» »

Žarnice (xenon)

Žarnice (xenon)

Askrat ::

Prosim za pomoč, kdo se bokj spozna na to temo..

Odločam se med temi spodnjimi žarnicami:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...

Kako je s temi Xenon žarnicami? Življenska doba? In ali je možno da bodo precej bleščale, glede na to da imam navadne žaromete..ne bi rad slepil judi na cesti..in seveda..homologacija?

Obstaja še ena možnost: so homologirane in naj ne bi blščale:
http://www.mimovrste.com/artikel/342008...
http://www.mimovrste.com/artikel/342008...

Prosim za kakšne nasvete ;) hvala.

ravsek ::

Nic od tega seveda ni xenon, ampak zgolj navadne zarnice, ki svetijo bolj belo/modro. Ce ze mislis menjati, vzemi Nightbreaker, te vsaj svetijo v redu, s precej belo svetlobo, samo racunaj, da v primerjavi z navadnimi zarnicami dokaj hitro crknejo, tako da na koncu ugotovis, da ni tako poceni spas.

zee ::

Pred letom in pol sem nabavil Nightbraker žarnice in so mi crknile po natanko enem letu (=enako kot običajne žarnice za 4 EUR).

Ksenonskih žarnic pa ne kupuj, če nimaš avtomobila ustrezno homologiranega. V podobni situaciji sem bil pred dvema letoma.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

djordjevic ::

Meni je prva nightbreakerca crknila cirka tri mesece po vgradnji, sveti pa res opazno bolje od čungalunga žarnic.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bond007 ::

Meni svetijo NB že 3 leta, je pa res, da delam samo 8k km letno...

Askrat ::

hvala za nasvete ;)

Sam delam letno okrog 15k km. Najbrž se bom odločil za Nightbreaker, vredno je poskusiti. Sicer pa glede "xenonskih" iz ebaya, opazil sem da imajo "E" mark approved for road use. Torej bi jih bilo samo potrebno vpisati v homologacijski kartonček? Vprašanje je potem samo kako je z življensko dobo, svetilnostjo in dejansko kvaliteto.

Phoebus ::

Vso srečo pri homologaciji...saj boš uredil tudi samodejno nastavitev višine snopa in pranje žarometov da bo šlo skozi papirologijo, mar ne? :D

Askrat ::

Uh saj res... No to bo pa malo težje :D:D

AngelOfDeath ::

To sploh niso nobene Xenon žarnice ampak 100W navadne in so prepovedane.

imam sam tudi lomilce noči pa mi odpovedo po kakšnem letu - pa saj to je pričakovano.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Askrat ::

AngelOfDeath ::

Vse kar ima boljšo svetilnost bo prej odpovedalo.

Kupi lomilce noči ali pa philips xtreme power, če hočeš malo večjo svetilnost. Oboje zdrži kakšno leto. No pri lomilcih noči + bi naj bila daljša življenska doba - nisem testiral.
edit: Slovnica

;-) ::

lomilce noči mam že iz prejšnjega avta cca. 1 leto pa so super. Xenon kiti držijo dolgo, žarnice pribl leto in pol do 2 leti.

T0RN4D0 ::

To talenti pač napišejo XENON, LED, HPS, MH, CFL, f*ing X-RAY headlight, za druge podobne talente, da najdejo eno od teh besed v naslovu produkta in so veseli. :) Na linku sicer piše da so 55W, na škatli 100W... Lahko je slika simbolična, lakho je prodajalec smotan. Nimaš kaj homologirat, če so 55W so čisto običajne žarnice, če so 100W ne bo šlo skozi.


Te nightbraker žarnice crkujejo precej hitro, pa niso edine. Sam imam v avtu verjetno še original žarnice, pa je gajba letnik 96. Par let od kar je avto pri hiši ni crknila še niti ena. They don't make them like they used to. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

krucymucy ::

Zivljenska doba je tudi precej odvisna od avta.

V Alfi sem v petih letih menjal eno sprednjo, v cliotu pa gredo redno na 3 mesece in če ne menjam obeh hkrati gre druga po nekaj dneh.

Pyr0Beast ::

Ponovljivost izdelave je zelo dobra. Zato crkujejo žarnice po tekočem traku. :)

Ko konča svoje življenje se je pač iztrošila.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

Jaz menjujem tipicno enkrat na leto.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Askrat ::

Poskusil bom z Osram CoolBlue ali Nightbreaker.

Ima kdo coolblue?

AngelOfDeath ::

T0RN4D0 je izjavil:

To talenti pač napišejo XENON, LED, HPS, MH, CFL, f*ing X-RAY headlight, za druge podobne talente, da najdejo eno od teh besed v naslovu produkta in so veseli. :) Na linku sicer piše da so 55W, na škatli 100W... Lahko je slika simbolična, lakho je prodajalec smotan. Nimaš kaj homologirat, če so 55W so čisto običajne žarnice, če so 100W ne bo šlo skozi.


Te nightbraker žarnice crkujejo precej hitro, pa niso edine. Sam imam v avtu verjetno še original žarnice, pa je gajba letnik 96. Par let od kar je avto pri hiši ni crknila še niti ena. They don't make them like they used to. :D



Po cca 50kkm bi tako ali tako moral menjat žarnice. Saj stare izgubijo svetilnost...
edit: Slovnica

Malajlo ::

Navadne halogenske lampe imajo življensko dobo okoli 700 ur (+/+ 200ur). NightBreaker, SilverStar in podobne imajo zaradi večje svetilnosti (pri isti moči) pač krajšo življensko dobo (kar je tudi na škatli označeno).
Če zdržijo žarnice 15 let (kot zgoraj piše), potem ne vem, kaj naj rečem... Da je štrom na 11V in ne 14?
"Pravi" xenon je pravzaprav HID (high intensity discharge). Žarnica imajo manjšo moč (35W), vendar več kot 2000 lm, za kar so predpisani: oblika snopa, pranje žarometa in nastavitev višine.

Pyr0Beast ::

AngelOfDeath je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

To talenti pač napišejo XENON, LED, HPS, MH, CFL, f*ing X-RAY headlight, za druge podobne talente, da najdejo eno od teh besed v naslovu produkta in so veseli. :) Na linku sicer piše da so 55W, na škatli 100W... Lahko je slika simbolična, lakho je prodajalec smotan. Nimaš kaj homologirat, če so 55W so čisto običajne žarnice, če so 100W ne bo šlo skozi.


Te nightbraker žarnice crkujejo precej hitro, pa niso edine. Sam imam v avtu verjetno še original žarnice, pa je gajba letnik 96. Par let od kar je avto pri hiši ni crknila še niti ena. They don't make them like they used to. :D



Po cca 50kkm bi tako ali tako moral menjat žarnice. Saj stare izgubijo svetilnost...


Indeed. Steklo rahlo potemni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Saj so verjetno bile kdaj vmes menjane. Ampak ta tri leta ko ga imam ni crknila niti ena žarnica. :)

Kar se tiče žarnic, pri klasičnih se bolj malo pozna starost. Svetijo vrh glave dovolj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Malajlo ::

Kar se tiče žarnic, pri klasičnih se bolj malo pozna starost. Svetijo vrh glave dovolj.

Poskusi zamenjati samo eno, pa boš opazil razliko.
Sicer pa ko crkne ena, bo druga v kratkem. Dopoldne sem opazil, da mi leva ne dela, zvečer je pa še desna samo blisknila in to je bilo to. Pa menjaj lampe ob desetih zvečer na parkirišču... ;(

#000000 ::

Jest mam teke lampe ampak gre not H7 žarnica, original so bile neke plavkaste ampak ne vem kam sem jo utaknli, je pa svetila k šus, te navadne ki jih dobiš na pumpi nekam švoh svetijo. Kaj bi lahko dal notr ker kratke res delajo za en K dolge pa naredijo dan.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zlobcek ::

HID 5400k

#000000 ::

Evo tele KLIK lampe imam, ampak kokr sem prebral ni to xsenon ampak bi-xsenon, edino če je prejšnji lastnik dal notr navadne h7 lampe. Na svašta se spoznam a tele lampe so mi pa popolna španska vas

;-) ::

ne vrjamem da maš bixenon v golf 4. lahko vzameš žarnico ven pa jo slikaš pa bo takoj jasno kaka je.

#000000 ::

Sej pravim notri je obična H7, pomojem niso tole original luči, ampak jih je prejšnji lastnik naknadno montiral.

Aja lampe so enake kot jih imam notri, imajo tist obroč okoli luči, če nebi bil prehlajen bi jih zdele šel prižgat in slikat.

;-) ::

Ja če niso original luči je tu odgovor, vse tote čungalunga svetijo tak čudno po določenem času kot da maš sveče. V puntotu sem mel ko sem kupo v m-styling je svetlo zanič po menjavi za 206 sem kupo z lečo in angel eye in isto Drek da sem jih pol za đabe dal naprej. Samo na teh na sliki piše Hella vrjetno nimaš Hella ti.

tx-z ::

Kaj je pa razlika med temi H1,H2,..? A te nightbreaker lahko brez problema dam notr? So dovoljene? Kr pr men na corsi se mi zdi da ponoč ful slabo svetjo, mam pa ene philipsove iz petrola...(sam so tut ful drage)...

Kako je pa z dolgimi lučmi? A so to iste, al treba posebi model kupvat za dolge?
tx-z

;-) ::

H1 H7 pa to je vrsta žarnice. H1 so sam dolge oz. sam kratke H4 so dolga/kratka v enem itd.

NB so dovoljene.

ps.: dajte malo knjižice brat kaj ste zravn avtomobila dobli da nebote bedarij pisali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113458 (49430) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155224 (4862) Robi :P
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235046 (31870) RejZoR
»

H7 zarnice za citroena

Oddelek: Na cesti
245002 (4369) RejZoR

Več podobnih tem