» »

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč

«
1
2

AnWar ::

Sem lastnik omenjenega laptopa z Intel p4 2.53 (sis 645dx chipset), 512 rama in ati mobility radeon 9600 128mb. Problem je v tem, da se konfiguracija zdi zelo dobra, vendar mi vse skupaj dela zelo zelo počasi. Že pri sisoft sandri 2004 mi pove, da je procesor v rangu p4 2gb. Ok to se da preživeti. Gremo naprej k igram. 3DMark 2001 mi javi 5200 točk, vendar se mi zdi zelo čudno naslednji rezultati:
Game 1 Low Detail: 79
Game 1 High Detail: 14
Game 2 Low Detail: 96
Game 2 High Detail: 51
Game 3 Low Detail: 58
Game 4 High Detail: 22

Sedaj pa tole:
Nature Test: 51! To se mi pa zdi v nasprotju z vso logiko. Kako je to možno?

UT2003: Z lowest detajli dela počasneje kot z highest, vendar dela z 20-30 fps. Pade tudi pod 14.

Nekatri špili delajo zadovoljivo (MOHAA). Max Payne 2 dela večino časa zelo dobro, vendar na trenutke zašteka za kakšno sekundo ali več in to v kakšnem hodniku, kjer ni ljudi (grafično ni zahtevno).

Driverji so vsi najnovejši za chipset - agp, ide, mrežo, sound iz download.sis.com. Za Radeona imam zadnje Omega 2.4.96c (catalyst 3.9). Z originalnimi driverji z gericom.com dela še slabše...

A ima kdo kakšno idejo kaj narediti?

Dean2 ::

Zdravo

Zanima me če ti je že uspelo ugotovit zakaj je tale Gericomov prenosnik tako počasen?

Hvala za odgovor

AnWar ::

Ja ugotovil sem daje bios bil kriv, ko sem flashal novejsi biosl, je delalo tako kot je treba!Samo pol so se problemi zaceli dogajat; racunalnik se mi je ugasal na polni obremenitvi, windowse nisem mogel nalozit, pol sem ga odnesel na servis, kar so mi zemanjali procesor ter cip od biosa, zdej pa dela!!!! Ce ne biosa flashal bi mi se vedno vse pocasi delovalo!! kaj imas ti enake probleme?
3d mark 2001: 9300
3d mark 2003: 3400

unreal 2003: dela zelo dobro: povprecno z 60-80fps

Jst ::

Sem bil z DeeYeey v Anni.si in po mojem mnenju serviserji niso sposobni nič. Naj kar DeeYeey pove svoje izkušnje z njimi.

Sem se malo pozanimal tudi v prodaji in se ne splača kupovati prenosnikov pri njih. Pri Dellu imaš neprimerno boljši support. Tako v Sloveniji kot na internetu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bogy ::

Zdravo DeeYeey.
Tud jest sm lastnik gericoma Blockbuster in sem tudi povsem razočaran. Zanima me če ti zdej zadeva dela kot je treba? Meni npr underground dela tako dvakrat počasnje kot pa kolegu na dosti slabšem compu. Klical sem tudi na anni in so mi rekli, da pač prenosnik ni za igranje iger.

bezerk@work ::

Mi lahko prosim poveš kje si našel novejši bios in kateri je zadnji ?

AnWar ::

Ja prenosnik mi zdej dela tako kot je treba, samo ko bios flashas nastanejo problemi, prenosnik se mi je ugasa, windowse nisem mogel nalozit,...l!! Prenosnik sem oddpeljal na servis kjer so mi zamenjali procesor ter cip od biosa!! Tako kot sem prej povedal, zdej sem zelo zadovoljen z prenosnikom. Pred tem mi pa je zelo pocasi delal!! Bios lahko dobis na njihovi support strani. Imajo zelo slabo postiman support!!! Biosa nisem mogel dobit, saj je bil zasciten z kodo. samo nekako mi je ratalo da sem jo odprl, nato sem flashal bios!! Pred tem ko sem flashal bios sem se prej pozanimal ( poslal sem e-mail ) direkt v avstrijo kjer delajo prenosnike!! Njihov odgovor sem dobil ( pac naj jim dam serijsko stevilko od prenosnika ) Od takrat nisem dobil odgovora od njih!!Igre ter programi delajo zelo dobro!!!Njihov servis je katastrofa, v lj sem sem moral vozit 3X da so mi prenosnika postimali!!
Zakjucek;
Nategovanje ljudi ( P4 2.53 deluje kot P4 1.9). Prenosnik se zelo greje.
Nikoli vec ne kupim prenosnika od firme GERRICOM!!! SUCKS!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

bogy ::

Kot sem že napisal imam tudi jaz blockbusterja z 2.66 procesorjem in se srečujem z istimi težavami. Zanima me če bi te lahko poklical(ali...) da bi poprašal nekaj stvari, ker bi tudi jaz te stvari porihtal, pa nočem kaj narediti, da mi nebi več garancija veljala ali kaj podobnega.

bezerk@work ::

hmm. bom pogledal za bios.
Jaz imam dva gericoma:
- blockbsterja 2.66GHz, SXGA 15", 9600 128MB in DVD+-RW
- holllywood XXL 3.06GHz UWXGA 17", 9000 64MB in DVD-RW
zelo zadovoljen sem z obema, edino pri prvem se trackpadu vcasih malo "zmesa" kar me niti ne moti, ker itak uporabljam miša.
Iger nisem igral na nobenem, CAD, openGL, rendriranje....dela na obeh zelo dobro, sicer veliko počasneje kot na mojem vodno podhlajenem athlonu
12x200 ampak vseeno zadovoljivo. Po mojem si imel malo smole, kar se lahko zgodi pri vseh proizvajalcih, res ne bi našteval mojih težav z raznimi ASUS platami
pa IBM diski :D pa pinnacle in haupage video karticami ..... ah še bi se našlo
Grem inštalirat SOFII da vidim če seka ali sucks

AnWar ::

Zanimivo, na gericom-ovi strani ( support ) ftp://ftp.gericom.com/ so odstranili BIOS in mojga prenosnika ni vec ( oznaka )!!!!! Mimogrede jst sem bios flashal ko je bil prenosnik se v garanciji in je se vedno.
e-mail; dr_yeey@volja.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

bogy ::

A so ti problemi k si jih imel ti posledica flashanja biosa(mislim a vedno nastanej problemi) al si mogoče naredu kaj narobe. jest mislm namreč isto narest, ker me isto zeza. A pr anniju so ti to pod garancijo vzel??

AnWar ::

Jst sem imel prenosnika 3 meseca, in sem ugotovil da pocasi vse deluje, in nato sem vzel iz gericom-ove support strani ( vzel sem najprimernejsi bios, BLOCKBUSTER 9600 je bila mapa v mapi pa je bil bios,samo problem je to ker so ga odstranilii!! Ni mi nobene napake prijavilo da bi bilo kaj narobe, bios je lepo potrdilo da ga je uspesno flashalo,verjetno sem imel cip od biosa zanic,... aja prenosnik sem jst se dodatno doplacal 45.000 sit za 3 leta garancije, tako da so mi zamenjali brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

bogy ::

Potem se je verjetno ista težava pojavila tudi pri meni. Misliš da bi bilo dobro da bi to k njim nesel zamenjat? Ali je tudi tvoj gericom "tako glasen"?

AnWar ::

Ja, probej jim odnest nazaj na servis in jim povej,da je prenosnik pocasen glede na tvojo konfiguracijo.Preden ga odneses ga stestiraj z sisoft sandro ( po moznosti najnovejso) in z 3d markom 2001 in 2003, aja pa porocej razultate! Prenosniik je full glasen!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

bogy ::

Bom testiru čimprej pa dal gor rezultate, glede glasnosti sm se pa pr kotarju pozanimu in ti baje lahko dajo večja "peresa" na ventilatorju pa enga mn(ma ta novi ventilator) in je potem baje dost tišji zaradi ene frekvence-kao. tko so mi rekl pa so baje najboljši servis za prenosnike

AnWar ::

Ok vazi, dej razultate gor pr anni so mi tut zamenjali ventilatorje,... pa nc ni bolj tisji.

bogy ::

a mogoc ves kaj bi blo narobe- dal sm dol 3dmar2001 pa ga zalaufu, pa mi pol na koncu napise da bi mogli bit vsi testi narejeni(kao po vrsti) in mi pol ne da ocene. dajam zdej se enkrat dol z ene druge strani, sam ne vem kaj bi blo

bogy ::

Evo rezultati z 3dmark 2001 (2003 se pride-se dol daje)


Game 1 Car Chase - Low Detail 82.1 FPS
Game 1 Car Chase - High Detail 22.1 FPS
Game 2 Dragothic - Low Detail 94.6 FPS
Game 2 Dragothic - High Detail 53.8 FPS
Game 3 Lobby - Low Detail 61.3 FPS
Game 3 Lobby - High Detail 24.4 FPS
Game 4 Nature 48.7 FPS

Fill Rate (Single-Texturing) 734.8 MTexels/s
Fill Rate (Multi-Texturing) 1384.1 MTexels/s

High Polygon Count (1 light) 32.9 MTriangels/s
High Polygon Count (8 lights) 8.8 MTriangels/s

Environment Bump Mapping 109.2 FPS
DOT3 Bump Mapping 102.8 FPS

Vertex Shader 69.0 FPS
Pixel Shader 77.2 FPS
Advanced Pixel Shader 95.5 FPS

Point Sprite 12.1 MSprites/s



Mislim da gre tuki za pododbno zadevo kt pri teb - kaj pravis - rezultati(moji) so malo boljš ker imam malenkost močnejši procesor. Bom testiral se z 2003 pa ti napisem.Kje pa pri sandri pogledam v katrem rangu je procesor(rangu moči)

AnWar ::

Ja sem vidu, da so zelo podobni rezultati!!! V sisoft sandri bos stestiral naslednje(verzija sisfot sandra 2004.10.9.89); CPU Arithmetic benchmark,CPU mult-media benchmark,memory bandwidth benchmark,cache&memory benchmark, to dej cez test pa slike mi poslji na e-mail dr_yeey@volja.net. Aja kok si dobil v 3d marku 2001 pik 5300? Pa upam da si testiral z tapravim 3d markom, (3D Mark 2001SE-Build 330).

baro2000 ::

Jaz imam Blockbuster p4 2800 r9600. Benchmarkov nisem zaganjal, tudi nekih grafično zahtevnih iger ne igram, lahko pa dodam svoje izkušnje. Z forumov sem zvedel, da je problem sis 645dx chipset, katerega pasovna širina pomnilnika ni dovolj prepustna. Nov bios tu ne pomaga. Gericomov FTP je v razsulu. Ne samo da ne bi flashal biosa, tudi driverjev od tam ne uporabljam (driverji s CDja + Omega za r9600 meni zadoščajo). Ventilator je glasen ampak je za vzdržat (sem se ga navadil).

S servisom sem imel le te izkušnje, da se mi pojavlja čudno prasketanje iz napajalnika. Včasih je glasno, včasih pa neopazno (mogoče je switch dosti bolj občutljiv na napajanje kot navadni trafo). Pri Anni-ju so mi rekli naj se oglasim in bodo pogledali, če je kaj narobe, v Avstriji pa naj jim dam serijsko stevilko od prenosnika in nobene druge informacije.

bogy ::

DeeYeey

Je taprav 3dmark2001 SE Pro build 330

bogy ::

Baro2000
In kaj ti predlagaš storiti. a je tvoj ventilator vedno prižgan??
Kolega je danes kupil gericom hoolywooda 3.06 pentium, pa je dosti tišji od mojega. čudno mi je ker moj ventilator vedno dela.
Ja pa tudi moj "adapter" čudno prasketa. pa ne vedno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogy ()

baro2000 ::

bogy

Ventilator deluje vedno, moteče je edino pri povezavi z stolpom in tv-jem. Glede na obremenjenost se hitrost (glasnost) poveča. To je cena za desktop procesor v notebooku. Lahko se probaš zmeniti pri Anniju, če ti zamenjajo peresa, ampak vse skupaj se ne bo občutno poznalo. Tu je maneverski prostor dosti manjši, cene modifikacij pa vrtoglave.

Glede napajalca sem se na začetku precej sekiral. Pri zadeveh, ki jih ne poznaš najbolj, si zmeraj bolj previden kot drugače. Ko je bilo prasketanje najbolj moteče sem sprobal vse mogoče. Od priklopa preko podaljška / brez podaljška; doma / na obisku; najprej napajalnik v elektriko, šele za tem v prenosnik; poln akumulator / prazen akumulator... Prasketanje je bilo najglasnejše, ko je bil poln akumulator. Takrat se je ob priklopu v vtičnico tudi opazno zaiskrilo. Sedaj je prasketanje bolj umirjeno in verjetno posledica samega delovanja switcha (več o tem bi lahko debatirali v oddelku elektronika).

Večino od problemov s katerimi se srečujemo je posledica poceni materiala. Pri kakšnem bolj znanem (dragem) proizvajalcu tega ni, oziroma je bolje rešeno (dell, ibm). So pa tudi take cvetke, ki niso nič bolj kvalitetne od Gericoma in so občutno dražje.

bogy ::

Baro2000

A potem se glede zmogljivosti racunala ne da kaj dosti narediti. Ker kot je rekel Deeyeey so pri tej konfiguraciji zmogljivosti precej v k.....
Samo Deeyeeyu pa zdaj normalno dela, ko je flashal bios. resda so mu pod garancijo še nekaj zamenjali(zgorajv postu). Kako pa glede chipseta in problemov ki se vrtijo glede tega-katere si zgoraj navedel. ali bi se to dalo rešiti.

Hvala

AnWar ::

V glavnem jst sem imel probleme z prenosnikom, v napajalniku tut meni neki poka ( ampak to samo obcasno), pa ventilator dela non-stop, in prenosnik je full vroc,zamenjali so mi rebra in je isto kot prej!!! Pa se to driverje pa uporabljam; Omega ( ATI), ter na download.sis njihovo, uradno stran sem sel kjer sem dol potegnu driverje; IDE,AGP,AUDIO,LAN,.....

Bogy: najdu sem bios, imam ga na disku, samo prej mi bos povedal oznako,(BIOS) tvojga prenosnika. Aja po e-mailu ti lahko posljem moje razultate, da se lahko prepricas.(TESTI)

Baro 2000; v glavnem meni je pomagalo, flashat bios in mi dela full dobr, samo da so mi zamenjali par stvari na prenosniku, navedeno zgoraj.aja pa se to kaj imas ti non-stop baterijo noter v prenosniku,jst jo odklopim pac ko sem doma, samo na napajanu je ( na elektriko).Ko priklopim na na eletriko sem tudi meni zaiskri iz vticnice ( nc jasno).Zvedu sem pa na forumu da te gericomi blockbuster imajo napako, in da so jih morali dat ven iz prodaje.
[Asus ROG Strix SCAR III]

baro2000 ::

Jaz sem razumel iz DeeYeey-jevega posta, da so mu zamenjali tudi flash. A si ga še enkrat flashal z isto datoteko?

Z flashanjem nimam preveč pozitivnih izkušenj (ena napol uničena pent. plata). Fleshanje se ni zaključilo, zato je bilo treba flash preprogramirati s programatorjem.

Baterijo imej zmeraj v prenosniku. To je tako, kot bi vozil avto brez amortizerjev. Ob močnejšem sunku toka ti le ta brez baterije gre direktno na mamaplato.

AnWar ::

Baro2000:

Nisem se enkrat flashal bios-a ker ni bilo potrebe, pa mimiogrede, ob vecjem sunku toka ti gre baterija in plata v pizdo. Baterijo je dobro vzet vn ker ce jo ne uporabljas ji pocasi krajsas zivljensko dobo.Pa amortizeji, ni bila prava primerjava. Pa brez zamere

Jst ::

Glede sunka napetosti:

Po mojem mnenju ti zaradi sunka napetosti skuri adapter ne pa plato. Rajši vidim, da mi gre adapter, kot pa plata + vsi podatki (me na šihtu ubijejo). Pa tudi dvomim, da se krajša življenska doba baterije, če je prenosnik vedno priklopljen na AC + baterijo. Stric google ni našel nobenih odgovorov na to temo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

popravek: klik Torej je odvisno od proizvajalca, če je tako nesposoben, da polni baterijo, tudi če je že 100%...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AnWar ::

Se strinjam moja napaka, adapter ti prej skuri kot pa plato ali baterijo,men so pac rekli na firmi( anni) da je boljs vzet baterijo ven ce uporabljas dlje casa prenosnika.

baro2000 ::

DeeYeey

No prob. glede baterije. Če so ti pri Anniju svetovali tako potem je zaščita na adapterju najverjetneje zadostna. V mislih sem imel teorijo kondenzatorja prenesenega na baterijo. Torej najpomembnejša je zaščita na adapterju (pri trafotih - termistor, switchu - najverjetneje varovalka). Za tem je stabilizator napetosti na osn. plošči in šele za tem baterija.

Glede biosa - torej imaš Annijevo verzijo in ne downloadano (če je preformančno res velika razlika, bo potrebno njih kontaktirati).

bogy, DeeYeey

Nalepita nove rezultate 3dmark-a kar med naslednje post-e (ko bom imel čas testirati jih bom tudi sam) in poročajta če je kaj novega.

bezerk@work ::

jaz sem že kontaktiral Anni prejšen teden, bios naj bi dobil jutri in vam ga lahko vsem pošljem na email.
Drugače pa ko berem to, nimam podobnih problemov s pokanjem in glasnim ventilatorjem, pregravanjem... tudi sandra
mi ga oceni kot P4 2.66, bi pa malo boosta pri rendriranju prišlo prav :), prav zadovoljen sem z njim.

AnWar ::

baro2000
Glede biosa sem jst ga dobil na gericomovi strani ftp.gericom.si, in ni od anni.
Bazer@work
Samo ker bios bodo dobili? Blockbuster? Pa prosim dej mi poslji ga na e-mail dr_yeey@volja.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

bezerk@work ::

ja blockbuster.
- blockbsterj 2.66GHz, SXGA 15", 9600 128MB in DVD+-RW

AnWar ::

Za kateri bios pa, ker so razlicne oznake (blockbusterjev).Jst recimo imam
N251S5

bezerk@work ::

mislim, da so vsi P4 9600 ta model !

AnWar ::

Recimo bogy ima plato N251S0

bezerk@work ::

pravkar sem govoril z "anni"jem, še niso dobili odgovora iz DE, pokličem jutri pa vam takoj sporočim, okrog 2h.
Moj je NB251S5

bezerk@work ::

še vedno nič, pokličem v ponedeljek :(

bogy ::

YDeeYeeY sem se zmenu za pondelk, mi ga bo pa se enkrat stesteru pa zamenu ce bo treba. Pr kotarju mi je pa reku da je glede r
ama cist verjetn in da bi ga blo treba pol seveda zamenat(na garancijo itaq)
LP vsem :)

AnWar ::

bogy:
Sporoci kako bo.
bazer@work: ko bo bios mi ga poslji na e-mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

AnWar ::

bazer@work: kaj je zdej z biosom???

Uporabnik ::

Za enkrat sm vesel , ker ni podobne teme tud za IBM :)

bezerk@work ::

zaenkrat še nič, pokličem jih v ponedeljek :(

bezerk@work ::

pravkar sem klical, zvedel nisem NIČ, nemci niso odgovorili NIČ :(
Neverjetno, bom klical v nemčijo.

Sem pa inštaliral FAR CRY in teče odlično, kar me je zelo presenetilo, dela enako ali bolje kot na mojem desktopu AMD@2.4Ghz (12x200) in Geforce 4Ti 4200@4600, na tem računalniku mi dela renderje veliiiiiiko hitreje.

AnWar ::

bazer@work:

kr cakej na nemce ker itak ne bo nc, jst jih se zdej cakam, da mi odgovorijo!!!!

ShowDown ::

jaz mam blockbusterja advance:

AMD 2500+
512 ram
ati 9600 64 ram
60 gb disk
....
.
..
.
.


V glavnem jaz sem naročil navadnega blockbusterja pa so mi poslali tega. (na ceniku ga ni blo 8-O )
Jaz sem ful zadovoljen s prenosnikom, ampak kaj se zgodi danes:
pridem domov in vidim neke črte na ekranu 8-O
verjetno je šla grafa. zato si bom kupil cooling pad ko ga dobim nazaj.
Nasploh pa sem ful zadovoljen. Naprimer v cinebench 2003 naredi v 115 sekundah-isto kot barton 2500.

lp:D

AnWar ::

Cez cel ekran imas crte?

ShowDown ::

jap in že ob zagonu:D

AnWar ::

To ni krivo pregrevanje grafe,ampak gonilniki za ATI,problem resis ta gres v safe mode in jih oddstranis,ter na novo nalozis!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj RadeOn 9200PRO ne dela?? POMOC

Oddelek: Strojna oprema
7974 (854) BEGINER
»

GF FX 5700 Ultra in 3DMark 2001SE build 330

Oddelek: Pomoč in nasveti
10893 (821) ERGY
»

Uspelo mi je! Navijalske sanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1366646 (4087) koyot
»

Katiro miš imate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
524537 (3978) g0Run7
»

Uporabnikov test Detonatorjev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62103 (2103) tejo

Več podobnih tem