» »

Applov dobiček rekorden

1 2
3
4 5

CoolBits ::

Kaj pa če hočeš tiskalnik priklopit na windows? :D Na OSX ga vtakneš in dela...
No pa poglej si definicijo virusa in pokaži mi enega, ki deluje na 10.6.6...

techfreak :) ::

Na OSX ga vtakneš in dela...

Napacno. Na OS Xu gres na stran proizvajalca, preneses gonilnik in ga namestis. Potem pa tiskas, torej enako kot pri Windowsu. Preizkuseno na treh tiskalnikih.

Ce ne bi bilo virusov potem tudi antivirusnih programov ne bi bilo. Poleg tega pa sigurno obstaja kaksen, kakor obstaja tudi kaksen za posodobljeni Windows 7.

Mac OS in Windows 7 nista nic kaj razlicna glede virusov, oba imata podobne varnostne mehanizme in vse je odvisno od uporabnika. Ce bos poganjal/namescal programe iz nepreverjenih virov je moznost okuzbe priblizno enaka na obeh sistemih.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

CoolBits je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Mac OS deluje brez gonilnikov? Nice. Antivirusnega ne rabiš? Zakaj že? Ker zaupaš v sebe, da na računalnik ne boš spravil virusa?

Ker virusov ni, vsi potrebni gonilniki so pa že naloženi.


Potrebni gonilniki ... to je relativno. Ogromno periferiji moraš naknadno naložiti gonilnike s strani proizvajalca, včasih pa gonilnikov sploh ni ali pa več ni podprto (Apple in tudi proizvajalec ti svetujejo, da kupi nov kos strojne opreme). V zadnjem primeru si krepko najebal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CoolBits ::

NE virus za OSX žal ne obstaja... še!
Antivirusne bi pa seveda radi prodajali... predvsem takim , ki prihajajo iz windows sveta.

Do danes še nisem prenašal gonilnikov za osx za nobeno napravo... vse delalo od prve... tko da ne vem od kje pobiraš svoje podatke.

lurker ::

Ogromno periferiji moraš naknadno naložiti gonilnike s strani proizvajalca, včasih pa gonilnikov sploh ni ali pa več ni podprto (Apple in tudi proizvajalec ti svetujejo, da kupi nov kos strojne opreme). V zadnjem primeru si krepko najebal.
Še sreča, da je pod Win podpora za vso strojno opremo zagotovljena za vedno. To vedno pozabim. Grem zdej tistega Microsoftovega Sidewinderja priklopit na Visto.

techfreak :) ::

NE virus za OSX žal ne obstaja... še!

Ni ti potrebno biti vecji fan Appla of Jobsa. Se on si ne bi upal tega reci.

Kje pobiram svoje podatke? Mogoce iz osebnih izkusenj pri uporabi Maca malo vec kot zadnji 2 leti?

Zaenkrat so mi ob priklopu brez tezav delovali samo USB kljuci in zunanji diski. Se vec, Prolificov PL2303 mi ni deloval ne z originalnimi gonilniki kot tudi ne z odprtokodnimi.

CoolBits ::

Sej ne rabiš bit fan... ko pride prvi virus za OSX se bo pisalo po celem internetu... to bo senzacija in pisec bo zelo popularen.

Sej ne rečem, da ne rabiš gonilnikov za kake stvari, ampak bolj splošne naprave kot so tiskalniki, skenerji, kamere in podobno pa delujejo brez dodatnega inštaliranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

techfreak :) ::

Imas tukaj primer enega virusa: http://news.techworld.com/security/5392...
Sploh pa za vsak vecji sistem obstajajo virusi in podobna nesnaga, torej je neumno pricakovati, da tega ni za [vstavi tvoj OS].

Kamere in fotoaparati delujejo tudi na Windowsu in Linuxu brez dodatnih gonilnikov. Tiskalniki in skenerji pa ponavadi potrebujejo gonilnike.

CoolBits ::

16 februar 2006? :D
To že dolgo ne deluje več... žal.
Sploh pa večino takih "virusov" najdejo firme, ki prodajajo PLAČLJIVE antiviruse... tako, da je vse jasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

techfreak :) ::

OSX.RSPlug Trojan horse je se kar aktiven in deluje tudi z 10.6.6. Tu imas se vec info o malware-u za Mac: http://www.v3.co.uk/v3/news/2274345/app...
So pa ljudje s taksnim misljenjem (za mojo platformo pac ni virusov, torej mi ni potrebno skrbeti) najslabsi, ker si zaradi dolocenega razloga nocejo priznati, da tisto kar uporabljajo ni popolnoma varno. Zivijo v zablodi, da so lahko brez skrbi.

CoolBits ::

A se nismo o virusih pogovarjali?
Trojanc je pa trojanc in ga moraš sam inštalirat in vpisat admin geslo...

techfreak :) ::

Seveda, saj sem ti dal zgoraj link do virusa.

CoolBits ::

Trojanci in podoben malware pač niso virusi.
Virusi se sami namestijo in sami širijo, brez posredovanja uporabnika.
Se bo treba mal podučit?

techfreak :) ::

Saj ima Mac OS dovolj lukenj, da si lahko napadalec dvigne privilegije, torej ne rabis nobenega posredovanja uporabnika (razen obiska dolocene strani ali zagon prenesenega programa).

CoolBits ::

Tudi sir ima dovolj lukenj pa ga ne marajo vsi...

techfreak :) ::

Sir je malo prevec offtopic v temi o dobicku Appla. Noben ti ne preprecuje ziveti v zabloti.

/offtopic

CoolBits ::

Jah mislim, da so luknje v OSX-u tudi offtopic... ampak ti nemorem pomagat tukaj.

techfreak :) ::

Virusi imajo luknje zelo radi. Torej sprijazni se, da Mac OS ni nic bolj varen (prej manj, po mnenju strokovnjakov) od alternativ.

CoolBits ::

Kdo pa je govoril o varnosti? Jaz vem, da so vsi sistemi luknjasti... eni manj eni bolj.

Jaz sem rekel, da virusa še ni ti pa se spotikaš ob dejstva, sam to je...

techfreak :) ::

Sem ti podal povezavo do virusa: http://news.techworld.com/security/5392... Ce ti pravis, da to ni virus, potem to ni moj problem, ampak tvoj.

CoolBits ::

Ja ampak ta virus na današnjem sistemu NE deluje... kaj ti pomaga?
Se pravi antivirusa tud ne rabim in ga nimam in to sem hotel povedat.

Ko se pojavi kak virus, ki bo deloval na trenutnem sistemu, ne na sistemu iz pred par let... pol se bo pisalo po celem netu in navodila za odstranitev bodo zraven.

pecorin ::

techfreak :) je izjavil:

Saj ima Mac OS dovolj lukenj, da si lahko napadalec dvigne privilegije, torej ne rabis nobenega posredovanja uporabnika (razen obiska dolocene strani ali zagon prenesenega programa).


daj mi en link na katerega bom sel in bom dobil virus na macu. os x je zadnja verzija.

put up or shut up.

techfreak :) ::

Trojanec ni dovolj? Zakaj bi ravno virus hotel, ki je manj nevaren? Sploh pa hotel si videti virus, ki je deluje na Mac OS X. Nasel sem ga in ti podal link, kaj se hoces da novega naredim, ki bo delal v 10.6.6?

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Tisti ne deluje, kaj ti ni jasno?

Preberi si mal tukaj.
http://forums.macrumors.com/showpost.ph...

No napiši virus za OSX... boš svetovno znan... vsaj kdo na S-T :D

techfreak :) ::

NE virus za OSX žal ne obstaja... še!

Obstaja in je deloval na OS X.

Kot receno, virusi so manjsa groznja kot trojanci.

CoolBits ::

No pol sem pa sploh varen na OSX-u.... sam admin gesla ne vpišem oz ga kar pozabim pa rešeno :))

techfreak :) ::

Ampak moznost za virus je se vseeno, kakor je tudi dovolj lukenj, ki bi se lahko izkoristile za dvig privilegijev.

CoolBits ::

Jp možnost je ja... že odkar software obstaja... zdej si pa res ugotovil nekaj... sam kaj pomaga če te možnosti na OSX noben ne izkoristi...
Možno, da je pretežko :)

techfreak :) ::

Mogoce je pa premalo uporabnikov in se jim ne splaca truditi? Raje se spravijo na Windows, ki ima 94% delez, njegovi uporabniki pa ga veckrat uporabljajo neposodobljenega in namescajo in klikajo vse mogoce.

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Možno, da je pretežko :)

Nope, sam nobenmu se ne da ukvarjat z OSXom, ker itak nič uporabnega ne najdeš gor.>:D
OM, F, G!

CoolBits ::

Mah to je tud nek čuden argument, ker ko je OS9 imel 1% uporabnikov so virusi bli... sedaj na 10% pa je premalo uporabnikov ja heh...

Nič uporabnega ni ne, kar uporabljajte winblows naprej >:D

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Nič uporabnega ni ne, kar uporabljajte winblows naprej >:D

Čaki mal, Apple proda velik svojih izdelkov ker baje dela dobre stvari, ki delajo. XPji oz. ostali izdelki iz serije Windows se pa prodajajo ker so "winblows"?

Še mal bolj očitno rata vse skup zakaj ni virusov za OSX.:D
OM, F, G!

CoolBits ::

Serija winblows se prodaja oz piratizira, ker na OSX itak ne najdeš nič pametnega gor... pa še cel računalnik moraš kupit da ga lahko uporabljaš. :P

Morda pa pisci virusov nimajo dovolj keša za appla nabavt pol se pa na poceni robo spravljajo pač >:D

jazbec ::

CoolBits
pisci virusov se spravljajo na robo kjer lahko kaj dosežejo
se pravi na windows ker ima največ uporabnikov

edit:typo
edi2:still typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

CoolBits ::

Seveda na windows lahko kaj dosežejo... na OSX jim pa še ni uspelo... to je jasno :D

A ker povem dejstva sem fanboy? No naj ti bo... misliš, da me briga? :))

jazbec ::

a si vidu
sm mislu da sm pravočasno zbrisal
kr s fanboy-ji se res nočem ubadat
kr bodo stali za svojimi svetimi firmami-tudi ko le ta ni tako rožnata kot zgleda

ja sej briga te ne
ti boš stal za svojo firmo tudi ko nardi največja jajca
no če ne drugo si vsaj lojalen

CoolBits ::

Žal jaz ne stojim za nobeno firmo, si se mal zmotil. Uporabljam kar trenutno rabim.
Ne maram pa da se govori neresnice okrog.

jazbec ::

tako bom rekel
noben os ni popoln
ne linux, ne windows, ne osx

js sm imel maca-za njega dal 2600 evrov
prjatu pa je dal za boljši laptop 1000 manj

ko sm si to zabil v glavo se držim čimbolj nazaj od appla
imel sm tudi iphone 4 pa sm ga zamenjal za sgs (pa ne obžalujem)

noben ne govori da je apple slab-daleč od tega
ima pa pretirano ceno(če gledamo hardware ga boš pri applu preplačal napram drugim firmam)

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

CoolBits ::

Glede cene je tudi relativno. Če pogledamo to, da vsako leto dosegajo rekord v količini prodaje in dobičku, verjetno niso pretirano visoke... če bi ble se nebi dobro prodajalo.

Pri applu je treba gledat na cel paket hw+sw in ceno tega... to je mal drugače kot v windows svetu kjer kupuješ hw in sw posebej večinoma.

jazbec ::

js sm bil z macom zadovoljen-iphone pa je porazen(vsaj 4 je bla meni)

je pa res, da velika večina, da več v HW ker SW piratizira

nekikr ::

js sm imel maca-za njega dal 2600 evrov
prjatu pa je dal za boljši laptop 1000 manj


Napiši za kateri dve zadevi se je šlo, očitno si odkril zlato jamo!

jazbec ::

js sm mel ta mac-->http://www.mimovrste.com/artikel/275026...
prjatu pa tega-->http://www.mimovrste.com/artikel/275031...

boljši procesor, grafična, ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

jazbec ::

pa reči da ni res

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Poldi112 ::

jazbec je izjavil:

js sm mel ta mac-->http://www.mimovrste.com/artikel/275026...
prjatu pa tega-->http://www.mimovrste.com/artikel/275031...

boljši procesor, grafična, disk in ram


Tebi se zdi to boljši procesor? Vse kar je potencialno boljšega je 4 jedra proti 2, samo kdo to rabi? Po drugi strani imaš pa nižji proizvodnji proces in občutno nižjo porabo.

V čem točno se razlikujeta disk in ram? Grafičnih ne bom komentiral, ker jih ne poznam. Vidim pa, da ima Apple poleg boljšega procesorja boljši os, višjo resolucijo zaslona, manjšo težo, ter najverjetneje daljšo avtonomijo.

Ne vem no, meni se zdi tale HP občutno slabša zadeva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jazbec ::

itak da je boljši procesor
4 jedra+HT pri hp proti 2jedra+HT pri macu
grafična je dosti boljša
ram 1333mhz(HP) proti 1066 pri macu
disk sm mal falu

meni več pomeni boljši hardware kot teža
itak pa je cel cajt u elektriki ko si nekje stacioniran
ko pa ni v elektriki pa preklopiš na vgrajeno grafo in šparaš na bateriji

os pa sm že reku
vsakemu je všeč drug in noben ni popoln

Poldi112 je izjavil:

jazbec je izjavil:

js sm mel ta mac-->http://www.mimovrste.com/artikel/275026...
prjatu pa tega-->http://www.mimovrste.com/artikel/275031...

boljši procesor, grafična, disk in ram


Tebi se zdi to boljši procesor? Vse kar je potencialno boljšega je 4 jedra proti 2, samo kdo to rabi?


pa prosim nehaj srat s tem kdo to rabi
boljše je in to je glavno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Poldi112 ::

Ti ga serješ, kolega, če mi razlagaš, da avtonomija pri laptopu ni pomembna. Drugače pa procesorja:

Apple: 2 core (4 threads), 2.6GHz (max 3.33), 32nm, TDP 35W
HP: 4 core (8 threads), 1.6GHz (max 2.8), 45nm, TDP 45W

Zdaj mi pa povej, koliko je situacij, ko bi bodo 4 jedra prišla prav? In koliko bo takrat stvar dejansko hitrejša, glede na to da se bolj greje in da posledično manj časa lahko ostane v turbo mode? V večini primerov bo 2 jedrnik hitrejši. Tako da res, povej mi prosim, kako točno je tu hp-jeva izbira boljša? Zato ker ima višjo cifro v imenu in več jeder?

Zdaj če tebi avtonomija ni pomembna, si mogoče falil že v osnovi. Če pa ti ne rabiš avtonomije pa ne sanjaj, da je stvar nepotrebna in drugič raje kupi desktop mašino.

Koliko se ti pozna frekvenca rama? Sploh opaziš razliko?

In nič nisi komentiral resolucijo zaslona.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jazbec ::

lepo te prosim
ti ga serješ
itak boš vzel 4jedra napram 2-zdrava pamet

kaj ti rabi avtonomija baterije za nevem kolko časa
4h vrh glave-nekaterim še to ne rabi

ko si v službi ga boš itak prklopu, ko boš doma ga boš tudi prklopu
prklopljenega neboš imel ko si na kakem sestanku itd.
ne pa ko maš utičnico zravn

Poldi112 je izjavil:

Koliko se ti pozna frekvenca rama? Sploh opaziš razliko?

se ne pozna(vsaj načeloma ne)-je pa boljše

če ti jemlješ pc za brskat po internetu ti je dovolj laptop za 600 evrov ne pa za 2600 evrov
če kupiš takega ga boš rabu kjer se več jeder pozna

resoluvija je pomembna-in tle apple zmaga
ampka maš spet pri drugem boljšo grafo in proc
pomoje pomembnejše

itak pa je to zdaj že tak velik offtopic, da bo pomoje vse zbrisano

Poldi112 ::

Glej, avtonomija stane. Manj gretja, boljša baterija (na pamet), te stvar niso zastonj. Prav tako teža. In razlagati, da je HP boljši in 1k cenejši, obenem pa zanemariti stvar, ki je za večino uporabnikov bistvena, je pač retardirano. 4h je vrh glave zate. Let v usa traja 8h. Podobno predavanja na faksu. A ti veš, kaj je tista glavna lastnost, zaradi katerega ljudje kupujejo laptop? Zdaj če zate to pač ni pomembno super, boš lahko za 1k eur dobil - za svoje potrebe - enakovredno mašino. Samo ne razlagati okoli, da sta enakovredni, ker nista.

>se ne pozna(vsaj načeloma ne)-je pa boljše
Kako točno je boljše, če se ne pozna?

>itak boš vzel 4jedra napram 2-zdrava pamet
Sem ti v zgornjem postu razložil, zakaj zdrava pamet odpove. Pač, nasedel si marketinški fori.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Baterija je ena izmed glavnih prednosti pri MacBookih, vendar ne vem, zakaj ji ostali proizvajalci posvečajo tako malo časa. Še vseeno pa je res, da je avtonomijo, ki je napisana na njihovi strani, težko doseči s čim drugim kot OS Xom.

Zmajc ::

OS X ni NIČ boljši od Win XY. Isto sranje, drugo pakovanje. Oba imata vsak svoje prednosti in slabosti v končni fazi pa ni noben boljši. Vprašanje je samo kateri ti bolj odgovarja. Postavljanje enega nad drugim pa je tekmovanje v debilizmu.

Če bo OS X kdaj dosegel 90% delež v OSih si lahko siguren da bo za njega na voljo na tone virusov.

Ars Technica - The 21st century guide to platform trolling: Apple edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830079 (25721) blackbfm
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97202 (5836) antonija
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422422 (19564) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem