» »

Sony CCD-TRV 43 to pc

Sony CCD-TRV 43 to pc

Carmack ::

Pozdravljeni!

Nisem našel podobne uporabne teme, zato sem se odločil ustvariti novo.
Zanima me najlažji način prenosa zvoka in slike na računalnik s kamkorderja Sony CCD-TRV 43 (Hi8 kasete).

Bili so že neki poskusi na namiznem računalniku s tv-tunerjem, vendar stalno nekaj povzroča težave, če ni eno je pa drugo... TV tuner ni bil neki state-of-the-art, Winfast TV2000 XP.
Zanima me, če je možno video prenesti direktno na prenosnik, če pa ne, bi bil zadovoljen tudi s prenosom na pc.

lp!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

floyd1 ::

Sem bil pred istim problemom, ko je začela počasi crkovati moja stara Hi8-ka.
To sem delal z dvema (takrat) solidnima TV karticama brez kakršnihkoli težav. Prva je bila Hauppauge PVR-150 MCE, druga pa Atijeva Theater 550. Na Atiju sem sicer le stestiral, na Hauppauge-u pa sem delal precej dolgo (vse moje Hi8 kasete in vse od staršev, skratka sigurno kakih 40-50 kaset). Uporabil sem kar originalen software od kartice, ki je sicer čisto osnovni a za ta namen je delal super.
Pri izbiri TV kartice je fajn gledat, da lahko v njo pelješ tako sliko kot zvok (potem načeloma ni problemov s sinhronizacijo) in da ima čim bolj kvaliteten hardverski mpeg2 encoder (ti prišpara ohoho časa). Zaradi testiranja kvalitete sem se malo igral tudi z ripanjem na PC v (manj kompresiran) AVI in potem s kodiranjem MPEG2 v Cinema Craft Encoderju (CCE), a so bili rezultati zaradi slabega vhodnega videa iz kamere tako podobni strojnemu mpeg2 iz TV kartice, da se potem s tem več nisem ukvarjal. Enostavno preveč dela (in predvsem časa) za (skoraj) identičen rezultat.

Carmack ::

Zabavno (not) je dejstvo, da mi je enkrat že uspelo vzpostaviti povezavo med PCjem in kamero, takrat sem "presnel" dobrih 5 kaset materiala, uporabil sem kar WinPVR (ali nekaj podobnega), v glavnem originalni software od Leadteka. In je delalo. Sedaj pa nič, sigurno sem 10x poizkusil vse možne kombinacije nastavitev, vhodov, kablov...svašta.

Torej je dejanska možnost samo prek TV tunerja?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

All ::

Če se ne motim je tole Hi8XR...tole kaseto daš lepo v kamero ki podpira digital8-> firewire->pc... drugače pa edino z tv tunerjem.
Jest sm delu s tem programom, ki še najbolje izkorišča kartice z philipsovim čipom. http://auzol.narod.ru/index_e.html


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316044 (10212) BorutK-73
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81443 (1273) Scotch3M
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507082 (5149) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918939 (11979) Izi
»

resolucija DV in miniDV

Oddelek: Zvok in slika
81299 (1159) CaqKa

Več podobnih tem