» »

Prva demonstracija "hladne" fuzije ?

Prva demonstracija "hladne" fuzije ?

««
2 / 17
»»

JamesBond ::

Lahko se sproba.. najavimo, da nam je uspelo kaj podobnega, posnamemo slike, video v eni dvorani kako stvar kao dela bi se pomoije tudi dalo za silo posnet eno kolko tolko smiselno spremno besedilo bi se tudi dalo skup spraskat. Potem pa še kontakt pa čakat kaj bo priletelo :)

.:joco:. ::

V zadnjem SGU tudi govorijo o tem. Če še koga zanima...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

barakus ::

dzinks63 ::

producing an average of 470 kilowatts for more than five hours.(A technical glitch prevented it from achieving a megawatt as originally planned).


Kaj ta zadeva ni sposobna neprekinjeno delat vsaj mesec dni za preizkus? Drugače bi od hladne fuzije pričakoval vsaj par let neprekinjenega dela. 5ur dela vsaka "peč", katero vsaj malo naložiš, poleg tega pa ta vsega skupaj le z 50% predvidene moči, "but mysteries remain"

terryww ::

da je eon zadovoljen in bo bojda v zadevo investiral pove svoje...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Okapi ::

poleg tega pa ta vsega skupaj le z 50% predvidene moči,
Eh, en mali technical glitch, ni omembe vredno. Važno, da bodo prišli vlagatelji, ali da bodo začeli pobirati predplačila.

- Halo, Bing, imam dva, tri glanc nove E-cat generatore, izpali iz kamijona šjor Rossija. Cena? Prava sitnica.:)

O.

Lion29 ::

ker je una tema zaklenjena in ker se loocas nic ne javlja, sem slucjno malo chekiral sajt...

nekaj sem malega zasledil, da naj bi rossi sodeloval s siemensom...

kar je pa "cought my eyes" je pa to:

This past week's highlights include witnessing entrepreneur, Dick Smith, offer Rossi $1 million if he could run a simple, convincing demonstration of his technology. Rossi refused, calling it "clownery". Dick then extended the offer to Defkalion, and indications are they will accept the challenge.


tukaj

tak da se enkrat vec, mi rossi doppoveduje, da je sam klovn....

me prav zanima, ce bodo pri defkalionu kaj res pokazali

tukaj je recimo kar nekaj novic zbranih o defkalionu in celotnem moovmentu okoli tega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

me prav zanima, ce bodo pri defkalionu kaj res pokazali
Seveda ne bodo, vsaj nič res delujočega ne.

O.

Lion29 ::

ja preberi si prvo vire novic, da ga grska vlada testira inz daj se ta podjetnik, in skratka ogromno se pise na to temo...
pa ja, nebi rad spet diskutiral.. pac podal sem nekaj virov, da ste malo na tekocem, ce zelite
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Evo, mi ni treba nobenih novic o tem brati, da si upam iti stavit, da ne bo nič. Si upaš ti kaj stavit?

O.

Lion29 ::

pa sej sva midva ze stavil...1. november je rok
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gruntfürmich ::

grška vlada...
le kaj bi tu lahko bilo tako smešnega in neresnega...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

pa sej sva midva ze stavil...1. november je rok
Za Rossija. Sem mislil za to grško zadevo zdaj še dodatno.;)

O.

Lion29 ::

ne, midva nisva za rossija, midva sva za delujoci eCat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

jap, čez ene 6-12 mesecev, me bodo že spet obtožval, da prodajam eCatiče..

tam nekje proti koncu tega leta bo pestra debata tukaj o teh zadevah... hihihi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Okapi ::

midva sva za delujoci eCat
Se pravi čakava na november, ali misliš, da bodo Grki že prej kaj pokazali?;)

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

midva sva za delujoci eCat
Se pravi čakava na november, ali misliš, da bodo Grki že prej kaj pokazali?;)

O.


ja, jaz mislim, da bodo prej... ce pa bodo kaj delujocega, pa ne vem :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

čist možno, da nekdo izven tega kroga folka, ki dela na komecializaciji

Dr. Miley, je že en tak patron:
http://e-catsite.com/2012/03/04/dr-mile...

sam jebat ga.. najave Rossija (popoln redizajn reaktorja, cel eCAT je trenutno mer: 33x33x6cm, brez vodikove "bombe" - torej certifikacija produkta bo neprimerno lažja in enostavnejša) precej demoralizirajo vse naokrog, ki se hočejo s tem bavit.

we are waiting...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Lion29 ::

Defkalion is still in the middle of doing 3rd party testing at its facility. The tests are going very well, with huge OU measured. Reports are expected mid April, after all the 7 groups have completed their testing.


E-Cat Weekly
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

lion in loocas
pa vidva bi si zaslužila en veliki N
nobel price za vztrajnost in trpežnost anusa

BALAST ::

Matev zakaj si tako žaljiv? Vsakršno odkritje, pa naj bo le 100% perpetomobile je vredno spremljat.

Se pa strinjam, da nam mediji hitro pokvarijo zaupanje v inovacijo, ko pišejo zraven besede kot so: "anonimni kupci, povečanje kapitala, delničarji, patenti..."
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Lion29 ::

Matev je izjavil:

lion in loocas
pa vidva bi si zaslužila en veliki N
nobel price za vztrajnost in trpežnost anusa


ah well...


uradno testira defkalionovo masino 7 skupin znanstvenikov... rezultati se pricakujejo do srede aprila..... torej we will tune in 20 aprila and we'll see if there is anything to talk about
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Spock83 ::

Začel naj bi delovati fuzijski reaktor ITER leta 2015. LINK

Mipe ::

Spock83 je izjavil:

Začel naj bi delovati fuzijski reaktor ITER leta 2015. LINK

To je šele prototip, ki pa bo podlaga za kasnejše komercialne reaktorje.

Matev ::

Začel naj bi delovati fuzijski reaktor ITER leta 2015. LINK


hmm
da ti slučajno ne mešaš fuzije 8vroče fuzije) s hladno fuzijo

gruntfürmich ::

loocas bi morda lahko predlagal vladi da namesto NEK 2 zgradi 2GW e-cate!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spock83 ::

Matev je izjavil:

Začel naj bi delovati fuzijski reaktor ITER leta 2015. LINK


hmm
da ti slučajno ne mešaš fuzije 8vroče fuzije) s hladno fuzijo


Ne vem. Se ne spoznam. :) Sem slučajno videl na koledarju dogodkov na wiki. :)

TESKAn ::

Hm, ne da se mi iskat po temi, ampak ni že prišel in šel Rossijev datum, ko bodo zadevo dali ven?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Iatromantis ::

Wired je konec februarja zaokrožil zadnje novice o Rossiju in zanimanjih za njegov domneven izum. Kot je videti iz povezave so v igri že vsi veliki, kaj potem ne bi po svoje tega polja raziskoval tudi Shell?

Lion29 ::

MIT, which played a key role in discrediting the original cold fusion studies in 1989, might also be shifting its position a little. This January for the first time there was a short course called "Cold Fusion 101." This was taught by Peter Hagelstein, who has been working on LENR for many years. According to a report in Cold Fusion Times, the course included a working demonstration of LENR showing measurable excess of heat.


:O

ampak to je dokaj staro, clanek je od 27.feb :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zheegec ::

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...

guest #44 ::

Zheegec je izjavil:

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...


Računi za elektriko so še kar veliki. Vrjetno je bil na Rossija izveden atentat, ker se nič več o njemu ne govori. :|

darkolord ::

Smo
Ne vem, a ste?

Lion29 ::

guest #44 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...


Računi za elektriko so še kar veliki. Vrjetno je bil na Rossija izveden atentat, ker se nič več o njemu ne govori. :|


o njemu se zelo veliko govori... in ne samo o njem...cel kup je novih podjetij, ki se s tem ukvarjajo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Lion29 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...


Računi za elektriko so še kar veliki. Vrjetno je bil na Rossija izveden atentat, ker se nič več o njemu ne govori. :|


o njemu se zelo veliko govori... in ne samo o njem...cel kup je novih podjetij, ki se s tem ukvarjajo


O rly? Kje? V Sloveniji verjetno res ne, v svetovnih medijih pa preverjeno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

and your question is?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Moje vprasanje se je glasilo: Kje so to podjetja?

Jaz jih nisem zasledil.

Lahko, da mi je crknil sarkazaem dektor. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Zheegec ::

Lion29 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...


Računi za elektriko so še kar veliki. Vrjetno je bil na Rossija izveden atentat, ker se nič več o njemu ne govori. :|


o njemu se zelo veliko govori... in ne samo o njem...cel kup je novih podjetij, ki se s tem ukvarjajo

Odlično, potem so šle cene električne energije že dol? Kje lahko jaz to stvar kupim. Pa prej seveda želim preverjene teste, če obstaja "CEL KUP" podjetij, ki to prodaja, potem je menda ja ena preverjena stranka šla delati kakšne teste te zadeve?

Lion29 ::

Zheegec je izjavil:

Lion29 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Smo že rešili energetske težave tega planeta? Sedaj bi morali te elektrarne delati že ne veliko...


Računi za elektriko so še kar veliki. Vrjetno je bil na Rossija izveden atentat, ker se nič več o njemu ne govori. :|


o njemu se zelo veliko govori... in ne samo o njem...cel kup je novih podjetij, ki se s tem ukvarjajo

Odlično, potem so šle cene električne energije že dol? Kje lahko jaz to stvar kupim. Pa prej seveda želim preverjene teste, če obstaja "CEL KUP" podjetij, ki to prodaja, potem je menda ja ena preverjena stranka šla delati kakšne teste te zadeve?


a spet bomo zaceli z istim idiotskim sarkazmom? pa kolko ste stari...

odkar je rossi najavil svoj eCat se vedno vec podjetij ukvarja z LENRjem... ed najbolj glasnimi so Defkalion in Brillouin

meni se ne da spet teh igrc in dokazovanja kdo je jaci...

tukaj lahko berete vecino novic iz sveta LENR in ciste energije
http://www.peswiki.com/index.php/News

meni so najbolj vsec tedenski povzetki vsega dogajanja...zadnji recimo
http://pesn.com/2012/05/10/9602089_LENR...

in si lahko preberete o vsem... tudi seveda o nasprotnikih, o skepitkih, etc, etc...

ce vas zanima seveda, ker pa vem, da ste se vsi ze odlocli pol leta nazaj, da je vse skupi larifari, pol valda niti ne it gledat...raje se posmehujte tukaj
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Zheegec ::

Ja v 3 letih še ni noben novinar ali raziskovalna ustanova dobila te stvari na test, kljub temu, da je ogromno podjetij, ki se s tem ukvarja!? Pa že cel kup "strank" to "uporablja" pa še vedno nič ne vemo o tem. Vsaka pametna "stranka" bi ta eCat že odprla, naštudirala in sedaj že zdavnaj štancala na tisoče svojih in služila milijarde, se ti ne zdi? Vsako naftno podjetje z veliko denarja, ki bi se dokopalo prvo do specifikacij bi lahko zavladalo svetu - imajo ogromno kapitala in bi lahko takoj začeli štancati milijone svojih eCatov in popolnoma sesuje konkurenco.
Edina varijanta je, da ima vsak eCat svoj SWAT team, ki varuje napravo, da se jo lahko res samo uporablja. Pa Rossi svojo vojsko. Razen, če eCat ne deluje, tako kot oglaševano!?!? Potem je pa varen.

Lion29 ::

Zheegec je izjavil:

Ja v 3 letih še ni noben novinar ali raziskovalna ustanova dobila te stvari na test


miljardo testov je ze bilo. nazadnje je defkalion imel mislim da 3 tedne testno obdobje z velikimi stevilom zunanjih znanstvenikov....rezultati bodo zelo kmalu objavljeni po vseh mogocih medijih....

pa ne sam to... na MITu delajo, pa vse povsod okoli... ce bi se recimo, preden se blamiras in pises neumnosti, malo informiral, sploh ker sem ti na pladnju serviral link, nebi skodlo, pa te bi lahko tut malo resneje pol jemal.... dokler bos pa kar na pamet govoril, te pa seveda ne morem resno jemat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zheegec ::

miljardo testov je ze bilo.

Neodvisnih očitno ne.
rezultati bodo zelo kmalu objavljeni po vseh mogocih medijih....

Bodo, z enim lepim PDF dokumentom, ki bo razložil, kako je bilo fino.
na MITu delajo, pa vse povsod okoli...

a?

Link sem bral ja, nekaj lepih slikic je in to je tudi vse.

Lion29 ::

Zheegec je izjavil:

miljardo testov je ze bilo.

Neodvisnih očitno ne.


Kaksen link, da podkrepis svojo izjavo?

Zheegec je izjavil:


rezultati bodo zelo kmalu objavljeni po vseh mogocih medijih....

Bodo, z enim lepim PDF dokumentom, ki bo razložil, kako je bilo fino.


pojma nimam kako, glede na to, da je bilo prisotnih ogromno ex partee folka, bo verjetno vsak od the v svoji obliki objavil

Zheegec je izjavil:


na MITu delajo, pa vse povsod okoli...

a?

http://www.e-catworld.com/2012/04/mits-...

[a se ce;l kup virov je, najdi si

Zheegec je izjavil:


Link sem bral ja, nekaj lepih slikic je in to je tudi vse.


o kjerem linku ti to? o tistem, ki sem ti jaz dal, na kjerem je 100 linkov na druge vire?




http://pesn.com//2012/05/03/9602082_LEN...
http://pesn.com/2012/04/26/9602081_LENR...
http://pesn.com/2012/04/19/9602076_LENR...
http://pesn.com/2012/04/12/9602073_LENR...

tle imas povzetke novic iz zadnjega meseca... malo si preberi... in ce bos potem se imel voljo trolat, ti kr, ti dam my blessing
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zheegec ::

Kaksen link, da podkrepis svojo izjavo?

Najprej moraš dati ti kakšen zanesljiv vir ane?

ALIEn3001 je danes ob 09:30:07 izjavil:


na MITu delajo, pa vse povsod okoli...


a?


http://www.e-catworld.com/2012/04/mits-...

Dobro, na MIT strani ni nič... Jaz lahko tudi na svoji spletni strani napišem, da sem včeraj imel sestanek z Obamo.
o kjerem linku ti to? o tistem, ki sem ti jaz dal, na kjerem je 100 linkov na druge vire?

Ja sem prvih nekaj pogledal. Nobenih linkov na neodvisne teste ali kaj podobnega. Samo cel kup nakladanja in lepih slikic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

BALAST ::

http://mjperry.blogspot.ca/2012/05/200-...

Ups američani imajo več nafte kot arabci, kaj misliš kdo bo najbolj bojkotiral e-cat.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zheegec ::

Ups američani imajo več nafte kot arabci, kaj misliš kdo bo najbolj bojkotiral e-cat.

Kdor ga bo prvi začel masovno proizvajati (če res deluje) bo najbogatejši človek na svetu. Nafta ali ne nafta. Tudi največ politične moči bo imel, ker bo imel monopol nad celotnim trgom. Nafta gor ali dol.

BALAST ::

Obamova administracija si že prizadeva, da zaščiti to nafto proti plenjenju. Tako bo verjetno prepovedano črpanje za 10-20let, dokler arabci ne pogruntajo da so ostali brez zaloge.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zheegec ::

Še toliko bolje za tistega, ki poštudira e-CAT. Sedaj Shell ne more črpati nafte na večini območja ZDA, z delujočim ecat bi pa sesul vso ostalo konkurenco in zavladal na celotnem energetskem trgu. Če stvar res deluje bi imel monopol nad celotnim omrežjem in bi imel tudi več politične moči, kot Obama.

Loocas ::

eh Lion, da se ti da... :))
Le kje so te elektrarne, a? Le kje je na primer torijska nuklearka (o tem se nekaj resno govori tu na tem forumu), a? 5 ali 10 let od uporabe? Tak razvoj je seveda z vaše stvari požegnan...

Pri LENRu mora pa bit vse danes ali jutri.. Ej muchachos... bo treba počakat na certifikacijo produktov in sicer Rossija v USA (počasneje) in Defkaliona v EUju (hitreje). Potem pa se to lahko prodajalo navadnim Janezom.

Defkalion (maj 2012):
http://www.defkalion-energy.com/files/2...

+ razpis delovnih mest:
http://www.defkalion-energy.com/jobs

Zheegec ::

Pri LENRu mora pa bit vse danes ali jutri.. Ej muchachos... bo treba počakat na certifikacijo produktov in sicer Rossija v USA (počasneje) in Defkaliona v EUju (hitreje). Potem pa se to lahko prodajalo navadnim Janezom.

Pa saj o tem se je govorilo že 5 let nazaj.
Kdaj je potem tisti magični datum?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijska afera Superprevodnost

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
87131 (5035) c3p0

OKAPI JE CAR (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5211155 (7057) celebro
»

Nova neumnost

Oddelek: Loža
265945 (4591) marvin42

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu! (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Loža
1510161903 (123323) Gandalfar

Več podobnih tem