» »

Kater program za zajemanje videa s TV kartico?

Kater program za zajemanje videa s TV kartico?

bastadu ::

Rabil bi en program, s katerim bi lahko zajemal video s TV kartico Pinnacle PCTV Pro. Program ki je zraven te kartice ne omogoča nevem kakšnih nastavitev resolucije, vrste formata in kompresij, jaz pa bi rabil nekaj takšnega če obstaja mogoče? Hvala za odgovore!

Jebiveter ::

iuVCR - program za zajemanje
Huffyuv codec - codec za zajemanje brez napak (spuscenih frejmov,...), potem pa z uporabo VirtualDuba in DivX stisnes (2-pass)

Opozorilo: Z Huffyuv conecom so fajli zelo veliki zato poskrbi, da imas dovolj placa.

BTW: Oboje najdes z Googlom (tudi na DivX pejđu pod DL)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

R0K ::

Kaj pa če maš obično kamero prklopleno na TV kamero. A je postopek zajema videa enak kot it TV?

Pač bi lohk prbližn en povedal kok bi uzel 1h videa. Nič kompresiranega. 10GB?

bastadu ::

Jebiveter: Hvala zaenkrat, bom probal najti ti in sprobati... Poročam.
Pač bi lohk prbližn en povedal kok bi uzel 1h videa. Nič kompresiranega. 10GB?
Čisto odvisno od ločljivosti zajemanja...

pivmik ::

... in slik na sekundo.
LP, Gregor GRE^

bastadu ::

Nisem še probal iuVCR-ja (to bo možno šele ta vikend) in me še zanima, ali omogoča kater program poleg zajemanja še stiskanje hkrati? Ker so surovi fajli precej dolgi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ferjan ::

Power VCR II

piši na mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

Predator ::

vzemi iuvcr pa posnemi stvar direktno v divx codec ( XVID rox ), meni to dela pa p3 450 samo za zvok direktno v mp3 mi zmanjka procesorja in moram z virtualdubom naknadno stisnit

Jebiveter ::

Predator: Kaksna kvaliteta pa kaksna resolucija?
Jest sm predlagal kompinacijo za zajemanje, kjer se potem posnetke dodatno obdeluje. Fora je v tem, da Premiere ne prebavi divxov in xvidov sploh. Tko, da za obdelavo rabis velik disk. V te namene uporabljam prej omenjen codec z resolucijo full-pal (7xx*5xx - ne vem tocno). Ce pa rabis samo kaj tako posnet kak tv program (nanizanko al kej, pa ni problem, sam ce imas dovolj hiter proc in disk.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Predator ::

največ snemam v

320*240 @ 750bitrata
zvok v mp3 ( lame, 128kbps )

s to kakovostjo prideta ravno 2 tv seriji brez reklam na 1cd ( ok odvisno od serije ker naprimer ne snemam uvodne špice in podobno ker me pač ne zanima in tko dobiš še par minut in pol lahko dvigneš kakovost )

ok res je pa da to ni divx kakovost za super fullscreen gledanje , ampak sej tudi signal na mojem tunnerju ni :)


drugače kar sem pa resno posnel noter ( naprimer z videokamere preko svideota sem dal pa 1300-1500 tam je pa skoraj full kakovost )

bastadu ::

Predator: Hvala bom probal! Da bo moj PIII866 sposoben narediti vse obenem...

bastadu ::

Sem sedaj sprobal ta programček. Potegnil sem zadnjo različico z uradne strani (druge nisem našel), ampak mi programček deluje zelo nestabilno. Nevem zakaj ne morem naenkrat stiskati zvoka in slike čeprav je procesor le cca. 50% obremenjen. Katero verzijo maš Predator?

Predator ::

4.0 build 230

bastadu ::

Predator: pogledi mail:\

Predator ::

hmm jaz sem jo z njihove strani dol potegnil sedaj jo mam pa pač na sistemskem cd-ju, klub temu da mam dialup in da jo je samo 1.1mb ne bi bil problem če hočeš da ti jo mailam

bastadu ::

Ja lepo bi te prosil. Hvala!

jeggy ::

Power VCR II


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5 dropped frames na vsako uro ???

Oddelek: Zvok in slika
7936 (803) poga
»

zajemanje slike v Tv Tuner Winfast XP2000

Oddelek: Zvok in slika
61049 (971) CaqKa
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252009 (1495) All
»

Program za gledanje tv-ja

Oddelek: Zvok in slika
262203 (1702) freserovski
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121407 (1152) ferjan

Več podobnih tem