» »

Nakup sesalca

Nakup sesalca

«
1
2 3
...
5

PacificBlue ::

Zadnji čas, da nabavim nov sesalc. Imam sam slabe izkušnje..natazdanje sem imel en Bosch-ev sesalc in ni opravljal naloge zadovoljivo, ljubitelj pometanja pa nisem. Zato me zanima, kaj priporočate. Važno je, da je močan, da posesa čimveč( po moje vsaj 2000 W moči), pa tudi da ni preveč neroden za premikanje in samo uporabo. Cena? recimo tam okoli 100 evrov, max 150..ne bi rad preveč pretiraval. Hvala in lp
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

national ::

baje so Miele tudi sesalci dobri..samo ne vem ce so po 150EUR tudi vstopni modeli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: national ()

Griffith ::

eni izmed boljših so Electroluxovi. Mi ga imamo in smo zadovopljni, zatopoglej kaj se kaj dobi. Imam pa občutek, da bi it rad samostoječi sesalec.
Nekaj takega. http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj...

sss ::

priporočam dyson sesalce

WiseBear ::

Tudi sam kupujem sesalc. Na amazonu.co.uk se predvsem Dysoni dobijo razmeroma poceni. Nagibam se k modelu DC32 . Med prostoječimi pa mi je zanimiv DC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

Redkvica ::

Tudi jaz priporočam miele. Sem ga kupila mami in je prava pesem v primerjavi s temle hooverjem pri meni doma. Ko hoover crkne, bom kupila še enega mieleja zase:)

Kupila sem enega cenejših modelov, brez miljavžent dodatnih priključkov, ker jih mama itak ne bi uporabljala. Ima pa seveda osnovne - za ozke reže in za tapecirane površine in malo krtačko. Je preprost za uporabo (dva gumba kot v starih časih), krtača je kvalitetna, dela na vrečko, tako da ni svinjarije, ko ga je treba prazniti. Cev se s klikom lepo zloži skupaj in nikoli se ne zgodi, da bi med sesanjem padla ven in udarila po tleh. Ko pa jo želiš razstaviti, pa samo pritisneš gumbek in skoči narazen.

PacificBlue ::

Hvala vsem za nasvete, sem pregledal predloge. Zelo se mi dopade Dyson DC29 Base, samo je kar krepko nad proračunom(270eur, ideo.si). Trenutno se pa najbolj nagibam k nakupuElectrolux Ultra Active sesalnik. Verjetno bom kar tega, všeč mi je, da ne sesa prah v vrečko, ampak v posodo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

RejZoR ::

Miele so imo overrated (tko kot vsi njihovi aparati imo) in zasoljeni do amena. Pa še vrečke zanje je dobit skor težje kot diamante...

Dyson ima sicer mal dražje ampak so dobri. Enako Vorwerk, sicer so mal dražji in vrečk nimajo ravno na vsakem vogalu ampak od pokončnih sesalnikov so njihovi daleč najboljši.

Dober mainstream so Electrolux, Philips in Bosch. Prva dva sta fajn zaradi S-Bag vrečk, standarden tip, ki so vse iste oblike in jih dobiš na vsakem vogalu. Bosch ima pa ok ceno, močne in tud z vrečkami načeloma ni problem.
Gorenje tud nima napačne če iščeš cost effective zadevo. Vrečke imajo pa tud standardne za njihove VCK1800/2000/2200 serije.

Hooverji mi nekako niso neki čeprav so modeli brez vrečk načeloma solidni (npr Xarion serija).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Miele so imo overrated (tko kot vsi njihovi aparati imo) in zasoljeni do amena. Pa še vrečke zanje je dobit skor težje kot diamante...


Smo imeli včasih doma nek wannabe vrhunski sesalnik, kupljen na sejmu in smo imeli kasneje resne probleme z dostavo vrečk. Kupit jih ni bilo možno kje v bližini, dostava pa je tud bila po dva tedna.

Pogledal sem gorensjke sesalnike in nimajo slabe izbire..bom se mogel razmislit:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

gruntfürmich ::

PacificBlue je izjavil:

Pogledal sem gorensjke sesalnike in nimajo slabe izbire..bom se mogel razmislit:)

vsekakor, ampak ne uzet najcenejšega. sem uzel ga za 50€ 1700W, in mi je kar žal. slaba plastika, slabša kvaliteta, razni čudni detajli, HRUPNOST!...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Redkvica ::

Samo dopolnila bi informacijo glede miele vrečk: originalne vrečke prodajajo v merkurjih in bigbangih - še vedno sem jih dobila. Občasno imajo neoriginalne vrečke tudi v enem od diskontov - lidlu ali hoferju.

Zdaj sem se še spomnila, da so lansko leto pri reviji VIP delali primerjalni test sesalnikov. Pobrskaj malo po njihovih spletnih straneh ali pa po njihovi reviji v knjižnici. Spomnim se med drugim njihove ugotovitve, da je kakovost sesanja sesalnika v precejšnji meri odvisna od kakovosti krtače. Ko so na en gorenjski sesalnik, ki se je na testu zelo slabo izkazal, namontirali krtačo od enega dobro ocenjenih, se je njegova kakovost sesanja bistveno izboljšala.

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

RejZoR ::

@Redkvica, Miele vrečk se v Merkurju skor ne da dobit v tem trenutku. Za Big Bang ne bi vedel.

@Vajenec
Ta model je sicer zelo fajn ampak je imela ena serija grozne probleme z elektroniko. Če je varianta se pozanimaj kdaj so bili dobavljeni. Modeli pred novim letom 2011 (ne vsi, ena serija) znajo crkavat.
Kar je bilo pa dobavljeno po novem letu pa načeloma ne bi smelo delat težav.

Drugače pa tak za info, baje Gorenjeve sesalnike delajo v isti tovarni kot Electroluxove. Samo modelsko eno serijo nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

5pellfire ::

Ravno prejsnji teden sem kupoval in kupil sesalec.

Soseda je priporocila ravno Electrolux-ovega ZUS3990, ker je ful tih, ima elektronsko vodeno globinski krtačo
(na ročaju ima gumb za vklop in izklop globinske krtače). Edino cena je kr krepka ...Big Bang ima zdaj kr solidno ceno.

Gledal pa sem se Electrolux ZUSG3901
http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...
Je ful tih, varčen (1250W) in ima kr vredu sesalno moč (okoli 300W). Uporablja S-bag vrečke.
Nima pa globinske krtače.

Na koncu sem se odločil za PHILIPS MGA FC 9174/01 ANIMAL CARE
http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su...
Odlična sesalna moč (500W na ful), 2200W porabe (za laminate in ploščice je polovična oz. najmanjša moč
več kot dovolj), ima ločeno globinsko krtačo, je pa malenkost bolj glasen kot ZUGS3901 (kar je logično
glede na porabo in sesalno moč) vendar še vedno ne tako glasen kot običajni low-level sesalci.
V Merkurju mi je priklopil ZUSG3901, Philipsa in en Gorenje sesalec ...ko je vklopil Gorenje se
je en dojenček zraven začel dreti kot žerjav, ob ZUSG3901 in Philipsu pa še porajtal ni da je kaj
vklopljeno.
Kupil sem ga v Merkurju, kjer je cena enaka ZUSG3901 (okoli 190EUR). Glede na to da ima Philips še
globinsko krtačo, cena pa enaka, se ni bilo kaj odločati.

Glede sesalne moči, ko kopujete sesalec preverite tudi sesalno moč (mislim da razen Philipsa noben
ne piše sesalne moči). Najlažje se to sproba da se sesales vklopi in daš roko na odprtino ...npr.
Gorenje sesales se tako malo dvigne s sprednje kolice, Electroluxa sem kr fino dvignil enih 20-25cm,
Philipsa dvigne celega.

Keyser Soze ::

Kaj naj rečem.

Dyson. Falit ne moreš.
OM, F, G!

Gwanaroth ::

Vorwerk Kobold FTW.

Imamo še taprvi model, nekje 12 let star, pa se razni spejsi Boschi, Electroluxi in ostali jajc lahko skrije. Sesalno moč ima neverjetno. Ni vse v Wattih, ki so na deklaraciji.

Stari modeli so imeli le eno "hibo" - da je vse šlo skozi rotor v motorju in če posesaš kakšno vezalko, moraš pol razdirat in ščistit.

Pri novih modelih je to odpravljeno in mirne volje lahko sesaš tudi kamenje.. Preverjeno.

So dragi ampak dejansko vredni svoje cene.
Lights often keep secret hypnosis..

energetik ::

Po mojem je vse kar je nad 200EUR-220EUR nategovanje kupcev s firmo. Razen če ne zahtevaš še ne vem kakšnih dodatkov za mokro čiščenje ipd.
Kot sem že napisal sem nabavil Philipsa s 500 W sesalne moči (ja, v Merkurju imajo za vse sesalce še napisano sesalno moč) za slabih 200EUR, s turbo kartačo in S-bag vrečko, ki jo dobiš povsod. Po mojem je najboljša izbira Gorenje, Philips, Electrolux tam od 130-200EUR. Dobiš max za svoj denar.
In pa vsekakor - ne kupim več sesalca brez vrečke. To je milina v primerjavi z vodnim ali ciklonskim, ki sem ju uporabljal pred tem. Ne zapaca se par mesecev, potem pa samo zadrgneš vrečko in vržeš v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

5pellfire ::

Gorenje ne dela kaj extra sesalcev ...v merkurju sem probal
par gorenjevih sesalcev ...glasni, sesalna moč pa nikakva.

...imel sem en Gorenjev sesalec in ne kupim več Gorenja.
Gorenje je skoraj v vsem kar ponujajo od bele tehnike ostalo
odzadaj...od vsega imam doma samo še hladilnik od Gorenja
(pod Körting blagovno znamko).

Gubsi ::

No, midva tudi kupujeva nov sesalec (tisti izpred 30 let je že žal preveč bogi) in izbirava med:
1) electrolux ultra silencer green ZUSG 3901 - 200 evrov,
2) Miele, S6210 (200evrov) ali S5211 (220 evrov) in
3) Philips FC 9178, 208 evrov

Dileme: vsi hvalijo, da je Miele skoraj da večen, ostali prej krepnejo. Potem ne vem, ali vzeti varčnega (Philips ali Electrlux - cca 1200W, miele 2200W). Electrolux je FUL tih, miele ima vsa koleščka mala in je ful okreten, Philipsi imajo baje velike krtače (moti me pa, da so kolesa že sedaj tko "zrukana". Večinoma imava parket ali PVC (tepihov (še) ni), sesava 1x tedensko. Ali se razlika 1000W (na max)sploh pozna, ali je bolje vzeti miele, ki ima večjo vrečko in ga uporabljati na polovici moči (pa bo tudi 1300W). Sesalna moč je po občutku (roka na cev) primerljiva - edino philipsa res lahko dvigneš v luft, a kot rečeno je za parket po mojem tudi ostalo OK.
Kaj menite, čemu vi dajete prednost - EKO (nizka poraba), življenjski dobi,....?

flood ::

gledat moraš sesalno moč!
ni pa dosti proizvajalcev, ki ta podatek podaja
mi mamo philipsa (fc9170) kot tistega zgoraj samo da je plave barve in 500W sesalne moči
nikoli ne dam do konca moč ko sesam (na max bi dvignlo prket :) )

evo ga http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj...

edina "slabost" je ta, da podaljški niso najbolje zdizajnirani, ampak mislim da nič slabši kot pri drugih proizvajalcih
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

Blinkys ::

Da še povem moje izkušnje z sesalci. V zadnjih nekaj letih smo menjali vsaj 3 sesalce vsi v rangu 100-200€, no pred nekaj meseci pa je oče prinesel domov starega rabljenega karcherja za 10€ (cena nopvega okrog 130-150€) in morem rečt da z boljšim sesalcem še nisem delal je sicer glasen ampak ima veliko sesalno moč. Deluje pa na vrečke ali pa na filter kar je mnogo boljše (pride nekje 15€), ga samo spihaš in malo očistiš in je kot nov. Tak da bo naš naslednji sesalec prav en karcher.

PS: Za karcherja dobiš tudi vse mogoče nastavke ki si jih zaželiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blinkys ()

energetik ::

Gubsi je izjavil:

Dileme: vsi hvalijo, da je Miele skoraj da večen, ostali prej krepnejo. Potem ne vem, ali vzeti varčnega (Philips ali Electrlux - cca 1200W, miele 2200W). Electrolux je FUL tih, miele ima vsa koleščka mala in je ful okreten, Philipsi imajo baje velike krtače (moti me pa, da so kolesa že sedaj tko "zrukana". Večinoma imava parket ali PVC (tepihov (še) ni), sesava 1x tedensko. Ali se razlika 1000W (na max)sploh pozna, ali je bolje vzeti miele, ki ima večjo vrečko in ga uporabljati na polovici moči (pa bo tudi 1300W). Sesalna moč je po občutku (roka na cev) primerljiva - edino philipsa res lahko dvigneš v luft, a kot rečeno je za parket po mojem tudi ostalo OK.
Kaj menite, čemu vi dajete prednost - EKO (nizka poraba), življenjski dobi,....?
Kot je bilo že napisano, glej sesalne moči (ko sem kupoval v Merkurju, so bile povsod napisane). Zdaj če dobiš enako sesalno moč z nižjo porabo za isti dnar, nabavi. Sicer pa glede na to, da sesaš zelo mali % časa, poraba ni glih neki faktor. Jaz bi gledal na sesalno moč in kako tiho deluje.
Po mojih izkušnjah tudi male vrečke trajajo kar nekaj mesecev, tako da velikost vrečke ni glih nek faktor.

Gubsi ::

Hja, Electrolux ima 300W, Philips 375W, Miele pa ne računa tega podatka, ker kao ni neodvisne institucije, ki bi to merila.. Gospa na Miele pa zagotavlja, da imajo enko dobro, če ne boljše (vsak berač svojo malho hvali.... :) Zdej philips se ti res na roko nalima, je pa res, da imava parket in pvc, tako da ne rabim ravno, da mi iz jogija fedre ven potegne.... Ima pa Miele neke hude vrečke, tudi namesto hepa filtra, tako da menjaš vrečke (ki so sicer nekoliko dražje), ne rabiš pa hepa filtra menjati...

jype ::

PacificBlue> Zadnji čas, da nabavim nov sesalc. Imam sam slabe izkušnje..natazdanje sem imel en Bosch-ev sesalc in ni opravljal naloge zadovoljivo, ljubitelj pometanja pa nisem.

Sesalci zaradi močnih elektromotorjev oddajajo škodljivo sevanje, poleg tega ti bo fizično razgibavanje z metlo koristilo, pa še okolju prijaznejši boš in bo tvoja aura bolj bleščeče zlatorumena.

Invictus ::

Zakaj pa ne kupiš vodnega sesalca? Moji tašči se super obnese, pa še bolje počisti. Baje. Ga sam nimam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Aha, Jype, že upoštevaš nasvete Globalna80. Očitno njen vpliv seže daleč. :D

@Gubsi - vzami takega z vrečko+HEPA filter. Tisti, ki imajo samo HEPA in neke vrste ciklonsko kaseto, so sama svinjarija in prah ter pomivanje filtra. Vrečka FTW.

@Invictus: z vodnim je več dela in svinjarije. Zakaj pa bi bolje očistil?? To je odvisno samo od sesalne moči in oblike krtače.

RejZoR ::

Če hočeš brutalno moč, Elektrolux Ultra One. Izjemno tih, 2200W motor in mislim da je bil edini, ki je roko prisesal tko močno, da si lahko s tem dvignil cel sesalnik. Pa zadeva ni ravno lažja od ostalih. Sicer to ni ravno pravi odraz moči ampak ti pa pove, da očitno ima ogromno moči, da to lahko narediš. In kar posledično pomeni, da boš kljub izgubam na cevi imel še vedno dovolj moči, da posesa umazanijo. Je pa cena mal višja ampak daleč od Dysonov, Kyrbijev in Vorwerkov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

energetik> Aha, Jype, že upoštevaš nasvete Globalna80. Očitno njen vpliv seže daleč. :D

PacificBlue je bil včasih zelo glasen zagovornik vsega naravnega, danes pa... Kupuje sesalce.

Okapi ::

Če hočeš dober p/p, bo imel naslednji teden Hofer enega za 90 evrov.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

Na nemškem testu se je pred 3 leti (kot model EIO Vivo) zelo dobro izkazal.
http://www.testberichte.de/preisverglei...

O.

gruntfürmich ::

pretiravat z močjo ni ravno pametno, razen če želiš ultra hepa filtracijo. ker če tepiha na max ne moreš sesat normalno ker se krtača preveč prisesa gor ni ravno smiselno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Vsak sesalnik ima gor en tak gumb za štelanje moči...

Keyser Soze ::

Dyson ga nima. Samo "varnostni ventil" na ročaju.

In glede na njegovo moč je to precej beden feature. Zadeva dvigne topli pod, če ni priliman po celi površini. Tepihe pa itak odneseš s sabo, če samo približaš zraven krtačo.
OM, F, G!

fiti ::

Sam imam miele vstopni model (150 eur). Modeli se med seboj razlikujejo zgolj v dodatkih, medtem ko je funkcija pri vseh iz te serije enaka.
oglejte si tale video:

Jaz sem izredno zadovoljen. Sem pa imel dva Electroluxa, enega v istem cenovnem rangu in enega dražjega. Ni primerjave.

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Vsak sesalnik ima gor en tak gumb za štelanje moči...

sigurno, vendar zakaj bi trošil denar za več W če pa jih ne boš uporabljal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jabe ::

jaz sem si nabavila tega:
http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...

ravno tako v big bangu in za nekaj čez 170EUR. Tele cene so tako, preden vprašaš za koliko ti ga dajo. Mi je teta tam tega svetovala, ji moram čokolado za Miklavža nesti :) Tudi potem vrečke in vse to imajo vedno na zalogi za drobiž.

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

Če hočeš dober p/p, bo imel naslednji teden Hofer enega za 90 evrov.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

Na nemškem testu se je pred 3 leti (kot model EIO Vivo) zelo dobro izkazal.
http://www.testberichte.de/preisverglei...

O.


Naredite nam vsem uslugo in ne kupujte teh akcijskih jajc za katere nato ne dobiš vrečk. Pol pa skoz dobivamo folk, ki govori "Smo kupili sesalnik v neki akciji v trgovini X, zdej pa nikjer vrečk ne dobimo". Gorenje in Electrolux/Philips imajo standardne vrečke (vsi njihovi modeli uporabljajo iste), ki jih drži praktično čist vsaka trgovina. Sam folk kupuje sesalnike na prvi uč in po ceni. Kot bi kupil printer in se ne pozanimal, če se kartuše sploh da dobiti zanj. Samo zato ker je poceni.

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Vsak sesalnik ima gor en tak gumb za štelanje moči...

sigurno, vendar zakaj bi trošil denar za več W če pa jih ne boš uporabljal...


Zakaj torej v avte montirajo pedalo za plin če s tem ne boš izkoristil vseh konjev? Ja zato ker ne rabiš vseh konjev ves čas. Enako velja za sesalnike. Če rabiš moč daš na max, boš pa presenečen, ko boš ugotovil, da se nekatere stvari čistijo bolje oz lažje če nimaš navitega na maximum...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Naredite nam vsem uslugo
Naredi nam vsem uslugo in ne bluzi. Pojdi enkrat v Merkur pogledati, katere vrečke vse prodajajo in najdi en model sesalnika, za katerega ne dobiš vrečke.

Poleg tega ta iz Hoferja dela tudi brez vrečke, s posodo.

O.

RejZoR ::

Haha, pojdi enkrat v Merkur. Rečmo sam da sem tam vsak dan... Ja, dobiš marsikaj, ampak je cel kup folka, ki uletava iskat vrečke za neke čudne modele, ki jih ne najdeš v nobenih katalogih Swirla in Menaluxa. Celo Google je bolj žalosten. Ampak so pa jih imel v neki akciji v Šparu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Vzameš s seboj vrečko od sesalnika in pogledaš, katera je enakih mer. Noben od teh cenenih noname (oziroma OEM) kitajskih in turških sesalnikov ne uporablja nestandardnih vrečk.

O.

RejZoR ::

Ne vem zakaj si folk otežuje življenje, ko pa so S-Bag in Gorenjeve GB2 vsesplošni standard. Oz npr Bosch Typ G. Te vrečke dobiš vsepovsod brez da moraš vedit kakšne oblike je vrečka al pa kakšen je model sesalnika. Sam rečeš rabim te in te vrečke in jih imaš verjetno v rokah še preden rečeš do konca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

za neke čudne modele, ki jih ne najdeš v nobenih katalogih Swirla in Menaluxa.
No, za tele Profimastre iz Hoferja jih Swirl ima;)



A so sesalniki res čisto "made in Germany" sicer ne bom dajal roke v ogenj, ampak EIO je bil velik vzhodnonemški proizvajalec sesalnikov, ki je kasneje delal OEM zadeve za Quelle in druge trgovske verige.

V glavnem se mora pa seveda vsak sam odločit, kaj bo kupil, ampak z malo guglanja se da kar dobro ločiti ceneno smetje od cenovno ugodnih in dovolj dobrih modelov.

O.

RejZoR ::

Če ga ne rabiš nujno takoj dobiš npr v Merkurju odlične modele za zelo nizke cene. So skoz akcije. Gorenje Diamond, Electrolux Essensio in Jetmaxx. Ti trije so bili eni boljših s ceno malo nad 80 EUR oz malo nad 100 EUR.
Sam imam še prejšnjo generacijo Electrolux Clario (star ene 5 let), 1800W, še vedno iste S-Bag vrečke in pralni S-Filter. Fajn zadeva. Sicer bi v tem trenutku raje imel model Essensio, ker ima več vsega in močnejši ampak je tud Clario čist kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Zdele so v akciji Gorenje Magma II za 60 EUR. 2000W, HEPA izhodni filter, dodatna krtača za parket, standardne GB2 vrečke. Za ta denar dost fajn zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

RejZoR je izjavil:


gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Vsak sesalnik ima gor en tak gumb za štelanje moči...

sigurno, vendar zakaj bi trošil denar za več W če pa jih ne boš uporabljal...


Zakaj torej v avte montirajo pedalo za plin če s tem ne boš izkoristil vseh konjev? Ja zato ker ne rabiš vseh konjev ves čas. Enako velja za sesalnike. Če rabiš moč daš na max, boš pa presenečen, ko boš ugotovil, da se nekatere stvari čistijo bolje oz lažje če nimaš navitega na maximum...


ja, tole kupovanje moči 'za rezervo' je sploh dobro. tako pri avtu, centralni peči, sesalcu, površini hiše... praktično pri vseh zadevah. hej, še v naši firmi je vse predimenzionirano, pa moramo imeti priprte ventile na 10% ker je črpalka premočna.
fino, a ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PacificBlue ::

jype je izjavil:

energetik> Aha, Jype, že upoštevaš nasvete Globalna80. Očitno njen vpliv seže daleč. :D

PacificBlue je bil včasih zelo glasen zagovornik vsega naravnega, danes pa... Kupuje sesalce.


S sesalci branim naravo, manj metel, manj mrvih dreves.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Thunder wave ::

Če denar ni ovira se ti splača pogledat za Vorwerk sesalci. Res, da so dragi ampak delajo kot in morajo in to zelo dolgo. Mi ga imamo že 20 let in dela skoraj kot nov. Drugače pa se ti splača na ebayu pogledat za novim modelom VK 140, ki ima HEPA vrečko in nobenega drugega filtra. Se pravi z menjavo vrečke menjaš popolnoma vse filtre.

RejZoR ::

gruntfürmich je izjavil:

RejZoR je izjavil:


gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Vsak sesalnik ima gor en tak gumb za štelanje moči...

sigurno, vendar zakaj bi trošil denar za več W če pa jih ne boš uporabljal...


Zakaj torej v avte montirajo pedalo za plin če s tem ne boš izkoristil vseh konjev? Ja zato ker ne rabiš vseh konjev ves čas. Enako velja za sesalnike. Če rabiš moč daš na max, boš pa presenečen, ko boš ugotovil, da se nekatere stvari čistijo bolje oz lažje če nimaš navitega na maximum...


ja, tole kupovanje moči 'za rezervo' je sploh dobro. tako pri avtu, centralni peči, sesalcu, površini hiše... praktično pri vseh zadevah. hej, še v naši firmi je vse predimenzionirano, pa moramo imeti priprte ventile na 10% ker je črpalka premočna.
fino, a ne?


Ko boš kdaj čistil kaj več kot samo tepih boš vedel zakaj je knof za nastavljanje moči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

tepihe ven mečem. in kaj drugega so verjetno trdne površine, katere pa se veliko elegantneje in bolje očisti s coto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

Gre se za občutljive stvari, katere nočeš, da jih potegne v cev oz prisesa nanjo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nendzi ::

Lp.

V vip testu se je za najbolšega izkazal siemens vs 07 g 1666. Cena bi naj bila 186€. Odlično zadržuje prah (najboljše od vseh na testu) , je vzdržljiv in najbol učinkovit v sesanju. V testu so bili tudi sesalci višjega cenovnega razreda od 300EUR pa do 550EUR.

http://www.siemens-home.si/VS07G1666.ht...
http://www.lovecnacene.si/siemens-vs07g...

Za takšno ceno kot si ti napisal so se najbolje izkazali Philips FC 9080/01 (ta je tabolši v tem rangu = 150EUR) , Siemens VSZ 3 XTRM ( ta je takoj za philipsu po testu ampak malenkost dražji = 159EUR ) , Siemens VS 06 GP 1266 ( ta pa je takoj za siemensu in je občutno cenejši = 96EUR ampak nič kaj slabši od Siemens VSZ 3 XTRM ki je 159EUR ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nendzi ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514247 (9492) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298139 (6993) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem