» »

Pravice v winXP

Pravice v winXP

matic ::

S sestro imava povezana racunalnika v mrezo. Oba uporablava winXP. Sedaj bi rad da lahko tudi ona uporablja moj printer.. zato sem mogu tut na svojem racunalniku dodat njo kot uporabnika, da sploh lahko pride do mojga prinetja po mrezi. Ampak sedaj se lahko ona tudi logira v moj racunalnik! Kako naj nardim, da bodo printer lahko res vsi na mrezi uporbaljali???
Tam sem dal EVERYONE in vs kljukice.. samo vsenno ne spust notri!! :\

Mercier ::

local security settings>security settings>local policies>deny logon locally

Tu dodaš račun, za katerega nočeš, da se prijavlja lokalno.

Glede printerja:
Probaj na obeh računalnikih izklopit simple file sharing. Kako se šera printer - verjetno veš.

matic ::

Vem kako se shara printer in tut mam izklopljen simple sharing. Samo mi uporabnikov, ki niso vneseni v racunalnik ne spusti notri, pa ce tudi dam tam EVERYONE. Ce proba dostopat nek xy do racunalnika, ki ga ni vnesenga v mojem racunalu, ga ne spusti notri ko ze klkikne moj racunalnik v omrezni sosescini ali ce napises \\ime_racunalnika. Vedno vprasa za username in geslo..
Kako nastimat da tega ne sprasuje in spusti vsakega naprej... tuki se nekje skriva ena varka, ki je ne najdem... :\

Mercier ::

Potem pač vklopiš simple file sharing in vsak dostop do računalnika bo kot guest.

matic ::

aha... huest je a fora.. :D Samo simple file sharinga pa vseeno ne rabim vkljucevat nazaj..
Skratka, Hvala.. na Guest sem pozabil.. to je to.. 8-)

Mercier ::

Fora, da nimaš simple file sharinga je ravno v tem, da potem disejblaš guest račun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153625 (2974) Kankan
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132032 (1912) nejcek74
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222200 (2071) Mitja.GTI
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331617 (1277) jlpktnst
»

Network Drives & WinXP (2k) in ostale težave z mrežo

Oddelek: Programska oprema
10913 (810) andrej

Več podobnih tem