» »

Fukušima - jedrski incident v teku (VI)

nekikr ::

In kupijo nov hladilnik, ker porabi 20W manj elektrike kot prejšnji. Double facepalm. Film Idiocracy počasi postaja dokumentarec.

Zheegec ::

Ah, 20W porabe pri hladilniku pa v 400 letih že prinese notri svoje stroške izdelave.
Vidiš, ne misliš dolgoročno, to je tvoja težava!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Ja, če odmislimo, da je to totalni kretenizem, potem je v bistvu kar pametna poteza ane? :)

Zheegec ::

Ja, če bi vse svoje neumne odločitve v življenju pobrisal in pozabil sem ubistvu kar pametna oseba :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

Rusi razvili cepivo proti radioaktivnosti

sem prebral na finance.si. neka bedarija, sem si mislil, potem pa mi je padel v oči tale komentar:
Na prvi pogled tole zgleda kot zajebancija, ampak ni. Gre za čisto resne raziskave.

http://adsabs.harvard.edu/abs/2010cosp...38.3180P
http://adsabs.harvard.edu/abs/2010cosp...38.3183P

Če prav razumem, gre za imunizacijo proti toksinom, ki nastajajo zaradi odmiranja celic, ali nekaj takega. Če se kdo kaj bolj spozna na to, naj me popravi.

NASA se s takimi raziskavami ukvarja zaradi tega, ker je astronavte v vesolju praktično nemogoče zaščititi pred sevanjem. Edina šansa je nekako zmanjšati škodo.


morda pa je le kaj na tem. ker je res edina posledica obsevanja odmiranje in nenadzorovana rast celic...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Keyser Soze ::

No ja, mal glupo se sliši "cepivo proti radioaktivnosti". Če bi pisalo "cepivo proti radiacijski bolezni" bi človek prej pogledal kako in kaj.
OM, F, G!

poweroff ::

A lahko daš celoten URL - tule ti ga je odrezalo...

Da, posledica obsevanja je odmiranje celic (zato se to uporablja tudi v onkologiji). To je neposredna škoda. Problem je posredna, dolgoročna škoda: nenadzorovana rast celic oz. mutacije.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

kar celotno vpiši do 'P'. drugače pa je komentar na finance.si
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Nimaš kaj zdraviti celic zaradi ionizirajočega sevanja. Mogoče kakšni antioksidanti poskrbijo zato samo dvomim.
Celica, ko zazna dovolj veliko poškodbo, odmre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

katera pa ne, pa se lahko razvije v raka. in to potem zdraviš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zee ::

Ce si dovolj hiter, lahko zdravis. Tipicno sicer nisi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

s1m0n ::

Kaj NEK še zdaj ni v omrežju ?

energetik ::

Ne. Ne vem, kaj čakajo, DV so bli že par ur po ustavitvi vsi priklopljeni.

gruntfürmich ::

v nek so problemi. (turbina & generator)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Od kje ti pa ti podatki?

Sicer pa glede Fukušime - tukaj je zelo nazorno opisano stanje. V bazene blokov 1-3 so očitno napumpali ogromne količine vode, tako da verjetno z njimi ne bo več problemov. Palice v 1-3 pa še vedno gledajo 1m ali več iz vode, v enki je dokaj velik pritisk v reaktorski posodi.
Najpomembnejše pa je, da so usposobili razsvetljavo v kontrolni sobi... :))

s1m0n ::

Vrnitev NEK v omrežje preložena
Po natančnem pregledu stanja opreme po samodejni zaustavitvi v sredo, 23.03 zaradi napake, ki se je zgodila v 380 KV stikališču, je ugotovljenih nekaj odstopanj na sistemih kot posledica tranzienta. Odstopanja so se pojavila na oljnem sistemu za tesnjenje električnega generatorja, na oljnem sistemu motorja reaktorske črpalke, na oljnem sistemu turbinskih ležajev in na sistemu za predgrevanje sekundarne napajalne vode. Za odpravo ugotovljenih odstopanj je potreben dodaten čas, tako da je zaenkrat povratek elektrarne v obratovanje preložen na naslednji teden.

energetik ::

Očitno je bil hud prehodni pojav, da jim je take probleme naredil. V bistvu je v nekaj 10ms bilo prekinjeno oddajanje moči v omrežje, preden se pa zmanjša mehanska moč na turbini, pa nekaj časa traja...

gruntfürmich ::

vsaka nenadna ustavitev je slaba za opremo. vsak start pa loterija. vedno znova kaj zataji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Malajlo ::

Kako bi pa izgledal en upor za take primere? Torej, ko odnese zadevo, naredi kratek stik na neko breme, da imajo turbina in ostale tehnikalije čas za zmanjšanje moči?
Kaj bi šele bilo, če bi oba daljnovoda odneslo...

energetik ::

Bilo bi povsem identično, saj je hkrati z Krško-TumbiII odneslo tudi bloktrafo. Tak upor bi zgledal zanimivo, predstavljaj si 700MW infra pečko. >:D
Sicer je pa enostavnejša rešitev zapora dovoda pare do turbine in izpust pare v ozračje, kasneje direktno v kondenzator.

Pyr0Beast ::

Bypass turbine in vzbujanje pade na 0.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

A. Smith ::

http://www.nytimes.com/2011/03/24/world...

Richard T. Lahey Jr., who was General Electric's chief of safety research for boiling-water reactors when the company installed them at the Fukushima Daiichi plant, said that as seawater was pumped into the reactors and boiled away, it left more and more salt behind.

He estimates that 57,000 pounds of salt have accumulated in Reactor No. 1 and 99,000 pounds apiece in Reactors No. 2 and 3, which are larger.

He said that an informal international group of experts on boiling-water reactors was increasingly worried about salt accumulation and was inclined to recommend that the Japanese try to flood each reactor vessel's containment building with cold water in an effort to prevent the uranium from melting down.
______________________

Če ne popravijo pump v nekaj tednih...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Pyr0Beast ::

BWR -> MSR :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

revvs ::

Mislite da jim bodo Avstralci zdaj zmožni pogasiti ta 5x Chornobil ali pa bomo še geldali to naslednjih nekaj mesecev ?

energetik ::

Pyr0Beast je izjavil:

BWR -> MSR :))
Haha, samo vprašanje je, ali je napeljava zmožna zdržati temperaturo staljene soli... :)

jype ::

Cukr v reaktor natrest, da se nardi keramična obloga.

Al karamelna no, sej to je isto.

Pyr0Beast ::

Molten Sugar Reactor :)

Sol se topi pri bornih 800°C. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

revvs ::

Tako več ne bodo mogli uporabiti te reaktorje.

Pyr0Beast ::

A res? po meltdownu so očitno reaktorje še nameravali uporabljati, ampak sol jih je pa res zajebal* ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Ja no, gork gašperčk, pa nakladat ni treba nč. Zakaj pa ne?

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bellatrix ::

People are quick to judge and slow to correct themselves.

skartizan ::

http://www.rtvslo.si/svet/sevanje-v-fuk...

res, jedrska energija je čisto varna.......sic

Zheegec ::

Noro varna. Ko bo naslednjič potres si lahko samo želim, da bom ravno takrat v jedrski elektrarni.
Če ne štekaš, kaj hočem reči - problem ni jedrska energija, ampak potres+cunami.
Narava je ubila 15000 ljudi, jedrska elektrarna je bila na najbolj izpostavljenem območju, pa je praktično edina preživela stavba tam, kljub temu, da:

- če ne bi bilo zelenih ta elektrarna sploh ne bi več obratovala, podaljševali so jih življenjsko dobo že kar nekaj časa, ker novih elektrarn ne gradijo, oziroma jih gradijo bistveno premalo.
- bil je potres DEVETE STOPNJE!! Se zavedaš, kaj to pomeni? To pomeni, da bi se sesule praktično vse stavbe v Sloveniji, če bi bil epicenter v Ljubljani, razen seveda jedrske elektrarne Krško.
- cunami je bil 10 metrov visok, stavba je bila 40 let nazaj projektirana za 5m visok cunami.

Glede na vse to, bi rekel da je jedrska energija še vedno najbolj zelena in prijazna, v prejšnji temi o Fukušimi je bil tudi link, da je na enoto proizvedene energije celo manj smrtnih primerov pri jedrski energiji, kot pri sončni (padec s strehe pri inštalaciji/čiščenju/popravilu panelov).
Čedalje bolj sem navdušen nad JE!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

skartizan ::

Samo ni mi jasno, kako eni verjamojo, da je edina možnost jedrska energija.
Treba bi bilo takoj vse zapret, zagornike jedrske pa na izlet na Japonsko in Črnobil.

levaky ::

skartizan je izjavil:

Samo ni mi jasno, kako eni verjamojo, da je edina možnost jedrska energija.
Treba bi bilo takoj vse zapret, zagornike jedrske pa na izlet na Japonsko in Črnobil.


Ni edina. Da pa največ od sebe in pri tem povzroči najmanj škode(tako na okolje, kot na ljudeh).

Matej

harvey ::

Prispevek zdf.de o dogajanjih v objektih jedrskih elektrarn v preteklih letih.

Podjetja, ki se ukvarjajo z jedrsko energijo na Japonskem imajo očitno precej masla na glavi v svoji kratki zgodovini, prikrivanja, zavajanja, smrtne žrtve...Kot kaže je tole dogajanje v Fukushimi Daichii le logično nadaljevanje prakse neodgovornosti, ker drugače, si ne znam razlagati, kako da strokovnjaki, ki upravljajo z reaktorjem, ne vedo od kod se je vzela tako radioaktivna voda. Če se omejim na zadnji pripetljaj z delavci, ki jim je v škornje prišla visoko radioktvina voda. Ni malo neodgovorno pošiljati ljudi v tak bazen z vodo, če ne veš kaj je z njim? Kakšen robotek bi marskikaj več povedal o stanju reaktorja sredice, oklepa, betonski štit,... ali pa povabilo kakšnega tujega strokovnjaka tudi ne bi škodilo, ker očitno domača pamet ne daje rezultatov že več kot 14 dni.

Druga kar se mi zdi zelo neodgovorno je, da se je v Fukushimi praktično na podstrehi reaktorja hranilo nekaj 1.000 ton izrabljenega goriva. Če je to varna praksa naj me hudič pocitra in nič se ni zgodilo - šef mednarodne agencije je Japonec, TEPCO in ostali pa verjetno financirajo kampanije strank in vse teče tako kot mora - varno.

Zanimivo pa je kako smo bili glasni kako je vse štima pri nas v JEK in glej zaradi puščanja olja in stikališča 380Kv stoji tako sofisticiran objekt.

Vrnitev NEK v omrežje preložena
Po natančnem pregledu stanja opreme po samodejni zaustavitvi v sredo, 23.03 zaradi napake, ki se je zgodila v 380 KV stikališču, je ugotovljenih nekaj odstopanj na sistemih kot posledica tranzienta. Odstopanja so se pojavila na oljnem sistemu za tesnjenje električnega generatorja, na oljnem sistemu motorja reaktorske črpalke, na oljnem sistemu turbinskih ležajev in na sistemu za predgrevanje sekundarne napajalne vode. Za odpravo ugotovljenih odstopanj je potreben dodaten čas, tako da je zaenkrat povratek elektrarne v obratovanje preložen na naslednji teden. Elektrarna je v stanju varne zaustavitve in brez vplivov na ljudi in okolje.
25.03.2011, vir spletna stran nek.si
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zheegec ::

skartizan je izjavil:

Samo ni mi jasno, kako eni verjamojo, da je edina možnost jedrska energija.
Treba bi bilo takoj vse zapret, zagornike jedrske pa na izlet na Japonsko in Črnobil.


Ni edina, je pa daleč najboljša. Vse, ki ste proti jedrski bi bilo treba pred potresom pa cunamijem poslati v Fukušimo, pa da vidimo kako pametni bi bili sedaj. Ne bi bili, ker bi bili mrtvi. Razen, če bi slučajno bili v jedrski elektrarni takrat. Kot sem rekel, tragedija je v potresu+cunamiju, kljub nori energiji, ki se je sprostila tam bo razmerje na koncu takšno, da bo narava ubila 1000x več ljudi, kot osovražena jedrska energija.
Če gledamo zgodovinsko je pa od vseh jedrskih nesreč (tudi če štejemo Černobil, ki NI bila prava elektrarna, ampak eksperimentalna neumnost) umrlo bistveno manj ljudi na enoto energije, kot pri VETRNIH, SONČNIH, sploh pa TERMO ELEKTRARNAH.
Torej, kdor je proti najbolj varni obliki proizvodnje energije (jedrski) naj se FACKING izključi iz omrežja!!
Pa če zelenih idiotov ne bi bilo bi bila fukušima že zaprta!! Zdavnaj! Ker bi bile postavljene že nove, bolj varne in projektirane za višje cunamije!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jype ::

skartizan> Samo ni mi jasno, kako eni verjamojo, da je edina možnost jedrska energija.

Saj ni edina možnost, je pa ena najvarnejših.

gruntfürmich ::

skartizan je izjavil:

Samo ni mi jasno, kako eni verjamojo, da je edina možnost jedrska energija.
Treba bi bilo takoj vse zapret, zagornike jedrske pa na izlet na Japonsko in Črnobil.

no pa povej druge možnosti, mr. bistri?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

skartizan ::

najvarnejših???? daj da j bodi realen
na svetu je čez 400 Je in že po verjetnosti je možno da bodo nesreče, pa še človeški faktor in terorizem je treba upoštevat.
pojdi na Japonsko pa poveč kako je varno, lepo je tukaj iz EU pametovat.
Jedrska energija je podorno kot da daš malemu otroku vžigalice da se igra v seniku.....

kakšne so možnosti???
recimo , da vgasnemo nepotrebne kapitalistične reklame in da se pričnemo malce racionalno obnašat.
Če se komu zdi, da je to normalno stanje kakšno je sedaj, bog mu pomagaj...

gruntfürmich ::

harvey je izjavil:

Zanimivo pa je kako smo bili glasni kako je vse štima pri nas v JEK in glej zaradi puščanja olja in stikališča 380Kv stoji tako sofisticiran objekt.


mislim da z varnostjo zaenkrat še ni problemov. problemi so, ko je treba stvar ponovno zagnati...
razlog: kot povsod po svetu - pohlep vodilnih.;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

skartizan> najvarnejših???? daj da j bodi realen

Realen sem. Zaradi jedrske energije je do danes umrlo manj ljudi na proizvedeno enoto energije, kot za katerikoli drug izvor električne energije.

Realen sem tudi v tem, da smatram jedrsko elektrarno Krško za premalo varen objekt (kljub temu, da je v praksi varnejši od vsake hidroelektrarne na Savi, da o termoelektrarnah sploh ne govorimo). Naj se ga nadomesti z novim, sodobnejšim in zmogljivejšim.

skartizan> Jedrska energija je podorno kot da daš malemu otroku vžigalice da se igra v seniku.....

No, analogija ni ravno na mestu. Jedrska energija je nekako tako kot letalski promet. Zapletena in draga reč, ki se izplača na skali, na kakršni je tudi uporabljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zheegec ::

skartizan je izjavil:

najvarnejših???? daj da j bodi realen
na svetu je čez 400 Je in že po verjetnosti je možno da bodo nesreče, pa še človeški faktor in terorizem je treba upoštevat.
pojdi na Japonsko pa poveč kako je varno, lepo je tukaj iz EU pametovat.
Jedrska energija je podorno kot da daš malemu otroku vžigalice da se igra v seniku.....

kakšne so možnosti???
recimo , da vgasnemo nepotrebne kapitalistične reklame in da se pričnemo malce racionalno obnašat.
Če se komu zdi, da je to normalno stanje kakšno je sedaj, bog mu pomagaj...

Človeški faktor vsak dan ubije kar nekaj 100 ljudi na cesti, potem imamo nesreče, streljanje in tako dalje. Tako da človeški faktor je povsod in vsak teden ubije več ljudi, kot so jih jedrske nesreče dosedaj.
Terorizem je pa to dosegel samo z dvemi letali, je bilo dosti lažje, kot pa sabotirati jedrsko elektrarno. Torej prepovejmo vsa letala. Pa seveda avtomobile, ker v Iraku vsak dan eksplodira avto-bomba.
Zakaj THE FUCK pa nisi proti tem stvarem?
Obnašamo se racionalno vsi, razen tebe. Si se že izključil iz omrežja? Se zavedaš, da večinoma električno omrežje po svetu poganjajo termo elektrarne, zaradi katerih je umrlo že ogromno ljudi in so en največjih radioaktivnih onesnaževalcev.
Realen sem tudi v tem, da smatram jedrsko elektrarno Krško za premalo varen objekt (kljub temu, da je v praksi varnejši od vsake hidroelektrarne na Savi, da o termoelektrarnah sploh ne govorimo). Naj se ga nadomesti z novim, sodobnejšim in zmogljivejšim.

Yes!! Bravo jype. "Zelene" vržti v en prepad, zgraditi 3 nove moderne jedrske elektrarne, Krško pa zapreti. In potem ko pride nova, bistveno boljša tehnologija ponoviti postopek. termo elektrarne zapreti in pa vse sončne in vetrne elektrarne izklopiti iz omrežja!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

skartizan ::

mi ne na srečo ne znamo kontrolirati narave,
torej so potresi, ujme nekaj kar ne moremo kontrolirat.
Ne vem če je letalski promet prava primerjava, če pade letalo so običajno v letalu vsi mrtvi.
Če gre kaj narobe v jedrski, so posledice mnogo strašnejše. Kontaminacija okolja pa nepredstavljiva.
Jedrsko energijo rabi le kapitalizem zaradi svojega pohlepa, nikakor pa ni to nekaj kar življenjsko rabimo.
Mislim da bi vsi zagovorniki te človeštvu nevarne energije morali gledati filme o jedrskih bombah, črnobilu, Fukušimi itd
pa bi uvidli, da bi lahko naše življenje naredili bolj varno ne pa tako nepredvidljivo in neprijazno našim zanamcem.
Le kako lahko nekdo trdi da je to varna zadeva, to je osnovna spika kapitala, ki je pripravljen za dobiček pojesti celo svoje otroke....

jype ::

skartizan> torej so potresi, ujme nekaj kar ne moremo kontrolirat.

To velja samo dokler ne zgradimo lastnega planeta.

skartizan> Ne vem če je letalski promet prava primerjava, če pade letalo so običajno v letalu vsi mrtvi.

Ja, običajno so. Saj tudi če eksplodira jedrska elektrarna, imamo ponavadi celo sranje.

Kljub temu letalski promet vsako leto prepelje miljarde ljudi na miljarde kilometrov daleč, umre pa jih manj kot tisoč. In prav tako jedrske elektrarne proizvedejo na milijone teravatnih ur uporabne električne energije, eksplodira pa ena na 70 let, ali morda še več (eksplozija reaktorja v civilni elektrarni je bila do zdaj samo ena).

skartizan> Mislim da bi vsi zagovorniki te človeštvu nevarne energije morali gledati filme o jedrskih bombah, črnobilu, Fukušimi itd

Sem že vse pregledal. Videl sem, zakaj je ta energija najbolj varna - ker se je ljudje najbolj bojijo. Plinske jeklenke se bojijo le redki, pa _vsako leto_ pobijejo _več ljudi kot jih je zaradi jedrskih elektrarn umrlo v vsej zgodovini_!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zheegec ::

mi ne na srečo ne znamo kontrolirati narave,

Nismo nikjer rekli, da lahko. Kar smo rekli, da je prava katastrofa potres+cunami, ena izmed žrtev je jedrska elektrarna, ki se glede na na vse drži zelo dobro. Konec koncev lahko pade nanjo tudi komet, pa kaj? Saj to vemo, da je možno.
Ne vem če je letalski promet prava primerjava, če pade letalo so običajno v letalu vsi mrtvi.

Je odlična primerjava, glede na število prevoženih ljudi in kilometrov je manj žrtev, kot pri avtomobilu. Pa je vsaka smrtna žrtev na cesti že kar obstranska novica, ena nesreča letala pa vedno začne debate o varnosti letalskega prometa in tako naprej. In kot pri jedrski energiji sem za to, da starejša letala prej upokojimo in zgradimo več novih, dokler so seveda dosti boljša. Popolnoma isto je pri jedrski, glede na število žrtev odkar jih imamo in glede na proizvedeno energijo so najbolj varne in najboljše.
Če gre kaj narobe v jedrski, so posledice mnogo strašnejše. Kontaminacija okolja pa nepredstavljiva.

Teoretično da, čeprav očitno mora biti še hujša stvar, kot potres 9. stopnje in cunami. Proti temu se lahko borimo z novimi elektrarnami, ki so tehnološko boljše. Nas lahko pa vsak moment zadane ogromen komet in vsi umremo, pa kaj naj sedaj po tvojem proti temu naredimo?
Jedrsko energijo rabi le kapitalizem zaradi svojega pohlepa, nikakor pa ni to nekaj kar življenjsko rabimo.

Če je manj jedrskih je pa več _SLABŠIH_ termo elektrarn, dokler ne bo fuzija za kaj uporabna. A to je pa v redu?
Pa bori se proti kapitalizmu - odključi se iz omrežja. Pa ne kupovat sveč, ker jih proizvajajo grdi kapitalisti.
Mislim da bi vsi zagovorniki te človeštvu nevarne energije morali gledati filme o jedrskih bombah, črnobilu, Fukušimi itd

Neumnih holywoodskih filmov ne gledamo, beremo samo kakšne resne članke in raziskave.
Le kako lahko nekdo trdi da je to varna zadeva, to je osnovna spika kapitala, ki je pripravljen za dobiček pojesti celo svoje otroke....

Zanimivo, kapitalisti so po tvojem tako zelo sebični, da povsod po svetu gradijo jedrske elektrarne, ki so nevarne tudi NJIM!?
Se ti ne zdi, da bi sebičnež raje gradil nekaj, kar je nevarno ostalim, ne pa tudi njemu? :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bor H ::

Hec je pa še v tem da zeleni tripajo na električne avte ker so kao prijazni do okolja, od kje bo pa štrom prišel?

jype ::

TEPCO sporoča (in čeprav je že dokazal, da ni vreden pretiranega zaupanja, jim v tem primeru verjamem), da so se zmotili in da je radioaktivno sevanje v zadrževalnem hramu "zgolj" 1Sv/h (kar bržkone pomeni, da se v njem ne smejo zadrževati dlje kot 5 minut na leto).

s1m0n ::

Meni pa se to preloženje zagona NEK zdi čist normalno.
Saj, če v takem trenutno generator in ostali elektro motorji... izgubijo elektriko se tudi hitro ohladijo, tesnila popustijo in olje izteka!
Ko pa to deluje in je na delovni temperaturi tesnila držijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reaktorje v Fukušimi usodno poškodoval že sam potres? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10731998 (28451) Pyr0Beast
»

Objavljeni prvi posnetki notranjosti reaktorskih stavb v Fukušimi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
477936 (4269) D3m
»

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VII) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
15353752 (47671) jest10
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110287 (93146) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877381 (63986) Pyr0Beast

Več podobnih tem