» »

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?

Tear_DR0P ::

Če teh pogojev ni - otroka ne moreš imeti.

to je navaden bikov drek. družinam, ki imajo zdrave otroke, pa jih niso sposobne preskrbeti, smo kot družba pripravljeni dati denar, družinam, ki imajo bolane, bi jih pa kar pobili?? pa izpod katerih skal lezejo taki ljudje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WireMess ::

Tear_DR0P je izjavil:

Če teh pogojev ni - otroka ne moreš imeti.

to je navaden bikov drek. družinam, ki imajo zdrave otroke, pa jih niso sposobne preskrbeti, smo kot družba pripravljeni dati denar, družinam, ki imajo bolane, bi jih pa kar pobili?? pa izpod katerih skal lezejo taki ljudje


Ne sekiraj se, saj niso ljudje. Brezcuten prasec ni clovek, pa ce je se tako ponosen na svoj domnevno logicen miselni tok.

Ce nam Pyr0 pade v komo, ga bomo nemudoma odklopili. Se ko je deloval, ni bil kaj prida, zdaj pa le se trati vire, bomo rekli.

EDIT: Saj nikjer ni bilo receno (fair is fair), da bi tretje osebe druzinam pobile defektne otroke. Receno je bilo (postavljeno je bilo vprasanje) zakaj ne bi smeli starsi evtanazirati svojih otrok, ce bi se jim zazdelo, da je to prehud udarec za njihovo udobje.

Ponavljam odgovor, zakaj ne: otroci niso lastnina starsev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

Pyr0Beast ::

Tolko strawmanov da bi se lahko celo zimo greli z njimi.

WireMess je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:


Naravno pravo nima pištol.
In naravno pravo se ne pobija za brezvze, če to ni v interesu teritorialnosti ali pa borbe za hrano/obstoj.
Naravno pravo je _poskrbi zase_ (to ne pomeni na škodo drugih), jaz ti ne morem pomagati če nimam resoursev za to.


Nisem mislil, da bi se kaoticno streljali vsevprek, brez razloga. Lahko je, kot pravis, v interesu parjenja, teritorialnosti, pocitka: ce je samic premalo, tu in tam pocim kaksnega samca, ce imam filing, da sosed posega cez mojo mejo, ga pocim, ce mi pijanec pod oknom kali nocni mir, ga prav tako pocim... v tem smislu sem mislil. Zakon mocnejsega, kot je nekdo dejal. To je podobno evtanaziranju otrok, le malo bolj radikalno je. Mocnejsi presodi, da nekdo kali njegovo udobje/mu odzira resurse/samice in ga pospravi. No hard feelings here. :)


Niti ni to zakon močnejšega ampak tistega ki je bolj 'trigger happy'.

Za zakon močnejšega bi se moral tepst :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

WireMess ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tolko strawmanov da bi se lahko celo zimo greli z njimi.

WireMess je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:


Naravno pravo nima pištol.
In naravno pravo se ne pobija za brezvze, če to ni v interesu teritorialnosti ali pa borbe za hrano/obstoj.
Naravno pravo je _poskrbi zase_ (to ne pomeni na škodo drugih), jaz ti ne morem pomagati če nimam resoursev za to.


Nisem mislil, da bi se kaoticno streljali vsevprek, brez razloga. Lahko je, kot pravis, v interesu parjenja, teritorialnosti, pocitka: ce je samic premalo, tu in tam pocim kaksnega samca, ce imam filing, da sosed posega cez mojo mejo, ga pocim, ce mi pijanec pod oknom kali nocni mir, ga prav tako pocim... v tem smislu sem mislil. Zakon mocnejsega, kot je nekdo dejal. To je podobno evtanaziranju otrok, le malo bolj radikalno je. Mocnejsi presodi, da nekdo kali njegovo udobje/mu odzira resurse/samice in ga pospravi. No hard feelings here. :)


Niti ni to zakon močnejšega ampak tistega ki je bolj 'trigger happy'.

Za zakon močnejšega bi se moral tepst :)


Traparija. Mocan je, kdor ima mocne misice. Mocnejsi je, kdor ima pistolo. Zakon mocnejsega ne omenja sredstev. Glede strawmana preberi moj EDIT zgoraj.

Pyr0Beast ::


Traparija. Mocan je, kdor ima mocne misice. Mocnejsi je, kdor ima pistolo. Zakon mocnejsega ne omenja sredstev. Glede strawmana preberi moj EDIT zgoraj.


Tisti s pištolo je toliko časa 'močnejši' dokler ga en ne pohne. Tako zadeve ne lavfajo.

Zakon močnejšega dovoljuje boj, ne pa brezglavo pobijanje.

@Pyr0
V oporoko napiši, da želiš ko boš zbolel da te odpeljejo v Švico in da te tam evtanizirajo.

Ne ne ne. Bom kar lepo zakon spremenil da bom lahko to v rodni deželi naredil.


Kaj pa, ce ne bos prosil? Zaupas presojo drugim? Gre namrec zato, da otrok ni lastnina starsev, zato te to sprasujem.

Zaupam, če bodo spoštovali pogoje - to, da zame ni rešitve in se mi drekasto stanje ne bo izboljšalo.


to je navaden bikov drek. družinam, ki imajo zdrave otroke, pa jih niso sposobne preskrbeti, smo kot družba pripravljeni dati denar, družinam, ki imajo bolane, bi jih pa kar pobili?? pa izpod katerih skal lezejo taki ljudje

Izpod katerih pa lezejo tisti ki ne znajo funkcionalno brati ?


Ne sekiraj se, saj niso ljudje. Brezcuten prasec ni clovek, pa ce je se tako ponosen na svoj domnevno logicen miselni tok.

Strawman at its best.
To da me imenuješ brezčuten je žalitev. Za prasca ne marim.


Ce nam Pyr0 pade v komo, ga bomo nemudoma odklopili. Se ko je deloval, ni bil kaj prida, zdaj pa le se trati vire, bomo rekli.

Bodi vesel. Boš lahko vzgajal svoje navidezne otroke s sproščenimi resoursi.
Ko je deloval je bil prida in je vsaj kaj naredil, če ne drugega, nasprotoval generalni ovčji miselnosti ljudi.


Ne sekiraj se, saj niso ljudje. Brezcuten prasec ni clovek, pa ce je se tako ponosen na svoj domnevno logicen miselni tok.

Aja. Še to
Zanimivo da je zate umsko mrtev človek še vedno človek. Tisti ki pa kontraindiktira tvoje argumente pa kar naenkrat ni več.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Evtanazija? I'm all in.

Done properly, z relevantnimi privolitvami in primernim nadzorom.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Okapi ::

Zakon močnejšega dovoljuje boj, ne pa brezglavo pobijanje.
In kje točno to piše?

O.

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Zakon močnejšega dovoljuje boj, ne pa brezglavo pobijanje.
In kje točno to piše?

O.


Nikjer. Le da se volkovi v krdelu ne pobijejo med seboj, pa to možnost vedno imajo. Zato ker jim kaj takega ne zagotovi koristi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

In volkovi so edine živali, ki jih poznaš, in ki so ti vzor za to, kako naj se ljudje obnašamo?

O.

Aston_11 ::

Ne vem zakaj označujete pyrota kot nekega logika. Bolj kot asocialca po moje bi ga bilo treba označiti. Kakšni blesavi odgovori na razne trditve, s katerimi nič ne pove, samo kuri resurce. Aja, pyro, ti želiš, da bi te odklopili, povej še, kako bi se počutil v lupini (ti se seveda ne bi oklepal življenja), ko bi prišel k tebi nekdo, pa bi te odklopil. Saj kakšnega pametnega odgovora ne pričakujem, ker ga s tvoje strani ne more biti, pa vendar. Ali pa daj vsaj nekaj, čemur praviš logika, če že ne zmoreš enega človeškega odgovora. Če sploh veš, kaj te besede izven konteksta logike pomenijo, ker vem, da boš imel težave pri branju tega.

Zgoraj praviš, "če te bom prosil, pa daj", kar pomeni, da če ne boš prosil, ne daj. Hinavci, praviš, da smo. Kdo je večji?

BigWhale ::

gendale je izjavil:

>in kakšen razlog za evtanazijo je to?
noben, sploh ni povezano
on je trdil da živali ne pobijamo, jaz pa sem rekel, da temu ni čisto tako


Za sodelovanje na forumu je potrebno imeti kolikor toliko dobro bralno razumevanje. Prosim za citat, kje sem to rekel. Ker nisem.

Jaz sem te spraseval, ce je v redu da potem pobijamo zivali brez vsakrsnega socutja, saj so v bistvu nekaj podobnega rastlinam. Po tvojem.

Ampak v bistvu pa ne ves, ker niti ne znas definirati kaj je zavest in kateri clovek se zaveda samega sebe in svoje okolice. Ti se pogovarjas o evtanaziji, ne ves pa niti koga tocno bi evtanaziral. Tole ne bo slo tako lahko skozi. Najprej moras TOCNO vedeti koga bi rad evtanaziral.

Zdaj si rekel, da bi rad evtanaziral tiste ljudi, ki imajo priblizno rjavo barvo las. To, zal, ni dovolj. Hex kodo barve nucamo, da bomo tocno vedeli koga.

keworkian ::

Tako čisto by the potka,koliko izmed vas tistih (ki seveda zagovarjate da morajo taki ljudje živeti) je imelo opravka s tako osebo? Ker nekateri res dajate take odgovore, da ste prov...nestabilni kar se tiče čustev.

m0LN4r ::

Nekateri mate taka čustva, da še bolano drevo, ki se bo naslednjo pomlad posušilo, nebi posekali. Živo bitje je.
Očitno za nekatere je deformiran človek, ki je na ravni dojenčka že 50 let in takšen ostane, več kot pa pes, ki je hodil v pasjo šolo in rešil ljudi iz požara, ampak ga uspavajo ker je slep, pa ga noben izmed gasilcev noče obrdžati...

@keworkian:
+1
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

In volkovi so edine živali, ki jih poznaš, in ki so ti vzor za to, kako naj se ljudje obnašamo?

O.


Tega nisem trdil. Samo da brezglavo pobijanje ne koristi gruči.

Ne vem zakaj označujete pyrota kot nekega logika.

Huhuhuhu. Ajde. Citiraj kdo me je tako označil.

Bolj kot asocialca po moje bi ga bilo treba označiti.

Strawman !

Aja, pyro, ti želiš, da bi te odklopili, povej še, kako bi se počutil v lupini (ti se seveda ne bi oklepal življenja), ko bi prišel k tebi nekdo, pa bi te odklopil.

Um wtf ?

Počutil bi se mrtvo, živo ? Kaki odgovor ti sploh hočeš ? Ta tvoja vprašanja so 'kr neki'.

Saj kakšnega pametnega odgovora ne pričakujem, ker ga s tvoje strani ne more biti, pa vendar. Ali pa daj vsaj nekaj, čemur praviš logika, če že ne zmoreš enega človeškega odgovora. Če sploh veš, kaj te besede izven konteksta logike pomenijo, ker vem, da boš imel težave pri branju tega.

If you can't handle the answers you should avoid asking the questions !!!



Zgoraj praviš, "če te bom prosil, pa daj", kar pomeni, da če ne boš prosil, ne daj. Hinavci, praviš, da smo. Kdo je večji?

Nima veze, kdo je večji, če preprosto ste.
Če ne bom prosil me nimaš pravice usmrtit. Moja inteligenca je dovolj napredna da odloča o takih zadevah.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

Ne sekiraj se, saj niso ljudje. Brezcuten prasec ni clovek

na žalost se motiš - človek je brezčuten prasec, ker smo del narave in gon za preživetjem nas dela brezčutne prasce. ampak ker smo se skozi tisočletja razvili do stopnje, kjer imamo preveč resursov in preveč ljudi, ki nimajo kaj za početi, sm se odločili, da nam "na smrt obsojenih" ni več potrebno pobijati, ampak da to prepustimo naravi. delno tudi zaradi tega, ker nimamo merila, koga ubiti, koga pa ne (kot pravi BigWhale). Je pa dejstvo, da je tle na forumu polno nekih ozkogledih ljudi, ki ne vidijo koristi v oskrbi bolnih ljudi, čeprav se iz takšne oskrbe lahko ogromno naučimo (kot civilizacija ali kot vrsta). Naši zdravniki so se najprej učili na truplih, danes pa smo tudi skozi trening oskrbe trajno obnemoglih prišli do tehnik, s katerimi lahko ljudi pripeljemo nazaj med uporabne.
koliko izmed vas tistih (ki seveda zagovarjate da morajo taki ljudje živeti) je imelo opravka s tako osebo?

jaz sem imel opravka s takšnim človekom. in kaj zdaj?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:



Aja, pyro, ti želiš, da bi te odklopili, povej še, kako bi se počutil v lupini (ti se seveda ne bi oklepal življenja), ko bi prišel k tebi nekdo, pa bi te odklopil.

Um wtf ?

Počutil bi se mrtvo, živo ? Kaki odgovor ti sploh hočeš ? Ta tvoja vprašanja so 'kr neki'.


Tvoji odgovori so kar neki. Ne zmoreš odgovoriti na preprosto vprašanje. Trdiš, da če bi želel, da te odklopijo, da naj bi te odklopili, s tvojo in drugo logiko to pomeni, da ne želiš, da te odklopijo, če tega ne bi želel. Kar pomeni dvoličnost. Poleg tega, kako se človek počuti, je še plejada možnosti, ne samo živo, mrtvo. Zato sem omenil lupino. Mah, zastonj razlagat.

Pyr0Beast je izjavil:


Če ne bom prosil me nimaš pravice usmrtit. Moja inteligenca je dovolj napredna da odloča o takih zadevah.



Da ne komentiram kar s tvojim citati o raznih živalih, odklopih in ostalimi nesmisli. Ti bi jih evtanaziral proti njihovi volji, tebe pa ne bi imeli pravice brez tvoje prošnje. Pravica, praviš, kakor za koga. Evo dvoličnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pyr0Beast ::



Tvoji odgovori so kar neki. Ne zmoreš odgovoriti na preprosto vprašanje. Trdiš, da če bi želel, da te odklopijo, da naj bi te odklopili, s tvojo in drugo logiko to pomeni, da ne želiš, da te odklopijo, če tega ne bi želel. Kar pomeni dvoličnost. Poleg tega, kako se človek počuti, je še plejada možnosti, ne samo živo, mrtvo. Zato sem omenil lupino. Mah, zastonj razlagat.

O kaki dvoličnosti ti sanjaš ?

Saj sem ti lepo povedal.
Če nisem zaveden samega sebe in ni šanse, da gre na boljše, naj me odklopijo.
Če podam željo po tem, naj me odklopijo.
Če pa ni nič od tega pa me nimajo kaj odklapljati.

Dokler lahko sprejemam odločitve jih tudi bom.


Da ne komentiram kar s tvojim citati o raznih živalih, odklopih in ostalimi nesmisli. Ti bi jih evtanaziral proti njihovi volji, tebe pa ne bi imeli pravice brez tvoje prošnje. Pravica, praviš, kakor za koga. Evo dvoličnost.


Potem pa ne komentiraj, saj tudi ne zmoreš razumeti napisanega.

Kako proti njihovi volji ? Kakšna je njihova volja ? Še njihov 'jaz' ne obstaja, ti pa govoriš o volji.

Seveda da mene nimajo pravice drugi evtanazirati. Jaz se glede tega lahko odločam, neka rastlina pa se ne more. Zato beri malo višje: Če nisem zaveden samega sebe in ni šanse, da gre na boljše, naj me odklopijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:



Tvoji odgovori so kar neki. Ne zmoreš odgovoriti na preprosto vprašanje. Trdiš, da če bi želel, da te odklopijo, da naj bi te odklopili, s tvojo in drugo logiko to pomeni, da ne želiš, da te odklopijo, če tega ne bi želel. Kar pomeni dvoličnost. Poleg tega, kako se človek počuti, je še plejada možnosti, ne samo živo, mrtvo. Zato sem omenil lupino. Mah, zastonj razlagat.

O kaki dvoličnosti ti sanjaš ?

Saj sem ti lepo povedal.
Če nisem zaveden samega sebe in ni šanse, da gre na boljše, naj me odklopijo.
Če podam željo po tem, naj me odklopijo.
Če pa ni nič od tega pa me nimajo kaj odklapljati.

Dokler lahko sprejemam odločitve jih tudi bom.


Da ne komentiram kar s tvojim citati o raznih živalih, odklopih in ostalimi nesmisli. Ti bi jih evtanaziral proti njihovi volji, tebe pa ne bi imeli pravice brez tvoje prošnje. Pravica, praviš, kakor za koga. Evo dvoličnost.


Potem pa ne komentiraj, saj tudi ne zmoreš razumeti napisanega.

Kako proti njihovi volji ? Kakšna je njihova volja ? Še njihov 'jaz' ne obstaja, ti pa govoriš o volji.

Seveda da mene nimajo pravice drugi evtanazirati. Jaz se glede tega lahko odločam, neka rastlina pa se ne more. Zato beri malo višje: Če nisem zaveden samega sebe in ni šanse, da gre na boljše, naj me odklopijo.


Ajde, se ti sploh zavedaš protislovja ali samo lapaš?

Pyr0Beast ::


Ajde, se ti sploh zavedaš protislovja ali samo lapaš?

Pokaži na protislovje.
To da ne razumeš prebranega še ni protislovje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pokaži si ga sam. Saj razumeš več kot piše. Jasno pa je, da ga ne boš, saj vsebine ne razumeš, ker se preveč ukvarjaš s to svojo formo. Glede dvoličnosti - zate veljajo druga merila, kot za ostale. Razumljivo in ne more biti drugače. Glede tvoje volje - me prav zanima, kako jo boš ugotavljal pri rastlini. Me prav zanima. Ne pričakujem jasnega odgovora, da ne bo nesporazuma. Tvoja logika še za računalnik ni, čeprav se ti zdi, da razturaš. Meni se to ne zdi. Manjka življenjskosti.

Pyr0Beast ::

Pokaži si ga sam.

Ja pejdi nekam. Sam veš kam.

Ne se zezati s takim slabim argumentom, "saj ti veš kaj si naredil narobe". Niti približno si ne upaj početi kaj takega, niti približno.


Glede dvoličnosti - zate veljajo druga merila, kot za ostale.

Merila so enaka. Samo da se jaz celo trudim svoje mnenje zagovarjati.

Razumljivo in ne more biti drugače.

Natanko tako. Vsi se moramo držati istih meril. Če ne zmoreš zagovarjati svojega argumenta, ta pade.

Glede tvoje volje - me prav zanima, kako jo boš ugotavljal pri rastlini.

Ima osnovno možgansko aktivnost ? Ne - pok v blender
Je vidno deformiran ? Ja - pok v blender

It is that simple.

Ne pričakujem jasnega odgovora, da ne bo nesporazuma.

Imaš jasen odgovor.

Tvoja logika še za računalnik ni, čeprav se ti zdi, da razturaš. Meni se to ne zdi. Manjka življenjskosti.

Moja logika lavfa in mi ne dela težav pri sprejemanju težkih odločitev.

Življenskost je rezervirana za živeče osebke.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Nehajte se ukvarjat z vašimi idejami o sogovorniku in se začnite ukvarjat z golimi dejstvi v njihovih postih, sicer bo lepo število postov "zardelo".
- Hoc est qui sumus -

keworkian ::

Ta tema je propad, ker nekateri so tako čustveno nestabilni tukaj, da hočejo na vsak način dokazat, da se umsko prizadet zaveda VSEGA in še VEČ.

@Tear_drop
čeprav se iz takšne oskrbe lahko ogromno naučimo (kot civilizacija ali kot vrsta)


Kaj si se pa naučil ko si oskrboval to osebo?

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Kaj si se pa naučil ko si oskrboval to osebo?

da se je ta oseba s pravilno strokovno oskrbo uspela iz smrtne postelje postaviti nazaj v celovito življenje, ter naslednjih nekaj let dostojno živeti.

ampak še vedno ne dojemam kak argument naj bi bila moja osebna izkušnja z vegetirajočo osebo, ko govorim proti evtanaziji. zakaj točno nas sprašuješ če smo kdaj skrbeli za "rožo"? kaj bi rad dokazal s tem, da je človek skrbel za "rožo"?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

turkx90 ::

Hehe... ni ravno prizadet ta na posnetku, vendar je fizično zelo omejen. Ti pa da malo mislit.

Matev ::

zakaj ne odstranijo s foruma osebne ki imajo naziv "non grata" bi se tudi prihranilo pri marsičem

zgolj predlog

Pyr0Beast ::

Hehe... ni ravno prizadet ta na posnetku, vendar je fizično zelo omejen. Ti pa da malo mislit.

Nekaj popolnoma drugega.

Je pa deformiran, ni kaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Hehe... ni ravno prizadet ta na posnetku, vendar je fizično zelo omejen. Ti pa da malo mislit.

Nekaj popolnoma drugega.

Je pa deformiran, ni kaj.


Torej, kaj čmo z njim?

Pyr0Beast ::

Če so ga starši sposobni vzdrževat naj ga. Očitno so ga in imajo volje.

Če pa niso - predlog v obravnavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

residual ::

Vprašam potem ... Ali je Stephen Hawking izjema v primeru morebitnih evtanazije?
Saj preden ga je zvilo je bil zgolj dober študent, od takrat do danes pa je le malce bolj poznan ...

švrk ::

Po logiki nekaterih "mentalnih pešcev" bi ga bilo potrebno anulirati.
Zakaj?
- ker v naravi ne bi preživel
- orel in nemara volk bi ga ubila in pojedla, ker je energija draga
- predstavlja strošek državi/družbi
- potrebuje nego in s tem odžira dragocen čas/denar zdravim ljudem
- je navaden državni parazit, ki samo jemlje ter nič ne daje
- ker ni človek ampak samo pol
- ...itd.

kam gre ta družba...?

Pyr0Beast ::

Vprašam potem ... Ali je Stephen Hawking izjema v primeru morebitnih evtanazije?

Ni.
Ker je še dovolj sposoben sprejemati odločitve. Če hoče evtanazijo, naj jo ima.

kam gre ta družba...?

Očitno na slabše, ker folk ne zna funkcionalno brat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Otroci v bližnjem VDC so družbeno bolj koristni od marsikoga na tem forumu. Oni vsaj delajo in ustvarjajo, tudi če so razvojno na stopnji dojenčka.

Matev ::

od nas verjetno nihče ne bi preživel v naravi - recimo v kakem tropskem pragozdu

pa zato nihče ne pomisli da bi se morali evtanazirati

pač živimo v okulju ki dopušča da smo takšni kot smo
če bo pa okolje drugačno - bomo pa mogoče tudi mi morali umreti

Pyr0Beast ::

od nas verjetno nihče ne bi preživel v naravi - recimo v kakem tropskem pragozdu


Naša narava je trenutno citypark in špar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Težko so družbeno koristni če njihovo ustvarjanje nima družbenih implikacij.
In tudi jaz bi risal rad z voščenkami če bi bilo to vse kar se zahteva od mene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

švrk ::

Očitno na slabše, ker folk ne zna funkcionalno brat.

Očitno na slabše... in to zaradi radikalno-nemoralnih pogledov ter načel, ki jih zastopaš ti.

Aston_11 ::

Bolj ali manj trola, po mojem, ker da bi resno mislil, kar piše, ni šans.

Glede teme - ne gre za to, ali so ga starši sposobni vzdrževati ali ne, temveč ali to hočejo ali ne. Že omenjeno udobje. In če nočejo, ali ga lahko exajo ali ne. Če nam je življenje vrednota, potem ne. Če nam ni, potem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

švrk ::

Aston_11 je izjavil:

Bolj ali manj trola, po mojem, ker da bi resno mislil, kar piše, ni šans.


Zastopa radikalna družbeno nesprejemljiva stališča, ker se tako počuti "pomembnega" in ga "rajca" ravno to, da se zgražamo nad tem kar pravi.
Pač troll, ki mu manjka pozornosti.

Aston_11 ::

imagodei je izjavil:

Nehajte se ukvarjat z vašimi idejami o sogovorniku in se začnite ukvarjat z golimi dejstvi v njihovih postih, sicer bo lepo število postov "zardelo".


Smo dobili prepoved komentiranja pyrota. Mene so pobrisali že enih 3x v tej temi.

Matako ::

Vse dokler prizadet otrok ne začne objavljati na forumih, ga po mojem ne bi smeli evtanazirati.
/\/\.K.

camalotz2 ::

residual je izjavil:

Vprašam potem ... Ali je Stephen Hawking izjema v primeru morebitnih evtanazije?
Saj preden ga je zvilo je bil zgolj dober študent, od takrat do danes pa je le malce bolj poznan ...


Pyr0Beast je izjavil:


Je vidno deformiran ? Ja - pok v blender


Drug primer: poznam punco, ki je brez leve roke od rojstva. Vidno deformirana, torej. Pok v blender?

Pyr0Beast je izjavil:

Če so ga starši sposobni vzdrževat naj ga. Očitno so ga in imajo volje.

Kaj pa če so ga, pa nimajo volje?

Da bi lažje dojel, kaj te sprašujem, kje je meja, kdo jo postavlja in zakaj.
Ali poenostavljeno:

Pyr0Beast je izjavil:


Od kje za vraga pa si si ti vzel pravico soditi drugim?

Pyr0Beast ::


Očitno na slabše... in to zaradi radikalno-nemoralnih pogledov ter načel, ki jih zastopaš ti.

Aaa. A zato ker vi vaših načel ne zmorete zastopati sem 'jaz' the bad guy.


Zastopa radikalna družbeno nesprejemljiva stališča, ker se tako počuti "pomembnega" in ga "rajca" ravno to, da se zgražamo nad tem kar pravi.
Pač troll, ki mu manjka pozornosti.


Saj. Zgražate se. Ne da bi argumentirali. Zgražate se.


Smo dobili prepoved komentiranja pyrota. Mene so pobrisali že enih 3x v tej temi.

Joj ko se ti dela krivica. A misliš da mene pa niso ?

Vse dokler prizadet otrok ne začne objavljati na forumih, ga po mojem ne bi smeli evtanazirati.

Govori zase, hehe.


Drug primer: poznam punco, ki je brez leve roke od rojstva. Vidno deformirana, torej. Pok v blender?

Je sposobna razviti umske kapacitete - Je
Deformirana - Je - Pade v naslednjo kategorijo ->

Jo lahko starši vzdržujejo - Da
Jo hočejo ? Da

Nimaš blenderja tukaj.


Kaj pa če so ga, pa nimajo volje?

Prošnja sodišču za evtanazijo.


Da bi lažje dojel, kaj te sprašujem, kje je meja, kdo jo postavlja in zakaj.


Od kje za vraga pa si si ti vzel pravico soditi drugim?

Missquotation.

Pravica sojenja drugim nimaš, če so ti 'drugi' samozavedni osebki in znajo odločati o svojem življenju, že večkrat povedano.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WireMess ::

Se enkrat: je otrok lastnina starsev? Tole predelajmo za start.

Pyr0Beast ::

WireMess je izjavil:

Se enkrat: je otrok lastnina starsev? Tole predelajmo za start.

Dokler ni sposoben poskrbeti zase - naj bo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WireMess ::

Pyr0Beast je izjavil:

WireMess je izjavil:

Se enkrat: je otrok lastnina starsev? Tole predelajmo za start.

Dokler ni sposoben poskrbeti zase - naj bo.


Velja. Lahko s svojo lastnino pocnemo kar zelimo, bos dovolil tako definicijo lastnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

Aston_11 ::

Otrok ni stvar. Ne more bit lastnina.

para! ::

Tisti, ki podpirate takšne ideje, samo v vednost: najslabše kar lahko naredite je, da se postavite v vlogo tistega, ki odloča o življenju drugih. Že z nedolžnim, dobronamernim pametovanjem "Ne vozite se sami v avtu, poberite še 3 sosede in bo efektivneje" ste resno presegli mejo vseh svojih sposobnosti. Tu se postavljate v vlogo nekoga, ki predvideva, da je boljše za vse, če določeni skupini ljudi preprečimo življenje.

Sej, ne bi imel nič proti tej debati, če se ne bi na mesto ubermenscha postavil OP, ki je na tem forumu že dokazal, da nima nikakršnih umskih sposobnosti (gendale), in bi prvo homoseksualnost označil za bolezen, potem pa še pobil prizadete.

Še enkrat: v nobeni situaciji se ne postavljajte v vlogo tistega, ki ve kaj je dobro za druge. Takšna oseba ne obstaja. Tisti, ki mislijo da so ta oseba, so pomilovanja vredni (gendale že večkrat dokazal na tem forumu, da nanj ne moreš biti jezen, pravzaprav se ti lahko revček samo smili).

lp
Death before dishonor!

Mipe ::

Ali se nisi pravkar postavil v vlogo tistega, ki ve, kaj je dobro za druge? :P

para! ::

Ne, se nisem. Nikjer namreč ne trdim kako bi moral posameznik postopat, da bi se karkoli že izboljšalo. Lahko pa trdim, da je izredno moteče (in seveda zaostalo) drugim govoriti kako naj živijo svoje življenje.

lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63178359 (72291) Vajenc

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541992 (39609) Gandalfar

Več podobnih tem