» »

RAW to JPEG

RAW to JPEG

STASI ::

Sem imel na posoji fotoaparat, ki je vse slike shranil v RAW formatu. ZDaj me pa zanima kateri je dober program ki bi mi convertz v jpeg format. Predvsem pomembno je da je zadeva free.

imel sem instaliranih nekaj programov ki pa so bili vsi neke trial verzije.

LP
STASI
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

harvey ::

Noben free ni prav kaj prida. Morda Stepok RAW za osnovno pretvorbo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Matwic ::

http://www.xnview.com/

Zelo dober zastonjski (za domačo uporabo) klon programa ACDSee s podporo še večjemu številu formatov.

Mipe ::

Osebno uporabljam IrfanView za konverzije in ogled slik. Podpira tudi RAW.

masevc ::

STASI je izjavil:

Sem imel na posoji fotoaparat, ki je vse slike shranil v RAW formatu. ZDaj me pa zanima kateri je dober program ki bi mi convertz v jpeg format. Predvsem pomembno je da je zadeva free.

imel sem instaliranih nekaj programov ki pa so bili vsi neke trial verzije.

LP
STASI


sicer nisi napisal kateri fotoaparat si imel. Canonov raw, najbolje pretvori DPP od Canona. Drugače pa tudi Photoshop.

_Dejan_ ::

Jaz uporabljam "FastStone Image Viewer" ali pa Photoshop.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

veteran ::

Zastonj in dober je RawTherapee (windows, linux), jaz sem z njim zadovoljen.

Nekateri, ki imajo raje enostavne programe in jim zadošča zgolj nekaj parametrov pri pretvorbi oz. obdelavi fotke, so navdušeni nad Scarab Darkroom (freeware).

No, če si tudi z jpeg iz fotoaparata zadovoljen in se ti pravzaprav ne da ukvarjat s pretvorbo, lahko enostavno izvoziš jpeg iz raw.
Nekateri (verjetno vsi) fotoaparati v raw dodajo jpeg (v taki resoluciji kot raw, le precej skompresiran), ki ga lahko izvoziš z exiftool. Obstaja tudi nekaj programčkov prav v ta namen - zguglaj "instant jpeg from raw".

V free kategorijo paše tudi dcraw, v terminalu paketno pretvoriš vse skupaj, ampak bo najbrž treba slike še malo obdelat.

Enostavno pretvorbo seveda zmorejo tudi IrfanView, XnView, FastStone, Picasa; problem je le v tem, da pri teh človek nima prav nič kontrole nad procesom pretvorbe in ponujajo le malo možnosti obdelave fotke.

STASI ::

masevc je izjavil:

STASI je izjavil:

Sem imel na posoji fotoaparat, ki je vse slike shranil v RAW formatu. ZDaj me pa zanima kateri je dober program ki bi mi convertz v jpeg format. Predvsem pomembno je da je zadeva free.

imel sem instaliranih nekaj programov ki pa so bili vsi neke trial verzije.

LP
STASI


sicer nisi napisal kateri fotoaparat si imel. Canonov raw, najbolje pretvori DPP od Canona. Drugače pa tudi Photoshop.

Pentaxov fotič sem uporabljal.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kuglvinkl ::

Za free ti ne znam rečt. Za nefree eni delamo z Lightroomom, drugi prisegajo na Bible, treji pa na Aperture (Mac only). Odvisno od forkflowa.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reuters ne bo več sprejemal slik iz formata RAW (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6422306 (19210) Jst
»

PhotoShop LightRoom vprašanje?

Oddelek: Programska oprema
216046 (5214) SkyEye90
»

Digitalno fotografiranje ni več anonimno

Oddelek: Novice / Zasebnost
286431 (4856) BluPhenix
»

Minolta Z2 raw hack firmware

Oddelek: Zvok in slika
252647 (2274) Gundolf
»

Adobov nov slikovni zapis

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162911 (2911) CCfly

Več podobnih tem