» »

Koliko elektrike porabi računalnik

Koliko elektrike porabi računalnik

1
2
»

...:TOMI:... ::

Poraba ni nikoli 1000 W, pač pa je moč 1000 W, poraba energije je pa 1 kWh v eni uri. Pa tudi poraba ni pravi izraz, saj se energija nikoli ne porablja, pač pa se samo pretvarja v druge oblike energije.
Tomi

legice ::

Sem delav seminarsko na te mo porabe in računalniki poberejo cca 200-300 eur na leto z normalno uporabo maksimalno, seveda pa je to vse odvisno od moči. povprečno najmanj porabijo prenosniki.

Macbook, ki je bicv preizkušen je porabil cca. 80eur skozi celo leto, all in one zadevca, kot iMac do okoli 150, stacionarni pa kot sem zgoraj omenil.

Drugače pa ne skrbi glede porabe, kajti če imaš takšno grafično, kot si omenil, naj te poraba najmanj skrbi.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Ales ::

@...:TOMI:... Imaš prav, "trenutek" ni fizkalna enota časa pač pa abstrakten pojem. Striktno gledano bi bila trenutna poraba 1 kWtrenutek, ne 1 kW, kar seveda nima smisla glede na abstraktnost pojma. Zato sem se izrazil brez fizikalne enote časa, kar seveda ni prav, očitno pa to pogovorno uporabljam... Bom bolj pozoren pri mešanju abstraktnih in fizikalnih pojmov.

Vse ostalo je pa IMHO točno, tudi glede energije. Nihče ni trdil, da se energija dovede v okolje odjemnega mesta, porabi in izgine iz univerzuma. Ne moreš pa gledati na okolje enega odjemnega mesta električne energije in o njem razmišljati kot o zaprtem sistemu, ker to pač ni, ne? Energija se dovaja v to okolje, od tod položnica za elektriko in vse druge. Na žalost pa gospodinjstva zelo težko zaračunajo energijo, ki jo odvajajo nazaj v zunanje okolje, sicer ne bi toliko bentili nad položnicami.

Tudi denar se ne porablja, če tako gledaš... samo njegova lokacija se spremeni... v tujo denarnico ;)

Entropy is a bitch :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Luka_aoxd ::

Poraba je verjetno odvisna tudi od tega ali surfaš po netu ali pa nažigaš kakšno zahtevno igro na meji zmožnosti svojega računalnika?

Če ma kdo filing za oceno porabe kolk bi ocenil pri mojem računalniku. (gtx970 i5k6600 1x 250gb ssd 550w napajalnik, 16gb ddr4)
tnx. bay

Porabo pri surfanju. (če je razlika) .. logično se mi zdi da bi bila.

Zgodovina sprememb…

Luka_aoxd ::

http://powersupplycalculator.net/

uglavnem tle si loh zračunaš. vse sm zvedu. ajd
btw moj pokur od 60w do 280w odvisn kok ga razburjaš.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715224 (10968) tikitoki
»

Električni oljni radiator

Oddelek: Loža
4210949 (9507) primoz4p
»

Čedalje več okuženih računalnikov rudari kriptovalute (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5420807 (16454) krneki0001
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7327976 (27167) korenje3
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408693 (7112) Volk|

Več podobnih tem