» »

Kuhinjska napa

Kuhinjska napa

pitagora ::

Zanima me kaj se lahko stori da kuhinjska napa nebo tako glasna kaj predlagate...
imam na poziciji 1 in je nekje 48dB
kakor dam na 2 je ze 65dB,
kaj se zgodi kadar dam na tri ne bom govoril ker bo prevec bobnelo me itak ne boste slisali....
LP8-O
OKO
lp pitagora

zlabo ::

Pogledaš če je vse dobro prišravfano, če je motor dobro prišravfan. Če se trese mrežica jo nekak podloži.
če te stvar res moti si kup novo napo, niti niso tok drage, pa še uleče bolj;)

LP, zlabo

pitagora ::

Dobro samo jaz sem studiral da bi namontiral motor od grafoskopa je precej tih in pa dal gor eno malo vecjo vetrnico
ali pa FAN cooler ti so precej tihi...
LP OKO
lp pitagora

Redkvica ::

Pri napah običajno glavni vir hrupa ni motorček, ampak 'ropota' zrak, ko gre po napi in potem po cevi ven. Hrup se da minimizirati tako, da zrak na poti ven spelješ čez čim manj ovinkov. Tudi manj ropoče, če uporabiš za odvod iz nape kakšno fiksno cev (najboljša je kar kakšna vodovodna ustreznega premera, ki je popolnoma negibna, pa da ti jo nekdo lepo nardi, da je tudi znotraj čim bolj gladka), ne pa uno belo harmonikasto gibljivo, ki jo tudi prodajajo. Srednje dobra varianta za cev je tista harmonikasta kovinske barve, ki je malo bolj fiksna.

Po mojih izkušnjah se res splača kupit dobro narejeno napo, ki se ne bo po parih mesecih še bolj razštelala in bo vse vibriralo. Moja napa je tako tiha, da ko jo imam na najmanjši brzini, jo včas grem od blizu poslušat, če sploh dela. Pa ni nek top level model. Le mehansko je dobro narejena, nima pa nobenih senzorjev in podobnih elektronskih dodatkov, ki bi po nepotrebnem nabijali ceno.

Le v redkih trgovinah imajo nape tako razstavljene, da jih lahko slišiš v delovanju. Ena takih je prodajalna kuhinj v Mercatorju v Šiški. Priporočam poslušanje na najnižji brzini, ker to se potem v praksi največ uporablja. Eni proizvajalci imajo ful lepe nape, ki pa na najnižji brzini povzročajo skoraj tolk hrupa, kot v najvišji.

BigWhale ::

Namesto na dimnik jo 'priklopi' na filter zraka. Tam bo pot zraka precej krajsa in bo tudi hrup manjsi...

Brane2 ::

Poleg tega bi kazalo mogoce tudi razmisliti o temeljitem ciscenju vsega v njej, predvsem pa ventilatorja.

Umazanija v njem povzroca vibracije...

Marjan ::

A je vloga filtra samo v tem da se ventilator ne zapaca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

BigWhale ::

Saj mas dva filtra... oz vsaj dva. Tisti prvi spredaj in zadaj, ponavadi ogljeni filter.

Redkvica ::

En filter je maščobni, ta mora zmeri bit v napi. Lahko je tak, da se ga mora menjat - iz kokr nekega filca. Lahko pa je kovinski, ki se ga pere. Najbolj komot v pomivalnem stroju.

Če je napa postavljena tako, da ima odvod zraka ven, je tišja, kot če ima naštimano kroženje zraka. In tudi bolj učinkovita. Tako so mi razložili vsi prodajalci, pa tudi nekje na spletnih straneh enega od proizvajalcev sem to mislim da prebrala. Če je napa naštimana na kroženje zraka, mora imet poleg maščobnega notri še ogljeni filter. Večina nap je takšnih, da jih lahko namestiš na oba načina, vse pa niso.

integral15 ::

No da obudum tole staro temo. Mene zanima v kuhnji smo nabavili napo in jo monterali nad zidanim stedilnikom na drva ampak pri tem stedilniku so kar velike temparature in ko napo primem z roko od spodi je vroca da komaj drzis z roko tisti inox, motor sam noter je malo topu ampak ni problem. Zanima me ali so lahko nape nad takim stedilnikom ? odaljen je pa tudi dovolj od stedilnika skor 1m

RejZoR ::

Osebno bi nad tak štedilnik dal samo napo, ki ima aluminijast mrežast filter in ne klasičnega penastega. Vprašanje kaj bi bilo s peno, če je dolgo nad hudo vročino. Če pa že imaš tako, pol pa se imo ne sekiraj. Segrelo se bo hitro ker je mreža aluminijasta, ki hitro absorbira vročino in je zato vroča. Nima pa kaj bit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Osebno bi nad tak štedilnik dal samo napo, ki ima aluminijast mrežast filter in ne klasičnega penastega. Vprašanje kaj bi bilo s peno, če je dolgo nad hudo vročino. Če pa že imaš tako, pol pa se imo ne sekiraj. Segrelo se bo hitro ker je mreža aluminijasta, ki hitro absorbira vročino in je zato vroča. Nima pa kaj bit.


Kaj pa maščoba, ki se hitro nabere na mreži. Jaz bi vseeno skrbel, da je vedno brezhibno čista, da ne bo kakega požara.

integral15 ::

Mreza je aluminjasta napa je pa od faber kostala je pa 170€.

RejZoR ::

Maščoba se na mreži nabere enako hitro kot na penastih filtrih. S to razliko, da moraš penaste filtre menjat, te alu filtre pa samo opereš z detergentom za pomivanje posode alpa jih daš v pomivalni stroj. Mreže se menja samo če jih poškoduješ. Drugače pa jih imaš lahko za skoz.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Maščoba se na mreži nabere enako hitro kot na penastih filtrih. S to razliko, da moraš penaste filtre menjat, te alu filtre pa samo opereš z detergentom za pomivanje posode alpa jih daš v pomivalni stroj. Mreže se menja samo če jih poškoduješ. Drugače pa jih imaš lahko za skoz.


Itak. Hotel sem reči, da bi mene samovžig skrbel na njegovem mestu (pravi da se napa tako segreje, da jo komaj drži z roko).

RejZoR ::

Nah. Maščobo moraš segret krepko preko 200°C, da se bo z njo karkoli dogajalo. Za roko pa bo že 50°C zdelo kot da je neznosna vročina. Tko da to merjenje z roko kolk vroče je ni ravno verodostojna metoda...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Ta alu mreža je zaendrek. Pri meni gre vsa maščoba skozi in se v notranjosti nape olje kar cedi.
Penast filter, ki se ga menja, je še vedno zakon.
Še skozi ogljen filter se prebije del maščobe (imam notranje kroženje).

mn ::

RejZoR je izjavil:

Nah. Maščobo moraš segret krepko preko 200°C, da se bo z njo karkoli dogajalo. Za roko pa bo že 50°C zdelo kot da je neznosna vročina. Tko da to merjenje z roko kolk vroče je ni ravno verodostojna metoda...


Imaš prav. Včasih malce pretiravam s "požarno varnostjo".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411912 (10871) IL_DIAVOLO
»

izvlečna kuhinjska napa vprašanje

Oddelek: Loža
225801 (4674) nokia6310
»

Doma narejena filtracija zraka

Oddelek: Loža
264097 (2553) Heisenberg
»

Utišanje kuhinjske nape

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163528 (3302) marsovcek
»

komplet bela tehnika

Oddelek: Kaj kupiti
127495 (7187) prepecenc

Več podobnih tem