» »

Težava z osvetlitvijo LCD TV

Težava z osvetlitvijo LCD TV

T-Majo ::

Imam LCD TV LG 42LD550. Hitre karakteristike: 42 inč, FHD, 100hz (HDMI 60hz).

Sicer sem že v naprej vedel, da črna ne bo črna, to me ne moti. Bi drugače dražjo uzel.

Me pa zgolj zanima, zakaj pri temni scenah filma, ki ga predvajam iz prenosnika preko HDMI osvetlitev narašča in pada.

Npr. prizori, ko so v temi posneti. Kar naenkrat so svetlejši pa spet temnejši? Je mogoče kabel kriv? Včasih ga moram malo pomigati, da se slika pojavi na tv. Isto na X360 konzoli - moram pomigati kabel, da se slika prikaže. To je občasno, ampak scene pri filmih (mkv HD/fHD) je pa vedno tako - preizkusil več filmov.

Je kabel kriv, grafična kartica na prenosniku ali pač TV, oz. je to značilno za ta razred LCD TV-jev?

Dr_M ::

Pomoje mas kaksen dinamicen kontrast uklopljen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T-Majo ::

TrueMotion imam na visoko. Je to dinamični kontrast?

T-Majo ::

Sem izklopil dinamični kontrast in je težava izginila. Super. Po trumotion sedaj piše upororabnik.

Sem kaj sedaj izgubil drugega? Osvetljevanje je boljše! Pravilno enakomerno.

SkyEye90 ::

Dinamični kontrast pomeni, da ti televizor med filmom sam spreminja kontrast glede na svetle, temne scene. S tem se spreminja diferenca med črno in belo barvo, ter tudi osvetlitev.
TruMotion pa je opcija, ki v film dodaja dodatne vmesne sličice, da slika teče bolj gladko in brez zatikanja (malenkost na račun ostre slike). TruMotion je načeloma dobra opcija, ki sliko izbojlša.

Dinamični kontrast, dinamična barva in podobne obdelave slik pa so ponavadi moteče in jih večina uporabnikov se mi zdi dokaj hitro izključi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led TV LG - težava s sliko.

Oddelek: Zvok in slika
71397 (1332) darkz
»

LG 37LM620S - problem motne slike

Oddelek: Zvok in slika
121211 (1061) Trocki
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144236 (2986) pisco
»

Philips "HD Natural Motion" tehnologija

Oddelek: Zvok in slika
373452 (2255) zolja
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92663 (2389) whatever

Več podobnih tem