» »

poraba elektrike pc

poraba elektrike pc

pinctinc ::

pozdravljeni

doma smo se menili ,da mi pc zre od vseh aparatov in vsega kar je v hisi najvec elektrike:|zanima me ce mi lahko kdo priblizno izracuna porabo mojega stroja;)sem gledal ze na forumu ,ampak so stare objave:(


napajalnik 600w
amd phenom x6 1055t(3,5 ghz)
nvidia 250 gts
4x2gb rama
1xcpu ventilator (12cm)in 5x 12cm ventilatorjev na ohisju(od tega eden LED)

prosim za priblizen izracun oz.vsaj dober odgovor

technolog ::

Najbrž ni, razn če nimate fena, sušilca, mikrovalovne, bojlerja ali električnega štedilnika.

s1m0n ::

Koliko ur na dan pa imaš vklopljen računalnik ?
Pa največ 100% ne požere PC :)
Bo potrebno krivca iskat drugje, pri nas je 10€/mesec zaradi mojega 24/7.

trnvpeti ::

pc ti sigurno pozre najvec
takle na oko, ti zere to ene 200W
krat koliko ur na dan

zracunaj koliko na mesec

fen recimo 2kW, koliko min na teden
hladilnik pozere tko na oko ene 1kW na dan
torej 5ur dela pcja

pecica 3kW, pa ce peces 3x na teden po eno uro

dronyx ::

Po moje tole žre med 250 in 300 W če recimo igraš kakšno igro oziroma je računalnik obremenjen. Za občutek so tule neki starejši podatki o porabi PC. Jaz sem s tem v zvezi pred časom pisal na blogu o tem, koliko energije gre po svetu samo za to, ker nekateri pustijo zaradi torrentov cel dan prižgan računalnik, da lahko "dol vleče".

Sicer so pa v gospodinjstvu sigurno večji porabniki od PC, kot je recimo pralni stroj, električni štedilnik, sušilec perila, likalnik...So pa seveda pomembne kWh, torej tudi časovna komponenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dzinks63 ::

Seveda so tudi večji porabniki od PC v hiši, vendar so večina od njih v uporabi le nekaj ur ali celo nekaj minut dnevno. PC, kateri je 24/7 priklopljen pokuri kar nekaj štroma, če samo idla ali torente pobira, če pa ga še dodobra obremeniš z zahtevnejšimi opravili po kakšnih 5 - 10ur dnevno, je pa to že kar precejšen strošek. Idealno bi bilo, nek minimalc PC za torente in net in konzola za občasno nabijanje iger. Če pa imaš komp za resno delo, moraš pač z porabo živeti, pa kakšnakoli že je.

pinctinc ::

trnvpeti je izjavil:

pc ti sigurno pozre najvec
takle na oko, ti zere to ene 200W
krat koliko ur na dan

zracunaj koliko na mesec

fen recimo 2kW, koliko min na teden
hladilnik pozere tko na oko ene 1kW na dan
torej 5ur dela pcja

pecica 3kW, pa ce peces 3x na teden po eno uro


pa recimo ,da laufa pc 200 ur na mesec od tega 60% pod obremenitvijo(igranje iger)8-)a ve kdo zdaj zracunat kao cifro v EURE?8-OPa hvala za odgovore se enkrat;)

s1m0n ::

Nevem kakšnih 5€/mesec bi to bilo. Ni pretirano!

trnvpeti ::

200ur na mesec * 0.2kW = 40kW * cca 0.1eur/kW = 4eur od oka

_Denny_ ::

meni žre ta stvar 13,5€ pri 24/7:

phenom ii x6 1090t (stock)
4x4gb rama
4x1tb samsung
radeon 4850
50" lcd
750w rms zvočniki
3x high rpm 120mm venti

V uporabi je najmanj 12 ur na dan, ostali čas pa sta lcd in zvočniki izklopljena, poraba pri idle je 406W/h, pri full loadu pa 461W/h, max load pa sem glede na števec imel 2093W/h (verjetno ozvočenje do konca naglas). Kot ti je že technolog povedal največ žrejo uporovni uporabniki (bojler, radiator, sušilec, fen, el. štedilnik, razne peči, pralni stroj pri ogrevanju vode,...) in pa starejši hladilniki, zamrzovalne skrinje, crt in plasma tv-ji,... Pri nas je trenutno največji porabnik hladilnik iz leta 1965 (skoraj 2kW/h, ko se vklopi), ki ga naši nočejo menjati, ker še deluje, tako da so lahko tudi "nedolžne" stvari kar velik porabnik.

LedStorm+++ ::

Tu je spletna stran, ki omogoča da vpišeš vse kompomente računalnika in ti izračuna koliko ti štroma pobere. ;)

http://extreme.outervision.com/psucalcu...
Pingvin :-)

Spajky ::

Ma običajen sedanji komp (brez monitorja) običajno v idle pije okoli 100W, malce več pod obremenitvijo (mini verzije celo pol manj od tega). Torej če laufa 12h dnevno spije 1,2kWh oz. 36kWh mesečno ali manj kot 5€ mesečno največ ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712528 (10846) feryz
»

Koliko elektrike porabi računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5419801 (16280) Luka_aoxd
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330595 (27036) BorutK-73
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749881 (36505) Duhec
»

Poraba elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358641 (7566) janez5

Več podobnih tem