» »

Facebook ponuja sistem komentarjev za spletne strani

Facebook ponuja sistem komentarjev za spletne strani

Wired News - Facebook je spletnim stranem ponudil nov način komentiranja prispevkov. Če se odločijo zanj, morajo na svojo stran zgolj vstaviti nekaj vrstic kode v JavaScriptu in komentarji bodo tekli prek Facebookovega sistema. To pomeni, da ne bodo potrebovale lastnega sistema za upravljanje komentarjev bralcev, ampak bo vse skupaj neločljivo povezano na Facebook.

Bralci se bodo morali za komentiranje prijaviti s svojim računom Facebook ali Yahoo ID, da bodo lahko oddali komentar. Na ta način bo poskrbljeno, da komentar resnično oddaja živa oseba in ne avtomatiziran sistem. Komentarji se bodo po želji (privzeta možnost je da, jo je pa za vsak komentar posebej moč izklopiti) skupaj s člankom objavili tudi na Facebookovem profilu komentatorja.

Prednosti za spletne strani so večja promocija na omrežju Facebook, saj se bodo povezave nanje širile po profilih na Facebooku. Prav tako se nadejajo zmanjšanja smetenja, saj bo enostavno blokirati spamerjev račun, ta pa bo za nadaljevanje početja moral ustvariti novo identiteto na Facebooku. Hkrati pa obstoja nevarnost, da bodo uporabniki presodili, da posamezna stran ni dovolj pomembna, da bi se zavoljo nje registrirali ali prijavili v Facebook oziroma Yahoo ID.

Facebook si prav tako obeta prednosti novega sistema. Privabili bodo več uporabnikov, ti bodo dlje prijavljeni v sistem, prav tako bodo proizvedli več aktivnosti, več klikov in obiskov, ki se s prikazom oglasov pretvorijo v dolarje za Facebook.

Ali to pomeni, da bo Facebook postal globalen ponudnik identitete na internetu? Se bo Facebook dokončno zažrl v vse pore interneta? Njegova vsenavzočnost postaja že strašljiva.

34 komentarjev

smash ::

vame se se vedno ni zazrl saj nimam profila

nejcpirc ::

Še malo statistike:
eMarketer - Western Europe Social Network Usage

eMarketer estimates that more than half of Western Europe's online population will use social networks at least once a month in 2011, an increase of 16.2% from 2010. By 2015, 64.4% of internet users, or 141.9 million people, will be regular social network users, more than double the number of users in 2009.

Social Network Users and Penetration in EU-5: 2009-2015



Uporabljaš, ne uporabljaš...nima veze. Večina ga bo uporabljala.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Sokrates ::

Jaz ga tudi ne in nimam potrebe dobesedno nobene po FB edino če bom iskal novo babo potem pa mogoče...
Baracuda

nejcpirc ::

Sokrates je izjavil:

Jaz ga tudi ne in nimam potrebe dobesedno nobene po FB edino če bom iskal novo babo potem pa mogoče...


Ne boš verjel, ampak zadeva je šla že tako daleč:
FB app - Breakup Notifier
...
Status stalker: The Facebook app that sends you an email when your unavailable friends split up..

Bolano, ampak resnično8-O

Nagi Bator ::

Se en dodaten razlog, ki me odvraca od uporabe FB!

Lion29 ::

Sokrates je izjavil:

Jaz ga tudi ne in nimam potrebe dobesedno nobene po FB edino če bom iskal novo babo potem pa mogoče...


no sej ravno v tem je tvoj problem...kako dojemas FB in life
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Osebno bi namesto FB-ja raje videl širšo uporabo nekega non proprietary sistema kot je OpenID. Ne nujno ravno ta ampak na tak sistem.

Včasih se je govorilo da je Google evil, ampak če pogledaš FB kako širi svoje lovke in kako jim ljudje prostovoljno servirajo vse svoje osebne podatke, potem vidiš, da je Google še dost nedolžna zadeva.
Sej je fajn, da se ni treba registrirat na yet another strani zato ker bi dal en komentar ampak vseeno. Vsaj opcija je, da ne zalepi odgovora na FB profil če ne drugega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

subby ::

Še en dodaten filter v adblocku...

poweroff ::

Idealno za ljudi, ki NOČEJO kontrole nad lastnim sistemom.
sudo poweroff

sgdjkdlsugi4 ::

Podpiram. Bodo vsaj komentarji na nivoju.

kitara8 ::

heh gadno je to da se ti poj vsak komentar objav še na zid, toj bv, mogoč mal pretirava tale fb, sam osebno se mi pa zdi na splošnoi kar fajn imet fb ker ga povežeš z biločem, prijaviš se kar s tem računom ni treba novega ustvarjati, skratka vse na enem koncu, edino kar me moti je to da nekoliko preveč posega v zasebnost uporabnika

Lion29 ::

ja, to da se komentar objavi se na tvoj zid je tudi meni motece... sicer lahko izbrises, ampak se vedno se po defaultu tam pojavi... jaz bi rad opcijo, da se to ne zgodi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

ze to je motece da se lahko z facebookivim accontm prijavis na n strani

to pomeni da je facebook tocno o vsakem ve katere storitve uporablja na netu

Zero0ne ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Podpiram. Bodo vsaj komentarji na nivoju.


Ahaha, facebook komentarji, na nivoju? Let me guess, youtube komentarji ti predstavljajo intelektualno debato? :))
#echo 127.0.0.1 facebook.com >> /etc/hosts
uname -o

matevz1337 ::

Pa kakšna je to novica? Facebook to omogoča že sigurno več kot eno leto.

techfreak :) ::

kitara8 je izjavil:

heh gadno je to da se ti poj vsak komentar objav še na zid, toj bv, mogoč mal pretirava tale fb, sam osebno se mi pa zdi na splošnoi kar fajn imet fb ker ga povežeš z biločem, prijaviš se kar s tem računom ni treba novega ustvarjati, skratka vse na enem koncu, edino kar me moti je to da nekoliko preveč posega v zasebnost uporabnika

Za to ne potrebuješ Facebooka, lahko uporabiš katerikoli Open ID ponudnik.

dronyx ::

Meni je smešno, ko je na spletnem portalu objavljena kakšna novicam v smislu 84 letnik posilil in pojedel svojo čivavo, spodaj pa 400 Facebookovcev klikne Všeč mi je (Like it).:|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sgdjkdlsugi4 ::

Zero0ne je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Podpiram. Bodo vsaj komentarji na nivoju.


Ahaha, facebook komentarji, na nivoju? Let me guess, youtube komentarji ti predstavljajo intelektualno debato? :))
#echo 127.0.0.1 facebook.com >> /etc/hosts


Ker predpostavljam, da se mas macka od vceraj in mozgani ne funkcionirajo, bom razlozil. Trdim da bo kvaliteta komentarjev na nivoju ZATO, ker bos vsaj premislil, preden napises komentar v lastnem imenu, kot v "jebac54". Od kod si FB in Youtube komentarje privlekel, mi je uganka, govora je o loginu na sistem komentiranja (kot je ravno ta, ki ga beres) s svojo FB identiteto.

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Sokrates je izjavil:

Jaz ga tudi ne in nimam potrebe dobesedno nobene po FB edino če bom iskal novo babo potem pa mogoče...

A ni boljse v takem primeru "poseci" po specializiranih straneh? :D

CyberPunk ::

OK, FB pac hoce "monopolizirati" internet in pod svojo streho privabiti cim vec njegovih delov. V tem konkretnem primeru pa sam sicer ne vidim nikakrsnega problema. Iz FB se vedno odlogiram, za zgoraj omenjene namene pa bo vsak lahko kreiral enega ali vec FB profilov, ki jih bo uporabljal izkljucno za te namene: prijavljanje na strani, komentiranje, igranje iger, narocanje ("like") na dolocene tematike ipd. Nic takega -- en profil imas za prijatelje in dejanske poznane fizicne osebe, drugega pa za "spam" (tako locitev ze dolgo poznamo na podrocju mailboxov, k'ne'de). *shrugs*

Glede kvalitete komentarjev pa dvomim, da bi se karkoli zaradi FB spreminjalo (poglejte nekatere komentarje znotraj FB...) -- a kdo pozna pojem "Eternal September"? ;) Sicer je bil izvirno uporabljen 1993-1994 ali tam nekje, mislim pa, da je dejanski efekt viden sele v zadnjih priblizno osmih letih. Prej si imel precej manjse stevilo forumov, blogov ipd. in manjse stevilo uporabnikov (recimo z vec "navideznega" casa), zato je bilo lazje komunicirati, ker je bilo "trollov" enostavno manj. Kriticna masa pa se je v zadnjem desetletju vzpostavila in sedaj bolj ali manj ze odraza dejansko stanje kot v "realnem" svetu.

Se vedno pa so na razpolago "strokovne" forume ali strani, kjer so komentarji dolgi vec kot en stavek ali eno vrstico. ;) Ce je kdo pogledal komentarje pod kaksnim clankom v denimo Economistu in tiste pod "clankom" na 24ur.com, potem ze ve, na kaj mislim. 8-)

keworkian ::

Še vedno bo trollfest in še večji od tega trenutka naprej.

FrEaKmAn ::

dronyx je izjavil:

Meni je smešno, ko je na spletnem portalu objavljena kakšna novicam v smislu 84 letnik posilil in pojedel svojo čivavo, spodaj pa 400 Facebookovcev klikne Všeč mi je (Like it).:|



kokr jz vem, je like sestavljen iz večih parametrov.. tako da upam da 99% v tvojem primeru le ni "resnično lajkalo" :)
http://blog.ninanet.com/2010/05/18/shar...

drugače pa nekaj takega že obstaja, kar uporabno in razširjeno - http://disqus.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FrEaKmAn ()

Putr ::

Najprej, to je super old, ker to FB ponuja že zelo dolga, je tudi že cel kup strani (tudi jaz sem že kakšno naredu), ki imajo to integracijo že narejeno. Just sayin'

Za webdeveloperje/webadmine/webownereje: Super AWSOME stvar, resnično, promocija, ki si jo s tem zagotoviš je neverjetna, pojavljajo se strani, ki živijo smo od promocije prek FB

Za uporabnike: Če ste strokovnjak in si ustvarjate ime na internetu (vse podpisujete z lastnim imenom) je to zelo cool stvar ker boste lahko še komentarje vodili pod "strokovno udejtstvovanje", če pa ste average uporabnik je pa to še ena sfera interneta kjer izginja anonimnost.

Očitno bomo lahko bili anonimni samo še najbolj izobraženi na tem področju, približno tako kot v RL.

Zlate ::

Na žalost je tako, da vse preveč osebkov na netu očitno potrebuje odvisnost od nečesa. Zdaj so pač odvisni od FB-ja, prej od MySpace-a, v prihodnosti od česa tretjega - ni važno česa, važno da dogaja.:D

Očitno se bomo ljudje kmalu ločili na FB-jevce in neFB-jevce... Sem pa verjetno malo krivičen, ker kritiziram potencialno koristno storitev le zato, ker je gor vsaj tri četrt umsko hendikepiranih.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

marS ::

kogar ni na FB ne obstaja :):)):))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

NorK ::

Putr, FB je sistem komentarjev zdaj močno spremenil.

nUUb ::

marS je izjavil:

kogar ni na FB ne obstaja :):)):))

Ja to se dogaja, folk te ne vpraša po telefonski številki, ampak po Facebooku.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

CyberPunk ::

Eh, malo se pocakajte, da se razpase konkurenca -- cez nekaj let ne bo nihce vedel vec, kaj je to Facebook. A danes se kdo ve, kaj je ICQ? ;) Bil je prvi na podrocju IM, potem so prisli drugi in jih je bilo vedno vec, zdaj je IM ze stalni inventar postal (zlasti se ob klientih a la Miranda in Pidgin, ki se lahko konektajo na kateregakoli). Kot mail. Ali pa telefon. :)

Lion29 ::

zelo, zelo tezko bo konkurenca izpodrinila facebook... sploh ker so dosegli tako veliko maso...

enako velja za google... razen ce ne bo kdo naredu nekega super iskalnika, ki ti bere misli, bo googla tezko kdo izpodrinil
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dronyx ::

Mislim da so v Googlu ravno zaradi silovite ekspanzije storitev kot sta Facebook in Twitter odstavili sicer uspešnega direktorja Erica Schmidta in bo šef postal zopet Larry Page (baje 4. aprila 2011). In googlov problem je ravno v tem, da ostaja predvsem iskalnik, medtem pa oglaševalski denar odteka drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Matako ::

CyberPunk je izjavil:



Glede kvalitete komentarjev pa dvomim, da bi se karkoli zaradi FB spreminjalo (poglejte nekatere komentarje znotraj FB...) -- a kdo pozna pojem "Eternal September"? ;)


Jep, "September, ki se ni končal", alias sept. 1993. Znan tudi kot uraden začetek Dobe lamerjev.

Še traja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

zelo, zelo tezko bo konkurenca izpodrinila facebook... sploh ker so dosegli tako veliko maso...

MSN Space.

Pa IBM bo tudi za večno največji (tako so razmišljali pred 30 leti)...
sudo poweroff

HeMan ::

Torej lahko sklepamo, da bo Facebook izrinilo nekaj povsem novega, še ne videnega. Trenutna konkurenca pa najbrž težko.

CyberPunk ::

Pred casom so zaceli delati na eni open source zadevi Diaspora. Ne vem, kako dalec so. Mislim pa, da se bo FB izrinil bolj v smislu tega, da se bodo zadeve porazdelile med razlicne ponudnike, ki bodo med sabo po enih dolocenih protokolih komunicirali, tako da ne bo vazno, pri komu imas account. Tako kot gredo maili in telefonski klici med razlicnimi ponudniki. Zna pa trajati, preden se bodo kaj zmenili (denimo za enoten polnilec za mobilnike preko USB so se sele nedolgo nazaj dogovorili, za instant messaging pa se vedno ne, ceprav naj bi sel XMPP v tej smeri).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla pripravila vtičnik za omejitev Facebooka

Oddelek: Novice / Zasebnost
4114038 (10152) xmetallic
»

24ur onemogoča nočno komentiranje, po novem sistemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7718224 (14681) Kenpachi
»

Ali Facebook beleži tudi, kar pobrišete? Lahko bi

Oddelek: Novice / Zasebnost
127517 (5718) Jupito
»

Facebook želi spremembe politike zasebnosti, EU skeptična

Oddelek: Novice / Zasebnost
3811861 (10477) Truga
»

Heise našel sistem Všeč mi je, ki ne posreduje podatkov Facebooku

Oddelek: Novice / Zasebnost
259193 (6948) haiku

Več podobnih tem