» »

Uspelo mi je! Navijalske sanje

Uspelo mi je! Navijalske sanje

1 2
3
»

vedež ::

Fovšija je huda stvar. Lahko sam rečem, da zadeva definitivno ni fake... ker sem bil zravn. Sicer pa uroš... kaj ko bi koga povabla naj se prepriča na lastne oči... pa da vidmo kok bo pametn pol!
BTW mlacom nima garancije na procesorje! ;) :P :D

urosv ::

ja lahko bi koga povabla! Hvala vedež .... btw oprosti za prej!! :8)

perci ::

Mlacom ne daje garancije za procesorje. Oz Mlacom misli, da je ne daje. Ti imaš pravico uveljavljati garancijo, čeprav ti je Mlacom ne priznava, ker tako piše v zakonu. Sej pravim, tolk mate za povedat in smejete se mi in stuff - nej mi en prnese neobkrušen procesor in če ga ne zamenjam, ga častim pico, drugač pa on mene. Fair deal. Do takrat pa ne bi več rad poslušal o tem kako ni garancije.
Četudi se bi zgodilo, da nekako pri mlacomu ne bi mogel uveljavljati garancije, jo še vseeno lahko uveljavljaš pri uvozniku in pri proizvajalcu. Pač, stvari očitno le ne poznate tolk zlo, da bi se mi lahko smejal v brk.

vedež ::

Res je Perci... tako kot si povedal. Mlakom garancije ne daje... z lahkoto pa ga pripraviš do tega, ker je tako določeno z zakonom.

undefined ::

In tisti, ki ne vedo dosti o teh zakonih, se lahko samo obrišejo pod nosem. Teh je pa več kot 99%.
Mlacom reče: "Na procesorje ne dajemo garancije." Me prav resno zanima, koliko bi se jih po tem oglasilo: "Ja, ampak zakon zapoveduje, da garancija more biti bla bla..."

vedež ::

Ne boš vrjel... v vseh biznisih se vedno najdejo idioti, ki iščejo bližnice in izhode! In kako lepo je delati z njimi!

perci ::

IceMan: good point

urosv: najprej ti nisem verjel, ampak kot kaže ti je res uspelo, svaka čast

Zavo ::

V drzavah EU je z zakonom dolocena garancija 2 leti, pa ce se vsi na glavo postavijo!

Pri nas je z zakonom dolocena garancija 1 leto, pa ce kupite pri mlacomu, comtronu ali crni garavi d.o.o.!

LP,
Zavo

morphling1 ::

Sam še nekaj, o čemer je že Perci nekje drugje pisal (btw please še tam odgovor).
To naj bi veljalo za tehnično blago right. Kaj se sploh smatra vse pod tem (a se to da kje vidit na internetu), žarnica bi rekel da je, ali pa kakšne komponente za elektroniko, pa ventilatorji pa tako naprej takih in drugačnih komponent je ogromno in praktično so vse brez garancije, kaj a bi tudi te morale imet 1 leto, ker če je to res se mi bo življenje v trenutku še polepšalo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

urosv ::

Malechy kdaj dobim link?

Malecky ::

aha si vidu tisto...

Dej mi email da ti pišem zvesčer z vsemi potrebnimi podatki, ker moram UL zganjat sam zvečer, k frend skoz CS igra:)

Na email ti bom polj poslal podatke kk DL, pa prosim d ne boš okol delil, sicer bo pa pass in vse potlej spremenjen.

Poznaš Staneta? :D

urosv ::

Kako ga nebi ce je moj prjatelj... in obenem vodja servisa :) On je en redkih ki ne blebeče bedarij ampak se dejansko spozna zelo na določene stvari!


p.s. dooma 3 že mam.... hud špil! Huda grafika! HUD zvok!
to bo bomba! ko pač bo...

:D

HardwareMaster ::

Govorimo tukaj o Warezu:D ??????

Kolos ::

HardwareMaster: doom3 alpha warez, so what. Kolk folka, si bo moralo nadgradit mašine, da ga bo sploh lahko igral. ATI že ve kaj dela, če so ga oni ven spustil.

HardwareMaster ::

Nja vem vse to, sam k so me zanc napadl, češ da o Warezu govorim, ko sem omenu Doom3 alpha verzijo. Drgač pa men šteka ko prasica na bogi GF2 MX:D

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Dobr dobr...delaš v JAE:D to bi mogu že pred vprašat, ja če nebi blo Staneta tud JAE servis nebi bil kaj posebnega sorry uros sam te ne poznam:\

Vemo kako je drugje, ker dober servis izven JAE sploh ne obstaja, vsaj jaz ga še nisem zasledil, dober delate keep it up!

A je že prodal Sound system k ga ma v Alfi? To bi jst meu:)

Doom3...Js že vem da bom naredu kar bo potrebno sam da ga bom lahko lepo igral. Igrce, ki bi me prestrašila z zvokom pa skoraj vsakim korakom še ni bilo...zdaj zgleda bo:O

PPPPPPPPPPPSSSSSSSSSSSSSSSSS........ TO NI WAREZZZZZZZ, POUČITE SE MEJE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

HardwareMaster ::

Hehe ni warez? Tud prov, jst več ne vem kaj lahko rečem na tem forumu in kaj ne:D!

Drgač pa je servis v JAE res edn najbolših. Vedno si uzamejo čas, ne tko k pr mlacomu, k mi je zanč neki duhoviču, pa prvo mislu da nimam pojma, pol sm mu pa mal povedu po svoje je bil pa tih, pa se ldje pr JAE so fajn.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Urosv:
Kar je blo receno o Hammerjih, me ful zanima.Zakaj ni blo srecanje bolj "odprto za rajo" ?

To, da delajo tekoci Eng.Samplei na 1.7 GHz je razumljivo. Koneckoncev tud Intlu ne gre dost boljse (ce sploh kaj) z Itaniumom2, pa stane slednji brdo $$$.

Bolj me zanima, kaj je blo receno o razlikah med Claw in Sledge-Hammerjih, pa se bolj o platah, ki se bodo dobile.

Kdaj bo na razpolago prva 4-CPU plata ?

Malecky ::

Majo tud 2Ghz proizvode...Hammerji vseh vrst so pripravljeni, izdani ne bodo dokler ne bo narejene zaloge, ker je odstotek dobrih procov zlo majhen jih ne bo še tolko časa.

Opteron in Itanium nista primerljiva....dosegla bi rada isto sam sta si pa kot dan in noč, ne primerjaj!

Clawhammer(Athlon DT) je namenjen nam smrtnikom, ki ne rabimo 8 že tako premočnih procesorjev in več 10GB velik polj pomnilnika. Imel bo manj cache-a in en hypertransport kanal manj, lahko pojasnim bolj natančno sam itak sledi člančič.

Opteron bo namenjen multiprocesorkimi sisemi z več kot dvema procesorjema, imel bo večji cache (1MB L2) ipd.. kot zgoraj. Plate za hammerje so že na voljo, če procesorjev ni, nimajo plate kaj biti na trgu, v Aibi se da take plošče že kupiti in z ploščami vseh vrst za vse hammerje ne bo nobenega problema, mogoče le cena ker so zaenkrat delane na 6 plastnem PCB-ju.

Brane2 ::

Teorija mi je jasna. Prebral sem tud AMDjeve pamflete.

Vprasu sem bolj zaradi tega da zvem kaj so AMDjevi mozje dejansko rekli, ko so bli tle.

Vem, da nista Itanium in x-86-64 isto.
Pravim samo, da folku ni treba vihat nosov nad dosezeno frekvenco, ker gre Intlu precej slabse na tem terenu.

prebral sem nekaj o razliki med lahkim in tezkim kladivom, zanima me bolj kako se bo to poznalo pri strojih.

To, da so 6-slojne tiskanine nekaj drazje, pravzaprav pri celi stvari ni pomembno. Ta efekt ti prinese pri teh kolicinah mogoce 1 kSIT pri koncni cenini MB-a, ki zbledi v primerjavi z marketinskimi prijemi prodajalcev chipsetov.

Nobenga pametnega razloga ni, da stane enoCPUplata 20-30 kSIT, dualCPU pa 100+ kSIT.

Zato sem mislu vprasat, kaksne bodo plate s temi cipi ?

Smiselno bi blo met v osnovi vsaj DualCPU za lahka kladiva in 4-way za teska, z dobavljivimi platami za 8 procov.

Za tako plato bi clovek dal solidne dnarje, tud ce bi bla 10-slojna in s CPUji v BGA pakungah-brez podnozja, da jih gre vec gor...




Malecky ::





Plate s temi čipi bodo drage. Čipseti bodo skoraj zastonj, verjetno 50% cenejši od podobnih čipsetov danes, upajmo da bodo še plošče cenejše, ampak PCB je razlog in cena bo zaradi njega in težje izdelave večja. Seveda pa bodo na voljo tudi 4 plastne kmalu, sam ne kuj na začetku.

Posebnosti na ploščah ne bo, ATX standard za 2 Clawhammer procesorja, za opterone pa pol že kaj bolj naprednega ampak še vedno ne rabita posebnega napajalca in nič..ostale dobrote vidiš na zgornji sliki recimo Aopen...vse je možno...važno je da je procesor zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

Brane2 ::

Upal sem na to, da bo Urosv mogoce mel kak bolj konkreten odgovor. Fotke, ki ji prilagas so ze dobro znane a ne pomenijo nic konkretnega.

Abitka z lampami je bolj shminka, enoprocesorska Gigabytka je tud bolj vprashljive uporabnosti in edina dual CPU plata na sliki je pravzaprav AMDjeva testna plata.

Nc vecglavega torej, kar bi bilo tik pred prouizvodnjo.

To, da bodo plate drage je pa full shirok pojem. Za nekoga je drago vse nad Eltiko KS7 (al kaj je ze), nekomu je na meji kaka dual MP plata, nekdo tretji pa kar stisne $$$ za dual Xeon.

Zanimalo me je bolj, v kerem cenovnem razredu- to pa lahko zvem samo od prodajalca. Vse ostalo je "rekla-kazala"...

BTW: Lepo bi blo, ce bi pasteal slike malo manjse locljicosti, ce jih ze dajes not. Recimo tja do 600 pix po shirini ali max 800.

Tako pa se zaradi Hires slik raztegne cel oken in folk z manjso locljivostjo bere prispevke.
Zdej recimo gimam 1280x1024 in moram stalno skrolat levo-desno tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Malecky ::

Na sliki je Aopen plata ne Abitka...

Konkretnih odgovorov ne obstaja tukaj, več boš našel na netu če boš, v zvezi s platami pa res ne boš nič izvedel.

urosv ::

meni je blo zelo zal da sem prisel na sestanek proti njegovem koncu, slisal sem le da je najvecji delez trenutnih Hammerjev na 1.7GHz, da bo 1. Hammer za rajo tiktakal na 2-2.1 GHz in imel oznako 3400+ (to že itak vsak ve).
AMD trenutno sodeluje samo z 4 proizvajalci plošč (GigaByte, MSI, ASUS in FIC) ki pa itak zavzamejo 80% trga...
prve ploče bodo 8 plastne, vendar se bo pocasi v roku leta tudi to spremenilo in prešli bomo na 4 plastne... 1 Stepping Hammerja bo imel DDR 333 krmilnik v sebi, drug ki bo navoljo 6 mesecev kasneje pa DDRII 400.
V roku leta dni po izdaji prvega Hammerja bo vsa AMD Tehnologija zasnovana na tem jedru, kar bo omogočilo znatno znižanje stroškov!
Cena čipseta za Hammerja je 60% nižja kot cena normalnega (beri KT400) kontrolerja, kar bo dolgoočno znižalo stroške izdelave osnovne plošče, s tem pa tudi celotnega sistema.

p.s. hvala bogu da bo imel AMD lasten čipset, ker via je pa čisto u kurcu! Edine plate ki so za Athlone res delale prez problemov so bile tiste z AMDjevimi čipseti!

Malecky ::

In kaj so povedali o projektu Red Storm? Je bil kaj omenjen? Za showoff že delajo proce za nas pa ne:|

Athlon DT se bo pričel pri 3000+, možno tudi pod to znamko, frekvenca pa naj bi bla 1.6Ghz...

Pri izbiri pomnilnika igra vlogo samo vgrajen DCT v hammerju, zamenjava le tega in že imaš DDRII kompatibilen procesor.

LAsten čipset tukaj ne igra velike vloge, ker pri hammerju čipset sploh ni obsežen in ne vsebuje kritičnih komponent, z I/O napravam zna delat tud VIA, še sploh če je to Abit plošča.

Bacilio ::

:D Kaj k bi ti pol ce gre z navadnim hlajenjem tale procesor vec k 3gb kaj k bi pol naredu svetovn rekord v navijanji sam z kksnim vodnim hlajenjem? Bomo slovenci svetovno znani... Dejmo se mal organizira pa kej tazga probat, si predstavlas kolk bi sou ta procesor z enim hudim hlajenjem z dusikom? Pa se kksno zvisanje voltaze pa bo stvar kuj za v gunesovo knjigo rekordov? Zakaj ti se ni tole padl na misel? Pomoje bi dosegu lohka cez 4Ghz... Kaj pravis? :D

Bacilio ::

Pa glede Jae in njihovega servisa...

Sm kupil pri njih disk IBM 80gb (vem velika napaka) in ma po 3 mesecih bad sektorje zdej pa oni men hocjo 7 dni met disk na servisu... Ljudje pa kaj nej jest 7 dni brez diska? pa jim recm ce mi lahko posodjo za ta cas kksn disk v uporabo in mi prjavjo da je treba dat kavcijo, se prav celotno ceno diska + dnevno najemnino... Ja valda sej nism z marsa padu! Pol pa recem pa kaj vm je problem ****** disk v racunalnik vzamete DFT vam pove da je disk u ***** in mi date novga... Ne oni men pol zacnejo neki jamrat da morjo ne vem kaj sprobat pa cele ******** pocet pa ne vem kaj... Mah **** jih gleda mam rajs disk doma tolk casa da bo cist crknu sej ibm itak crkne vsak in bom pol nesu pa majo da mi dajo takoj novga... najbrz naujo v ne delujoc disk gledal 7 dni... Ma kdo mogoce kksn nasvet kako da mi to ustimajo v cim krajsem casu... Ker mi gre na zivce da niti format c: ne morm narest ker pac ima disk bad sektorje! Lepo prosim za pomoc ker 7 dni brez diska ne morm. Razlog: ADSL-SERVER-TECNI IN NADLEZNI UPORABNIKI!!!


Opombe by kuglvinkl:

1. Uporaba klenih izrazov tu in tam me načeloma ne moti, ob določenih predpostavkah. Tule je šlo že rob.

2. Ta problem se nikakor ne tiče topica, niti malo. Tudi jaz rad vidim, da ima tema vsaj neko rdečo nit (četudi se malo zaide, vsaj zveš accidentalie). Če stvar pobezlja, jo je potrebno ustaviti. Torej, z lahkoto to vprašanje postaviš v Pomoč in nasveti in zagotovo ti bomo nekako pomagali, če ne drugega, prebiti teh dolgih 7 dni.

3. Poduk: če se z editom ne strinjaš, piši v Oddelku Slo-Tech pod temo pritožbe. Karkoli bo tule glede edita, bo odstranjeno.

Zgodovina sprememb…

urosv ::

Citat:
Sm kupil pri njih disk IBM 80gb (vem velika napaka) in ma po 3 mesecih bad sektorje zdej pa oni men hocjo 7 dni met disk na servisu... Ljudje pa kaj nej jest 7 dni brez diska? pa jim recm ce mi lahko posodjo za ta cas kksn disk v uporabo in mi prjavjo da je treba dat kavcijo, se prav celotno ceno diska + dnevno najemnino... Ja valda sej nism z marsa padu! Pol pa recem pa kaj vm je problem ****** disk v racunalnik vzamete DFT vam pove da je disk u ***** in mi date novga... Ne oni men pol zacnejo neki jamrat da morjo ne vem kaj sprobat pa cele ******** pocet pa ne vem kaj... Mah **** jih gleda mam rajs disk doma tolk casa da bo cist crknu sej ibm itak crkne vsak in bom pol nesu pa majo da mi dajo takoj novga... najbrz naujo v ne delujoc disk gledal 7 dni... Ma kdo mogoce kksn nasvet kako da mi to ustimajo v cim krajsem casu... Ker mi gre na zivce da niti format c: ne morm narest ker pac ima disk bad sektorje! Lepo prosim za pomoc ker 7 dni brez diska ne morm. Razlog: ADSL-SERVER-TECNI IN NADLEZNI UPORABNIKI!!!

Evo enga tipičnega:
Po treh mesecih ma bad sektorje? Wow ej! 7 dniti ga bodo gledal? Pač določen čas majo disk, a mislis da je tvoj edini al kaj, zdaj ker si pa ti pa bodo kr skocli in tvoj 1 disk pogledal al kaj? Okol 200 jih morjo! Ni tvoj edini!! Pizda če hočes takoj met disk si kupi še enga če ga tako rabiš ane? Se ti ne zdi to fer? Pa če mas racunalnik tak pomemben ej, pol pa si ..... A mislis da bodo kr enemu tujcu tak disk posodli al kaj? Pa saj to se ti ga prjatu nebi! To z Bad sektorji pa je tolk LAME ej, z DFT jem nardis Erase Disk, in mas nov disk, ker to mas itak softwarske B sektorje k se jih da odpravit! Pa se neki: po izracunu crkne 4.7% IBMov in 4.9% maxtorjev... Se vidi da nimas pojma in da si še 1 nabijač oz jedo jednikof! 45dni majo cajta da pogledajo disk (po zakonu) zdaj pa ne nabijaj več ker si butl! DFT ADVANCED TEST IN ERASE DISK vzameta kar nekaj casa! In za 200 Diskov bos lahko kr srecn ce bo v enem tednu!
Majo pa tut drugo politiko: das 5 jurjev pa bo tvoj takoj pogledan! Ampak s tem se verjetno nebi strinjal, ker si kmet in kr neki prbijas, postene stranke placajo 5 jurjev ali kupijo drug disk... če ŽE IMAJO NEK KAO SERVER za ADSL...>:D Sploh pa nad tako zateženo stranko kot si ti ( k skos teži) so res vsi navdušeni! Veš kdo je to govoril? Neveš... bolje tako...
Nikol ne pozabi: pojma nimas!

>:D
------------------------------------------
Brez güje se še ćevelj več ne vbüje!
------------------------------------------

Leo ::

Uros: Mogoce ves kater steping so 1600+ v Jae-tu?

schurda ::

Upam in verjamem, da tisti, ki napišejo kaj na SLo-Tech, napišejo to pošteno iz lastnih izkušenj. Če ne, potem firmo lahko kar zapremo. Če se bo folk samo kregal in natolceval v prazno, je brezveze. Mislim, da je bil urosv korekten in je napisal svoje prve ugotovitve. Če boi hotel, da mu vsi verjamemo, potem bo pač še dodal kakšno slikco in kakšen test. Kritika pa je seveda vedno dobrodošla. Toda poštena kritika, ne kar tja nekam v prazno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

urosv ::

Trenutne 1600+ so AGOIA, Y in 4 ...
z Y bi se pomoje dal krfajn navit, drugače pa ti za 30000 dam 2200+ z garancijo!

Leo ::

Hmm, G. Milan Mavric mi je pravkar sporocil da jih ni na zalogi:D

Bacilio ::

Urosv disk nima softwearskih bad sektorjev ker mi saj enkrat na noc glava udar v plosco, zelo neprijeten zvok in me vsakic strese k ga slism, pa se ena napaka je to pa ta da k prizgem racunalnik moram se enkrat restartat ker se disk ne zalaufa dovolj hitro in ga bios ne zazna... Na zacetku je delal normalno... Vprasam te za tvoje mnenje kaj bi bilo narobe?

Sori za prejsn post, sam na zivce mi gre k pri nakupovanju so vsi tolk veseli pa prijazni pa nasmejani, pol k pa kej crkne pa vsi sam ****** se opravicujem izrazu.

Sori ampak nimam tolk dnarja da bi kupu se en disk ker se za tega sm komi zbral, nimamo vsi polno *** vsega!

Admini a mi lahko en pove kere besede so prepovedane.
A lahko recem 300 peklenskcov al pa 500 pobritih mucik?

Urosv dej odgovor se na moj prejsn post... Zakaj nebi probal enega ekstremnega navijanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bacilio ()

urosv ::

Tine Jančar ... ala Bacillio

25 jurjev za disk ni tak strošek, kaj pa če ti IBM odleti pa boš ostal brez podatkov enkrat??


A mas racunalnik (disk) prizgan 24 ur?? IBM je namrec delan za 333 ur na mesec, kar je 11 ur na dan, zato ni za take aplikacije, ampak mislim da to veš! Za serverje je samo SCSI in to si zapomni! Ker ti bo vsak navadn IDE slej ko prej odletel!

Bacilio ::

Ja sej vem da bo zdej odletu, pa kaj nej nimam za nov disk, nimam nic denarja... Sej vsak dan delam backup zarad tega, pa vem da ce bi se potrudl da bi lohka kej zrihtal tm na servisu sam na zivce mi gre to k se nobenmu ne da za osebke kot smo mi, navadni uporabniki, nc potrudt. Vem kaksni so odnosi do firm ce kej crkne je takoj vse postiman. Sam sej vem tm k je kes tm se tud kej nardi... Ampak ce bi mel 5000 sit ne bi dal za servis ampak bi rajs kksn rablen disk kupu za tolk casa da mi zamenjajo... Ej Urosv Glede DTF vem da se da tm erase disk pa da stestira sm ze dal sam so bad sektorji hardwearski in ne softwearski...

OwcA ::

Bacilio: ne gre toliko za določene "prepovedane" besede, kot za količino le teh. Če tvoj odgovor po tem, ko se ga zmoderira, izgleda kot ascii art, si, več kot očitno, pretiraval. :D

ursov: rahlo brzdaj svoje živce (ali morda še kaj drugega) in ne bruhaj žalitev, takoj ko si izzvan. Odkrito povedano, se mi ne da čistiti tvojega prvega odgovora Bacilio, čeprav bi ga moral, ampak naj bo, ker zgleda, da sta se kljub vsemu nekako sporazumela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

koyot ::

no ja debata je kr vroča sm se glih kar vključu
pip destination you are connected
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456415 (25147) LittleDevil
»

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614614 (3707) snow
»

GF FX 5700 Ultra in 3DMark 2001SE build 330

Oddelek: Pomoč in nasveti
10874 (802) ERGY
»

Imate preveč pik v 3D marku??

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71648 (1648) Senitel
»

Uporabnikov test Detonatorjev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62086 (2086) tejo

Več podobnih tem