» »

Nakup sesalca

Nakup sesalca

1
2
3 4 5

RejZoR ::

Lahko je oh in sploh ampak iz dezignerskega stališča pa so skrajno butasto narejeni. Tisti mali koleščki, ki se vrtijo v vse strani niso prav nič fajn za zapeljat čez manjše ovire in ker se vrtijo na vse strani gre sesalnik včasih kar po svoje, ko ga potegneš. Tud nekateri nimajo ročev na zgornji strani ampak samo na sprednji, kar je včasih dost nepraktično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nendzi ::

RejZoR je izjavil:

Lahko je oh in sploh ampak iz dezignerskega stališča pa so skrajno butasto narejeni. Tisti mali koleščki, ki se vrtijo v vse strani niso prav nič fajn za zapeljat čez manjše ovire in ker se vrtijo na vse strani gre sesalnik včasih kar po svoje, ko ga potegneš. Tud nekateri nimajo ročev na zgornji strani ampak samo na sprednji, kar je včasih dost nepraktično.


Zdej vsak kupec se razlikuje od drugega. Eni bodo gledali dizajn, priročnost. Eni pa dajo več na kvaliteto ( kolko praha zadržuje, kakšno učinkovitost sesanja ipd..), kar se mene tiče bi bolj to gledal. Ker sem na prvem mestu izpostavil siemens vs 07 g 1666, tudi ni tako velik oz. dizajnersko napačen. Teža je 7,018kg in je najlažji izmed vseh naštetih. Ima pa tudi dobro oceno pod okoljske značilnosti ( poraba energije in hrupnost).

Lp.

RejZoR ::

Jah, imaš tud ljudi, ki jim pogažeš sesalnik pa rečejo, da jim ni všeč, ker ni prave barve in oblike. Sej razumem, da imajo vsake oči svojo preferenco ampak sej ne kupuješ nakit al pa obleke. Kupuješ napravo za čiščenje prostorov. Seveda je lahko barva in design tud opcija, ampak to izbiraš nakoncu, ne pa na začetku...

Sem šel gledat sliko tega Siemensa in ima isti problem kot nekateri Boschi. Mali koleščki spodaj so drek in manjko ročaja na vrhu tud ni fajn. Sploh kadar čistiš kaj v "višini". Je pa fajn, da ima ima male nastavke skrite v trebuščku, ti kompresorski motorji so precej dobri in tud tihi. Vrečke pa itaq vsi uporabljajo Typ G (Siemens in Bosch, vsi novejši modeli).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Rabim hiter nasvet glede nakupa sesalca. Cena: okoli 200€ Namen:1.sesanje po hiši(itison/tapison, nekaj foteljev 1× letno,...) 2.avtomobili Rabi biti praktičen (da priklopiš pa sesaš - ne vodni, brez miljona priključkov-2-3 so dovolj), čimboljša filtracija prahu (da ne sesam zadaj pa prah spet leti ven iz sesalca), nebi bilo slabo če nebi bil glasen kot avion, pa seveda da čimbolje sesa. Predlogi? Kje naj sploh gledam katerega izbrati (na straneh proizvajalcev itak vsag svojega hvali - Ultra, Super, Silec, blablabla)?

Aja, dobro bi bilo da je hitro dobavljiv (BigBang, Merkur, Mimovrste,..). Hvala za čimhitrejše odgovore :D

RejZoR ::

Electrolux Essensio imo.

2000W, S-Bag vrečke, HEPA izhodni filter, turbo krtača za tepihe, krtača za parket in laminat, male nastavke vse pospraviš v pokrov sesalnika. Ker je manjši od večine ti bo pomoje bolj praktičen za sesat avto. Stane pa več kot pol manj od tvoje "target" cene. Na zalogi bi jih moral imet vsi Merkurji, če imaš kakšnega blizu.

Če pa hočeš res najhujšo zadevo pa Electrolux Ultra One. Sicer koštajo od ene 240 EUR naprej in nima nobenih posebnih nastavkov zraven, je pa zelo tih in za moje pojme najmočnejši sesalnik od teh manjših (če odmislimo kakšne glomazne Dysone in Bosch Maxx-e).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Pa rezervni deli za omenjeni dve seriji? Se dajo dokaj hitro dobiti pri nas? Katerega bolj priporočaš Essensio ali Ultra One? Kaj je "fora"/posebnost S-Bag vrečk.

RejZoR ::

Za Electrolux ni problema. Posebnost S-Bag vrečk pa je, da imata Electrolux in Philips že ene 10 let samo 1 tip vrečke. In slednje bojo še naprej uporabljal. Dobiš jih čist povsod in če kadarkoli menjaš sesalnik bojo še naprej pasale v vse zgoraj omenjene.

Ultra One je kar se moči tiče 1A. Sam je za moj okus mal štorast in za svojo ceno bi lahko ponujal vsaj turbo krtačo kot dodatek.

Drugače pa je solidna alternativa tole:
http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su...

Sicer je isto velik kot Ultra One ampak ima dva roča, tko da ga lahko držiš vertikalno ali horizontalno. Ima tud turbo krtačo za tepihe in z 2200W spada med močnejše. Ima tud HEPA izhodni filter in taiste S-Bag vrečke.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s51as ::

Jaz imam Gorenje TiTAN 2000W. Zdaj bo 5 let in ni nobenih težav. V tem času sem zamenjal cev (4 EUR) sesalni nastavek (3 EUR). Vse dobiš na lokalem Gorenje servisu, vrečke pa v praktično vsakem supermarketu. Je pa lahek za po stopnicah ali za avto sesat, pa tudi dovol močam da orng potegne.. prah sevede :D
It's just me myself and I

GeForce ::

Aha, hvala za pojasnilo glede S-Bag vrečk.....hmmm.sedaj a nevem....tega Philipsa ali tega Electroluxa?

Tudi Gorenje sem gledal, ampak sem opazil nekaj pritožb čeznje na nekaj forumih, pa nisem povsem prepričan :8)

s51as ::

Ja gorenje je polavtomatski... moreš še zmer cev okol porivat :D
It's just me myself and I

GeForce ::

Saj takega iščem, robota bom zaposlil čez kakih 50let...no tako nekako računam :D

s51as ::

Glej poleg tega Gorenja imam doma še takratnih 550kSIT vrednega kirbija. Z Gorenjem enkrat na 2 let prah posesam z njega in to je to :D
It's just me myself and I

RejZoR ::

Kirbi je štorast do amena. In obupno precenjen. V tem segmentu je Vorwerk precej bolj praktičen čeprav še vedno grozno drag.

Če te mika gorenje, poglej tanovega Gorenje Diamond. Stane okoli 100-120 EUR, 2200W in krtača za parket in laminat in precej tih. Po dolgem času Gorenjev sesalnik, ki mi je bil dejansko dober.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Tale Gorenje? Zgleda vredu, edino vrečke nikjer ne dobim katere uporablja?

RejZoR ::

Gorenje uporablja 2 tipa vrečk, GB1 in GB2. GB1 so za tamale sesalce (Asteroid, Blackjack), GB2 pa so za vse ostale od 1600W naprej (vključno z Diamondom).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miraldinjos ::

Kakšni so pa kej od Philipsa sesalci ma kdo kšne izkušnje?
Tale se mi zdi dobr pa 450 ma sesalno moč:

http://www.zagrabi.si/artikel/50192/ses...

spargelj ::

Da ne bi odpiral nove teme me zanima če ima kdo izkušnje s tema dvema seslcema "SUHI SESALNIK GORENJE VCK 2323 AP-DY" in "SUHI SESALNIK PHILIPS MGA FC 9174/01 ANIMAL CARE"

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su...

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su...

RejZoR ::

Philips ima boljšo navadno krtačo in standardne S-Bag in S-Filter (vsi Philipsi in Electroluxi uporabljajo iste). Prednost je tud ročaj spredaj in na vrhu, Gorenje ima samo roč spredaj. Pač bolj praktično ker ga lahko držiš na dva načina. Gorenje ima že tovarniško v kompletu posodo in sintetično vrečko za večkratno uporabo, lahko pa kupiš tud papirnate vrečke GB2. Tko da imaš v štartu mal več izbire. Posoda je fajn če sesaš kakšne zelo grobe stvari, ker ne moreš preluknjat vrečke (ker je pač plastična posoda). Za zelo fin prah pa ni fajn ker ti bo HEPA filtre zelo hitro zabasalo. Aja pa dvojna HEPA filtracija pri Gorenju velja samo v primeru uporabe posode. Če uporabljaš vrečko ima enojno. Po moči pa sta tam nekje oba.

Ko potegneš črto sta si nekje na istem nivoju. Stvar osebne preference in vsak ima eno prednost.
Konkretno med tema dvema bi osebno izbiral samo na podlagi sistema za hranjenje prahu.

Osebno ne bi nikoli kupil sesalnika samo na posodo, ker je čista svinjarija to potem praznit. Sploh če si alergičen na prah to takoj odpade, ker se pri praznjenju prah kadi vse naokoli če še tko paziš, pa še v stik s prahom prideš ko čistiš filtrirni sistem. Ker pa ima Gorenje izbiro ali eno ali drugo pa vbistvu ni slaba opcija. Mogoče se boš lažje odločil če si oba osebno pogledaš. Philips definitivno daje vtis "premiuma", predvsem pri matirani plastiki. Slednja je pri Gorenju mogoče mal "cheap" feel. Ampak za razliko ~50 EUR to tud nekako pričakuješ.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

spargelj ::

Hvala za obširen odgovor bom verjetno kar od Gorenja vzel.

Lp

Ashrack ::

tudi sam sem v iskanju sesalca. Rabil bi ga za 60m2 stanovanje z enim majhnim tepihom ter kavcom.

Glede na @rejzorjev prejsni odgovor bi raje na vrecke vzel saj tu v stanovanju je vecinoma samo fin prah.

cena pa tam okol 100e.
....

turbolenca ::

Ashrack je izjavil:

tudi sam sem v iskanju sesalca. Rabil bi ga za 60m2 stanovanje z enim majhnim tepihom ter kavcom.

Glede na @rejzorjev prejsni odgovor bi raje na vrecke vzel saj tu v stanovanju je vecinoma samo fin prah.

cena pa tam okol 100e.



Sam bi ti svetoval Dyson-a. Noro dobro sesa....

popster ::

@Ashrack tegale bi ti svetoval, ce hoces vrečke..

turbolenca ::

Za tegale Dyson-a, ti garantiram, da opravi svoje delo.

RejZoR ::

Mene Dyson sploh ni navdušil. Ok, filtri so res z daljšo življensko dobo ampak to pa je tud to. Oblikovno so dost štorasti in sesalna moč se mi ni zdela čist nič posebnega. Nabor dodatnih krtač je tud dost žalosten, so pa res krtače zelo tanke, kar je lahko prednost, da prideš pod nizke stvari. Ampaks amo do koleščkov krtače, ki so večji in bi se zataknili.

Če že gledaš kaj res kvalitetnega glej Electrolux Ultra One (mislim da je to najmočnejši kar jih je Eletrolux dal ven) ter Siemens/Bosch Compressor razred.

Oziroma če si bolj pri denarju in hočeš na posodo, Bosch Relaxx/Roxx'x modela. Lifetime samočistilni filter, robustnost in nora sesalna moč. Res da sta zaradi velikosti mal štorasta, vseeno pa sta bolj tradicionalne oblike in Relaxx niti ni tko ogromen.
Ko na lastne oči vidiš kako zadeva požre kilo moke, listje, kamenje velikosti, da se komaj zbaše po cevi in še kar deluje brez vsake težave... Šele ko je požrl vse to se je samočistilni cikel začel zaganjat zelo pogosto, ker je bila posoda res čist do vrha nabasana s svinjarijo in se je filter hitro zabasal.
Ampak to je bilo res ekstremno pretiravanje. Pri normalni uporabi se zažene samočistilni cikel in lahko potem spet sesaš naprej brez težav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turbolenca ::

RejZoR je izjavil:

Mene Dyson sploh ni navdušil. Ok, filtri so res z daljšo življensko dobo ampak to pa je tud to. Oblikovno so dost štorasti in sesalna moč se mi ni zdela čist nič posebnega. Nabor dodatnih krtač je tud dost žalosten, so pa res krtače zelo tanke, kar je lahko prednost, da prideš pod nizke stvari. Ampaks amo do koleščkov krtače, ki so večji in bi se zataknili.

Če že gledaš kaj res kvalitetnega glej Electrolux Ultra One (mislim da je to najmočnejši kar jih je Eletrolux dal ven) ter Siemens/Bosch Compressor razred.

Oziroma če si bolj pri denarju in hočeš na posodo, Bosch Relaxx/Roxx'x modela. Lifetime samočistilni filter, robustnost in nora sesalna moč. Res da sta zaradi velikosti mal štorasta, vseeno pa sta bolj tradicionalne oblike in Relaxx niti ni tko ogromen.
Ko na lastne oči vidiš kako zadeva požre kilo moke, listje, kamenje velikosti, da se komaj zbaše po cevi in še kar deluje brez vsake težave... Šele ko je požrl vse to se je samočistilni cikel začel zaganjat zelo pogosto, ker je bila posoda res čist do vrha nabasana s svinjarijo in se je filter hitro zabasal.
Ampak to je bilo res ekstremno pretiravanje. Pri normalni uporabi se zažene samočistilni cikel in lahko potem spet sesaš naprej brez težav.


Govorim iz lastnih izkušenj. Dva meseca nazaj sva z punco zamenjala 5 let star "Devil" sesalc. Primerjava novga(Dyson DC32 Animal) in starga je neprimerljiva. Zato iz prve roke povem, da nama ta Dyson res odlično sesa in sva z nakup resnično zadovoljna.

Lp.

Okapi ::

turbolenca ::

Okapi je izjavil:

http://www.testberichte.de/testsieger/l...


Zanimivo, da so samo nemške firme uvrščene med prvih dvajset.... Verjetno so naredili test/best buy samo za domača podjetja.

Okapi ::

Na prvi strani je samo en zbirnik različnih testov, ki je samo za lažjo orientacijo. Moraš pogledati posamezne teste, da dobiš pravo primerjavo.

Recimo testi v Stiftung Warentestu veljajo za verjetno najzanesljivejše.
Tale s sesalci je še čisto svež.

http://www.testberichte.de/a/staubsauge...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

francek1 ::

national je izjavil:

baje so Miele tudi sesalci dobri..samo ne vem ce so po 150EUR tudi vstopni modeli


+ za Miele; definitivno korak pred drugimi, ki samo marketing nabijajo...ga pa kupiš in potem pozabiš, da ga imaš; tih, učinkovit in brez popravil...Včasih so bili dobri Boschovi, ampak so zanič, odkar jih delajo poševnooki...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

RejZoR ::

Sorry sam ne nakladaj dreka če ne veš o čem govoriš. Do tega dne še nisem videl Bosch sesalnika na katerem bi pisalo Made in China. Bom jutri sicer preveril najcenejši model ampak kateregakoli sem prodajal do sedaj v rangu od 100 EUR naprej je imel gor napis Made in Germany. Pravzaprav nasplošno sploh ne vem če sem videl katerikoli Bosch izdelek, ki bi bil narejen na kitajskem. Ali je Made in Slovenia (BOSCH Nazarje) ali pa Made in Germany.

Miele je pa sploh razred zase. Vsi opevate to znamko na vseh koncih, sam pa nisem imel še niti ene stranke, ki bi to firmo pohvalila. Čist vse stranke so spljuvale ker je prvič draga kot da je zlata, drugo pa da crkne čist isto kot vse drugo. Če ne celo prej, ker not natlačijo 3/4 brezveznega sranja, ki ceno nabije do neba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Sam sem si kupil Gorenje. Model ki je šel iz prodaje. Cena đžabe. 50 EUR.

Čisto služi svojemu namenu. Mislim da ima 1400 W. Majhen ... Ne me vprašat za model ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Če ne veš modela ga pa slikaj, da vemo keri je... če si res zadovoljen. Jaz opažam da novi sesalci vlečejo za en drek... men paše, da grem malo prej pa potegne ko pra*ica ne pa da morem pol ure čohat, da vse posesa.

A takega maš



????
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam ne nakladaj dreka če ne veš o čem govoriš. Do tega dne še nisem videl Bosch sesalnika na katerem bi pisalo Made in China. Bom jutri sicer preveril najcenejši model ampak kateregakoli sem prodajal do sedaj v rangu od 100 EUR naprej je imel gor napis Made in Germany. Pravzaprav nasplošno sploh ne vem če sem videl katerikoli Bosch izdelek, ki bi bil narejen na kitajskem. Ali je Made in Slovenia (BOSCH Nazarje) ali pa Made in Germany.

Miele je pa sploh razred zase. Vsi opevate to znamko na vseh koncih, sam pa nisem imel še niti ene stranke, ki bi to firmo pohvalila. Čist vse stranke so spljuvale ker je prvič draga kot da je zlata, drugo pa da crkne čist isto kot vse drugo. Če ne celo prej, ker not natlačijo 3/4 brezveznega sranja, ki ceno nabije do neba.

Boli me ku...kaj si ti misliš (ker pojma nimaš, sodiš le po napisih). Večino delov bele tehnike delajo kitajci, sestavlja pa se v Nemčiji. Napisov Made in PRC pa gor ne boš videl.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

Bosch Power Tools (China) Co., Ltd.
567 Bin Kang Road,
Bin Jiang District
Hangzhou, Zhejiang 310052,
P. R. China
Tel: (86 571) 8777 4321
Fax: (86 571) 8777 4291
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Bravo, dal si naslov tovarne, ki proizvaja izključno ročno orodje (vrtalniki itd) BOSCH. To ima s sesalniki toliko veze kot NEK s proizvodnjo kruha. Vidim koliko pojma imaš ja...

Edini sesalnik na katerem sem videl Made in PRC je bil mali akumulatorski sesalnik/metla. Tud ne bom zanikal, da so določene komponente narejene na kitajskem pri navadnih, pretežno gre tukaj za plastična ohišja, plastične nastavke, plastične krtače, plastično cev. Ključne dele kot je npr motor pa ne proizvajajo na kitajskem. Tud če bi vse proizvajali na kitajskem in sestavljali v nemčiji bi moralo gor pisat Made in China/PRC, Assembled in Germany.

Za konkretno 100% točne informacije bi moral poklicat predstavnika BOSCH-SIEMENS. Ampak ko smo bili nazadnje skupaj je bilo rečeno, da se Bosch na veliko izogiba proizvodnji v aziji in da večino proizvajajo v EU, če se le da.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

'Made in China' dandanes ne more biti vec argument pri debati o kvaliteti.

Jaz sem imel nek Elektroluxov sesalec, ki sem ga dobil 'gratis' zraven Zanussi pomivalnega stroja. Dokler je delal je delal vec kot odlicno (5+ let), potem sem polomil en krtaco in cev. Sesalec se vedno dela pri tastu v delavnici, brez krtace. Jaz sem pa kupil nek drug Electrolux sesalec. Deluje vec kot odlicno za tisto obcasno sesanje, kadar Roomba ne zmore.

Ashrack ::

popster je izjavil:

@Ashrack tegale bi ti svetoval, ce hoces vrečke..

ta je kar malo prevec. tam max 110e
....

RejZoR ::

BigWhale je izjavil:

'Made in China' dandanes ne more biti vec argument pri debati o kvaliteti.

Jaz sem imel nek Elektroluxov sesalec, ki sem ga dobil 'gratis' zraven Zanussi pomivalnega stroja. Dokler je delal je delal vec kot odlicno (5+ let), potem sem polomil en krtaco in cev. Sesalec se vedno dela pri tastu v delavnici, brez krtace. Jaz sem pa kupil nek drug Electrolux sesalec. Deluje vec kot odlicno za tisto obcasno sesanje, kadar Roomba ne zmore.


Če ima firma svoje tovarne in svoj nadzor je čist drugače kot če masovno kupujejo komponente od outsourcanih tovarn.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Pri nas smo zadovoljni z Electrolux Essensio ZEO5420. Se mi zdi da mi ga je RejZor predlagal par mesecev nazaj v tejle temi, in deluje super. Ravno danes sem malo več sesal, in si ne predstavljam, da bi to moral posesati s starim Vorwerkom, bi trajalo do jutri zjutraj :))

EDIT:Tako da, hvala ti RejZoR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Sssaga ::

Smo mel odličen vorwerk star ene 20 let. Zamenjali z novim okol 2002. Tudi ta deluje odlično. Kaj je? To je top shit! :))

RejZoR ::

Fajn slišat, da ti Essensio dobro služi. Zadeva je super price/performance.

@Sssaga
Vorwerk je sicer fajn ampak mal zapretiravano drag.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sssaga ::

Saj se res spomnim, da je bil drag, ampak ... doslej dobre izkušnje. Se spomnim, ko smo ga dobili in sem sesal, kako je bil močnejši, hehe. Sovražim cheap shit sesalcxe, ki potegnejo za en drek.

RejZoR ::

Mi imamo sicer en model nazaj (prvi Vorwerk s plastičnim ohišjem za vrečko namesto tekstilnega). Res super zadeva, sam cena je bila še vedno astronomska v primerjavi z recimo najbolj high end Electroluxi al pa celo Dysonu. Moram pa tud priznat, da je posvečeno veliko truda detajlom. Recimo spoji nastavkov in krtač so na klik sistem z gumbom, tko da se zadeva res kvalitetno spoji skupaj in gre z lahkoto narazen, plastika daje robusten feel in ne kot nek cenen kos plastike, vodljivost krtač za tla z obračanjem sesalnika okoli svoje osi je daleč najboljše od vseh sesalnikov, ki sem jih videl do sedaj, turbo krtača za tepihe dejansko stepa (vibrira) in ne samo vrti kot pri vseh ostalih. Pa recimo tist spužvast prah (Kobosan) je Vorwerk imel za čiščenje tepihov like 12 let nazaj če ne več, šele zdej pa ga recimo oglašujejo od Vanisha. S tem da so imel celotni sistem, da si z električno krtačo vtrl Kobosan v tepih in pol z navadno turbo krtačo posesal.
Take funkcije pač koštajo, tko da razumem ampak vseeno bi lahko bil par evrov cenejši. Sam očitno se zadeva dobro prodaja, da ostajajo na takem premium nivoju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ombre ::

Nevem, pri nas imamo enega hooverja in pa enega boscha. V glavnem, bosh logo parquet je razocaranje na celi crti. Filtri se zabasejo v pol ure, sesalna moc je pod vsako kritiko, kupil sem celo turbo krtaco za ta model, ker sem mislil da je nekaj narobe z nastavkom. Potem pa sem pogruntal da je v bistvu sesalec zanic. Hoover dela ok, je malo storast, samo pa opravi svoje delo. Dysona pa sem tudi ze uporabljal in je eden najboljsih sesalcev, kar sem jih kdajkoli uporabljal. Je pa tudi drag. 400€+. Tako da naslednjic sigurno ne kupim bosha.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

GeForce ::

RejZoR je izjavil:

Fajn slišat, da ti Essensio dobro služi. Zadeva je super price/performance.

@Sssaga
Vorwerk je sicer fajn ampak mal zapretiravano drag.

Ja je bil res p/p nakup. So imeli ZEO5410 v akciji v BigBangu, pa jim jih je zmankalo, pa so dali še 5420 v akcijo :D

Ashrack ::

....

RejZoR ::

Zadeva je podobna kot zgoraj omenjeni Essensio, s tem da Jetmaxx nima namenske krtače za parket in laminat, ima pa zato večji poudarek na odstranjevanju dlak in muck iz tekstilnih površin. Turbo krtača in 2 posebna nastavka za dlake in mucke iz npr sedežne ter oblek (na krtači so posebne ščetine, ki pobirajo stvari samo v eno smer). Če imaš kakšne kožuhaste živali, ki rade puščajo dlake je fajn zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

odlicno. Lih dve kozuhaste zivali imam doma ;)
....

RejZoR ::

Hm sorry, sem ti dal mal napačne informacije. Ta Jetmaxx, ki ga ima Big Bang je brez turbo krtače in brez nastavkov za dlake in mucke, ima pa krtačo za parket in laminat.

Model, ki ga trži Merkur (Jetmaxx ZJM68230, belo črne barve) pa sicer stane 5 EUR več ampak ima kot sem povedal namesto parket/laminat krtače v kompletu turbo krtačo in 2 nastavka za dlake in mucke.

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Ashrack ::

@Rejzor
ok, pol bom pa storno onega iz BigBanga pa tega narocil
....
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514243 (9488) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143621 (63303) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298138 (6992) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567456 (32322) LordPero

Več podobnih tem