» »

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

hamax ::

Parkiras avto na P+R in se z avtobusom odpeljes do sluzbe?

Dr_M ::

No no, ne bit zdaj užaljen.


Jaz nisem nikoli zaradi ljudi z manjvrednostnim kompleksom uzaljen. Ampak sem pa ze rahlo sit tega pluvanja. Vecina se kaksnega dobrega argumenta nima, pa vseeno nekaj laja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

eh univerzo in KC bi moral preselit nekam k obvozinci za začetek. ker univerza je še vedno brez spodobne knjiznice ni kampusa etc... pa da se rešilci prebijajo prek gneče v centru tudi ni smiselno. oboje ustanov bi pa ravno tako lahko delelovali tudi v kaki od primesnih občin. ministerstva bi pa jaz itak potalal po regijah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

Meizu je izjavil:

No no, ne bit zdaj užaljen.

Ne pljuvam okolice Ljubljane, pljuvam po stanju znotraj ljubljane. Natančneje promet. Nič drugega.


Ja, itak. Nič drugega, zgolj promet. Pa jasno fine ljubljanske riti, ki bi jih bilo treba malo po glavi opizdit. Bodi vsaj malo samokritičen in priznaj, da sovražiš ljubljančane. Da jih kljub temu da so tvoji rešitelji gledaš kot sovražnike.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Meizu ::

Jst nimam do nikogar manjvrednostnega kompleksa razvitega, to si lahko ziher. Mi gre pa na momente na kurac kakšno je trenutno stanje. Jebiga, če bi bilo takšno stanje recimo v Mariboru, bi pa tisto kurcali, kaj pa misliš.

Ampak Ljubljančani so glasni povsod. Ljubljanski Zeleni so med drugim dosegli tudi to, da sedaj na IlirskoBistriškem nimamo vetrnic, nekaj se sračijo tudi, da bi s tem plašili medvede. A že sedaj nam hodijo do hiš, razumeš. Sam oni tega ne štekajo, ker niso nikoli bili v takšni situaciji, ker se grejejo na toplem v bloku sredi betonske džungle. Bom popizdu, pa jim eno medvedko z mladiči pripeljal pred njihovo hišo, pa naj jih tam božajo. Bomo videli potem, koliko interesa bodo imeli še za takšne neumnosti. Pa to je le eden izmed primerov, ki je sicer totalno offtopic, vendar je vseeno to eden izmed primerov, ki me naredijo alergične in dvignejo pritisk takoj od štarta.

Dr_M ::

Ljubljanski Zeleni


Pa si siguren, da so v teh "zelenih" samo ljubljancani ali smo kar tako pavsalno vsi ljubljancani krivi za tvoje tezave?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

Meizu je izjavil:

No no, ne bit zdaj užaljen.

Ne pljuvam okolice Ljubljane, pljuvam po stanju znotraj ljubljane. Natančneje promet. Nič drugega.


Ja, itak. Nič drugega, zgolj promet. Pa jasno fine ljubljanske riti, ki bi jih bilo treba malo po glavi opizdit. Bodi vsaj malo samokritičen in priznaj, da sovražiš ljubljančane. Da jih kljub temu da so tvoji rešitelji gledaš kot sovražnike.


A boš zanikal, da ni ljubljana polna finih riti? Vsi bi nekaj dame in gospode uganjali in komandirali naokoli. Pa se borili za neke pravice medvedov in podobnih neumnosti, ker pač nimajo kaj počet. Pred hišo vam jih pripeljem, pa bo. Imejte jih, če jih hočte.

Da ne omenjam, da je vozniška kultura voznikov na območju ljubljane verjetno daleč najslabša. Na prste ene roke naštejem voznike z LJ registrsko, ki so mi v življenju ustavili na prehodu za pešce.

noraguta ::

Meizu je izjavil:

Jst nimam do nikogar manjvrednostnega kompleksa razvitega, to si lahko ziher. Mi gre pa na momente na kurac kakšno je trenutno stanje. Jebiga, če bi bilo takšno stanje recimo v Mariboru, bi pa tisto kurcali, kaj pa misliš.

Ampak Ljubljančani so glasni povsod. Ljubljanski Zeleni so med drugim dosegli tudi to, da sedaj na IlirskoBistriškem nimamo vetrnic, nekaj se sračijo tudi, da bi s tem plašili medvede. A že sedaj nam hodijo do hiš, razumeš. Sam oni tega ne štekajo, ker niso nikoli bili v takšni situaciji, ker se grejejo na toplem v bloku sredi betonske džungle. Bom popizdu, pa jim eno medvedko z mladiči pripeljal pred njihovo hišo, pa naj jih tam božajo. Bomo videli potem, koliko interesa bodo imeli še za takšne neumnosti. Pa to je le eden izmed primerov, ki je sicer totalno offtopic, vendar je vseeno to eden izmed primerov, ki me naredijo alergične in dvignejo pritisk takoj od štarta.
ma piknik place nardit, pa tablo gor "naši medvedi imajo posebno radi mestne otroke".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Meizu ::

Dr_M je izjavil:

Ljubljanski Zeleni


Pa si siguren, da so v teh "zelenih" samo ljubljancani ali smo kar tako pavsalno vsi ljubljancani krivi za tvoje tezave?


Večinoma ja. Naši zelenci pa po našem mestu serjejo na veliko. In se pizdijo naokoli, kot to seveda zeleni najbolje znajo.

noraguta ::

ma sevede so ta zelen pa vegani ljublančani. kdor je na kmetih zrasi gor ma rd kravo na talarju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

A boš zanikal, da ni ljubljana polna finih riti?


Seveda jih je veliko, ker je v Lj tudi najvec prebivalcev, ampak procentualno jih pa ni nic vec, kot v drugih mestih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

Dr_M je izjavil:

A boš zanikal, da ni ljubljana polna finih riti?


Seveda jih je veliko, ker je v Lj tudi najvec prebivalcev, ampak procentualno jih pa ni nic vec, kot v drugih mestih.

no ja no v slovenij prav veliko mest paš ni, pa še ljubljana je bolj prislovično kot ne. So pa sitni "meščani" kateri pridejo na vas zapopizdit. Če vid kravo pred bajto pomisl na policijo in veterinarsko inšpakcijo ne , da sa je nam električn pastir strgal. Mater jim zmešano. Pa kake pse to naokrog furajo, še podgane se jih ustrašjo. Jst sem dal dl kr pred nivo znak da je špricana pa , da se "vokaja" na svojo odgovornost, k to so mal degenereran usi skup z psi vred. Ksreč ja pr nas na vas ps še domača žvau ne pa erotičn pripomoček, kukr dol u lublan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

hamax ::

Da ne omenjam, da je vozniška kultura voznikov na območju ljubljane verjetno daleč najslabša. Na prste ene roke naštejem voznike z LJ registrsko, ki so mi v življenju ustavili na prehodu za pešce.

Na prste ene roke lahko prestejem voznike s kakrsno koli ne ljubljansko registracijo, ki so mi v zivljenju ustavili na prehodu.

Bom se enkrat vprasal. Ko se pripeljes v Ljubljano, parkiras na P+R in se v center odpeljes z avtobusom, ali je tvoja rit prevec lena za to?

Meizu ::

Hamax, najprej da nekaj razjasniva. Če si slučajno iz Ljubljane, potem niti ne poskušaj razlagat. Če si iz Ljubljane: Ko boš enkrat v takšni situaciji kot so vozači, potem boš videl kako je. Ni ga čez življenje v Ljubljani, kjer si 5min hoje oddaljen od vseh pomembnejših podjetij v sloveniji, ti rečem.

hamax ::

ma sevede so ta zelen pa vegani ljublančani. kdor je na kmetih zrasi gor ma rd kravo na talarju.

V sloveniji vec kot pol ljudi zivi v mestu. Od tga manj kot 1/3 v Ljubljani.

Meizu ::

hamax je izjavil:


Na prste ene roke lahko prestejem voznike s kakrsno koli ne ljubljansko registracijo, ki so mi v zivljenju ustavili na prehodu.


A res. Zanimivo, da so mi do sedaj ustavljali že prav vsi, z nemci vred (ki so btw na naših cestah najbolj vljudni vozniki), le ljubljančani vztrajno pospešujejo čez prehode za pešce, nekako v smislu, kot da ne obstajam. Ponavadi se celo pizdit začnejo, češ kaj se mečem na cesto...

noraguta ::

hamax je izjavil:

ma sevede so ta zelen pa vegani ljublančani. kdor je na kmetih zrasi gor ma rd kravo na talarju.

V sloveniji vec kot pol ljudi zivi v mestu. Od tga manj kot 1/3 v Ljubljani.

dej no mer , potemtakm so tud Domžale pa Krajn mest?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Mestna ob%C4%8Dina @ Wikipedia

Tukaj si lahko ogledas mestne obcine :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hamax ::

Hamax, najprej da nekaj razjasniva. Če si slučajno iz Ljubljane, potem niti ne poskušaj razlagat. Če si iz Ljubljane: Ko boš enkrat v takšni situaciji kot so vozači, potem boš videl kako je. Ni ga čez življenje v Ljubljani, kjer si 5min hoje oddaljen od vseh pomembnejših podjetij v sloveniji, ti rečem.

Cakaj, pizdis cez promet v Ljubljani, sam pa nisi pripravljen prispevati k resitvi?
Mislis da se bomo vsi ljubljancani vozili z avtobusom, zato da bo lahko tvoja vascanska rit v miru pripeljala do vrat od sluzbe?

In ce te ze zanima. Do faksa rabim ob prometnih konicah skoraj eno uro. Ce bi se ti in tebi podobni spokali na avtobuse, bi mi prisparali uro in pol vsak dan.
Hvala v naprej.

dej no mer , potemtakm so tud Domžale pa Krajn mest?

Seveda.

A res. Zanimivo, da so mi do sedaj ustavljali že prav vsi, z nemci vred (ki so btw na naših cestah najbolj vljudni vozniki), le ljubljančani vztrajno pospešujejo čez prehode za pešce, nekako v smislu, kot da ne obstajam. Ponavadi se celo pizdit začnejo, češ kaj se mečem na cesto...

A res. Zanimivo. Not.

noraguta ::

no ja če mamo tolk "mest" pri nas potem se ne gre čudt pomankanju občin.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hamax ::

Kaj?

Dr_M ::

210 obcin v Slo je premalo?
Torej vsaka vas svoja obcina?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

kake vasi sej to so že skor mesta!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Ocitno lahko svez podezelski zrak tudi skoduje :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

sm biu dons dol u lublan
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Dvomim, da sploh ves, kje je Lj. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

hamax je izjavil:

Hamax, najprej da nekaj razjasniva. Če si slučajno iz Ljubljane, potem niti ne poskušaj razlagat. Če si iz Ljubljane: Ko boš enkrat v takšni situaciji kot so vozači, potem boš videl kako je. Ni ga čez življenje v Ljubljani, kjer si 5min hoje oddaljen od vseh pomembnejših podjetij v sloveniji, ti rečem.

Cakaj, pizdis cez promet v Ljubljani, sam pa nisi pripravljen prispevati k resitvi?
Mislis da se bomo vsi ljubljancani vozili z avtobusom, zato da bo lahko tvoja vascanska rit v miru pripeljala do vrat od sluzbe?


Sori ej, ti si prvi omenu le, da bi morali mi parkirat na obrobju, ok? To je zdej zame pomenlo tko, kot da ste vi tisti, ki nočete prispevat k problemu.

In ce te ze zanima. Do faksa rabim ob prometnih konicah skoraj eno uro. Ce bi se ti in tebi podobni spokali na avtobuse, bi mi prisparali uro in pol vsak dan.
Hvala v naprej.


A tebi teško.

noraguta ::

Dr_M je izjavil:

Dvomim, da sploh ves, kje je Lj. :)

mam garmin uvožen

ma univerzo na obvoznico, sej v centru še knjižnice ne morjo naredit, ker so baje ene zlo fajn kosti tm spodej, sam parikr plac ne 400m stran se pa da naredit. pa ljubljana za svojo univerzo ne prispeva glih enga dnarja sam zavira jo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

ma še boljš , univerzo v grosuplje zemljišča so cenej , pa tam lahko naredijo konkreten kampus. je zraven avtoceste in to je to . UKC v medvode , ne da jim pol ljudi pogine v rešilcih kateri se prebijajo skoz mestno gnečo. parlament pa najbolš , da preselmo tja kamor spada recimo na dunaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hamax ::

Sori ej, ti si prvi omenu le, da bi morali mi parkirat na obrobju, ok? To je zdej zame pomenlo tko, kot da ste vi tisti, ki nočete prispevat k problemu.

Ja, samo vi bi moral parkirat na obrobju. Zakaj bi se nek ljubljancan v centru mesta usedel v avto, odpeljal do crnuc, parkiral in se nato odpeljal z avtobusom?

A tebi teško.

Ja mi je. Zaradi tega da imam pred vrati avtobusno postajo zivim v 33m2 stanovanju sredi betona. Do najblizjega travnika imam pol ure pes, za podezeljski zrak pa se moram usesti v avto.
Poleg tega je stanovanje stalo skoraj toliko kot hisa na podezelju.
Pa ves zakaj sem tu? Ker imam cez cesto mercator center in BTC, do faksa pa se povprecno peljem 20min.

Ce se ti je tako grozno voziti do ljubljane, prodaj hiso in kupi enosobno stanovanje v Ljubljani. Tako bodo vsi tvoji manjvrednostni kompleksi izginili, pa se do vsega bos imel 5min pes.

Poldi112 ::

Meizu je izjavil:


Sori ej, ti si prvi omenu le, da bi morali mi parkirat na obrobju, ok? To je zdej zame pomenlo tko, kot da ste vi tisti, ki nočete prispevat k problemu.


Sorry ej, TI si prvi omenu le, da mi morali mi voziti bicikel, ok?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

šernk ::

kam točno parkirat izven mesta? parkirišče na viču bi moralo biti vsaj 5x večje da bi karkoli preneslo.¸nazadnje ko sem tam parkiral avto, sem ga parkiral izven označenih mest, ker drugje ni bilo prostora.

z veseljem bi hodil v LJ z busom, če le ne bi stal 14 eur za 120km vožnje, katera traja 2 uri in gre 3x dnevno.

z veseljem bi se vozil z vlakom v LJ, če le ta vožnja ne bi trajala min. 3 ure in pol, ter gre 4x dnevno.

v LJ pa je kolo ob normalnem prometu (okoli poldneva) precej hitrejše od avtobusov, ob konicah pa raje niti ne gledam avtobusov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

Meizu je izjavil:


Sori ej, ti si prvi omenu le, da bi morali mi parkirat na obrobju, ok? To je zdej zame pomenlo tko, kot da ste vi tisti, ki nočete prispevat k problemu.


Sorry ej, TI si prvi omenu le, da mi morali mi voziti bicikel, ok?


Točno tako, vsaj poleti bi tole lahko naredili. Pa spomladi in jeseni. Zakaj se lahko na nizozemskem vsi povsod peljejo s kolesom, mi moramo pa za 1km sest v avto? Verjemi, sam osebno, če bi imel stanovanje v Ljubljani, bi to počel. Prvič zaradi ekonomskih razlogov. Zakaj bi kuril benz, ko pa bi lahko prišparal več 10€ namesec za gorivo? Pa to je le eden od razlogov. Stranski je še zmanjšanje prometa nasploh.

Edit: Let's be point blank, razvajeni smo. Oziroma ste. Kjer sem jaz doma, če le ni relacija (če sploh lahko temu rečeš relacija) daljša od parih km, ter je toplo vreme, redko sedem za avto, temveč se odpravim s kolesom. Pa mi ni težko, pa še tisto dnevno rekreacijo s tem dosežeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

hamax ::

Najdi si parkirisce na obrobju Ljubljane, v blizini prikleni kolo in prakticiraj to.
Ni nobene hude ovire.

Meizu ::

hamax je izjavil:

Najdi si parkirisce na obrobju Ljubljane, v blizini prikleni kolo in prakticiraj to.
Ni nobene hude ovire.


No. Z veseljem te vabim, da zamenjava situaciji med sabo za nekaj mesecev. Naprošam te tudi, da se držiš te tvoje solucije: Torej, vsako jutro stlačiš čez pol avta kolo, ter se odpraviš v ljubljano. Pa če nimaš ravno enoprostorca ali karavana moraš kolo tudi malce razšravfat.

Zanimivo, kako plehko vi to razmišljate. Namesto, da bi se že sami pobrigali za svoje mesto še zvračate krivdo na ostale. Jaz priznam, da vozači delamo gužvo prek vseh meja okusa, vendar bi iz praktičnih razlogov lahko ravno ljubljančani v prvi vrsti naredili prvi korak k bolj prostim ulicam. A se strinjaš?

OrkAA ::

Meizu: Zdaj pa malo pretiravas...

Veliko ljudi ima kolo priklenjeno na zelezniski postaji in ga vsakodnevno uporablja za prevoze po Ljubljani, ko prispejo tja. Kupi si staro kolo in ga prikleni nekam, nikakor ti ga ni treba vozit sabo.

Meizu ::

No, ok, tudi to je nekaj. Sicer tega nisem še prakticiral, vendar če dobim dejansko parkirišče, kjer lahko parkiram avto, ter grem nato s kolesom v mesto, to dejansko za tople dni ni slaba ideja. Prej bi prišel s kolesom v ljubljani zjutraj ko je gužva do firme, kot pa z avtom, kjer traja celo večnost.

hamax ::

No. Z veseljem te vabim, da zamenjava situaciji med sabo za nekaj mesecev. Naprošam te tudi, da se držiš te tvoje solucije: Torej, vsako jutro stlačiš čez pol avta kolo, ter se odpraviš v ljubljano. Pa če nimaš ravno enoprostorca ali karavana moraš kolo tudi malce razšravfat.

Lahko zamenjava situacijo. Jaz ti pustim poloznice, najemnino in enosobno stanovanje, ti mi pa pustis svojo hiso in avto.
En mesec na zraku mi bo dobro del :)

Zanimivo, kako plehko vi to razmišljate. Namesto, da bi se že sami pobrigali za svoje mesto še zvračate krivdo na ostale.

Jaz se povsod vozim z avtobusom ali kolesom. Ti se ocitno ne.

edit: Sicer pa, ce je ljubljana tako super, zakaj se ne preselis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Meizu ::

Ja, ce bi kaj bral moje prejšnje poste, bi videl, da sem tudi sam zapisal, da se po svojem mestu večinoma vozim naokoli s kolesom.

Pa ne si mislit, da je pri nas vse zastojn. Al misliš da pri nas ni položnic za plačat? Pa najemnin?

V Ilirski Bistrici, ki je selo od mesta, so zdaj naredili nov stanovanjski objekt, ki stane 2500EUR/m2. A se ti to zdi poceni mogoče?

hamax ::

se en razlog vec, da se preselis v ljubljano.

Meizu ::

No, ne izgovarjaj se zdaj. Vi v ljubljani mislite, da vam je tako zelo težko. Ne si mislit, da je ljubljana edini plac, kjer je treba metat ven denar. Nič ni zastonj, tudi 80km stran od ljuljane ni. Zapomni si to.

hamax ::

prosim napasi sem vse dobre in slabe strani zivljenja v ljubljani.
Glede na to, da nam je ljubljancanom tako zelo fajn, sem preprican, da bos zakljucil, da je selitev edina pametna moznost.

Meizu ::

Ne, hamax, zopet vse nekaj obračaš sebi v prid.

1. Nisem rekel, da vam je lahko. Ampak vedno povdarjate, kako morate neke položnice plačevat - jah, kot da pri nas na periferiji lavfa vse zastojn?
2. Ne, v Ljubljano se ne bi preselil za stalno. Ravno zaradi obupnega prometa. Celovec npr ali Gradec se mi zdi veliko bolj sensibilna odločitev.
3. Zakaj bi pustil hišo, ki ima nekajkrat večjo površino kot tisto obupno tesno stanovanje v ljubljani mi ni ravno jasno. Eni imamo raje svoj prostor a veš.

blackbfm ::

Tam po centru in malo okoli je res kriza oz. precej utesnjujoče, pa promet in parkirišča pa to bljak.

kakšne črnuče, polje, zalog..tam je pa že bolj znosno, loh mal zadihaš:P

solatko ::

Tisti, ki toliko pljuvate po LJ se vsako jutro spomnite nato, da rojeni ljubljančani nimamo kam. Zjutraj ko pogledam skozi okno, najprej zagledam pločevino iz vseh možnih krajev Slovenije, samo LJ jih je bolj malo. Videvam voznike, ki več kot pol ure krožijo okoli naših blokov in iščejo PP. Seveda ga najdejo, če ne drugje pa na zelenici pred blokom, pred garažo, pred vhodom v blok, na pločnikih (seveda vas boli kurac, kje bo šla mama z vozičkom, invalid na vozičku... saj je na vozišču dosti prostora). Potem pa se peš odpravim mimo KC in lej ga zlomka, garažna hiša ima skoraj 400 praznih PP, aja je treba plačat. Grem po Njegoševi in tabla parkirne hiše kaže cel kup praznega prostora, nasproti je divje parkirišče, vozniki lepo v vrsti čakajo na prostor, saj je nekaj ceneje. Ni problema, da zasedejo vozni pas, važno je, da bojo svojo kmečko rit ceneje parkirali, ko gredo na pregled (zaposleni se itak ne poslužujejo plačljivih PP). Jaz sem moral, kot avtohtoni ljubljančan najeti parkirno mesto v garažni hiši (150EUR/mesec), saj parkirnega prostora moj blok nima, tisto kar pa je občinskih - mestnih, je zasedeno s študentskimi avtomobili - pridejo v nedeljo zvečer in spraznijo prostor v petek zvečer.
Ja lepo nam je ljubljančanom, ko vsak dan preskakujemo parkirane avtomobile, če pa komu kaj rečeš, bi se pa kar prec tepu.
Nekaj let sem se vozil v službo v Ivančno gorico. Bilo je super. Srečeval sem nešteto kolon, enoosebnih plehnatih kant, ki so se premikale 5m/minuto.
Redki so bili tisti, v katerih je poleg voznika sedel še kdo. Ja revčki ste vozači na delo, sam to pa ne pomislite, da dren delate sami, niti slučajno vam ga zjutraj ne delamo ljubljančani.
Malo se vzemite v roke, pa se vozite 2 ali trije sosedje, parkirajte na označenih PD in bo drena vsaj pol manj. Pa stanovalcem LJ pustite malo pločnika, zelenic (vem da imate na kmetih zelenja ogromno in se vam morda ne zdi nič hudega parkirati na travi), dostope do garaž.......
S tem, da bi bilo potrebno določene institucije preselit iz centra, se pa verjetno strinjamo bolj kot vi, samo kaj, ko je zopet v igri manjkajoči denar.

Pa lep pozdrav, se odpravljam na jutranji sprehod - rekreativno skakanje preko parkiranih kmečkih avtov.
Delo krepa človeka

Looooooka ::

Tko kot je blo za napisano...stajerci...najbolj zakompleksani slovenci v drzavi.Ljubosumni na Ljubljano...zakaj verjetno vejo samo oni.
Ampak jokastim studentom iz drugih mest...vi mogoce hodite studirat v Lj ampak...ko Ljubljancani dostudirajo in grejo v sluzbo in po moznosti dobijo sluzbo v mestu kjer si zelijo(Ljubljani) in je ta sluzba vezana na stike s strankami(dobava,podpora,prodaja...da podpisov pogodb sploh ne omenjamo) se bo ta Ljubljancan ponavadi vecinoma vozil IZ Ljubljane.V Lj nekako ni prostora za podjetja, ki rastejo oz se ukvarjajo z izdelavo/predelavo bogve cesa.To da parkirnega mesta sploh ne dobi sploh ne omenjajmo.
Pa ne vem...se veseli so, da grejo lahko v drugo mesto.Tko da again...kaksne hudiceve komplekse mate to na stajerskem in kdo hudica vam jih je vcepil v glavo?Primorci in gorenci majo teh problemov manj(cefurje in otroke pac izpustimo...ti imajo probleme ze s clovekom iz vasi ob svojem mestu).
A je mogoce problem nocno zivljenje v Mariboru?(ker jamrate kokr vidim samo mladi).

zavajon ::

Meizu je izjavil:

Tudi meni smrdi centralizem. Je že res, da je Ljubljana ravno zaradi tega to kar je, ampak v gospodarskem in še veliko bolj v prometnem smislu bi blo pametno razbremenit ljubljano. Ker je povprečna hitrost skozi ljubljano že okoli 13km/h. Ko bi vsaj v LJ stanujoči ljudje imeli vsaj kolikortoliko pameti, pa se furali s kolesi okoli, ne, vsi na cesto, pa zagužvat cesto.

Saj se jih veliko vozi z bicikli. Bo pa tega konec, ko bojo začeli kasirati zaradi čelad ;)

Matev ::

jaz sem že opazil da ljudem iz periferije ni všeč če je nekdo iz lj
ampak to velja bolj za mariborčane kot pa kakšne iz kakšnega manjšega kraja

m0LN4r ::

Off:
Take teme brat je kr zabavno, sem srečen da sem z podeželja kjer je 5 hiš in 3 krave... Študiram v mb in se mi ne ljubi vozit z avtom po mestu, vsako razdaljo pešačim, pa tut če je 45min hoje, mi je všeč pešačit, ker sem vajen.

Glede kolesa pa tak. V srednjo šolo sem se vozil z kolesom (od aprila pa do oktobra, ko je bilo še toplo; včasih v dežju) razdalja 50km tja in nazaj. Prvič je blo hudo, čez en teden pa sem se navadil. Z busom se nisem rad vozil, ker je trajalo dlje kot z kolesom, ker sem moral prestopit in vmes čakat pol ure al še več...

Glede ljubljane pa nevem kak je, ampak se strinjam nasplošno, ko vidim debele razvajene ljudi v avtih, ki se čist nč ne gibajo na dan.

ON:
Tut na podeželju mamo take BUDA-LE-NOBE, ki se z enga konca vasi do drugega vozijo z avtom, ker se jim ne da peš oz. z kolesom... Jebiga TO SO te lenobe o katerih jaz govorim.
Je pa res, da se ful opazi da je v mestih gneča, ker vidim vedno več meščanov, ki se preseljujejo na podeželje in so dobri "sosedje", ker ko pridejo na podeželje se lahk sprostijo.

Ljudje smo pač taki, eni imamo PREVELIK EGO, da bi popustil in se razgibal. Imam avto in vem kak luksus je ko se vsedeš za volan in pelješ. Jaz se peljem samo, če grem dalje od 15km in pod pogojem, da ne grem sam. Preden grem vprašam kolege, če bi kdo šel zmano ali ne.

Tu pa tam moram peljati babico ali dedeka na pregled, to res počnem z avtom, ampak med časom ko sta na pregledu ne parkiram, ampak grem opravim zadeve, ki jih imam v mestu za opravit in se vrnem po njih. 2 muhi na en mah in med tednom več ne radim po mestu lazit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Keyser Soze ::

No ja, sej tako hudo tud ni. Za nas vozače.

Meni se v bistvu Ljubljančani smilijo. Reveži so vse zadegali za stanovanja, tako da za garaže ni nič ostalo. Torej morajo parkirat po ulicah, pločnikih, zelenicah, raznoraznih luknjah, ki jim pravijo parkirišča, skratka čisti "Strojan stil".

Potem imajo še kvaliteto življenja čist v podnu v njihovem pajzlu. Non stop rumble zgornjih, spodnjih, levih, desni, diagonalnih, in ne vem še kakšnih bolj ali manj normalnih sosedov, ki s svojo pestro kulturno raznovrstnostjo ustvarijo unikatne bivalne razmere. Zopet "Strojan stil".

Da ne govorim o kvaliteti življenja ko stopiš ven iz pajzla. Spet non stop hrup, usran zrak, boh ne daj da pada dež, ker je bolj svinjsko kot najhujši hlev na kmetih, polno golobjega dreka, sem pa tja kup kozlanja, s skropucali pokracani zidovi, zelo redke zelenice, kjer je izredno velika šansa da nabašeš na iztrebek "domačih živali" (verjetno večja, kot če se s prevezo čez oči sprehajaš po kravjem pašniku), ipd., kar jih še bolj približa "Strojan stilu".

Na cesti zopet nič boljše. Bolj ali manj enakovredne vozne površine tistim na podeželju. Udarne luknje, če hodiš preblizu cesti in pada dež je velika verjetnost dodatnega "tuširanja on the fly". Polno zmedenih peščev in kolesarjev, ki so jim prometni predpisi španska vas, vozniki, ki imajo v svoji več letni karieri par 100 prevoženih kilometrov, vendar zaradi "vozniške dobe" spadajo med izkušene voznike, "urejeno" prometno signalizacijo s funkcijo oglaševanja, nadvse urejene prometno/parkirne razmere (sploh ob urah, ko je treba pobrat otroke iz vrtcev in šol, in stopijo v igro vrle "voznice mame"), ipd.

Na koncu, po gledanju vsega tega "cirkusa" se človek konec dneva oddahne, da lahko zapusti ta šundr za sabo. Se odpelje domov, parkira avto pod streho, v miru poje kosilo, pogleda TV, morda malo poleta zunaj, da uredi okolico, če se mu da seveda, sprehodi psa (al ga pa kar spusti da se sam), se nadiha svežega zraka, in gre spat v miru.

P.S.: Je pa res, da sem pričel že pred leti parkirat v parkirni hiši, ker so vsa prosta parkiran mesta pred službo zasedli avtomobili pretežno LJ registracije z ljubljanskim mestnim grbom. Zgleda so pogruntal, da so lahko tam bolj zgodaj kot vozači in izkoristili priložnost free parkinga. Kakšni celo po več dni skupaj - zgleda se zadeva navezuje na tiste reveže iz drugega odstavka mojega posta.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422443 (18364) Saul Goodman
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520565 (14500) nevone
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633663 (28229) solatko
»

[živce parajoče] Kraja parkirnih mest v centru LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13813766 (7392) ender
»

Nepravilno parkiranje - napačen naslov na listku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111798 (7013) krho

Več podobnih tem