» »

Benchmarks -=- UT2K3

Benchmarks -=- UT2K3

«
1
2

DeLuX ::

Zdravo...

Tle napiste kolk mate Benchmark rezultat v
UT2K3 (celi igri). Zravn pa se dopisite na kaksnem kompu je bilo gnano :D

Ce imate stevilo tock v 3DMarku 2001, napisite se to,
da se vidi mal razmerje med UT2K3 in Markom 8-)

AMD XP 16+ @ 22+
512 DDR 2100
GF 4 4200 64 250/513 @ 305/555
Epox 8K3A+ VIA

UT2K3:
FlyBy - 138.88
Bot - 60.6

3DMark 2001:
12160

Kaksne mašince pa imate vi? >:D

LP,
DeLuX

  • spremenil: DeLuX ()

DeLuX ::

Kvajzdej posranci !?!?

A mate preslab pa prenašarjen komp,
d se nben ne upa oglasit... phh...

fictionel ::

delux: kje das u ut2k3 test za flyby pa to??? povej, pa ti napisem!!!

Tr0n ::

V UT2003/System diru pozenes Benchmark.exe in izberes resolucijo 1024x768 (predvidevam, da si v tej resoluciji testiral DeLuX).

Tr0n ::

AMD XP 1800+ @ 1900+
Elite K7S5A SiS735
GF4 Ti4200 64 @ 250/513
256 DDR 2100

flyby: 123.4
botmatch: 50.2

3Dmark 2001: 10100 +- 50 pik

San ::

Jest kle vidm sam enga posranca.

fictionel ::

flyby: 114
boti: 42

abit kg7 raid
atlon 1,4@1,4
512 ddr rama
leadtek 4200ti 128 ram, vivo

3dmark cca 8600

Zgodovina sprememb…

DeLuX ::

U pizda se res... :) pozabu sm povedat.
Ja, pri UTju nastavim na 1024x768 :)
fnx za replyje..
kar tako naprej.

LP,
DeLuX

Dušan ::

Ej, kakšne nastavitve pa maš v BIOS-u itd? Je grafična kej navita? Jest mam epox 8k3a+, AMD XP 1600+, GF 4 4200 64 Mb, pa mam u 3dmarku skor cca 9000. Kako ti to rata?

DeLuX ::

Dušan:

Kako mi to rata? Se enkrat povem, ampak bolj natancno:
- VEDNO frisni Winsi
- Zgoustan
- Winsi so do konca spucani, nc nasarjeni
- Do konca optimiziran
- Twiki za XPje PRO (ne mislem toolse, temvec
izkusnje -triki- pobrani z neta :) )
- V glavnem WinXP stušeran pa dodelan pa spedenan do fuuula :)
- Drajverji najnovejsi 40.72

Geforca mam navitga, glej zgoraj... drugic beri natancneje!

Znam optimizirat WinXP (stwikat), d pridejo v WinseXP na moji masini v tocno 15ih sekundah :)
(Default frisni nalozeni winXP - 1 min 3sek...
to so moji stari testisi :)
Pac rad testiram :)

LP,
DeLuX

DeLuX ::

aja..sm pozabu. Bios ja. Nc posebnga.. Lepo tk kt je treba. Nc extra. RAM mam na visjem kasu, ker pri nizjem - boljsem - noce vzgat, ker je navit ornk proc :)

LP,
DeLuX

fictionel ::

delux: a bi te lohk prosu da mi ene par stvari poves glede trikov? jih mal opises pa razlozis (nimam nevemkolk pojma o tem)? pa tut mal glede biosa bi ful rd zvedu kj dobrga u zvezi z optimiziranjem kompa (bios&ostalo tut)... ce seveda niso to strogo varovane skrivnosti...
pa prosu bi ce mi ti poves, ne da mi das ksne ang. linke k ne razumm cist usega dobr! no, k se ti bo dal kj pisat, se mal razpis! lohk tut namail
Al pa kdo drug ce ma kj pametnga za povedat!

tnx z unaprej

Dušan ::

@De lux
Nehi se "duvat".
Tudi jaz imam frišne winse in sem te pač vprašal.
Hotel sem nasvet oziroma pomoč, ne pa ......saj veš kaj.

Sem prebral da imaš proc OC, ampak so me zanimale podrobnosti, ker sem videl da imava enako opremo. SORRY

DeLuX ::

Dušan:

Nč se ne duvam. Sam povedu sm kak sem to dosegu...

Frišni winsi so frišni winsi (takoj k se nalozi),
urihtan hardwer in system je pa cisto nekaj drugega.
Jst sm take sorte clovk, da sm povsod ful natancn,
in cutim d me ima PC 'rad' :)
Res... to kar cutim kako bo to lavfalo...
Ker jst mam tudi kljub temu, da imam na XPjih
VSE nalozeno (od a do z (programi, drajverji, velik robe...itd)), frisno! In to Olwejz!
Ej..sam sory. Miljon ksit oz. sistemov sm ze vidu,
pa zal se pr nobenmu nism vidu tok doteran in ustiman PC oz. sistem. OK.. edin enga poznam k ma skor tko kt jst: bratranc Mlchk :) Seveda, ce pa mojo kri pije :D Pa ne dab se zdej hvalu, sam tko je. Recmo grem do kolega, ma vse nasarjen, polhn Demotu, shareware progyjev
itd., pa se pol sprasuje, zakva ma 2K marku premal kt bi jih mogu met :)
Hotu si nasvet. Neki malga si dobu... hm nasvet za Dušana... Ne vem kaj ti naj rečem, jaz samo to vem,
da če ti pridem komp uštimat, hardwersko in softwersko, bos pridobil 1000 - 2000 Marku. V bistvu za Bios nimam nc spešl, kt sm že reku... Cas ram sm stestiru in ni blo nc hitrej... Nastavu sm ga tko, da sm dal vse na Cas 2 oz. najnizjega, potem se ni hotlo butat v XPje, pa sm sel po vrsti sklaplat Cas-e. Na koncu se je izkazalo, da samo pri zadnji (opciji pri Cas-u) ne sme biti nastavljen... hm.. Pa velik je se takih haklcov. Mah sej bios ni tok vazn.. So le redki primeri k ti zbije ogromn pik. Upgrejdaj si bios.
Za foro... ce imas na monitorju okol 60+ Hz, tako da ti utripa al pa ce mas pod misko (naj si bo opticna ali navadna glodalska zadeva) svinjarijo in mstn prah, pol vem kam pes tačko moli :D Pol ti zal ne morm pomagat. S tem bi kazu malomarnost -> nasarjenost sistem. Dušan, ne govorim direktno tebi, ampak tudi ostalim :) Ti ta zgornji nik, newem kk ti je ze nikovano... ampak.. naj bo.. ti bom poslal txt fajl k mam narjenga, pa navodila (triki) kako iz frisnih XP šajb z bootom 1min+ natwikat na 15 sec :)... ampak res. Ne zajebavam se.. Tocno 16 sec od logota naprej v XPje. V bistvu grejo Win98 15 sek, k sm testiru enkrat... Samo..je tle fora, ker XPji k mas 2 mrezni instalirani, ne pozre nic, pri Win98 pa ce mas instalirani, vstopa v Winse dlje casa kot frisni XPji (1min++). Em... predn sm skusu WinseXP, sm se zajebavu skor 1 tedn d sm jih porihtu (stwiku, spoznal, skusil, nove drajverje probal (za XP) pa druge verzije progyjev sm mogu loudat, ker niso bli za XPje) :)
OK... tok za enkrat...

LP,
DeLuX

P.S. Ce bo kdo dubu vec pik s tocno tako konfiguracijo masine (ali zlo zlo podobno), mu castim pivo in družinsko piceo! :D

McWolf ::

Dej se men posl plz mail
Go tell it on the mountains!

DeLuX ::

k :D

morphling1 ::

:D Preden se kar koli spravim benchat (moram še sam špil dobit) se je treba zment na parih stvareh, UT2k3 bench ima eno lasnost da spreminja kvaliteto slike da obdrži min število fps, zato je treba popravit ini file. Sicer pa tu si vse preberite Benching UT2K3.
DeLuX vsak ki mal 3dmark bencha pozna fore, moja konf. je sicer v dveh stvareh drugačna od tvoje , plata 8kha+ ter 256mb rama pa verjetno še disk.
Mam pa še vedno četrti rezultat na ORB-u v axp / 8500 kategoriji z najman navito mašino med vsemi.
Ko sem imel vmes gf4 na testi sem bil tudi tam nekje s 29... driverji. malo kasneje so prišli ti 40... in so vse rezultate postavil na glavo, še vedno sem pa imel 13051 točk, zdaj moram dokončat še nekaj zadev potem se pa spravim benchat z novimi driverji, kjer ciljam na 14+
Večina ki zna naviti mašino do skrajnih mej da je še stabilno pozna vse in verjetno še kak trik več kot ti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLuX ::

Morphling, verjamem :) ...
sam jst govorim o sistemu (Win) 8-)

LP,
DeLuX

morphling1 ::

Vem, samo optimizacija biosa ter spominske prepustnosti z wpcreditom pohitri vse če delajo špili hitreje tud winsi delajo hitreje a ne :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLuX ::

hehe.. ja tako nekako. se strinjam :))

em. drgac sem pa uporablal tud WPCRSET 1.2
k ti shladi softwersko procesor za kake 8-10C.
Sam men pol zvok jebe.. kar neki hresci.
Pac ne prenese to moja standardna SB 128 PCI
karta ;((

aja.. pa unu sm si tud prebral o UT benchmarku pravilnem... pa mi isto pokaze.

A mas se kdo kake rezultate, d bo debata sla dalje...?

LP,
DeLuX

Buggy ::

AMD XP 1600+ @ 2100+
512 DDR 2700
GF 4 4200 128 VIVO 250/446 @ 275/550 Original Leadtek 29.42 driverji
Epox 8K5a2+

UT2K3:
FlyBy - 136.7
Bot - 65.4

Nic tweakov glede kvalitete slike - best image quality - gonilniki 29.42
3D Mark 2001 Se:

10666 pik

morphling1 ::

Hitrost procesorja napište v fsb*mp je bolj merodajno kot +rating.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tr0n ::

Heh, da ne boste doktorirali. Logicno da so take vrednosti, ce sta graficna in procesor naviti. Tweaki in svezi sistem seveda pomagajo, ampak spet ne do take mere, kot pravi DeLuX :).

DeLuX ::

157 * 11.5 (procesor)

Buggy alkwasize, kva je razlika Mark SE, nism se nkol sprobu. A kej manj oz. vec pik dobis?

Tron, jst mam lahk frisne Winse in VSE nalozeno
(ne samo Winse) pol leta, pa bom se zmer jemu nenasarjen PC pa se zmer iste Mark pike :)
To, da mas sam frisne Winse, to zna vsak nalozit.

LP,
DeLuX

Golden eye ::

Jest sem testiral z Demotom pa sem dobil naslednje razultate:
GF4 @300/630

1024x768

FLYBY: 150.6
BOTAMTCH: 60.7

V 3dmarku dobim 12200 pik z 40.41 driverji drgač pa 11500 z 30.82 driverji!!

DeLuX ::

nice

Dušan ::

@Delux
Vidm, da si ful u temu "optimiziranju".
Pred kratkim se mi je sesul PC in zdej ko sem ga na "frišno" naložu me matra, da rabi cca minuto da mi odpre explorer ali outlook. Prej sem parkrat probal razne tweakxp itd... in se mi zdi da je to špilal. A maš kakšno idejo (brez osebnih in profesionalnih skrivnosti" kaj naj premaknem da se mi ne bojo winsi po zagonu postavljal še kakšno minuto ali dve.

Da ti pa še za nazaj povem moje mnenje:
Vem kaj misliš s posvinjanimi winsi !!!
Tud men gre na kur...c ko pridem k kolegu in ma en kup demotov posranih po PC-ju, fajli ležijo vsepovsod itd..

Moji winsi so dejansko "frišni" in imam samo najnujneše programe : Nero, ACD see, Winrar..

Danes sem naložil neke 40,72 beta drajverje in moj score v 3d marku je 10500. A ga serjem s kakšno nastavitvijo v biosu, a je problem kje v rgistru win xp?

LP
Dušan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dušan ()

DeLuX ::

Dušan:

S stwikanimi XPji ne bos pridobil skoraj nic pri FPSjih (3d Mark), temvec pri Stabilnosti in hitrosti Winsow. Najbolj opazno je to pri zagonu XPjev, in prec po zagonu, k se zmer kako minuto melje (net, mreza, zarad diska nastavitve)... Pa kaj se sekiras, saj imas 1600+ pa 10500markov. To je zelo dobro. Bratranc ma isto kt jst, pa ma isto optimiziran in ima tud samo 10500 markov. Zakaj ne 12160 kot jaz? Ker je dost odvisn od hardwera in kompatibilnosti med plato in graficno!
Lahko ti samo pomagam pri tistem nadleznem cakanju k prides v XPje in seveda pri hitrejsem zagonu! Te twike sm jst isku po netu (so textovni), nato sem jih zbiral, testiral ter stopal cas... Tko.. dej mi mejl, pa ti posljem v zipu twike (narejen TXT, pa se eni reg fajli ipd.). Tako bos pridobil iz dobre minute nalaganja v XPje, na 15+ sekund! Seveda, ce so XPji frisni in brez programov ipd. Men z vso robo (z instaliranimi programi, drajverji itd.) pride v 25 sek. Pa se neki, zlo dobri so drajverji 40.72, pridobis dost marku... ok... se tipkamo.

LP,
DeLuX

Dušan ::

Ja, drajverje sem glih učeri dal gor 40,72 in ta rezultat 10500 je s temi drajverji.
Bi bil pa zelo zadovoljen če mi na mail dusan.bozic@siol.net pošlješ nasvete oziroma fajle.
Hvala
Dušan

Jebiveter ::

@Delux
Cuj, a lahko se meni posljes ta fajl, da malo pregledam. Me zanima kako si ostali optimirajo sistem itd.
jebiveter@volja.net
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

DeLuX ::

k >:D

dexter_II ::

radeon 8500le 128mb 250/250
xp 1600+,256 ddr normalne nastavitve cas2.5,plata k7s5a
demo ut2k3,catalyst 2.3,sistem pa cist nic pedenan-nic navito ali optim

111/40

SOME Q:
*a je kdo tale agp fast write probavu pa ce mu kej rata,mislim boljsi benchmarki
mam bios s fast write enablan,s powerstripom vklopim fast write
ampak se nikjer ne pozna (sistem je pa stabilen,nic pizd...)
a radeki 8500 sploh podpirajo fast write (vsaj v driverjih je to not)*
Eto,ce kdo utegne?

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

DeLuX če se ti da daj še meni pošlji ta fajl z nastavitvami.:D

bf4ed@email.si
ali pa na
bf4ed@volja.net

DeLuX ::

bf4ed:

Fast Write sem tud ze testiral,... nc boljsga. :)

LP,
DeLuX

Boky ::

DeLuX daj tudi MENI poslji tvoje tweak-e prosim.
Drugace pa me zanima a se da tudi sis735 kaj tweakat z
WPCRSET-tom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

DeLuX ::

Boky, ne vem. probaj :)

LP,
DeLuX

morphling1 ::

Seveda se da samo rabiš pcr. file tvojega chipseta, ki ga dobiš tu oz. emailaš če ga ima : http://www.h-oda.com/
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boky ::

Saj, s tem sem mislu na pcr file. Svoj cas sem se z WPCRSET-tom igral na starem viinem Mvp3 chipsetu (z k6 III procom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Bremzi ::

Jest mam pa naslednjo konf:
Athlon T1100
MSI KT7Turbo Via 133
328SDRAM
SounBlasterLive1024
GF4TI4400 (MSI jeva, nč navita) Det. 30.86
Link Etnhernet 100 mb/s omrežna
Win XP PRo

pa mam v 3Dmarku 2001 SE, samo 7304 marke!!;( :'( 8-O

Kakšen nasvet, predvsem za NvMax?
Kar je dobro, ni slabo.

AndreAS ::

To je moja conf.

AMD XP 1800+ @ 2100+
Elite K7S5A SiS735
GF4 Ti4200 64 @ 250/513
256 SDR ;)

flyby: 120.5
botmatch: 50.2

3Dmark 2001: 9700 +- 50 pik

Boky ::

AndreAS glede na to, da imam enako plato me zanima katere Agp in ide driverje uporabljas in kateri bios imas nalozen?
Masino pogonjas pri 11.5X150 right ? Probaj pri 11.5*147, ce bos dobil kaj bolse rezultate (pri fsb= 147 je PCI na 36.7Mhz, pri Fsb=150 pa dela pci na 30Mhz)

Thanx!

AndreAS ::

==> Boxy!

Imas prav dela na 11.5X150
Hvala za pedlog,bom vsekakor probal!
Mam pa 1.08.00 AGP driverje,ali nekaj takega!!
:))

Aja bios je pa ta:
CheepoBios 1.07 beta for K7S5A
Based on ECS 021001

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndreAS ()

Tr0n ::

Kolko vem mas SiS AGP v1.12. Saj sem ti jih se jaz instaliral :).

AndreAS ::

:)) Tocno ja!

Boky ::

Mani so 3dmarki 2001 zmrzovali z v1.12, zato sem dal nazaj v1.11.
Btw splaca se naloziti SIS Ide drivere.
Glede na to kar pokaze WINBENCH99 so se performanse diska precej dvignile.

p.s. se opravičujem, ker to nekako ne spada več pod to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

[D|g|t] ::

imam:

p III 1000mhz
512 mb sdram
gainward gf4 ti 4200 64mb 250/513
os: XP
---------------------------------------
zelo me zanima, ce je to normaln. V 3dmarku imam samo 5915 (+- 100) tock (lol) ?????????? Zanima me ke vi to staknete te driverje pa ta stuff. Sem pa tud zelo zainterisiran u optimiziranje sistema pa bi vs prosu ce mi mal kdo kako svetuje glede tega. (sm se mal zelen :\ u tem )
-----------------------------------------
FLYBY: 72.1
BOTMACH: 69.6
--------------------------------------------
skratka se mi zdi da mi to ne deluje kot bi moralo
thnx in advance..... :)

Tr0n ::

Boky: katere IDE gonilnike si uporabil? Namrec za K7S5A (SiS735) ni IDE gonilnikov na Elite kot tudi na SiS strani.

Boky ::

Tron vzami tega: SiS961, 962, 963 IDE Driver (South Bridge), ki ga najdes na SIS-ovi strani. Spremljam debate na ocworkbench in fantje pravijo da je "South Bridge" isti tudi pri sis735. Ravno danes sem instaliral te gonilnike in rezultati v winbench99 so se mi dvignili na 16900/33300, pcmarki pa so se dvignili z z 860 na 945 tock. Zajebati po moje ne mores nic, ker jaz sem to ze tretje sis-ove driverje instaliral, pa masina se vedno stabilna in tudi po obcutku se mi zdi da, da XP-ji lazje dihajo!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Tr0n ::

Thx, bom probal. Ceprav mi v Sandri napise, da ima ta plata SIS5513 EIDE controler, v tem primeru bi moral downloadat SiS5513, 5571, 5581/5582, 5591, 5597/5598,5600 IDE Driver (side213.exe).

Boky ::

khm..... ampak ta ima datum 14.10.1998, tako da...
Meni ide202 dela vredu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prepocasen racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
9941 (789) podtalje
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181333 (987) DeLuX
»

WinXP dolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141164 (974) DeLuX
»

Athlon XP 2200+

Oddelek: Pomoč in nasveti
201152 (804) Jure2k
»

KUPUJEM ''OSNOVO'' (PROC, GRAFA, PLATA). Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
8991 (766) Thanatos

Več podobnih tem