» »

Kaj se dogaja v Sloveniji?

Kaj se dogaja v Sloveniji?

Anej2011 ::

Ker sem nezaposlen in dobivam socialno podporo, sem šel danes po paket hrane na rdeči križ. Gužva takšna da sem čakal 3 pa pol ure! Dva sta se stepla ker naj bi en drugemu ukradel moko. Nek starejši gospod je z paketi riža padel po stopnicah ker ga je en porino in se je vse razsulo. Bilo pa je kar nekaj ciganov(pardon romov) ki so prišli z dvema kombijima da so lahko vse naložli. Ob 14.00 pa so zaprli ker oni nebodo dalje delali, čeprav je bilo še kakih 50 ljudi zunaj.

Jah zanimivo kaj se dogaja v Sloveniji...

USS Liberty ::

res čudno, da se take stvari pri nas dogajajo, ko pa imamo na oblasti levo socialno čutečo vlado...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

To je še Janša kriv, k on je desn, ane.

Bellatrix ::

jype je izjavil:

To je še Janša kriv, k on je desn, ane.

wtf ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Pšenični ::

Od kod si? Si morda iz štajerskega konca. Ali si sploh iz Slovenije. To kar praviš je skoraj nemogoče. Ob božiču smo iz krize izšli kot zmagovalci je že un butelj povedal.......in zdej se nam cedita mleko in med. Samo odpreš radio ali prižgeš TV pa ti je to jasno.

Upam tud da veš, da ti je Pahor zrihtal, da boš tisto socijalno kao pomoč moral vrniti, bog ne daj pa da boš imel kdaj nepremičnino ali če jo imaš.....se ti bo država usedla gor. Beri ne boš mogel razpolagati z njo.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Bo pa Goršek , posal policite, da čustva nebi prerasla v kaj hujšega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

guest #44 ::

Lahko pa prodamo še kej orožja za za zapolnit finančne luknje.

Ramon dekers ::

Mr.B je izjavil:

Bo pa Goršek , posal policite, da čustva nebi prerasla v kaj hujšega.



nad koga? cigane oprostite rome ali nad slovence? oni so tako ali tako manjšina tako da jih je potrebno zavarovati.

Malajlo ::

Septembra sploh krize ni bilo, konec oktobra jo je JJ prepoznal, novembra dal predloge in - decembra je BP obelodanil, da smo zunaj. Simpl.
Ce bi sparal za hude case med 05 in 08, bi bili res zmagovalci. Ampak klinc, ko je bilo treba sprejet PONAREJENO bilanco enkrat konec 08 ali kdaj ze.

lexios ::

Jebiga, bomo pa prek "missing traderjev" poleg avtomobilov še hrano uvažal...

Ramon dekers ::

janša je hotel prodati telekom, pa so mu to preprečili. Sedaj imamo same izgube. Prodajmo vse pa tuje uprave notri, avstrijsko ali nemško.

PaX_MaN ::

janša je hotel prodati telekom, pa so mu to preprečili.

Je kar sam sebi preprečil:
Komisija za prodajo 49,13-odstotnega državnega deleža v Telekomu Slovenije je sklenila vladi predlagati, naj ne sprejme niti ponudbe britansko-nemškega konzorcija Bain Capital & Axos Capital & BT niti islandskega Skiptija, je danes v Ljubljani povedal generalni direktor direktorata za elektronske komunikacije na ministrstvu za gospodarstvo Matjaž Janša.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Ramon dekers ::

PaX_MaN je izjavil:

janša je hotel prodati telekom, pa so mu to preprečili.

Je kar sam sebi preprečil:
Komisija za prodajo 49,13-odstotnega državnega deleža v Telekomu Slovenije je sklenila vladi predlagati, naj ne sprejme niti ponudbe britansko-nemškega konzorcija Bain Capital & Axos Capital & BT niti islandskega Skiptija, je danes v Ljubljani povedal generalni direktor direktorata za elektronske komunikacije na ministrstvu za gospodarstvo Matjaž Janša.

:))


vprašanje kaj je bilo zadaj :)


"Šrot je ponovil stališče svoje stranke, da je nesmiselno prodajati najboljša državna podjetja. "Naj nas prepričajo z argumenti, preprosto ne sprejemamo trditev, da je država v principu slab gospodar," je še pojasnil prvak SLS."

BlueRunner ::

Ampak klinc, ko je bilo treba sprejet PONAREJENO bilanco enkrat konec 08 ali kdaj ze.

Tisti papir ni spremenil stanja v "blagajni" ampak ga je samo malo bolj kreativno razlagal. Ne ta račun ni bilo nič več in nič manj denarja, samo številke so bile enkrat zapisane v enem stolpcu, drugič pa v drugem.

janša je hotel prodati telekom, pa so mu to preprečili.
je danes v Ljubljani povedal generalni direktor direktorata za elektronske komunikacije na ministrstvu za gospodarstvo Matjaž Janša.

LOL it is. Ampak ta ni bil pravi Janša.

PaX_MaN ::

vprašanje kaj je bilo zadaj :)

Tudi če bi bilo kaj zadaj, bi, če bi "janša res hotel" lahko brez problema dali 49,13% delnic na razpolago SOD, kot so naredili z 10% delnicami pol leta po proslulem poskusu prodaje.

Gandalfar ::

Predvsem ste zelo offtopic vsi skupaj. Tema je o rdecem krizu, ne se eno politicno tarjanje. Za to imamo druge teme, tu se drzite zacete teme.

Gregor P ::

Ne vem, kako naj ti to povem moderator, se mi kar srce trga, ampak če nisi opazil, TO JE politična tema;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

whatever ::

Koliko hrane pa pripada po glavi? In ali jo delijo za vsak dan posebej, ali greš enkrat pa dobiš za cel teden (mesec?) vnaprej?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

donfilipo ::

Anej2011 je izjavil:

Ker sem nezaposlen in dobivam socialno podporo, sem šel danes po paket hrane na rdeči križ. Gužva takšna da sem čakal 3 pa pol ure! Dva sta se stepla ker naj bi en drugemu ukradel moko. Nek starejši gospod je z paketi riža padel po stopnicah ker ga je en porino in se je vse razsulo. Bilo pa je kar nekaj ciganov(pardon romov) ki so prišli z dvema kombijima da so lahko vse naložli. Ob 14.00 pa so zaprli ker oni nebodo dalje delali, čeprav je bilo še kakih 50 ljudi zunaj.
Jah zanimivo kaj se dogaja v Sloveniji...


To je vse v okviru tako imenovanega reset scenarija. Odločeno je bilo, da smo še vedno daleko preblizu, tako socialnim pravicam, kot tudi delavskim in razredni borbi:) Shock therapy is under way!

Če pa so tvoje izkušnje iskrene in bi nemara priprave na Dachau spremenil v kaj bolj človeškega, pokličite novinarje. Naj posnamejo pizdarije in bedo. In ko bodo to vrli parlarmentarci videli v primeri s poniklimi miljardami, za katere naj bi kapitalizem dobro poskrbel:), potem se jim bo rahlo zatresel šupak. In se naj kar.

Namreč načeloma je tako. Levi in desni radikali hrepenijo po totalnih sesutjih. Ker ima potem njihova opcija več možnosti in podpore.

Megalomani in winnerji v katricah, bi se morali namesto v ogledalo, večkrat pogledati v ljudstvo. Ne da trdim, da je winner v katrci bedarija. Ta prave ljubice in dolge ljubezni, so ponavadi tam! Klinc je, če se ne glede na bimerje, čuvaje in protokol, v ljudstvo pa niti pogledati ne upajo več!

Normalni ljudje, bi se morali spametovati daleko prej in s pomočjo medijev in protesta, odsloviti najprej premierja, potem vlado, razpisati nove volitve in če se v 3 letih stanje nič ne popravi, pač iti v tiste ponujene neoliberalistične rešitve, ki edino še preostanejo. In jasno pred tem komplet politično garnituro na goli otok:) naj se boksajo v reality showu in zabavajo narod:)) Je pač tako, da so vsi vrhunski osvoboditelji zatajevali, in tajijo še sedaj, da tuji investitorji, slovenstva samega po sebi, slovenske kulture in državnosti in zbirokratizirane majhnosti, ne bodo podirali. Niti eden! Humane balkanske variante nasilja in altruizma tudi ne. Namara na podočju pop kulture to ponekod celo nosi čudeže, v gospodarstvu pa ne.
In če recimo kak Dvor reality show Tv Pinka, lahko celo dejansko dvigne moralo ljudstva na nivo, ko pozabijo, da živijo v daleko večji bedi, kot za časa Tita in ludih Leninista:), v sloveniji tako metodo še iščejo:)

Nekaj me pri tem peče in skrbi. Mojster Wolland osebno stalno ponavlja: Vi mislili, da ste jeftino izvukli jelda?:))

Pomeni enostavno. Slovenska država je predraga. Tu ni kaj. Večni spori, ali je za to kriva sociala, majhnost, zaostalost, struktura gospodarstva itd. pa ostanejo do shock terapije. Upam ,da je tu vendarle tudi Friedmana nekdo z zračno puško zadel v rit, in kar verjamem. da bodo res nujno humanitarno pomoč, v okviru shock terapije, zdaj znali organizirati tako, da ne bo kombijev ciganov, da bodo romi, ki so resno socialno ogroženi po švabsko popisani, da lakote ne bo, bo pa nekaj časa HUDO!

Za mlade vseeno, če sem ikren in če vzamemo, da motoloviljenja fantastov, okoli golema vendarle so samo židovski posel, ki pa se počasi čudežno uresničuje,
torej za te mlade, najboljša rešitev. Če seveda ne gre vse skupaj, cel svet kot ga poznamo, v maloro v roku 6let:)

Potem pa se bojim, da so celo dr.Žižek, Chomsky, Cornel West in še cela paleta imen, pretumpasti in popolnoma nemočni. Kaj šele mi.

Ampak poklicati novinarje, pokazati bedo in krivico, pa nemara le ni tako težko, .....vsaj po moje. Pa naj jih kak JJ-jev soborec, bo nemara bolje kot brkljanje po muzejih. Razen, če se nemara podzavestno res celo JJ boji prevzeti vlado? NO potem se pa bojim, da je zadnji čas, da se lepo 'odpoka' cel paket in se ta prokleti reset že enkrat konkretizira v posledice. Prej, bolje je. Kandidira naj pa niti približno nobeden od teh garnitur več!

S tem, da ne bi zdaj rad intepretiral Pezdirja, ampak kot se meni zdi, če je kompjuter dejansko v riti, reset ne pomaga, družba kompleksno živa kot je, pa si niti enega normalnega reseta, ne zna zamisliti brez revolucije, nasilja. Ja. Družba je živa, compjuter pa niti približno ne!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

USS Liberty ::

Ce bi sparal za hude case med 05 in 08, bi bili res zmagovalci


LOL, šparati bi morali za hude čase? Zakaj pa nismo šparali že za časa LDS, saj smo v enem obdobju pod Drnovškom tudi imeli dokaj visoko gospodarsko rast? A je takrat LDS vlada imela kakšen šparovček, kamor so dajali na stran zlate cekine za hude čase? A sploh obstaja ena država v EU, ki je počela kaj takega? Mislim, a se lahko spomnite še kakšen bolj bedast izgovor za pokrivanje katastrofe od te vlade, ki se ima za levo in socialno, v resnici je pa vse drugo, samo socialna ne in česar koli se je ta sedanja vlada do sedaj dotaknila, se je spremenilo v šit. Kmalu nas bo ta "socialna" vlada, po novem zakonu o preprečevanju dela na črno, začela sodno preganjati tudi za to, če bomo kakšni 90 letni sosedi iz trgovine prinesli solato, ker sama ne more, ker je na berglah... Najbrž je tudi za to kriva prejšnja vlada in sedanja opozicija...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Daedalus ::

LOL, šparati bi morali za hude čase?


Ne, boljše je zagonit vse kar maš in se na vladnem podpihovanju mehurčka še zakreditirat do amena. Pol pa živet na up naslednjih 30 let. Kdaj pa boš šparal? Takrat, ko nimaš za burek, bol težko.

Ker sem nezaposlen in dobivam socialno podporo, sem šel danes po paket hrane na rdeči križ. Gužva takšna da sem čakal 3 pa pol ure! Dva sta se stepla ker naj bi en drugemu ukradel moko. Nek starejši gospod je z paketi riža padel po stopnicah ker ga je en porino in se je vse razsulo. Bilo pa je kar nekaj ciganov(pardon romov) ki so prišli z dvema kombijima da so lahko vse naložli. Ob 14.00 pa so zaprli ker oni nebodo dalje delali, čeprav je bilo še kakih 50 ljudi zunaj.


Najdi si službo, pa ti ne bo treba takih prizorov gledat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

USS Liberty ::

Kdaj pa boš šparal? Takrat, ko nimaš za burek, bol težko.


No, prav, potem pa povej, zakaj nismo nikoli prej pred letom 05 nič šparali za hude čase? Tudi destkrat bolj ekonomsko urejene države kot je Slovenija, za časa gospodarske rasti niso čisto nič prišparale in so se zadolževale in trošile. Dejte nehat z otročjimi izgovori... Križanić, Radić, Svetlik so pač nesposobni in oni so nas pripeljali v stanje, da se danes lačna raja na rdečem križu tepe za kilo moke...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Daedalus ::

Seveda. Ko je Slovenija uber uspešna, je to zgolj stvar Janše. Ko je Slovenija uber v dreku, je to zgolj stvar "tranzicijske levice." Medtem pa oni, ki gledamo malo čez lasten plot vidimo, kje je bil celotev svet leta 2005, kje pa je danes. In ti meni o otročjih izgovorih.

Križanić, Radić, Svetlik so pač nesposobni in oni so nas pripeljali v stanje, da se danes lačna raja na rdečem križu tepe za kilo moke...


In to sklepaš po postu človeka, ki se je na forum prijavil zato, da objavi en tak post in se potem ni več oglasil?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mipe ::

Ljudje, ne vidite pravega problema. Naj vam ga pokažem:

Anej2011 je izjavil:

Ker sem nezaposlen in dobivam socialno podporo, sem šel danes po paket hrane na rdeči križ. Gužva takšna da sem čakal 3 pa pol ure! Dva sta se stepla ker naj bi en drugemu ukradel moko. Nek starejši gospod je z paketi riža padel po stopnicah ker ga je en porino in se je vse razsulo. Bilo pa je kar nekaj ciganov(pardon romov) ki so prišli z dvema kombijima da so lahko vse naložli. Ob 14.00 pa so zaprli ker oni nebodo dalje delali, čeprav je bilo še kakih 50 ljudi zunaj.

Jah zanimivo kaj se dogaja v Sloveniji...


Ste že kapirali? Ne? Namig: človek, ki je moral na rdeči križ po paket hrane, je objavil gornje besedilo na Slo-Techu.

Torej človek, ki ima dostop do interneta in prejema socialno podporo, gre po hrano na Rdeči Križ.

Se vam že kaj svita? TO je problem v Sloveniji. Ne socialni položaj, ampak mentaliteta teh ljudi, ki prejemajo socialno podporo in veselo brskajo po spletu ter nabijajo špile, za hrano pa nimajo, ker so itak vse zapravili za svoje "potrebe". Na ulicah videvam mlade ljudi, ki beračijo, čeprav so povsem zdravi in bi zlahka delali karkoli. Na sociali se vrstijo ljudje, ki zdolgočaseno tapkajo po svojem povsem novem telefonu.

To je problem, ljudje. Tudi sam sem bil nekaj časa brezposeln, prejemal sem minimalno podporo, pa vendar sem lahko po strani zaslužil z delom prek interneta. Nikoli, RES NIKOLI mi ni bilo treba koga prositi za hrano, pač nisem imel za telefon, nove čevlje ali obleko, ampak sem imel vedno dovolj za hrano. Si pač ne privoščim drugega luksuza kot internet, ki mi pomaga zagotavljati zaslužek.

Kaj je narobe s to mentaliteto?

Daedalus ::

Če se Anej ne oglasi več, lahko mirne duše smatraš post kot (plačano?) provokacijo. Pa tudi če se, bo moral dokazovati svoje pisarjenje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

AndrejS ::

Morda so mu internet odklopli...

Mipe ::

Upam, da res! Bo vsaj imel za burek.

Sicer pa dvomim, da so ga odklopili - to naredijo praviloma po koncu plačilnega meseca. Prispevek je objavil včeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

cyber_killer ::

@Mipe
Si že kdaj pomislil na free internet?

whatever ::

No, internet dandanes niti ni več tako draga zadeva.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Mipe ::

@cyber_killer: Seveda sem pomislil.

Človek, ki prejema socialno podporo in mora kljub temu po hrano na Rdeči Križ, se je prijavil na Slo-Tech šele včeraj, da bi se pridušal čez stanje v Sloveniji. Ali je agitator ali pa je stranski račun stalnega člana Slo-Techa, kar je po moje bolj verjetno. Anonimnost pač. Stalni člani Slo-Techa bojda imajo vsi plačan internet, ne? Če je agitator, itak njegova objava nima veze - je konstrukt.

Vseeno sem se odločil, da njegovo izjavo jemljem resno - ter pokažem prst nanj.

TESKAn ::

Zanimivo je tudi, kako nekateri pograbijo take enkratne izjave anonimnežev, ki so se prijavili samo za ta en in edini post, ter ga povsod citirajo kot kronski dokaz. Se vprašaš, ali je kaka povezava med "anonimnežem" in temi kričači.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vikking ::

Anej2011 je izjavil:

Ob 14.00 pa so zaprli ker oni nebodo dalje delali, čeprav je bilo še kakih 50 ljudi zunaj.

Jah zanimivo kaj se dogaja v Sloveniji...


A jim je zmanjkalo paketov, ali so kar tako argoantno odšli češ saj jekonec njihovega delovnega časa.

Glede na to da govorimo o rdečem križu, prostovoljno zbranih prispevkih, ter veliko število brezplačnih delovnih ur ki jih darujejo številni prostovoljci. A si lahko takšna organizacija takšno dejanje privošči?
Kar se tiče pa romov, so bolj iznajdljivi ter jih ni sram.

Ramon dekers ::

"Kar se tiče pa romov, so bolj iznajdljivi ter jih ni sram."

Strica Dolfija za eno leto nazaj, da se vzpostavi red in disciplina.

Zeberdee ::

Kaj se dogaja v Sloveniji?
Produktivnost je nizka, obdavčitev je visoka. To se dogaja. Ker imamo glomazni javni sektor, ne moremo znižati obdavčitev.

Ziga Dolhar ::

Debate da, provokacije ne.
https://dolhar.si/

mailer ::

Ramon dekers je izjavil:

"Kar se tiče pa romov, so bolj iznajdljivi ter jih ni sram."


Predstavljaj si recimo 250 ljudi, ki so socialno ogroženi, da se vsak dan zberejo skupaj pred eno trgovino grejo not in vzak vzame za 20€ dobrin in odkoraka mimo blagajne. To je cca 5000€ oz za enega mesečno 600€. Zdaj pa ti meni povej ali bi bili tudi navadni ljudje iznajdlivi na tak način. Meni bi šlo odlično če bi lahko vsak dan sunil za 20€ dobrin, ne da bi me preganjali. Pa marsikdo drug tudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podari malico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528950 (7289) jebiveter2
»

Človek je manj vreden, kot žival (pes)

Oddelek: Loža
274668 (3543) bajsibajsi

Socialno ogroženi ljudje in metanje njih v koš.

Oddelek: Loža
122142 (1788) Gandalfar
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035147 (29426) sidd
»

Hrane dovolj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576535 (5360) innerspace

Več podobnih tem