» »

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije

1
2
3

Fury ::

noteadmin - mi se pogovarjamo o vodinih sesalcih v smislu da z vodo filtrirajo zrak, ne pa da voda kadarkoli pride do sesane povrsine.

Drugace pa zanimiva debata. Hyla tut men zgleda ql. Se veselim se bodocih ugotovitev od gregorja ipd. Se pa strinjam, da bi mogl pomoje iskat tut kaksen price/performance sesalec.

tris ::

Še moj glas za Worwerka


Kirby je že dober sam je en kup nastavkov brez veze zravn + neroden
Vodni so vsi nerodni.

Sem bral en test sesalcev : suma sumarum = Worwerk zmagovalec....

Brane2 ::


Drugace pa zanimiva debata. Hyla tut men zgleda ql. Se veselim se bodocih ugotovitev od gregorja ipd. Se pa strinjam, da bi mogl pomoje iskat tut kaksen price/performance sesalec.


Ha, price/performance. Zadevo sem dobil IIRC v kompletu s posodo za 250 kSIT z DDV, mislim da je bila tu cena same posode 190 KSIT.

Se pravi, dobil sem cool vodni sesalec za 60 kSIT.
Beat that :D

Drugače pa mislim, da je bil sesalec sam zase nekih 140 kSIT takrat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gregor P ::

OK, tukaj vsi govorite o cenah sesalcev , ki si jih nekateri žal nikakor ne moremo privoščiti.

Mislim, da sem ti že v mojem prvem postu podak link za topshopov sesalec H2O z vodno filtracijo za SIT 29.970,00 :D (seveda zelo vprašljive kvalitete; povsem nepreverjen podatek :8) )

Bojim pa se, kot sem že napisal, da boš moral za dober sesalec (vsaj kar se stopnje filtracije tiče, če si alergik ipd.) odšteti vsaj SIT 100.000,-; to tudi meni ni všeč:'( Pri sesalcih z vodno filtracijo, pa kot si videl zgoraj, so cene še bolj "ubitačne":(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Je pa eden izmed forumašev svetoval tudi Delfinov vodni sesalec; tu imaš povezavo do modela Delfin 3340, ki stane SIT 59.990,00. Na žalost pa zaenkrat ne vem še nič konkretnega o njem (razen seveda tehničnih podatkov, ki so objavljeni na omenjeni strani):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Ko sem šel še enkrat malo skozi kataloge, reklamne brošure in še poleg tega še malo potelefoniral, mislim da sem pod točko 1., kakšen filter uporablja sesalec, premalo poudaril, da morate pri sesalnikih z vodno filtracijo biti pozorni še na dodatni filter pri izstopu zraka.

Torej sama voda kot filter zaustavi vse topne delce, pomemben pa je še dodatni filter, ponavadi HEPA, pri izpuhu zraka za vse netopne delce (presteči mora delce vsaj do velikosti 0,03 mikrometra). Če tega filtra nima, potem gredo vsi netopni delci v ... nagradno vprašanje8-O :\ ... mogoče kot olajševalna okoliščina: nekje sem bral, da že voda sama zaustavi vse alergene delce8-)

Od zgoraj omenjenih sesalcev z vodno filtracijo (Igea, Hyla, Delfin, H20) so mi to zaenkrat potrdili samo pri Batagelu za modele Igea (npr. Igea Practic); pri Hyla so mi rekli da sesalec kot filter uporablja zgolj vodo (seveda s pomočjo njihovega rotacijskega separatorja NST), tudi pri AMS so mi povedali, da Delfin nima še enega filtra, domnevam da je tako tudi pri topshopovem H2O;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

No na današnjo bolj uradno e-pošto pa so mi na Batagelu še danes odgovorili (dobil sem kar dve e-pošti) in opravičili za prejšnjo na katero naj bi tudi odgovorili (sicer v prvi trdijo da so mi, v drugi pa da ne, ampak ne bodimo preveč malenkostni>:D . Skratka cit.:

K točki 1 in 2. Filter in stopnja filtracije:

Igea Practic, tako kot tudi druge izvedbe modela Igea (Igea Compact in večji model Igea) imajo vgrajen patentiran mehanski vodni filter, ki se sestoji iz posebnega separatorja. To je posebna posoda v sesalniku in to je del, ki je patentiran.

Separator razbija na drobne kapljice, s tem ustvarja vodno zaveso, ki zadrži večino v vodi topnih delcev. V vodi netopne delce, kot so npr. grafitni prah ali cigaretni dim, pa zadrži mehanski troslojni hepa filter (bolj poznan kot hepa filter 12).

Izsledki meritev učinkovitosti filtracije s tovrstnim vodnim+mehanskim filtrom so pokazali, da Igea doseže 100% učinkovitost filtracije pri velikosti delcev 0,45 mikrona, oz. pravilno mikrometra, kar je približno 700-krat manjših delcev od pršice. Še manjše delce seveda filtrira z nekoliko manjšim procentom učinkovitosti (vir. meritve Evropskega laboratorija 3M). Opravljene meritve uvrščajo Igeo v sam vrh sesalnikov z najvišjo filtracijo. Vsi ostali sesalniki iz našega programa so manj učinkoviti. Sesalniki z dinamičnim separatorjem (vetrnica), npr. model Agua, dosegajo nižjo stopnjo filtracije, zato pri problemih z alergijo priporočamo nakup enega od modelov Igea. Imamo tudi meritve Neodvisnega testnega laboratorija SLG Pruf-und Zertifizierungs GmbH iz Nemčije iz decembra 2004, kamor smo na meritve poslali tri sesalnike: Igeo, Val Eco in Sesalnik Delfin. Najbolje se je odrezala Igea, sledi ji sesalnik Val Eco, sesalnik Delfin pa ima kar 30-krat slabšo filtracijo.

ad 3) Motor:

V sesalnik je vgrajen 1100 W motor, ki se običajno vgrajuje v sesalnike z vodno filtracijo. Sesalnik je brez vrečke, ki bi s sesanjem zaradi zaprtih por zmanjševala moč sesanja, zato takšna moč zadostuje. Sesalnik ves čas sesanja ohranja konstantno moč.

ad 4) Sesalna moč:

Sesalno moč se lahko izraža v različnih merskih enotah, bodisi v kPa, ali v W. Naš proizvajalec se je odločil za izražanje v kPa (22) in mm H2O (2150). Za podatke v W so potrebne posebne meritve, ker se izraža sesalna moč direktno na krtači. Proizvajalec se odloči za izražanje v eni od merskih enot, redki proizvajalci imajo vse tri podatke.

ad 5) Pretok zraka:

Pretok zraka je 65 l/s.

konec citata

Skratka edino kar me še zanima je, če kdo od tehničnih strokovnjakov na forumu ve iz glave, kako lahko pri sesalni moči primerjamo enote izražene v kPa s W? Zaenkrat mi je uspelo izračunati, da je 65 l/s 3,9 m³/minuto (pa še to je vprašanje če je prav):\

Toliko zaenkrat.;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

goseeker ::

No, tale Delfin, bi s svojo ceno še bil sprejemljiv.

Prebral sem celo diskusijo, tako da vem, katere možnosti so bile naštete. Zanimalo me je samo, če mogoče kakšnih izdelkov kdo ni omenil, ker gre pač tema proti iskanju "najboljše" rešitve, ne pa zadovoljive.

Kaj pa recimo situacija izven Slovenije ? Be se kaj ustreznega dalo dobiti čez mejo ?

Gregor P ::

domnevam da je tako tudi pri topshopovem H2O

... očitno sem se motil:8) ; v nekaj urah po mojem povpraševanju sem prejel njihovo e-pošto v kateri so zapisali, da je sistem H2O s HEPA filtrom. Poleg tega pa je na njihovi strani še zapisano, da je moč motorja 1300 W. O ostalih tehničnih podatkih ipd. pa zaenkrat niso govorili, saj naj bi mi rajši jih posali po navadni pošti.

Čeprav sem hudo skeptičen glede topshopovih produktov (neprestno imam občutek, da me hočejo nateg ... khm ... pretentati:\ morda neupravičeno), ima ta H2O zaenkrat povsem solidne podatke, sploh pa glede na ceno8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

ker gre pač tema proti iskanju "najboljše" rešitve, ne pa zadovoljive

Na žalost vsaj kar se vodnih sesalcev tiče bo šla tema kar k samo zadovoljivi rešitvi:'(

Če pa iščeš dober sesalce s suhim sesanjem (dobro sesalno močjo, pa HEPA filtri itd.) potem imaš pa dokaj pestro izbiro med dobrimi in zelo dobrimi produkti (glej zgoraj omenjene modele):))

Za tujino pa res ne vem. Če narediš en hiter Google search imaš na voljo naslednje izdelke:

Vodni sesalec Polti na Amazonu
Vodni sesalec Nilo (JetWash) (na njihovi strani je še več modelov)
VacMan EBK280 vodni sesalec
KÄRCHER DS 5500 vodni sesalec
ITD.;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Fury ::

Men Hyla in Igea Compact zgledata kar obetavno ... pa ne vem zakaj se mi zdi Hyla boljsa...

goseeker ::

Glede HEPA filtrov...
kot zgleda, so skorajda nujni za dobro filtracijo izstopnega zraka (mogoče imajo pri Hyli drugače to rešeno), vendar ... kako je z njihovo obrabo ?

Po nekaterih sesalnikih so razni napisi, da imajo pralne HEPA filtre, vendar kot nakazujejo podatki po internetu, se takega filtra ne da toliko oprati, da bi ponovno funkcioniral "kot nov" oziroma vsaj da ne bi preveč omejeval pretoka zraka (problem so zaprte loknjice v filtru z najmanjšimi delčki, ki jih filter še lahko zaustavi).

Kako je to pri filtrih recimo Batagelove Igee ali pa recimo H2O ? kolikšen je sploh strošek za zamenjavo filtra / obnovitev (če je mogoča). ?

Gregor P ::

Danes sem si pozorno ogledal topshopovo reklamo za omenjeni sesalnik H2O in prišel do naslednje ugotovitve (morda se motim):

sesalnik je sestavljen tako, da gre posesan zrak spredaj direktno v vodo (torej cev je speljana pod vodno gladino), nato pa izstopi zadaj zgoraj preko filtra (kot že rečeno naj bi to bil Hepa filter);

torej H2O nima nobenega posebnega separacijskega, rotacijskega ipd. vodnega filtra, ki ga reklamirajo ostala podjetja (Hyla, Batagel itd.), ampak gre zrak samo skozi vodo; jasno pri tem vodo razmetava na vse strani v posodi;

sedaj je torej samo vprašanje, kako boljši so ti posebni patentirani, separacijski, rotacijski filtri, ki "naj bi razbijali vodo na drobne kapljice in s tem ustvarjali vodno zaveso" itn., od preproste uporabe vode kot filtra pri H2O, da upravičijo svojo nekajkrat dražjo ceno?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Vzel sem si čas in si danes dodobra ogledal Batagelovo Igeo v Mercatorjevemu hipermarketu (beri: razmontiral:D ). Kot že rečeno pa sem jo videl razstavljeno tudi v Merkurju (BTC).



Škoda ker nisem kakšen praktični tehnik, da bi točno vedel, kaj si ogledujem, tako da bo moja razlaga, bolj domače uporabniške narave;

kot prvo, zadeva je res bolj plastik fantastik; skratka po demontaži sesalca sem bil zopet razočaran; sploh ne vem v čem se njihov "patentiran mehanski vodni filter" (kakor ga oni imenujejo) razlikuje od "tehnologije" zgoraj omenjenega H2O, razen dodatnega HEPA filtra seveda?!?;(

Na pogled je sesalec v bistvu plastična posoda v plastični posodi, na sredini pa večji filter (to mora biti ta famozni mehanski troslojni hepa filter), ki je pritrjen na razstavljivi zgornji del sesalca (kjer je nameščen tudi motor). Očitno gre prav tako kot pri H2O posesan zrak samo skozi vodo (pod vodno gladino) in nato skozi omenjeni stacioniran filter ven.

Torej je definicija patentiranega mehanskega vodnega filtra naslednja (se oproščam ker se bom ponavljal):

to je navadna voda (katero nimajo vsi sesalci) in pa mehanski troslojni hepa filter (ki ga pa imajo vsi resni sesalci); patentiran pa je zgolj tisti del o plastični posodi v plastični posodi:\

Sicer pa ga je bilo povsem enostavno razstaviti.>:D

Moje mnenje je, da nam oni ta "vodni efekt" predrago prodajajo. Namreč jaz sem vseskozi naivno mislil, da imajo takšni sesalci vgrajen še kakšen poseben motor npr. za rotacijo, separacijo ipd. vode (preberi si njihovo pravljico o njihovem filtru, pa vodni zavesi itn. zgoraj).:8)

Mogoče sem kaj spregledal; zato predlagam, da še kdo razdre sesalec in nam deli svoje videnje zgodbe.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Mimogrede nek znanec mi je omenil še GHIBLI sesalce, bojda tudi ti omogočajo vodno filtracijo, samo zaenkrat tega še ne vem točno.

Naslednjič pa sem bom malo razpisal o Delfinih (tehnični podatki ipd.).;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Highlag ::

Pri teh vodnih sesalciih je štos ravno v tistem rotorju. Drugo je bolj kot ne podobno. Koliko so ti rotorji različni drug od drugega je pa vprašanje. Samo to je bistveni del tega sesalca. Sam nisem še neobenega takšnega sesalca vzel v roke, tako da ne morem elaborirat :D
Never trust a computer you can't throw out a window

stasja ::

cao!
Se ena informacija za vodni sesalec. Ni se prevec znan, saj je na trziscu v Sloveniji sele leto in pol, ampak je baje dalec najboljsi. Imenuje se Saventra, prodaja pa se samo preko prodaje na domu. Nekdo pride k tebi domov in ti natancno predstavi celotno mašino, tak da res vidis kaj bos kupil. Sama sem bila prica eni taki promociji, pa moram rečt, da me je res presenetil, še posebaj pa zrak v prostoru po ciscenju.
Imam 5 različnih filtrov, ki pa jih ne rabiš posebaj čistit, ker so "skiti" v posebne prostore (kar je bojda največja prednost pred ostalimi), cev je železna, ne plastična, vodni cevi sta med seboj spojeni, tak da ne opletata med delom, ipd.
Pokliči na Minima Int, ki je slovenski zastopnik v Ljubljani in Celji in jih prosi za brezplačno prezentacijo,pa boš zvedel ogromno o teh zadev. Tel. št. je 01/ 513 43 53.
Upam, da sem ti kaj pomagala pa vso srečo :)

Gregor P ::

Hvala za tvoj nasvet Stasja:)

Sicer pa ti moram takoj povedati, da sem vedno malo skeptičen nad podjetjem, ki še svoje spletne strani nima (vsaj sam je nisem našel:8) ); pa tudi nič ne najdem o teh Saventra sesalcih:(

Vse kar pa sem našel na spletu pa so naslednje informacije:

Minima Int
Kontakt: Irena Oblak
Tel. št. je 01/ 513 43 53
031 255 012 (Mateja)
minima.int@siol.net

Področje dela: Administracija; Kreativa, design; Marketing, komerciala, PR; Mediji; Nepremičnine; Zavarovalništvo
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

tratto ::

Pojasnilo delovanja separatorja v sesalniku Hyla:

Kot je znano se separator vrti z zelo visoko hitrostjo (dobrih 20.000 rpm). Separator je cilindrične oblike in ima na cilindrični površini odprtine, skozi katere turbina sesa zrak. Zaradi visoke obodne hitrosti, se izredno poveča pospešek na površini separatorja. Vsakemu delcu, ki ima kakršnokoli maso (npr. droben prah) in se zadane ob separator, se poveča teža za 20.000 krat (govorim na pamet, toda da se izračunati, kolikšen je kotni pospešek pri 20.000 rpm - a se mi ne da iskati po internetu).
Torej, če je imelo prej zrnce prahu težo 0,0005 N ima ob dotiku s separatorjem (zaradi pospeška) sedaj silo teže 10N. To pa je zadosti, da ga odbije nazaj v vodo - in ne more uiti skozi separator in turbino na prosto skozi izpuh. Zrak, ki nima mase (oz. je precej nižja od prahu) se lahko prebije mimo (skozi) separatorja.
Dokaz, da je odbijanje delcev vode in prahu močnejše od sesalnega efekta je to, da lahko Hylo obrneš na glavo in ne bo "pogolnila" vode. Seveda to deluje kratek čas, nato pa se lahko zgodi, da ti iz izpuha brizga voda.

Filtracija seveda ne more biti 100%, še vedno je nekaj delcev prahu, ki se jim uspe izogniti trku ob separator. Če prileti prah direktno v odprtino separatorja, ga pač ni možno več odbiti nazaj v vodo.

Na TV sem videl reklamo za H2O sesalnik, kjer možakar enostavno "raztopi" žlico prahu v vodi. V resnici je potrebno vložiti kar nekaj energije, da premagaš površinsko napetost na površini vode in potopiš drobne delce. Zato tisti vodni sesalniki, ki samo spustijo posesan prah skozi vodo, niso popolnoma nič učinkoviti. Prah, ki se nahaja v mehurjih zraka, sploh ne pride v stik z vodo.

fosil ::

No ne vem od kje teb podatki, no sej mogoče je teoretično celo res to kar si povedal, ampak mamo mi hylo doma in v praksi je zadeva malo drugačna. Ni nobene blazne hitrosti in podobno, ampak gre enostavno vsesani zrak skozi vodo, pri tem se voda speni, oziroma razpriši v kaplice in veže nase prah in ostalo umazanijo. Pri tem ni nobenih vrtečih delov. Voda pa ne priteče ven zato ker so prekati narejeni tako, da je dokaj zamotana pot od vodnega zbiralnika do motorja. Če ne verjameš, pa lahko prideš jutri k nam spucat sesalc, tako najbolje vidiš princip delovanja in vse ostalo, ti z veseljem prepustim to delo :D , ker niti približno ni tako elegantno in čisto kot v reklami, kjer tudi po sesanju še vedno ven priteče bistra vodica :(
Tako je!

tratto ::

@fosil: to je odgovor laika - ne odgovarjaj, če ne poznaš konstrukcije sesalnika.
Ni problema, lahko se dogovoriva in ti bom poznavalsko (!) pokazal kako deluje Hyla. Preberi ZS!

Vsekakor so vrteči deli v sesalniku in hitrost vrtenja separatorja je tisto, kar čisti. Kdor ne verjame, naj pokliče v Hylo in naj bo malo bolj siten glede detajlov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

fosil ::

Ja se opravičujem, sem ugotovil napako 0:) , imamo Igeo in ne Hylo, preveč podoben ime imata, 4 črke in oboje se konča na a, tako da tisto kar sem jaz povedal drži za Igeo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Fury ::

Po cem je torej Hyla NST boljsa od Igee Practic? Po specifikacijah in PR letakih sta ZELO podobni? In se zakaj bi bla Hyla boljsa klasicnega sesalca z dobro vrecko in HEPA filtrom?

tratto ::

Je kdo to omenil? Jaz ne ... pa sem napisal kar nekaj postov. Še poudaril sem, da filtracija ni 100 %.
Večstopenjska filtracija je zagotovo boljša.Toda HEPA filtri se nepopravljivo mašijo in to poveča stroške v celotni življenski dobi. Brez menjave filtrov, pač sesalnik izgublja sesalno moč.
Hyla ima pač zadevo rešeno na drugačen način in za večino uporabnikov povsem zadošča.

Gregor P ::

In se zakaj bi bla Hyla boljsa klasicnega sesalca z dobro vrecko in HEPA filtrom?

... da še jaz pristavim lonček ... kot sem že napisal zgoraj nekje so mi na Hyla dejali, da njihov sesalnik nima Hepa filtra, ima samo ta njihov rotacijski NST filter ... sedaj pa, kako poskrbi ta filter za vse netopne delce, ki se fizično ne morejo vezati na vodo (večino teh ponavadi zaustavijo Hepa filtri, še bolje pa Ulpa filtri)?

Sicer si tomzi napisal, da zaradi pospeška delci postanejo težji, vendar si imel v mislih verjetno samo topne delce?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tratto ::

Sicer si tomzi napisal, da zaradi pospeška delci postanejo težji, vendar si imel v mislih verjetno samo topne delce?

Mislil sem na vsak delec, ki ima maso - npr. na mineralni prah (beton itd.) ali pa na plastiko - oboje je netopno. Plastika ti bo plavala na površini, mineralni prah pa se bo potopil (dolgem času, ko se voda umiri).
Seveda pa ni nujno, da se delec, potem ko ga izstreli stran od separatorja tudi spoji z vodo. Lahko ostane v zraku nad vodno površino in ga podtalk skuša zopet posesati skozi separator. Včasih se tako delci lahko izognejo separatorju, čeprav so bili večkrat 'tepeni'.

ATI ::

Jst ti priporočam Hylo.Sesalec mamo že ksnih 10let pa dela ko urca.Morm rečt da se mi zdi sesalc ful glasn,ampak kot sm reku je to že 10let star model,tko da novejši gotov niso tok glasni.Pa n wem zakaj folk prav da je treba vodo menjat po vsakem sesanju...vodo zamenjaš po 3 sesanjih racimo.Aja....pa pr nas doma sesamo vsak dan pa stvar še zmer deluje...samo 1x je bil na servisu.se prav na 5let vsakdanjega sesanja 1 servis.Uglavnm mi smo z njim zlo zadovoljni,tud na servisu so izredno prijazni.Tko da ti ga vsekakor priporočam.:D

Gregor P ::

Takole bom rekel, če bi na trgu našel sesalec s Hylinom NST rotacijskim filtrom in pa pri izpuhu zraka še z dodatnim Hepa filtrom ipd., morda še z malo močnejšim motorjem oz. z dobro sesalno močjo, bi ga takoj kupil;)

Tako pa ne vem:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Sedaj pa nekaj malega o vodnih sesalnikih delfin:

najprej je treba omeniti, da spletna stran podjetja AMS, ki zastopa in prodaja te sesalce(mislim da so italijanski), že kar dolgo časa ni bila ažurirana, tako da so podatki na njej temu primerni;:\

kar se sesalcev z vodno filtracijo tiče sta najbolj zanimiva modela Delfin 3340 in pa Delfin Lura 3310; sicer pa mimogrede podjetje ponuja tudi celo vrsto drugih sesalcev;

Delfin tip 3340



1. filtracija: voda; nikjer ne piše točno, vendar mislim, da tudi ta model zgolj spusti zrak skozi vodo, tako kot zgoraj omenjeni H2O sesalce (torej nima nekih posebnih rotacijskih filtrov ipd.), tudi nima še dodatnega filtra pri izstopu zraka (so mi dejali pri AMS)
2. stopnja filtracije; ne vem, vendar po točki 1 sodeč ne more biti ravno najboljša
3. moč motorja je 1400 W (IEC moč motorja 1200 W)
4. sesalna moč ?
5. pretok zraka je 55 l/s
6. drugi tehnični podatki -> glej spletno stran
7. SIT 59.990,- set za pranje SIT 39.900,- itn
8. obroki možni (čeki, do 3 cena ista kot z gotovino, več kot 3 +10 %), možnost dom kredita itn. naročiš pri njih, prikaz delovanja doma

Delfin lura tip 3310 (ga ni na njihovi spletni strani)

1. dinamični vodni filter (?!? na sliki je videti nek rotorček) z dodatnim Hepa filtrom
2. stopnja filtracije; ne vem, vendar po mora biti očitno boljša od zgornjega modela, zaradi dodatnega filtra pri izstopu zraka
3. moč motorja je 1400 W
4. sesalna moč ?
5. pretok zraka ?
6. /
7. SIT 139.000,- (v kompletu tudi globinska krtača), set za pranje SIT 39.900,- itn
8. glej zgoraj
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Pa sem končno dobil malo več informacij o tem famoznem Stasjinem sesalcu, ki ga ponuja firma Minima Int (glej zgoraj).

In sicer se modelu sesalca pravilno reče Sakura, italijanskega proizvajalca Ghibli (narejen naj bi v sodelovanju z Japonci itn. verjetno odtod tudi ime modela).



Več INFO boste našli na www.sakura.at (stran je v nemškem jeziku) in pa morali bi jih tudi na italijanski strani www.ghibli.it (no meni se nikakor ni hotela odpreti, zato sem večino podatkov razbral iz Google cache-a te strani). Dobite pa jih tudi pri omenjenemu slovenskemu podjetju (glej zgoraj).



Nekaj osnovnih podatkov:

1. filtracija: poleg same vode še njihov patentirani štiristopenjski kapljevinski dinamični filtrirni sistem (?!?)
2. stopnja filtracije; ne vem, oni trdijo, da je najboljša:D
3. moč motorja je 900 W (Bypass motor)
4. sesalna moč ?
5. pretok zraka je 42 l/s (150 m³/h)
6. drugi tehnični podatki -> glej spletno stran
7. cena: od 500.000,- do 700.000,- SIT (da prav ste prebrali8-) ); bojda pa lahko cena variira od relevantne ponudbe, raznovrstnih pripomočkov itn.
8. /


Kar se pa "kast'mer rilejšna" tiče … najprej sem jim poslal e-pošto s prošnjo po več podatkih, predvsem tehničnih. Nakar sem v kratkem času prejel odgovor (dobra odzivnost torej) oz. predlog da bi bilo dobro, če bi se dogovorili za predstavitev na domu, kjer bi si lahko podrobno ogledali filtrirni sistem.:\

Odgovoril sem jim, da bi imel rajši najprej podatke in so mi nato le dali povezavo do avstrijske spletne strani (glej zgoraj) z več INFO ter kasneje še poklicali (namreč akviziterka me je očitno poznala in imela mojo tel. številko).

Po telefonu me je prijazna gospodična poskušala prepričati, zakaj je njihov sesalec najboljši na svetu in kako so vse stranke zadovoljne z njim>:D ter predlagala, da če nočem predstavitve na domu, si lahko vedno pridem ogledat produkt v njihove poslovne prostore. Sicer pa mi je še dejala, da imajo oni rajši ponudbo od ust do ust, kot pa TV reklame, prospekte ipd. zato tudi vztrajajo pri predstavitvi na domu … go figure that!:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pingec ::

Ne vem s kje ste, ampak tle v kopru veljajo tej batageli za navaden bullshit, kogarkol vprašaš pravi da ni vredno dnarja, konkretno pa poznam samo sosedo, ki ga je imela in pravi da je stvar slaba, sesa povprečno, predvsem, pa je zelo nekvalitetna (razpada)

No, sedaj ima soseda worverka, mi tudi, in je zadovolna, smo pa dali mi zanj okoli 300k tko da je stvar teba mal prestudirat preden kupis kaj tazga, ma pa 3 brzine, in je za običbo sesanje predpisana prva, ostali 2 sta pa za neka globinska čiščenja...

Drgač pa imamo že 10 let worverke, ta ta nov je ful tih na prvi brzini, če primerjam s ta starim k je res glasen, no, nekaj more bit na tem če se ljudje k majo worverke odločajo za ponoven nakup.

Pa nism nič pristranski, v bistvu sm bil besen na matko k je dala 300k za sesalc. :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

tratto ::

Gregor P - glede Delfina:
enkrat sem ga imel priložnost videti pri neki znanki. Zadeva je milo rečeno butasta (v smislu okornosti). Kadar hočeš odliti vodo iz spodnje posode, moraš seveda odstraniti zgornji del. Toda le-ta je bil tako štorast, da v nobenem primeru ni hotel obstati na tleh, ampak se je prevračal na bok in se nato zibal na tleh kot želva na hrbtu. Spodaj je štrlel ven nastavek s filtrom, ki je preprečeval, da bi zadeva stala v ranotežju. Konstrukcijsko je bila zadeva s**t.

Tudi manipuliranje s sesalnikom mora biti zate ena izmed ključnih točk, ki jih moraš upoštevati.

VIP58 ::

Gregor P pri vodni filtraciji je zelo pomembna površinska upornost vode.
Če jo uspeš močno znižati, bi se utegnil vodni filter pokazati kot vrhunski.
To je zaenkrat samo moja teorija (pa še koga). Ob priliki bom to poizkusil, ampak za kake resne teste pa nimam pogojev. Pri tvoji občutljivosti, pa bi se rezultat hitro pokazal.
Poizkusi dobiti kašen primerek vodnega sesalca na test in ga preizkusiš najprej z navadno vodo, potem pa dodaš kakšno kapljico prila ali kaj podobnega. Kakšen kemik bi imel najbrž kakšen boljši predlog.
Too much of everything is just enough.

tratto ::

potem pa dodaš kakšno kapljico prila ali kaj podobnega

Uf, samo tega ne! Kakršnokoli sredstvo, ki lahko povzroči penjenje, bo v kratkem naredilo v posodi za vodo "smetano". Le-ta bo povzročila, da bo začel sesalnik "požirati" vodo. Tudi če je nameščen HEPA filter, se bo močno povečalo število aerosolnih delcev, ki bodo ušli skozi filter. Pri sesalnikih s tehnologijo a-la Hyla (z rotacijskim separatorjem), pa bo zamorilo vrtenje le-tega.

VIP58 ::

potem pa dodaš kakšno kapljico prila ali kaj podobnega. Kakšen kemik bi imel najbrž kakšen boljši predlog.

Tule bi bil predvsem aktualen zadnji stavek.
Tudi detergenti v majhnih količanah ne povzročajo penjenja, se pa strinjam da je treba biti previden. (Enega lepega dne bom sam poizkusil.)
Too much of everything is just enough.

Gregor P ::

Enega lepega dne bom sam poizkusil.

Poskusi pri tistem za SIT 700.000,- >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fosil ::

Za vodne sesalce, pa mogoče še za kaj drugega, se dobijo posebni detergenti, ki se ne penijo, tako da svetujem da najprej probaš s temi, če že na vsak način hočeš met detergent v sesalcu.
So pa sicer te detergenti namenjeni za mokro sesanje, oziroma čiščenje tepihov in podobno.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Fury ::

BTW. mal sem gledu okol in lahko dobis povsem soliden sesalec ze za cca. 40k. Recimo en electrolux ultraquiet model je 40k in ma not "s-bag" vrecko (vrecka s ful filtri) pa se pralni HEPA filter na izhodu. Mat (dela v trgovini kjer take zadeve prodajajo) prav da zdrzi filter kksne 2 leti (uradno 10) pol ga je pa pametno zamenat. Filter stane pod 5k... Koncna filtracija je 99.9% vse pod 0.03 mikrona pofiltrira.

Se mi zdi da bi si raj kupu tole za 40k pa se en filtrator zraka k skos dela (po moznosti se vlazilec not da mi mal olajsa delo nosu :P) za 30k pa je se velik zmer cenej k kksna Hyla pa sve to pa pomoje precej zadovoljivo oprav svoje delo...

Gregor P ::

Počasi bo morala pasti odločitev, katerega kupiti8-O ; kratek pregled vaših nasvetov/glasov:

model/št. glasov/forumaši

Dyson 1 (Keyser Soze)
Electrolux 1 (Pija)
Hoover 1 (mtosev)
Hyla 2 (tomzi, ATI)
Kirby 1 (TRIROG)
Sakura 1 (stasja)
Vorwerk 4 (schejk, noteadmin, tris, pingec)

Zaenkrat očitno močno vodi Vorwerk:)) (čeprav v bistvu sam iščem sesalec z vodno filtracijo:\ )
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pingec ::

LEj za vorwerk maš itak une k ti pridejo domov demonstrirat pa jih pokličeš, pa ti posesajo pol pa vsaj veš pri čem si :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

cekr ::

Ena zelo poceni in praktična rešitev sledi iz tega;
enkrat na teden pokličeš kakšno firmo, da ti pride narest demonstracijo po celi hiši.

Rezultat: ni ti potrebno kupit sesalca pa še posesano imaš zraven. :))
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

polonca ::

Me prav zanima, kakšna bo vaša odločitev.

Hylo imam že več kot 10 let. Priznam, da je plastika že malo popokala (zgornji pokrov), saj je že marsikdo nanjo usedel :-( Tudi rob posode je malo počen. Pred kratkim smo malo kabel skrajšali, saj se je bil kabel ob korenu načet (zaradi ovijanja okoli pokrova). V 10. letih Hyla ni potrebovala nobenega posega. Le cev smo naročili novo. Poslali so nam jo povzetju.

Prednosti Hyle - odličen sesalec, zrak po sesanju je svež, prečisti tudi vonj po cvrtem krompirju..., posesa polito vodo, iz nje lahko, pred izlivom ven vzameš posesane lego kocke idr. uporabne stvari ;-) Res pa je, da ko prvič sesaš jogije s Hylo in, ko vidiš umazano (beri: blatno vodo), v kateri se je stopila umazanija iz jogije...je to lahko za občutljive želodce nekoliko preveč.

Slabosti Hyle - okorno velika in hrupna. Sesalna moč ni ravno za pohvalit.

Ker imam v stanovanju stopnice, je prenašanje Hyle po stopnicah malo nerodno. Tudi kabel bi lahko bil daljši. Sama čistim Hylo po vsakem sesanju, saj voda po intenzivnem sesanju hitro zasmrdi. Poleg tega se prah zlepi na obod odtočne cevi iz posode in ga je potem nekoliko težje sprati. Če potrebuješ sesalec za na hitro kaj posesati, je Hyla kar nerodna - natoči vodo in po sesanju speri...Zoprno. Je pa res, da smo z njo že sesali žagovino, pesek.... in brez težav. Kar se tega tiče je res super.

Iščem nov sesalec, ki bil bil lažlji, okretnejši in hitreje uporaben. Če bi le našla majhen priročen sesalec na vodni filter ;-)

Kakšne so izkušnje s ciklonskimi sesalci?

Ravno danes sem gledala Electroluxove sesalce z vrečko... pa imam v nosu še vedno spomin po smrdečih vrečkah. No, res da je tega že 10 let. Mogoče se je tehnika v tem času kaj spremenila. Mogoče je nova Hyla tudi kaj drugačna. ;-)

pingec ::

Pred novim Vorwerkom, smo meli starega (12 let), ki še vedno deluje, morda se je edino krtača za preproge sesat obrabila...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

PROTOTIP ::

:D Sem bil danes na prvem seminarju za prodajo na domu tega Ghibli -ja. (:8) please help, dam za pivo, če se zmenimo za demonstracijo,relacija Celje - Sevnica ). Hmm, ženska nam je dala en kup podatkov, ceno pa je kar zamolčala, da nam ne bi pogum odvzela najbrž... :\ . Drugače pa je sesalec s posebno tehnologijo, patentno je zaščiten vsak delček tega sesalca pravzaprav sploh nima tega vodnega filtra ampak je neki čist extra,8-O ko je zmočila navaden filter in ga dala gor tam ko zrak piha ven in niti enega delca prahu. Ma, sej pravim, to moraš videt. Torej, če bi kdo rad da mu zastonj posesamo stanovanje + pivo, naj mi piše na redenssek@hotmail.com :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PROTOTIP ()

macasa ::

Haj , da se oglasim še jaz .Sem za prijateljico iskala sesalec z vodnom filtrom in sem našla vašo temo .Zanimive diskusije , prebrala vse .Zdaj pa še moje mnenje.Jaz imam MIMO MEDICO od Omega Gornja Radgona , imajo spletno stran in kar nekaj podatkov na njej .Cena 104.260 + globinska krtača okrog 17.000 .Imajo dve varianti vodni filter = mimo medico , da se smeti odlagajo v vodo pa je oni drugi mislim da se mu reče mImo.Jaz ga imam štiri leta , dela vsak teden vsaj dvakrat, dva otroka, oba delna astmatika in še pes v stanovanju,res da je glasen , malo neroden za stopnice, drugača pa OK.Oni imajo centralni sesalni sistem in en kup profesionalne čistilne tehnike.Ima vodni in še zračni filter, lahko pa z njim tudi kemišno čistiš.Odločitev pa je tvoja. LP

Gregor P ::

Hvala za tvoj komentar macasa :)

Spletna stran podjetja OMEGA d.o.o.

Centralni sesalni sistemi -> Za individualno uporabo
Sesalniki za gospodinjstvo

Model Mimo Medico

1. vodna filtracija t.j. vodna zavesa in pralni mokri filter
2. stopnja filtracije: 99,99% (piše na spletni strani)
3. moč motorja je 1300 W
4. sesalna moč: 22 kPa (podtlak)
5. pretok zraka: 50 dm3/sek
6. drugi tehnični podatki -> glej spletno stran
7. cena: SIT 104.260,- + globinska krtača okrog SIT 17.000,- (napisala macasa zgoraj)
8. /

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

macasa ::

Jaz sem samo dala možnost , odločitev pa je tvoja , sem pa ravno danes klicala na firmo za ceno , ker prijateljica išče tudi nekaj ,tako da je cena točna , samo za globinsko mi ni znal točno povedati, rekel je da 17.000 in še nekaj.
Pa še moje vprašanje, ima kdo tega iz teleshop-a H2O , ker ta prijateljica nima ravno astmatikov , rada pa bi nekaj kar dobrega za majhen denar.Malo pobožne želje , pa naj ji bo no .

falotXP ::

Tudi sam iščem nek "vodni čistilec s pranjem", se pravi brez vrečk oz. drugih filtrov za suho sesanje in mislim kupiti kakega pod 80k SIT oz max. 100k SIT. Kot sem videl skoraj vsi Batagel-ovi sesalniki imajo ceno okrog 100k sit ali pa več...zato sem gledal nekaj o Delfin sesalnikih, samo je njihova stran zastarela oz. ne moreš najti nobenih podatkov, sem pa nekaj našel o tem sesalniku in me zanima kaj pravite na ta sesalnik? Cena se mi zdi primerna, samo je premalo podatkov o njem. Primerjal sem ga s tem in se mi zdi, da je boljši od Delfina 3340, cena pa je enaka! Prosim za vaše mnenje oz. Gregor P, za katereka si se/se boš odločo?

elmark ::

Kaj pa o ecologici, ki jo proizvaja Polti - Italija, je že kdo kaj slišal, cene se vrtitijo okrog 300€. Me zanima če ga kdo ima.

LP

Mare

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095758 (10986) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144167 (63849) perci
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020476 (10597) AnjaNja
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833366 (29237) energetik
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425377 (22815) Majmune

Več podobnih tem