» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
2 / 20
»»

technolog ::

Ko sem prvič videl vejico, je bilo WAU, ko sem prvič videl piko je bilo WAU, sedaj pa pišem kar brez.

opeter ::

Na srečo obstajata še XFCE in LXDE namizni okolji. Sploh XFCE se mi zdi, kot zelo dobra alternativa Gnome-u, v kolikor se bo slednji razvijal v smeri ti. "dumb-dekstop".

Unity zna bi zanimiv. Ampak čez kakšno leto ali dve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

techfreak :) ::

Ubuntu bi lahko njihove final release spremenil v beta, njihove beta pa v alfa.

technolog ::

Jaz bi jim dosodil 2x daljši release cikel (iz pol leta na eno leto).

poweroff ::

No ja. V enem intervjuju je Mark rekel, da sedaj oni v bistvu samo furajo razvoj. Da Ubuntu ni mišljen še za množično rabo. Mi ki ga uporabljamo smo v bistvu beta testerji.

In to bo še par let.

Pol pa začnemo. :D
sudo poweroff

techfreak :) ::

Spomnim se, da sem imel z Windows Vista Beta 2 veliko manj težav, kot pri vseh verzijah Ubuntuja, ki sem jih testiral/uporabljal.

poweroff ::

Ja, po xx letih razvoja to ni tolk čudno.
sudo poweroff

technolog ::

Ubuntu je res ogromno napredoval. V teh parih letih je stvari vedno bolj normalno delujejo, se mi zdi.

Icematxyz ::

Mene Unity prepriča in bom nadgradil na Ubuntu 11.04 + Unity. Res pa je, da odločitev ni prišla čez noč.

Tista programska oprema, ki jo uporabljam deluje z Unity dobro. LibreOffice integracija ne vem, če bo v Ubuntu 11.04 že na 100% ali ne, ampak me to ne moti preveč, saj slej ko prej bo.

Unity v tem trenutku je za moje potrebe dovolj "feature rich" in na voljo je dovolj nastavitev, da gre za uporabno zadevo.

Kaj naj uporablja uporabnik v Ubuntu 11.04? GNOME 2 ali Unity? To odločitev bom prepustil kar vsakemu uporabniku samem.

technolog ::

Meni tudi ni všeč, da so gnome shell (gnome 2) predrugačili. En klik več rabiš da prideš do sistemskih nastavitev in programov...

Ali je mogoče tole nadgradnjo preskočit in potem updatat šele naslednjo (čez 1 leto), ali je treba it po korakih?

Icematxyz ::

V Ubuntu 11.04 boš še naprej lahko uporabljal GNOME 2 če ti to odgovarja. Se pravi na tak način, kot to počneš v Ubuntu 10.10.

Zero0ne ::

Osebno bom netbook prešaltal na 11.04, desktopi in homeserver pa ostajajo na 10.04. Canonicalovih ne-LTS izdaj bi se ostale distribucije sramovale izdati kot beta verzije.
uname -o

dux ::

@Icematyyz: Gnome 2 se bo v 11.10 dokončno poslovil. Zamenjal ga bo Unity 2D.
Upanje je v nasih odlocitvah

xandros ::

Rad bi na koncu boota, preden se prijavim v sistem(torej se bo izvajalo vsakic, ko se bo sistem postavil) zagnal nek program.
Gledal sem, da system, pref, startup app, ampak to se izvede, ko se prijavim v sistem.

Kako torej naredim, da se izvede pred prijavo? V katero skripto napišem ukaz?

rio972 ::

Osebno menim, da gre za stvar navade.

Unity mi sedaj ne diši preveč, čez leto bo verjetno drugače. Lahko bi dopustili večjo stopnjo kostumizacije (kot npr.docky). Lenses izgledajo dobro.

Bolj je pomembno, da poštimajo driverje za grafiko, touchpade (HP), optimizirajo Ubuntu One, pomagajo obdržati GIMP pri življenju in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rio972 ()

dux ::

@rio972: Kolikor vem je strategija Canonicala glede gonilnikov: "Dvignimo tržni delež Ubuntuju, da se bodo proizvajalci sami interes potruditi in napisati dobre gonilnike". Nekaj delajo na multitouch tehnologiji in na Ubutnu One.

GIMP pa je v začetku leta imel ekvivalent 2 razvijalcev, ki razvijata 8 ur na dan. Zdaj naj bi se stanje malce izboljšalo.

Unity pa se bo dalo v prihodnosti precej bolj prilagajati. Verjetno že v 11.10.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Silom prilike testiram 11.04, beta, kot glavni sistem. Sem spreminjal particije v beti in se nato ni hotel 10.04 logirati po prijavnem zaslonu. Tako, da sem kar prešaltal in zaenkrat dela. Sicer nisem še zalaufal google search desktopa, pa protivi se googlu chrome - chromium dela. Ostalo b.p. Unityju sem izklopil avtohide in to je to, kar se nastavitev tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

BigWhale ::

Natty + fglrx + compiz = katastrofa.

Trenutno nic ne dela tako kot bi moralo. Dvajset dni pred releasom. :/

Icematxyz ::

Gnome 2 se bo v 11.10 dokončno poslovil. Zamenjal ga bo Unity 2D.


Kaj pa vem, kaj bo čez pol leta. ;)

GNOME 3 "fallback" bo verjetno tudi nekje na dosegu, če Unity 3D ali Unity 2D uporabnik ne bo želel uporabljati. Ampak Unity bo že v Ubuntu 11.04 OK in sam se ne bojim, da uporabniki ne bi želeli uporabljati Unity. Bo pa še zagotovo nekaj burnih "razprav" o Unity, to pa je tako samoumevno.

Canonicalovih ne-LTS izdaj bi se ostale distribucije sramovale izdati kot beta verzije.


Se najbolj ne strinjam s tem. Ampak OK, vsak si naj ustvari svoje mnenje na podlagi lastnih izkušenj.

Natty + fglrx + compiz = katastrofa.

Trenutno nic ne dela tako kot bi moralo. Dvajset dni pred releasom. :/


Beta 1 je še bolj ali manj "rezervirana" za odprto kodno vejo gonilnikov da.

opeter ::

Resnično upam, da bo še vseeno letos izšla 2.8 verzija Gimpa. Zelo rad bi uporabljal enookenski način.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

xandros je izjavil:

Rad bi na koncu boota, preden se prijavim v sistem(torej se bo izvajalo vsakic, ko se bo sistem postavil) zagnal nek program.
Gledal sem, da system, pref, startup app, ampak to se izvede, ko se prijavim v sistem.

Kako torej naredim, da se izvede pred prijavo? V katero skripto napišem ukaz?


Odvisno od tega, kar bi rad dosegel in od "programa" samega. Morda bo šlo s pomočjo /etc/rc.local.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

 GNOME 3/GNOME Shell Tweak

GNOME 3/GNOME Shell Tweak



WebUpd8

 Opera Quicklists (Custom Quicklists)

Opera Quicklists (Custom Quicklists)



Kyle Baker & OMG

Ena tistih "prvoaprilskih šal", ki obrodi tudi sadove:

 Wanda The Fish Unity

Wanda The Fish Unity



With horror I just noticed a major bug in Natty: Wanda the Fish disappeared!

I think this is is an unacceptable regression, and we can’t possibly release like that....


Dylan McCall & Andrea Azzarone

xandros ::

Rad bi mountal en oddaljen disk.
IN rad bi avtomatsko startal en virtualbox host.

Icematxyz ::

Rad bi mountal en oddaljen disk.


Oddaljen disk?

IN rad bi avtomatsko startal en virtualbox host.


VirtualBox Guest? Če te zanima oddaljen dostop Poglavje 7.

Aston_11 ::

Tega z ribo ne zastopim. Sicer jo imam, vendar v nattyju se zgornja vrstica na desni mišin klik sploh ne odziva, spodaj je pa tudi ni. Dodal bi ribo, vendar ne morem/znam. Kot razumem, je pa sedaj to ppa in bi praktično moril ribo poinštalirati?

Fglrx je nekaj v zvezi z grafiko in verjetno tudi razlog, da atijevih gonilnikov še ni na razpolago in so torej zadeva laufa na odprto kodne?

Aja, poleg ribe imam v 10.11 dodane tudi oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Icematxyz ::

 Wanda Hint

Wanda Hint



No da vidim, kdo bo prvi podal rešitev!

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:


Natty + fglrx + compiz = katastrofa.

Trenutno nic ne dela tako kot bi moralo. Dvajset dni pred releasom. :/


Beta 1 je še bolj ali manj "rezervirana" za odprto kodno vejo gonilnikov da.


To je traparija. Ne mores imeti taksnih show stopper bugov 15 delovni dni pred releasom. Ravno danes sem se en bug reportal. Grozn.

xandros ::

Sem dal v /etc/rc.local vrstico
/usr/bin/VBoxManage startvm IMEMASINE --type headless
vendar se ta masina ne zazene
ce napisem isti ukaz v term , se izvede

xandros ::

Gre takole
sudo -u uporabnik VBoxManage startvm IMEMASINE --type headless >/nekam/dam/log 2>&1 &

Icematxyz ::

To je traparija. Ne mores imeti taksnih show stopper bugov 15 delovni dni pred releasom. Ravno danes sem se en bug reportal. Grozn.


Če "Beta 1 Release Notes" prvič v ciklu NN sploh omenja razpoložljivost zaprto kodnih gonilnikov za grafiko (NVIDIA in AMD). Se pravi se navaja pogojna možnost testiranja za NVIDIA zaprto kodni gonilnik in bolj ali manj se še na dan izida Beta 1 ne priporoča testiranja AMD zaprto kodnega gonilnika... Potem je Beta 1 bolj ali manj rezervirana za odprto kodno vejo gonilnikov? Zdaj pa če je to "treparija" ali ne pa je že druga zgodba.

Icematxyz ::

Strojna Oprema

Companies like Zareason and System 76 are making it easier and easier to get a system that runs Linux 100 percent with every single piece of the hardware working from day one.


 System76 GazellePro

System76 GazellePro



Even the fingerprint reader works with Linux thanks to the custom repository that comes pre configured in the disk image that System 76 uses. System 76 has even gone to the effort of creating an application to make it easy to load the drivers if they weren’t already loaded.


 Ubuntu Tipka

Ubuntu Tipka



Vir

LibreOffice

 Plain Shadow

Plain Shadow



 Drop Shadow - Ideja

Drop Shadow - Ideja



No Light Without Shadow

20 Years of Linux




The Linux Fundation

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

To je traparija. Ne mores imeti taksnih show stopper bugov 15 delovni dni pred releasom. Ravno danes sem se en bug reportal. Grozn.


Če "Beta 1 Release Notes" prvič v ciklu NN sploh omenja razpoložljivost zaprto kodnih gonilnikov za grafiko (NVIDIA in AMD). Se pravi se navaja pogojna možnost testiranja za NVIDIA zaprto kodni gonilnik in bolj ali manj se še na dan izida Beta 1 ne priporoča testiranja AMD zaprto kodnega gonilnika... Potem je Beta 1 bolj ali manj rezervirana za odprto kodno vejo gonilnikov? Zdaj pa če je to "treparija" ali ne pa je že druga zgodba.


Ja je traparija. Ne mores dati ven izdelka s katerim bo velika vecina uporabnikov imela tezave. To je enostavno narobe. Ze res, da bi radi spravili Unity ven preden pride LTS release, ker bi radi vsaj kolikor toliko preizkusen izdelek v LTS release-u ampak sem preprican, da Unity cez 14 dni se ne bo 'release ready', ceprav si vsi tega zelimo in bi radi stabilno okolje.

Prav vseeno je kdaj in kako release notes omenjajo binarne gonilnike. Ljudje jih uporabljajo/mo ze danes.

Icematxyz ::

Ljudje jih uporabljajo/mo ze danes.


Na Ubuntu 10.10, Ubuntu 10.04...? In "hrošče" v zaprto kodnih gonilnikih prijavljamo komu? Kdo je razvil "Tear-Free" podporo za svojo strojno opremo pod Linux in s tem odpravil težavo, ki je uporabnike pestila že od nekdaj? Canonical ali AMD in kako dolgo je trajalo? Canonical bi naj to v AMD zaprto kodnem gonilniku razvil in odpravil težavo?

Prav vseeno je kdaj in kako release notes omenjajo binarne gonilnike.


Zelo pomebno je to, kaj omenja "Release Notes".

The binary video drivers -fglrx and -nvidia do not have XServer 1.10 compatibility, so do not function in Alpha 2. We anticipate receiving an updated driver with this support from NVIDIA in the coming weeks, and an updated -fglrx from AMD at some point prior to Natty's release, but do not know their exact ETAs.


Alpha 2 February 3rd, 2011

Zakaj je to pomebno? Ker je res vseeno, če je uporabniku Ubuntu vseeno, kdo je "kriv" in zakaj. "BUG", bo za zaprto koden gonilnik odpravil AMD in ne Canonical.

Ne mores dati ven izdelka s katerim bo velika vecina uporabnikov imela tezave.


S tem misliš na Ubuntu 11.04 ali AMD zaprto kodni gonilnik?

sem preprican, da Unity cez 14 dni se ne bo 'release ready'


Bomo videli.

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Ljudje jih uporabljajo/mo ze danes.

Na Ubuntu 10.10, Ubuntu 10.04...? In "hrošče" v zaprto kodnih gonilnikih prijavljamo komu?


Najnovejsi fglrx se ne zbuilda na Nattiju zato ker ima natty novejso verzijo Xorg. Ce ti z novejso verzijo Xorg odpade 'ves' hardware, ki je do sedaj delal, s starejso ti pa odpade potencialen hardware, ki bo izsel dva meseca po izidu ali pa se ta ne, potem ostanes na starejsi verziji. Popravke za showstopper buge na starejsi verziji pa backportas iz novejse.

Nikakor pa ne gres ven z novo verzijo, ki dela samo tistim, ki imajo slucajno sreco, upas na boljse case in se izgovoris na proizvajalca strojne opreme. Pa ceprav vsi vemo, da je kriv za vecino tezav slednji.

Icematxyz je izjavil:

Canonical bi naj to v AMD zaprto kodnem gonilniku razvil in odpravil težavo?


Direktno ne, bi pa lahko nekaj taksnega sponzoriral. Na primer.

Icematxyz je izjavil:


The binary video drivers -fglrx and -nvidia do not have XServer 1.10 compatibility, so do not function in Alpha 2. We anticipate receiving an updated driver with this support from NVIDIA in the coming weeks, and an updated -fglrx from AMD at some point prior to Natty's release, but do not know their exact ETAs.



Taksnega izdelka enostavno ne posljes na trg. Pa tudi ce je ta trg zastonjski trg. Odprtokodni gonilniki so ena sama zalost, takisto Unity brez 3D.

Icematxyz je izjavil:


S tem misliš na Ubuntu 11.04 ali AMD zaprto kodni gonilnik?


Oboje v bistvu. Hehe.

Icematxyz je izjavil:


sem preprican, da Unity cez 14 dni se ne bo 'release ready'

Bomo videli.


Beta1 je se polna showstopper bugov. Eno so gonilniki za Xorg, instalacija se rusi, z gnome-settings daemonom so se vedno problemi.

poweroff ::

Ne pozabit, a je Canonical tista firma, ki je v final release dal beta verijo OOo - in samo z GIMP-om popravil logo (prečrtal staro številko in napisal novo čez)...

Tako da - možno je vse. 8-)
sudo poweroff

WarpedGone ::

Vse kar bi moral rečt je, da je 11.04 pač alfa/beta softver in da naj se ga dotikajo samo ljudje, ki imajo preveč časa in dobre živce. Normalni pa naj ostanejo lepo tam kjer so.

Ampak kaj takega seveda ni kul in reklama bo glasna.
Bolečina pa tut.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Najnovejsi fglrx se ne zbuilda na Nattiju zato ker ima natty novejso verzijo Xorg. Ce ti z novejso verzijo Xorg odpade 'ves' hardware, ki je do sedaj delal, s starejso ti pa odpade potencialen hardware, ki bo izsel dva meseca po izidu ali pa se ta ne, potem ostanes na starejsi verziji. Popravke za showstopper buge na starejsi verziji pa backportas iz novejse.


Slednje še vedno lahko počneš na starejši različici Ubuntu in ostaneš na njej. Zakaj pa nočeš tega narediti in želiš uporabljati NN? ;)

Bistvo novejše različice pa je ravno v tem, da hočeš najnovejšo verzijo (vsega) drugače bi ostal na LL? In odrezati potencialno delujočo strojno opremo v novejši različici na račun "showstopper" strojne opreme v tem trenutku bi za moje pojme prineslo težave s strojno opremo out-of-the-box več uporabnikom Ubuntu in ne manj.

Nikakor pa ne gres ven z novo verzijo, ki dela samo tistim, ki imajo slucajno sreco, upas na boljse case in se izgovoris na proizvajalca strojne opreme.


Rezultat bi bil:
-Manj uporabnikov s "srečo"
-Večji razpon med nedelujočo in potencialno delujočo strojno opremo
-Še vedno bi imel iste proizvajalce strojne opreme, ki vlegajo enako ali manj truda v izboljšanje stanja
-Nagrajeval bi s tem tiste, ki so "showstopperji" in ne tiste, ki vlečejo "voz naprej". Se pravi to pomeni v praksi -> manj uporabnikov s "srečo" na različico in vse kar sem navedel višje.

Direktno ne, bi pa lahko nekaj taksnega sponzoriral. Na primer.


Če že, potem naj "prispevajo" svoje "resurse" za razvoj odprto kodnega gonilnika.

Področja kot so:
-Strojno pospeševanje videa z odprto kodnimi gonilniki za Intel, AMD in NVIDIA
-Upravljanje s porabo GPU
-2D in tudi 3D zmogljivost
-Wayland ali Xorg naj postane realna opcija

Zakaj bi se zanašal na srečo? Ampak v tem procesu za moje pojme morajo sodelovati tudi proizvajalci strojne opreme.

Beta1 je se polna showstopper bugov. Eno so gonilniki za Xorg, instalacija se rusi, z gnome-settings daemonom so se vedno problemi.


Nisem jaz odprl teme mesec dni prehitro. ;)

Normalni pa naj ostanejo lepo tam kjer so.


Se pravi kot zadovoljni uporabniki MM, LL... Se strinjam.

technolog ::

Kdo ve - bo možna nadgradnja iz 10.04 direktno na 11.04? V interesu mi je preskočit en release.

Icematxyz ::

Ne. Uradna podpora:

10.04 -> 10.10 -> 11.04

Ker je 10.04 LTS različica pa bo (skoraj zagotovo) možno:

10.04 LTS -> 12.04 LTS

Unity Grid (malenkost):




OMG

Sims ::

Oj,

vmesno mnenje. Unity mi je kot koncept zelo všeč. Integracija je zame prihodnost. Ko sem ugotovil, da če kliknem na uro desno zgoraj, ko se pojavi kalendar in mi spodaj pokaže vnose od google calendara, ki sem ga vnesel v evolution sem bil prav presenečen. Čeprav evolution ni niti zagnan ...

Se veselim bombončkov v prihodnosti.

techfreak :) ::

Danes sem se odločil namestiti Ubuntu 11.04 beta ... začuda mi je uspelo bootati v namestitev, kar pri alpha verziji ni delovalo. V tretjem poizkusu mi ga je dejansko uspelo namestiti (2x mi je zamrznil med namestitvijo ... pri prvih dveh poizkusih sem spreminjal nastavitev, pri tretjem pa sem pustil vse po defaultu, razen podatkov o uporabniku).
Preizkusil sem tudi daily build CD, ki se mi je zagnal, vendar je namestitev failala in kot vedno so skopi s podatki - "installation has failed" ni ravno zgovorno.

Kakšne večje razlike med podporo strojne opreme med 10.10 in 11.04 nisem našel, razen dejstva, da je odletela podpora za touchpad.

Unity deluje, vendar so za to potrebni Nvidini binarni gonilniki verzije 270.*. Zaradi slabih izkušenj z Hardware Drivers na 10.10 sem gonilnike downloadal iz Nvidiine strani ... slaba ideja. Na strani imajo pod Linux še vedno 260.* gonilnike kar je pomenilo, da po namestitvi nisem prišel do grafičnega vmesnika. Pol ure zafrkavanja z xorg.conf in nouveau mi je uspelo priti do njega in namestiti gonilnik the ubuntu way in ta je celo deloval.

Icematxyz ::

sem gonilnike downloadal iz Nvidiine strani ... slaba ideja.


Se strinjam. Slaba ideja.

namestiti gonilnik the ubuntu way in ta je celo deloval.


To ali kakšen x-swat stable PPA da. Ročno pa bolj ali manj ne.

Icematxyz ::

Unity mi je kot koncept zelo všeč.


Meni je že celo v praksi všeč. ;)

techfreak :) ::

Se strinjam. Slaba ideja.

Ker gonilniki v njihovem repozitoriju pa vedno delujejo? Pri 10.10 po namestitvi sploh nisem mogel priti do grafičnega načina.

Icematxyz ::

Jaz priporočam gonilnik, ki ti ga ponudi Ubuntu ali x-swat stable PPA. Vsak se pa naj sam odloči, kaj bo počel in priporočal drugim.

techfreak :) ::

Vendar zakaj "uradni" repozitoriji vzstrajajo na starih gonilnikih, ki ne podpirajo nove strojne opreme?

dux ::

@techfreak: morda je bolje preizkušena?

Sicer pa mislim, da bo IMO 3D podpora res stabilna šele, ko bodo tudi za najnovejše grafične kartice razviti 3D gonilniki.
Za ATI-jeve grafične kartice naj bi bila odprtokodna podpora "out of the box" prvič predvidoma za kartice serije 8000, za Nvidio pa vprašanje če sploh kdaj, glede na to, da ne nameravajo izdati specifikacij.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Vendar zakaj "uradni" repozitoriji vzstrajajo na starih gonilnikih, ki ne podpirajo nove strojne opreme?


NVIDIA nudi uradno (aktivno) podporo za Linux v svojem zaprto kodnem gonilniku od "serije 6" navzgor. Ubuntu 10.10 sem preizkusil s privzetim zaprto kodnim gonilnikom, ki ti ga Ubuntu ponudi na grafični kartici "6 series" kakor tudi "400 series". Pri tem nisem imel nobenih težav. Niti mi pri tem odprto kodni gonilnik ni povzročal težav. Se pravi sem normalno lahko zagnal Ubuntu in se odločil, kateri gonilnik bom uporabljal.

Če še to dejstvo "nadgradiš" z razpoložljivostjo x-swat stable PPA lahko rečeš, da če NVIDIA nudi podporo za tvojo strojno opremo v okvirju zaprto kodnega gonilnika, da bo 99% ena od teh dveh možnosti zadostovala. Se pravi resnično "Ubuntu" tukaj nimaš s tega vidika (razpoložljivost zaprto kodnega gonilnika in upravljanje z njim) kaj za očitati.

Prav nasprotno.

Icematxyz ::

Strojna oprema, primerna za Unity 3D?

AMD: Zaprto kodni gonilnik. Delovanje z odprto kodnim gonilnik je odvisno od strojne opreme.
NVIDIA: Zaprto kodni gonilnik. Delovanje z odprto kodnim gonilnik je odvisno od strojne opreme.
Intel: Odprto kodni gonilnik.


Na voljo je tudi test, ki preveri razpoložljivost in poda povratno informacijo:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

Kaj pa sama uporabnost Unity 3D v praksi?

How I use the Unity Dash & How I multitask in Unity

Where the He*k so Unity 3D nastavitve?!

1.) Namestiš CCSM (to narediš le enkrat)
2.) Pritisni kombinacijo tipk ALT + F2 in vpiši about:config

Where the He*k je Compiz Cube?!

 Compiz Cube

Compiz Cube



It's Back!

Zgodovina sprememb…

Sims ::

@Ice

Kako nastavim črno ozadje ikon, kot je na zgornji sliki?

Hvala.

EDIT:

Sem našel:
CompizConfigSettingsManager -> UbuntuUnity Plugin - > Backlight Off


sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()
««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159033 (116626) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180774 (146713) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629761 (25038) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648149 (38011) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725613 (22846) MrStein

Več podobnih tem