» »

Applov dobiček rekorden

1
2
3 4 5

algo ::

Sj verjetno so tile Apple računalniki res kvalitetni, a se očitno najdejo tudi izjeme. Kolega je v Ameriki kupil prenosnik za več kot 1500EUR, po enem letu mu je crknila matična plošča in popravilo ga je prišlo 800EUR (popravit ga je dal na pooblaščen servis v LJ). Za ta denar dobiš že pošten prenosnik, btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

techfreak :) ::

Tudi matične plošče ostalih prenosnikov niso poceni.

Limit-sky ::

techfreak, matične plošče so po 12 EUR. :)

BigLebowski ::

algo, nije žvaka za seljaka ;) Sosedov franci je tud spraskal keš za novega volva...Je šel turbo polnilnik. Zdej pa nima za servis. KAJ KUPUJEŠ NEKAJ, KAR NE MOREŠ VZDRŽEVAT, TESLO POZERSKO, Bi jest rekel temu tvojemi kolegu.

noraguta ::

BigLebowski je izjavil:

algo, nije žvaka za seljaka ;) Sosedov franci je tud spraskal keš za novega volva...Je šel turbo polnilnik. Zdej pa nima za servis. KAJ KUPUJEŠ NEKAJ, KAR NE MOREŠ VZDRŽEVAT, TESLO POZERSKO, Bi jest rekel temu tvojemi kolegu.

no ja apple računalniki pa volvo sta tuki tuki. kr neki dnarja za malo glasbe. sicer je velik del applovega prihodka ravno v štacuni kjer prodaja glasbo ter v "embeded" marketu ipod , ipad , iphone naprav. katere so dokaj specializirane ampak opravljajo svojo nalogo večinoma bolje od sovrstnikov. ali pa dajejo vsaj tak občutek. navaden povsem funkcionalen mp3 player si kupijo povečini ljudje , kateri imajo zalogo cdjev ali pa jo ukradejo , apple pa je lansiral ekosistem za prodajo glasbe ter aplikacij katere so povečini na ravni kostumiziranih rss readerjev, ampak če je zadeva zadosti preprosta ter funkcionalna ,da te ožamejo za 10 € na mesec zakaj pa ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BigLebowski ::

Stvar percepcije. Če meni nekaj dela tako kot si želim in mi je všeč, potem se ne počutim ožetega.

noraguta ::

BigLebowski je izjavil:

Stvar percepcije. Če meni nekaj dela tako kot si želim in mi je všeč, potem se ne počutim ožetega.

in prav je tko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

stuff ::

noraguta je izjavil:

BigLebowski je izjavil:

Stvar percepcije. Če meni nekaj dela tako kot si želim in mi je všeč, potem se ne počutim ožetega.

in prav je tko.


Odlično.Veš pa NE, da lahko več ustvariš. Ampak važn da teb to dela!

noraguta ::

stuff je izjavil:

noraguta je izjavil:

BigLebowski je izjavil:

Stvar percepcije. Če meni nekaj dela tako kot si želim in mi je všeč, potem se ne počutim ožetega.

in prav je tko.


Odlično.Veš pa NE, da lahko več ustvariš. Ampak važn da teb to dela!

če za nekoga še ni rečeno , da tudi za drugega. V svetu računalništva je machintosh platforma relativno omejena in dostikrat nekonsistentna. če si pripravljen menjat vse stvari naenkrat niti ni problem , če pa rabiš tekača na dolge proge pa se zna zgodit ,da ni najbolj optimalna izbira. ker tudi uporabniku po meri narejene applikacijske rešitve opravljajo svoje delo. in če se menja platforma kot je pri applu pregovorno imaš problem. pa hvala bogu , da so različne rešitve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

we_are_borg ::

Apple je carska firma. Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno. Na drugi strani pa imamo Apple uporabnike in MAC userje,ki so zadovoljni med uporabo svojega gadgeta. Tako smo vsi srečni in zadovoljni. Ni to nekaj najlepšega ?

Kreganje kaj je crap in kaj ni samo začini naše sobivanje v tej družbi ;)
death is irrelevant

noraguta ::

Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno.
povej to tistim kateri so svojo infrastrukturo v podjetju bazirali na xServu, ti veleznani računalničar.(pa rezevrno protezo so prej nabav)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

we_are_borg ::

Zakaj že bi moral jaz soflirat nekomu sploh kaj ?
death is irrelevant

noraguta ::

še bolš je zakaj sploh gofljaš, o stvareh katere ne razumeš?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

we_are_borg ::

daj ne jezi se, da se ti ne bojo očala zarosila. :)
death is irrelevant

Mipe ::

Keyser Soze ::

Valjda da imajo rekorden dobiček.>:D

Ampak jebeš Kitajce. Važno da so gadgeti zdravi in delujoči.;)
OM, F, G!

shock ::

Sploh ne vidim kaj bi lahko delal z Applom kar ne bi mogu z mojim PC-jem oz s mojim cenejšim telefonom. Men dela vse lepo in prav. Windowse oz. Linux sem inštaliral samo takrat ko sem kupil PC, skratka STABILNO. Server(linux) mi deluje od prvega dne od inštalacije. Še ko sem posodobil HW (plošča, CPU, ram), mi ni bilo treba reinštalirat zadeve, enostavno sem dal disk iz starega PC-ja v novi pa je delalo s prve.

Prek telefona lahko klicarim kot iPhone uporabniki - ne vidim bistvene razlike. Ne mi zdaj o srfanju po internetu, ker za to imam PC oz laptop.

Edino kar je pa mi je všeč pri Apple je iPad. To zadevo bi z veseljem uporabljal, če bi se vsak dan po eno uro peljal z vlakom v službo. Za dolgčas preganjat in surfat po internetu se mi zdi ta produkt fantastičen (inovativen + dovolj majhen/velik za rokovanje). To pa moram priznat, da drugi niso še dovolj blizu kar se tieč iPada. Mogoče v prihodnosti kak Android (Samsung TAB je premajhen - to ni ne telefon ne tablet PC).

r0ker ::

saj to je to.. Folk primerja macx book pro al kaj je z prenosniki za 600 eur. pol primerjajo iphone za 800 eur z smartphonei za 500-600 eur.
kot je nekdo omenil, apple dela osx za točno določen HW, windowsi delajo na (skoraj) vsakem HWu.
zato folk misli, da je apple boljši in ga kupuje. easy math, hence the dobiček.

pa da se še jaz dotaknem tabletov. folk pravi, kako je win7 tablet DOA, isto kot so govorili za Visto, ampak resnica je drugačna v obeh primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Limit-sky ::

Mipe, a si že našel komponento za 12 EUR?
Da me ne bo Apple lupil pri nakupu?

CyberDuck ::

Pravjo, da se pri denarju vse konča :) In to drži kot pribito. Samo da omeniš, da je Apple prodajal svoja iJajca več kot odlično, so že vsi Windows * userji na nogah :) Sej vem, da vam je težko, ampak sej bo bolje, še kakšno noč prespat in vam bo lažje ;)

Pa še to. Ne vem zakaj se meni zdi da Applov jajc od telefona sploh ni tolk dražji kot pa tile tukaj http://www.mimovrste.com/katalog/991/or...

smash ::

shock je izjavil:

Sploh ne vidim kaj bi lahko delal z Applom kar ne bi mogu z mojim PC-jem oz s mojim cenejšim telefonom. Men dela vse lepo in prav. Windowse oz. Linux sem inštaliral samo takrat ko sem kupil PC, skratka STABILNO. Server(linux) mi deluje od prvega dne od inštalacije. Še ko sem posodobil HW (plošča, CPU, ram), mi ni bilo treba reinštalirat zadeve, enostavno sem dal disk iz starega PC-ja v novi pa je delalo s prve.

Prek telefona lahko klicarim kot iPhone uporabniki - ne vidim bistvene razlike. Ne mi zdaj o srfanju po internetu, ker za to imam PC oz laptop.

Edino kar je pa mi je všeč pri Apple je iPad. To zadevo bi z veseljem uporabljal, če bi se vsak dan po eno uro peljal z vlakom v službo. Za dolgčas preganjat in surfat po internetu se mi zdi ta produkt fantastičen (inovativen + dovolj majhen/velik za rokovanje). To pa moram priznat, da drugi niso še dovolj blizu kar se tieč iPada. Mogoče v prihodnosti kak Android (Samsung TAB je premajhen - to ni ne telefon ne tablet PC).


lej to si tko povedu, kot da bi ti blo vseeno al se na pot odpraviš z fičkotom ali ferrarijem, ker na cilj prideš z obema

Poldi112 ::

Mipe je izjavil:

Na čigav račun služi Apple?



In v čem ti misliš da se tu apple razlikuje od ostalih?

noraguta je izjavil:

Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno.
povej to tistim kateri so svojo infrastrukturo v podjetju bazirali na xServu, ti veleznani računalničar.(pa rezevrno protezo so prej nabav)


In kaj je tako groznega pri xServe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Mipe ::

V čem se razlikuje od drugih? V tem, da se hvali glede kvalitete, medtem ko počenja take svinjarije. Druga podjetja vsaj niso tako hinavska.

nekikr ::

Ker drugi pa iskreno povejo, da je njihov izdelek slab? Ti to resno?

Limit-sky ::

Mipe, 12 EUR komponente še kar iščem... :|

CyberDuck ::

Limit-sky je izjavil:

Mipe, 12 EUR komponente še kar iščem... :|


Če ti da babi za računalnik, potem so itak vse komponente podcenjene ;)

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Ker drugi pa iskreno povejo, da je njihov izdelek slab? Ti to resno?

Mislim da je bolj letelo na tistele objave gori.

Ko je Štefan bolan vsi sočustvujejo, kolk Kitajcev je pa naredil resno bolnih pa nikogar ne boli. Zgleda da pride tlele do izraza tist o Židih in Klovnu. Da je Klovn Štefan je pa verjetno vsem jasno.>:D
OM, F, G!

nekikr ::

Seveda to nikogar ne briga. Tako kot nikogar ne briga 150.000 mrtvih v poplavah na drugem koncu sveta. Pri poročilih raja sliši številko, si reče "huh, precej, ja, precej" in čaka naprej na trače ob koncu poročil.

Poldi112 ::

Ponovno, v čem se tu Apple in Steve razlikujeta od drugih podjetij? Pa ne pravim da je prav kar se dogaja, pravim da je to enostavno realnost in da je najmanj dvolično zgolj apple-u očitati izkoriščanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

smash ::

Poldi112 je izjavil:

Ponovno, v čem se tu Apple in Steve razlikujeta od drugih podjetij?


V tem da jim (Applu) vedno "rata"? :)

we_are_borg ::

No vedno glih ne rata, ker je kar nekaj artiklov potonilo v pozabo.
death is irrelevant

klemn18 ::

Looooooka je izjavil:

Ko vidis apple userja uporablat maca...ti je jasno zakaj jih vecina nima pojma o pojmu.Vlecite se ven kolikor se hocete vasa user basa je se zmeraj najmanj racunalnisko podkovana.
Brez maca ste kot ribe izven vode.Amazingly vrzes windows userja ali pa linux userja na karkol drugega...pffff...k da so amfibijska bitja :)
Apple user je zame isto kot navijac fuzbala.Iz kavca veste vse...ko vas obujemo v kopacke ne znate niti po stopnicah.
Napredek vas tud nic ne zanima ker vam je "vazno da dela".
Najvecja nocna mora je to, da bi se zbudil vp odjetju s samomi apple userji.Fehtat na cesto...direkt.

Sm mogu, ker je pac nekdo zacel debato "na nivoju" ... in to brez kakrsnega koli provociranja.

In ti praviš temu kar dela microsoft napredek. Primer - 10 let ste uporabljal win xp. To pa je napredek na višku.

Zmajc ::

BigLebowski je izjavil:

Ali, kot če bi lastnik yuga težil lastniku maybacha, da je kreten, ker ima taka jajca za prevozno sredstvo. Ker je pač ful dobr šraufat avto, vsakič ko voda zalije štarter in podobne neumnosti. Najbrž je lastnik yuga res večji mojster v avtomehaničnih znanostih, ampak lastnika maybacha to ne zanima. Zakaj bi ga pa moglo? Ima pač denar, da si privošči kaj bolj udobnega in da plača morebitni servis ali pa ga fukne stran in si kupi novo mašino in ga boli kurac za rovtarje...


Hahahahahahahahahhahahahaahahahhahahaha

Ti samo živi v svoji iluziji da sta Maybach in Mac v isti ligi.

Kaj takega pa še ne.

revvs ::

bigmac

noraguta ::

In kaj je tako groznega pri xServe?

apple je ukinil svojo server line produkcijo, samo to je grozno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zmajc ::

Ker so ugotovili da je gnoj od gnoja proti server konkurenci?

CyberDuck ::

Zmajc je izjavil:

Ker so ugotovili da je gnoj od gnoja proti server konkurenci?


A si vsaj sprobal zadevo?

Poldi112 ::

noraguta je izjavil:

In kaj je tako groznega pri xServe?

apple je ukinil svojo server line produkcijo, samo to je grozno.


Saj, razloži mi, zakaj je to grozno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BALAST ::

Ker so ugotovili, da so samo kopija linuxa.

lurker ::

Uh, linux je zdej že HW.

techfreak :) ::

noraguta je izjavil:

Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno.
povej to tistim kateri so svojo infrastrukturo v podjetju bazirali na xServu, ti veleznani računalničar.(pa rezevrno protezo so prej nabav)

So what? Tako kot je propadel xServe, bi lahko propadel tudi Windows Server. Vnaprej pa ne moreš vedeti, katero podjetje oz. kateri produkt se bo obdržal vsaj nekaj let.

CoolBits ::

xServe je eno, OSX server je pa drugo. xServe pač ne bojo prodajali več.
Sedaj dobiš mac mini s snow leopard - server verzijo.. to pa gre pač bolje v prodajo kot xServe.
Lahko na mac-pro naložiš server verzijo OSX-a.... ali na katerikoli mac.

shock ::

smash je izjavil:

lej to si tko povedu, kot da bi ti blo vseeno al se na pot odpraviš z fičkotom ali ferrarijem, ker na cilj prideš z obema

Jaz sem samo primerjal oba enakovredna sistema. Edina razlika je v tem da je en dražji drugi pa cenejši. Samo še vedno nisem slišal kaj je tisto boljše na applovi strani razen tega, da ima višjo ceno in lepo oblikovano ohišje.

CoolBits ::

Že sam lično oblikovano ohišje opraviči višjo ceno... če pa prištejemo še, da ne dobiš raznega sranja predinštaliranega in pa da ne rabiš antivirusa in inštalirat razno razne gonilnike... si že na boljšem.
No vsakemu svoje pač.

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno.
povej to tistim kateri so svojo infrastrukturo v podjetju bazirali na xServu, ti veleznani računalničar.(pa rezevrno protezo so prej nabav)

Ja. Tolčejo se po glavi nekako tako, kot tisti, ki so kupovali prvo generacijo Dell-ovih strežniških rezin (in ostali brez poti naprej) ali pa ubogi reveži, ki so to napako ponovili pri HP-ju.

Cel hudič, ti rečem, če te tvoj proizvajalec zafrkne in ugasne celotno linijo samo mesec dni potem, ko si nabavil robe za 0,5 mio EUR pri "uglednem proizvajalcu". Hmpf... naivnost seže približno tako daleč, kot sežejo tvoje veze pri proizvajalcu. Če sežejo dovolj globoko, te opozorijo na takšne prihodnje dogodke. Če ne sežejo dovolj globoko, boš pa nekajkrat v karieri izpadel kot zadnja naivčina.

kpkp ::

CoolBits je izjavil:

Že sam lično oblikovano ohišje opraviči višjo ceno... če pa prištejemo še, da ne dobiš raznega sranja predinštaliranega in pa da ne rabiš antivirusa in inštalirat razno razne gonilnike... si že na boljšem.
No vsakemu svoje pač.

In kako naredi software iz PC hardware fička in iz Mac hardware pa ferarija? :(
HW je HW, SW pa je SW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

techfreak :) ::

Mac OS deluje brez gonilnikov? Nice. Antivirusnega ne rabiš? Zakaj že? Ker zaupaš v sebe, da na računalnik ne boš spravil virusa?

noraguta ::

BlueRunner je izjavil:

noraguta je izjavil:

Zaradi Appla samozvani računalničarji bemtijo nad gorečo jabolko in tolčejo po prsih da niso tako naivni, da bi kupovali iBurp tehnikalije in se počutijo lagodno.
povej to tistim kateri so svojo infrastrukturo v podjetju bazirali na xServu, ti veleznani računalničar.(pa rezevrno protezo so prej nabav)

Ja. Tolčejo se po glavi nekako tako, kot tisti, ki so kupovali prvo generacijo Dell-ovih strežniških rezin (in ostali brez poti naprej) ali pa ubogi reveži, ki so to napako ponovili pri HP-ju.

Cel hudič, ti rečem, če te tvoj proizvajalec zafrkne in ugasne celotno linijo samo mesec dni potem, ko si nabavil robe za 0,5 mio EUR pri "uglednem proizvajalcu". Hmpf... naivnost seže približno tako daleč, kot sežejo tvoje veze pri proizvajalcu. Če sežejo dovolj globoko, te opozorijo na takšne prihodnje dogodke. Če ne sežejo dovolj globoko, boš pa nekajkrat v karieri izpadel kot zadnja naivčina.

ni povsem enako , osx server je omejen z deploymentom(razen če boš svoj it baziral na mac miniju). kar pa pri dellu ali hpju ni slučaj. pri drugih dveh gre za konkreten finančni zajeb pri prvem pa je temu pridružena še konkretna zagata , kako naprej zastavit celoten backeend.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

techfreak :) je izjavil:

Mac OS deluje brez gonilnikov? Nice. Antivirusnega ne rabiš? Zakaj že? Ker zaupaš v sebe, da na računalnik ne boš spravil virusa?

Ker virusov ni, vsi potrebni gonilniki so pa že naloženi.

techfreak :) ::

Virusi so, ce pa kupis sestavljen racunalnik ali prenosnik pa ze tako imas prednalozen Windows OS z vsemi potrebnimi gonilniki.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830077 (25719) blackbfm
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97202 (5836) antonija
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422422 (19564) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem