» »

Kuhinjska napa, odvod zraka ali filter ?

Kuhinjska napa, odvod zraka ali filter ?

l0g1t3ch ::

Imam težavo in se ne morem odločit kaj bi bilo boljše.

Opciji sta dve:
1: napeljem cev, ki bo imela 3 pravokotna kolena (Cev ima 12 cm premera ter bo dolžine cca. 1,2m).
2: namestim ogleni filter

Pri filtru me zanima predvsem kolk v praksi zdrži(napa ima nastavek za 2 filtra hkrati) in kolk učinkovit je.
Pa nasploh me zanima pri kateri rešitvi bo napa bolje odvajala zrak. Pri cevi se mi zdi, da bodo kolena ubila pretok.

Hvala.

JanK ::

Kakrsnokoli odvajanje je boljse. V prejsnjem stanovanju sem najprej imel samo filtre, ampak pare to ne absorbira. Ko sem dodal se odvod, je bilo v kuhinji precej hladneje in manj soparno. Sedaj imam tudi podobno dolzino, kot bi jo imel ti, okoli 1.5m z dvema kolenoma, pa vlece dobro. Kot filter je v moji samo kovinska mrezica, ki jo vtaknes v pomivalni stroj, ni treba kupovati filtrov.

l0g1t3ch ::

V napah sta lahko 2 filtra.
Prvi je kovinski maščobni filter, ki je samo fina aluminijasta mrežica in ne naredi nič proti vlagi.
Drugi je pa posebni ogleni filter, ki ga je treba dokupit, če se odločiš, da ne boš imel cevi in naj bi bil zelo učinkovit pti absorbciji vlage in vonjav.

Kolikor te razumem si mel ti samo kovinski filter in potem je logično, da je šla vsa prata nazaj v prostor.

JanK ::

Nesporazum. V prejsnjem stanovanju sem imel taksno z ogljenim filter in plasticnim mascobnim filtrom. Ampak vlazen zrak je sel nazaj v prostor. Pri bolj resnem kuhanju gre prevec vode v zrak, da bi jo filter absorbiral. Kot pravim, po mojih izkusnjah, ko ni fukcioniralo in sem naredil luknjo v steno. Razlika je bila ocitna.

Sedaj pa imam taksno s kovinsko mascobno mrezico in odvodom.

tony1 ::

Vsekakor priporočam cev in odvod...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28675808 (3659) barracuda
»

Kateri filter vode za hišo?

Oddelek: Problemi človeštva
2511352 (2081) bruco21
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210988 (9708) fosil
»

izvlečna kuhinjska napa vprašanje

Oddelek: Loža
225801 (4674) nokia6310
»

Kuhinjska napa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
177435 (5535) mn

Več podobnih tem