» »

Chiptuning Corsa D 1.2 16V

Chiptuning Corsa D 1.2 16V

Sami ::

Živjo, lastim si Corso D 1.2 16V 80hp, na netu sem zasledil, da se dajo teli avteki čipat do okoli 94hp in 125nm navora.

Klical sem v SKN Tuning, cena čipanja na 94hp in 125nm je trenutno s popustom 200EUR.

Vem, da se dizlaši čipajo na veliko, ampak zanima pa me kako je z bencinskimi motorji. Nekateri pravijo, da je čipanje bencincev nateg, ampak SKN naredi dyno test in dokaže moč, torej bi se splačalo?
Še glede motorja, je življenska doba motorja krajša? Mu lahko pusti kakšne posledice? Je pri čipanju katerakoli nevarnost za motor?

Hvala!
LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
  • spremenil: Sami ()

Blinder ::

Bolj bi zanimivo vedet moč pred in po posegu. Mislim da dajo zraven še športni zračni filter. Glede teh filtrov nekateri pravijo, da ti lahko umaže LMM(merilec pretoka zraka), ki nov pride kar drag. Zračni filter tudi sam doda par procentov moči, praviloma.
V glavnem če bi s tem posegom dobil recimo 10 konjev, kar je ~12% moči, za ceno 200€ je kar poceni predelava. 20€ na konj je cheap. Samo potem boš še vedno imel avto, ki ne gre nikamor :D Če hočeš poskočen avto si kupi drugega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

M-XXXX ::

Glede čipanje je tako: čipanje tako na dizlu kot na bencinarju brez turbine ne prinese skoraj nič in se ne splača. Če pa ima motor turbino pa so razlike po 20% in tudi več.

Sami ::

Bolj bi zanimivo vedet moč pred in po posegu. Mislim da dajo zraven še športni zračni filter. Glede teh filtrov nekateri pravijo, da ti lahko umaže LMM(merilec pretoka zraka), ki nov pride kar drag. Zračni filter tudi sam doda par procentov moči, praviloma.

Sej izmerijo moč pred in po posegu, zračni filter pa ostane originalen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Steinkauz ::

Če nimaš turbine, je čista bedarija. Če jo maš, je vredno razmisleka.

Zheegec ::

ja tole nima turbine. Nabavi že v osnovi močnejši motor, tistih 10HP ni veliko...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blinder ::

Ma če ti res dodajo 14 hp se to zelo splača. Sam ki 18% se mi zdi nekam dosti. Folk za tak prirastek moči že potrebuje druge odmične grede...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ShowDown ::

Sam sem tudi opazil isto stvar pri SKN, le za motor 1.4 pri katerem dvignejo moč iz 90 na 105 konjev. Če moč izmerijo, pol dvoma več ni. Zanima me bolj, če se je kdo že odločil za poseg na katerem izmed oplovih N/A motorjev. Prirastek moči 15konj ni malo za takšen denar.

Sami ::

Pa saj pravim 14hp za tale denar se splaca. Mene samo zanima kaj se zgodi z motorjem? Je vecja obraba? Oni trdijo, da je zivljenska doba motorja se daljsa... Pa glede ostalih delov (menjalnik...itd.)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

IceIceBaby ::

Nekateri motorji so bolj "dovzetni" za čipanje. Zaradi ekoloških norm ali cene pri registraciji lahko proizvajalci določenim motorjem omejijo moč, oz. razporedijo moč tako, kakor je najbolj sprejemljivo za trg.

Če ti naredijo dyno pred in po posegu se se splača.

Kaj se zgodi z motorjem? Če je remap kvaliteten (kar se pri SKN pomoje ni za bat) nič konkretnega. Obraba ni bistveno večja. Menjalnik, sklopka in ostali sklopi pri tako majhnem povečanju moči ne čutijo razlike. Praktično vse bo isto, samo malenkost hitrejši boš, pa poraba lahko zraste ko boš uporabljal tistih dodatnih 14 konjev.

Sicer pa se vprašaj, če je vredno. Še vedno boš imel počasen avto, kakorkoli obrneš.

Sami ::

Avta nimam lih za dirkat, bolj za vsakodnevno normalno vožno, ampak konjev nikoli ni premalo (recimo 5 ljudi v avtu in klima).
Na oplovem forumu so mi rekli, da je možno iztisnit 14hp in 15nm navora več, ampak mi je nekdo napisal, da to lahko naredijo s tem da bi imel recimo v višjih vrtljajih manj navora. Malo me skrbi, ker je avto praktično nov in ga nočem zajebat, če pa se res nič ne zgodi pa ga grem seveda takoj čipat, ker je 200EUR kar solidna cena. V kiss-tuningu hočejo za isto stvar 550EUR.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Binji ::

Po moje ni vredno 200EUR za 14KM... Ampak kakor hoces.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CitroX ::

Povečanje moči za 14 KM je veliko, kar +17,5% in se opazi. Za 200EUR bi, če bi na bencinarju šlo, verjetno tudi sam zelo razmislil.
Zračni filter poveča glasnost avtomobila. K moči ne prinese ničesar. Veliko je bilo napisanega na raznih avtomobilističnih forumih na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CitroX ()

Blisk ::

Me zanima, če ste pogruntal še kake druge stranske učinke kuhanja na indukcijski. Sam sem precej časa uporabljal plin potem pa steklokeramično in ga ni junaka, da bi me prepričal da bi še kdaj uproabljal plin za kuhanje.

Medtem ko sem bral neke čudne o drugačnem okusu hrane, kuhane na indukcijski in steklokeramični.
Za steklokeramično lahko 100% trdim, da hrana ne spremeni okusa, tako kot pri mikrovalovni, kjer ga spremeni preverjeno.

Za indukcijsko pa ne vem. Samo zanima me, ker so prijatelji kupili novo kuhno in ko sem jih vprašal, če bodo imeli indukcijsko, je bil ogenj v strehi, da to pa ne, ker je zdravju škodljivo.
Zakaj, mi nihče ni pojasnil.

Steinkauz ::

Haha to si pa orng falu

guest #44 ::

Ni vredno imo.

Sicer pa na top gear so kuhali hrano na motorju, tko da je to le pol-fail

Steinkauz ::

http://slo-tech.com/forum/t315372/0

Drugač pa tvoji kolegi verjetno mislijo da je to isto kot mikrovalovka. Vedno boš mel folk ko bo za vsak drek govoru da to ni zdravo.
Recimo en noče jest hrane iz mikrovalovke, a vsak teden se napije ko mu to verjetno naredi veliko več škode :\

Drugač pa plin for the win. Hitrej zmajšaš temperaturo če je potrebno in lepše doziraš gretje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet glede chiptuninga

Oddelek: Na cesti
276175 (5455) Zheegec
»

Poceni in stabilen način za povečanje moči avtomobilskega motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10819376 (16527) Unknown_001
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9630909 (28477) Blinder
»

HONDA ACCORD - ČIP

Oddelek: Loža
205225 (1352) ru7
»

Čip za turbo dizle

Oddelek: Loža
182459 (1979) Soon

Več podobnih tem