» »

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Slo-Tech - Googlov brskalnik je januarja dosegel, kar se mu je decembra izmaknilo za dve stotinki odstotne točke - presegel je 10-odstotni tržni delež in pristal pri 10,7 odstotka. Na drugi strani prav tako ni nič novega, saj je Microsoftov tržni delež upadel še šesti mesec zapored in pristal pri najnižjih vrednosti 56 odstotkih. Firefox ostaja tik pod 23 odstotki in Opera pri dobrih dveh odstotkih, medtem ko je Safari pridobil pol odstotne točke in zlezel do 6,3 odstotka. Razrez po verzijah pokaže, da je Internet Explorer 8 pridobil še dodatno odstotno točko in se utrdil v vodstvu s 34,2 odstotka, medtem ko je Internet Explorer 6 padel za poldrugo odstotno točko na 11,4 odstotkov, kar je najnižja vrednost po izidu.

30 komentarjev

Tilen ::

Kdaj pa je Firefox bil pod 20%?


Wikipedia (december) :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...


Top 5 browsers from Jan 10 to Jan 11

Očitno sem se preveč zaletel v sliko katera je očitno simbolična.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

filip007 ::

Od kdaj se pa dela ločene procente za IE, no saj ni problema naj še za ostale brskalnike potem, da bo pošteno ane.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

McHusch ::

To je slika po VERZIJAH. Firefox razpade na 3.6 (ki je na sliki) in 3.5 (ki je pod other). Zakaj je pod other, bojo pa vedeli na net applications.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

r0ker ::

trenutno imam več problemov z chromeon kot z IE9 beta. IE je dobil negativen prizvok zato je in bo padal % uporabe.

filip007 ::

Potem pa seštejte skupaj, podobno kot če bi dajali procente koliko modelov posameznega Renaulta je na trgu, skupen rezultat je potem enak.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Matheeew ::

Opera se pa zlepa ne odlepi od teh par %. Sam sem jo začel uporabljati in nastavil kot default browser. Iz neznanih razlogov pa se mi strani pogosto niso naložile ali pa je trajalo res dolgo. Sem se prestavil nazaj na FF.

Mogoče spet čas, da dam še eno priložnost Chrome-u.

OT: Zakaj v naslovu prvikrat in ne prvič? Ne da se bunim. Verjamem, da obstaja kakšna smiselna razlaga.... :)

roba87 ::

IE še krepko vodi. 54% ima skoraj, če vse verzije seštejemo. Kdaj pa izide FF 4 ?

Mitch ::

Se vidi, da je še vedno velik delež Windowsov XP, kjer je bil IE prednaložen. Z Visto in Sedmico je prišel zaslon z izbiro brskalnika, ki je omogočila poljuben brskalnik med namestitvijo OSja. Zanimivo bi bilo vedeti kaj nameščajo OEMi kot so Dell, HP,...?

Spock83 ::

Jao IE posiljuje s tistim svojim prvim setupom. Ostajam na Firefoxu in Chromu.

murmur ::

EU share

V Evropi sta IE in Firefox prakticno izenacena.

SLO share

V Sloveniji pa IE nima za burek.

usoban ::

murmur je izjavil:


SLO share

V Sloveniji pa IE nima za burek.


vsaj nekje smo spredaj.

murmur ::

Zanimiva so tudi razmerja po Evropi, dalec najprijaznejsi do IE-ja so
Belgija, Danska, Nizozemska, VB, Irska, Spanija, Italija.

Zanimiva je Albanija, kjer je Chrome na prvem mestu, pa razlika med Severno in Juzno Korejo.

Povej mi kateri brskalnik uporabljas in povem ti kdo si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Manu ::

murmur je izjavil:

Povej mi kateri brskalnik uporabljas in povem ti kdo si?


Jaz pa mislim, da to nič ne pomeni. No, mogoče nekaj malega.

Zdaj, ko so skoraj vsi moderni brskalniki zelo dobri (vključujem IE9 in Firefox4) je skoraj nepomembno katerega uporabljaš. Bolj so problematični IE6 in IE7.

Bistri007 ::

Jaz uporabljam IE8 in FF4 (s 3.6 razporeditvijo elementov).
IE8 ima dobro narejen private mode (in ne zapre obstoječih zavihkov za to) - uporabljam za e-bančništvo, ker nočem, da gre številka mojega MC pod autocomplete...

IE je tudi edini, s katerim lahko normalno kopiraš tabele in drugo besedilo s spletnih strani v Word ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

FireSnake ::

usoban je izjavil:

murmur je izjavil:


SLO share

V Sloveniji pa IE nima za burek.


vsaj nekje smo spredaj.


Jaz bi te malo dopolnil .... vsaj nekje, kjer je pametno biti spredaj, smo spredaj ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zero0ne ::

Zanimivo bi bilo videti, koliko od teh 10% predstavlja Chromium in koliko Chrome.
uname -o

amigo_no1 ::

Bistri007 je izjavil:

Jaz uporabljam IE8 in FF4 (s 3.6 razporeditvijo elementov).
IE8 ima dobro narejen private mode (in ne zapre obstoječih zavihkov za to) - uporabljam za e-bančništvo, ker nočem, da gre številka mojega MC pod autocomplete...

IE je tudi edini, s katerim lahko normalno kopiraš tabele in drugo besedilo s spletnih strani v Word ;)

Saj ostali browserji takisto lepo kopirajo tabelo v Excel.

barakus ::

Chrome je tak super, lightweight browser, če bi pogruntal kako mu dopovedat, da naj si shrani odprte tabe in jih naloži ob naslednjem zagonu, pa bi bilo super.

IceBoX ::

Kaj če klikneš na pripni zavihek a se ne avtomatsko potem tudi zažene?

barakus ::

pa ne bom pripenjal 30 tabov

Bistri007 ::

amigo_no1 je izjavil:

Saj ostali browserji takisto lepo kopirajo tabelo v Excel.

Govoriš to na pamet? Ali si testiral, kako se razlikujejo rezultati?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

HeMan ::

barakus je izjavil:

Chrome je tak super, lightweight browser, če bi pogruntal kako mu dopovedat, da naj si shrani odprte tabe in jih naloži ob naslednjem zagonu, pa bi bilo super.


Možnosti -> Osnove -> Ob zagonu: izberi da ti obnovi nazadnje odprte strani

Če maš angleško verzijo, pa sam prevedi napotke :)

barakus ::

hvala.

techfreak :) ::

r0ker je izjavil:

trenutno imam več problemov z chromeon kot z IE9 beta. IE je dobil negativen prizvok zato je in bo padal % uporabe.

IE9 beta je slabša verzija Chrome.

Pripombe:
- večkrat se zgodi, da strani ne naloži in prikaže prazno stran
- veliko strani prikaže vsaj delno narobe

smash ::

filip007 je izjavil:

Od kdaj se pa dela ločene procente za IE, no saj ni problema naj še za ostale brskalnike potem, da bo pošteno ane.


Zato, ker je pomembno vedeti kakšen procent ima IE6, vsaj za razvijalce.

aco111 ::

IE6 bi moral ob zagonu odpreti opozorilo, katero ti da možnost posodobitve IE, drugače pa da nebi več smel uporabljati IE6, razen če nimaš kakega posebnega dovoljenja!?

Chrome(beta): Čist soliden brskalnik, med drugim me moti multimail API da ni privzeto aktiviran, nekaj skritih nastavitev bi le lahko blo prikazanih v splošnih nastavitvah, drugače pa manjši problemčki prikaza nekaterih spletnih strani.

Firefox(tudi beta): Fajn brskalnik, najbolj me moti hitrost odpiranja le njega, nekoliko se to popravi s tweaki ampak vseeno počasno, Ko išče, pri zagonu me moti preiskovanje za nove verzije dodatkov (lahko bi dali med uporabo brskalnika).

IE9: Trenutno ne najboljše izkušnje. Na dveh mašinah je prihajalo do sesutja IE ali pa do občasnega problema izrisa strani, tudi počasnega. Osmica še vedno boljša od devetke, ne prednjači pa pri drugih brskalnikih.

Opera: Pred večimi leti le probal ga, tak da ga ne morem komentirati.

Saj če pogledamo, vsakdo ima svoje poglede na brskalnike, pa vsakemu se dopade drugo.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

techfreak :) ::

Saj izbira brskalnika ponavadi ni tako težka:
a) če želiš brskalnik prilagoditi in dodajati plugine - Firefox
b) če potrebuješ kakšna digitalna potrdila za e-banko - Firefox ali IE
c) za ostale uporabnike - Chrome

aco111 ::

techfreak :) je izjavil:

Saj izbira brskalnika ponavadi ni tako težka:
a) če želiš brskalnik prilagoditi in dodajati plugine - Firefox
b) če potrebuješ kakšna digitalna potrdila za e-banko - Firefox ali IE
c) za ostale uporabnike - Chrome

Saj v a) lahko dodamo tudi Chrome, razen nekaj addonov, ki se nahajajo samo v FF.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Bistri007 ::

techfreak :) je izjavil:

c) za ostale uporabnike - Chrome

Če hočeš imeti minimalizem, potem vzameš Google Chrome. Brskalnika za splošno uporabo sta IE in FF.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

gti_ ::

Priporočam, da preizkusite novo IE9 RC verzijo, ker deluje res super in zanesljivo http://windows.microsoft.com/sl-SI/inte...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14865264 (57878) weezl
»

Lenovo prehitel Dell, HP ostaja prvi

Oddelek: Novice / Ostale najave
174910 (4014) MrStein
»

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11333016 (29618) Jst
»

Trg procesorjev okreva, Intel pridobiva

Oddelek: Novice / Procesorji
205401 (4850) FireSnake
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317735 (6938) Bor H

Več podobnih tem