemo karkoli toda pravi odgovor ve le on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

forplan ::

2 leti (RIT-VS) nazaj je bilo tako, da je moral ta profesor, ki ti je mentor biti nosilec vsaj enega predmeta, ki si ga imel v študijskem programu.
da se strinjam

lebdim ::

mislim da velja tako pravilo (povsod):
-> najbolje je, da je mentor eden od profesorjev, ki si jih imel pri predmetih ...

-> če pa je mentor od drugje, (npr. da ni na tem faksu), pa mora biti SOMENTOR nujno iz tvoje smeri ...

Jerry000 ::

Je kdo tukaj keri k hodi na FERI pa je v kratkem diplomiru oziroma je v fazi tiskanja diplome? Namreč ne vem, a se more nujno obojestransko printat al lahko tut enostransko? Kako morajo bit postavljene strani če se printa obojestransko? Namreč printal bi doma, in bi potem nesu vezat

_commandos_ ::

a nimate pravilnka/navodil za izdelavo diplome

Jerry000 ::

Mamo...in pise samo da mora bit obojestransko natisnjeno pa kako dodat priloge, to je vse kar se tiska tice in navodil

Hayabusa ::

Kaj ti potem ni jasno ?

eric_cartman ::

Za pisanje in urejanje diplomskega dela uporabljajte računalnik. Izpis naj bo izveden obojestransko z laserskim ali enakovrednim tiskalnikom. Izpis z matričnim tiskalnikom zaradi neustrezne kakovosti ni dovoljen.

Če so v besedilo diplomskega dela vključene barvne fotografije, slike ali diagrami, je treba izpis teh strani izvesti z barvnim laserskim ali enakovrednim tiskalnikom. Za izpis uporabljajte kakovosten papir.



Tole je citat iz vaših navodil za tisk diplomske naloge. Iz mojih izkušenj pisanja diplome ti povem, da je najbolje dati tistih 130 € za vezavo in izdelavo sprednjih, zadnjih platnic v treh izvodih.

Če boš printal doma, pazi kakšen papir boš uporabil. Potem morš pazit še to, da ti printer na drugi strani ne bo naredil postrani tiska. Se pravi, če boš imel papir le mm izven prave lege, bo tisk na drugi strani malo postrani in to ti bodo zavrnili. Slike morjo bit nujno barvne in v visoki kvaliteti. Če boš printal z navadnim printerjem, zna bit problem pri nanosu barve na ta papir, ki je čisto gladek. Se pravi more bit nujno laserc, da ti barve ne razmaže..

Ful stvari moraš pazit. In če ne boš naredil vse s predpisi, ti jo bodo zavrnili.

Jerry000 ::

Pazit na papir? Jaz sem v tiskarni in vezalnici vprašal za papir pa so rekli da je vseeno, če mam preveč denarja lahko dam 100gramskega, če ne pa je navadni ok. Sam ja, bom pa nesel tiskat da ne bo kaj narobe...oziroma bojo povedal če je ql pa bom en izvod sprintal.

Hvala za info

lebdim ::

dej Jerry000, ne kompliciraj ... sprintaj v kakšni fotokopirnici, boš pač dal okrog 100€ ...

Jerry000 ::

Sprasujem, zato je forum ne? Med vikendom pa ne delajo, tko da sprasujem...sorry k ne vem usega

lebdim ::

hehe, ma ej, sej te nism mel namena "napast", samo zakaj bi se doma matral s printanjem in z vsem, če lahk neseš v tisto fotokopirnico, za katero veš, da je najcenejša ...

Jerry000 ::

Jah sorry, navada tega foruma je da te takoj napadejo:). Ker sm mislu da je okol 180euru sam sm ze zvedu da je ceneje. Ju3 grem malo povprasat, pa tudi navodila niso kaj v pomoc...razen to da pise da mora bit obojestransko...pa se to baje lahko izbiras. No kakorkoli, ju3 je delovni dan tko da bom hitro izvedel:). Hvala za odgovore

fosil ::

Če maš doma laserca mirno sam sprintaš.
Sicer pa če malo pogledaš cene, je ČB izpis 5 centov, barvni pa 30.
Ne vem kako si prišel do 180? Saj verjetno nimaš barvnih slik na vsaki strani?
Glede vezave pa tudi poglej zahteve, koliko izvodov mora bit vezano v platno, koliko jih je pa lahko v spiralo.
Tako je!

lebdim ::

no, jerry, potem pa kar napiši, kakšne so približno cene, da bomo malce vedeli tudi tisti, ki se tudi ukvarjamo z diplomskim delom ...

Jerry000 ::

Frend je reku da je dal 180, je mel pa okol 70-80 strani (ne spomnem se točno). No ja sem dal testno printat eno stran z sliko, slika ni čista, je...pixlasta malo. Tako da bom raje kar v tiskarno dal. Edino če je to posledica screenshota in pomanjšanja slike jpg. No kakorkoli, off to tiskarna i go:)

Hayabusa ::

Lahko tudi nabaviš laserca za ceno 50-60 Eur.

PoPon2 ::

Ker vidim, da ste imeli v delu glih diplomsko nalogo na FERI-ju... me zanima če imamo določeno, kakšne platnice morejo bit. Vidim, da imajo nekateri na prvi strani sliko, spet drugi je nimajo... navodil v zvezi s tem nisem zasledil. Jerry bi vedu zihr :)

Invictus ::

Kako sliko na platnice?

Greš k enemu ki veže diplome, pa si izbereš v akke polatnice ti bo dal. Največ jih je črnih z zlatimi črkami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PoPon2 ::

Tole sem mislu.. dve različne oblike platnic. Sta obe OK?

fosil ::

Invictus je izjavil:

Kako sliko na platnice?
Greš k enemu ki veže diplome, pa si izbereš v akke polatnice ti bo dal. Največ jih je črnih z zlatimi črkami.

Ne tega delat.
Kar nekaj faksov ima točno predpisano obliko, barvo, velikost črk, fonte in kaj mora biti na platnici.
Pozanimaj se torej če je tako tudi na tvojem faksu.
Lahko se oblika tudi z leti ali smerjo spreminja.
Tako je!

forplan ::

Kakšne imate kaj izkušnje glede tiska enostransko ali obojestransko? Ne morem se odločiti :) Kaj menite?
da se strinjam

Pro_moted ::

forplan je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje glede tiska enostransko ali obojestransko? Ne morem se odločiti :) Kaj menite?


Najprej poglej v pravilnik o pisanju diplomske naloge, če je sploh lahko obojestransko. Mi smo imeli pogoj da je enostransko.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

lebdim ::

mogoče odvisno od faksa, ampak načeloma naj bi se diplomske printale obojestransko.

forplan ::

So mi rekli, da je načeloma obojestransko, če je pa enostransko pa je tudi v redu...

Zato se moram sedaj odločit
da se strinjam

Mavrik ::

Am, zakaj bi sploh probal tiskati enostransko? Ne samo da tisto potem izpade kmečko (koliko vezanih dokumentov in knjig vidiš, kjer je polovica vsega prazna?), boš še ful denarja za brezveze plačal za vezavo in tisk.
The truth is rarely pure and never simple.

lebdim ::

tega pa res ne razumem, zakaj bi moglo bit enostransko.

Invictus ::

včasih je bilo tako pravilo ...

enostranski tisk ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

technolog ::

No,

stvar je taka, sedaj na FRIju zahtevajo vsaj 1,35 razmak vrstic, privzeta latex predloga pa ima zelo velike odmike od roba strani. Tako so tud povprečne diplome 70+ strani dolge. Predstavlaj si to tiskat enostransko! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejša vezava diplom v Ljubljani in okolici

Oddelek: Šola
3411022 (8991) mirko_77
»

Tisk knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
91172 (904) Mare2
»

FERI absolventi

Oddelek: Šola
112041 (1709) Jerry000
»

Priloga k diplomi (CD z izvorno kodo)

Oddelek: Šola
214100 (3635) driver_x
»

Lektoriranje / tisk diplomske

Oddelek: Šola
378090 (1666) thramos

Več podobnih tem