» »

zajemanje slike v Tv Tuner Winfast XP2000

zajemanje slike v Tv Tuner Winfast XP2000

Loser ::

;( lp

ker vem da ste sami macki na tem forumu bi vas prosil da mi malo pomagajte , namreč imam ta tuner XP2000.
Probal sem zajemanje videa v vseh mogočih načinih pri osnovnem programu za snemanje - prebral sem da podpira divx z njim tudi posnel vendar rezultati niso bili ravno najboljši .
Torej zanima me konkretno kako moram nastaviti ce hočem imeti npr. z tv posneti kaksen film ali oddajo - najboljše nastavitve in tako naprej , ker ko sem snemal mi je prišel zelo velik fajl pa še slika in zvok nista bila ne vem kaj !!!
Zanima me kako posnamete tv rip kakšne nastavitve in kateri program !!!


V upanju na odgovore se vam zahvaljujem !!!

hani ::

Inštaliraj si divx codec brundle 5.02 in zajemi video s pomočjo tega codeca. Meni dela odlično. Napiši še kakšen PC imaš!

Loser ::

Torej tako , imam instaliran samo en kodek - komplet Ace Mega Codec Pack , potem naj po tvojem dodam še divx Bundle in probam nastaviti v orig. programu na divx ali kako al z kakšnim drugim programom ???

moja kišta : AMD Athlon XP 2000+ , Epox 8K5A2 , 384 DDR - 2100 , GF3TI200 ....

Predator ::

Ace mega pack je en ogromen kupček nepotrebnih codecov in programov ki jih še jaz, kvazi nek večji multimedia uporabnik ne rabim:) ampak če ti ne dela problemov pusti zaenkrat...

Softwara je ogromno, jaz uporabljam iuvcr. Na grobo, snemaš lahko na 3 načine:

1. zavzame veliko _hitrega_ diska: huffyuv codec za video, pcm za audio, računaj par 10gb giga na uro snemanja, , stvar potem zeditaš in skompresiraš v virtualdubu
2. rabiš pošten procesor: video snemaš v divx/xvid, audio v mp3(lame)/ogg... , še vseeno zeditaš v virtualdubu z par filtri
3. pa spada nekam vmes če nimaš par 10gb free prostora ne dovolj dobrega procesorja za kompresijo:) ; tuki potem pridejo experimentiranja z codeci v poštev, pa mogoče kombiniranje: video v kompresirani obliki, audio uncompressed in potem spet naknadno skompresiraš v virtualdubu...

Pač experimentiranje, da najdeš kakovost, ki je najboljše razmerje med kakovostjo signala/slike in časom/delom, ki si ga v en posnetek pripravljen vložit
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Loser ::

Hvala Predator

Po tvojem sem naredil nekaj posnetkov z iuVCR in zadeva je super.
Sedaj pa me zanima sliko sem zajemal na MPEG 4 - fast motion pri resoluciji 640*480 da je bila slika kaj vredna , zvok pa je bil PCM 44100 , 16 Bit mono 86kb/sec ali je to v redu ali bi moral se kaj spremenit. ???
Lepo je posnelo vendar je za eno uro materiala vzelo 1GB .
Kako naj sedaj z VD editiram da izboljšam ali zmanjšam video posnetek !!!

A je še kakšna nastavitev boljša za kvaliteto slike in zvoka poleg Mpeg 4 in Pcm zvoka !!

Hvala za pomoč !!

:D :D

Loser ::

Zanima me še nekaj za iuVCR ali je možna :O fina nastavitev kanalov , namreč moral sem sam nastaviti programe , ker mi nc ni našl !!

CaqKa ::

pcm zvok spremeni na mp3... potem bi morala velikost fajla past za polovico.

kak to storiš?
v vdubu v meniju za Audio nastavi kompresijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814925 (8331) Revenant
»

5 dropped frames na vsako uro ???

Oddelek: Zvok in slika
7978 (845) poga
»

IZ TV-ja takoj v Divx format

Oddelek: Pomoč in nasveti
191720 (1142) tac
»

Kater program za zajemanje videa s TV kartico?

Oddelek: Programska oprema
161273 (993) jeggy
»

Program za gledanje tv-ja

Oddelek: Zvok in slika
262271 (1770) freserovski

Več podobnih tem