» »

Phoenix bios

Phoenix bios

sokel ::

Dobil sem podatke od Ibm osplošče. Sedaj vem, da podpira 20gb ide disk. Jaz sem sedaj probaval zagnat 40gb disk.
Me pa zanima sledeče:
Ima smisel, da flesham bios z nadgradnjo ali ne?
Pa kje bi lahko našel pravo datoteko za nadgradnjo. Sem bil na njihovi strani, samo nisem nič našel. Imam podatke od biosa.

Hvala za pomoč.

Duhec ::

Hočeš pomoč istočasno pa se greš slepe miši in ne zaupaš niti podatkov o osn.plošči in od biosa, ki jih veš ti.
Imaš samo ploščo ali celoten komp.? Če, potem imaš nekje neko tablico z modelom in tipom/produktom.

sokel ::

Sorry kolega!

Se ne igram slepih mišk. Jaz sem napisal, da mi prvo povejte, če ima sploh smisel ga nadgrajevat in vse postopke delat. Potem bom pa podatke pisal. Računalnik je že kar dost star in so skoraj pobrisani. Če bi vedel kaj napisat, bi napisal. Nisem vedel, če je dovolj samo podatek od biosa.
Sedaj bom napisal, če bo zadostovalo.
Ime plošče: Ibm 26474ag
Bios je Ami ver 1.16, naložen leta 2004.
Video bios naložen 2001. To je vse kar imam podatke.

Duhec ::

T21 (2647-4AG) mislim da gre do 32GB.
A s 40GB diskom ne gre inštalirat ? Imaš na 40GB disku kak jumper kjer lahko fiksiraš na 32GB ?

_koki_ ::

To pa res ni pomembno, isto je blo pri enem dell-ovem prenosniku, v biosu je pisalo da je vgrajen disk 33gb vgrajen disk pa 100gb pa nobenega problema!!!

Duhec ::

Ma klinc, vem, da je bil IBM včasih lepo zaklenjen na kapaciteto, ki je bila pač zapisana nekje na plati-biosu pa ni blo šans, da si dal kaj drugega not kot original. Edino kot dodatni hdd - second hard drive bay.

sokel ::

Duhec, sem jaz istega mišljenja. Sem kolegu rekel, ki mi je disk zrihtal in se čudi zakaj ne gre 40gb disk pri taki plati . Jaz sem mu pa rekel, mogoče pa mora bit original disk, čeprav je malo smešno. Imam 60 in 40gb disk in nobenga ne propozna. Jumperji so gor in sem vse probal pa nič.
Ker jaz sem še našel danes specifikacije od vseh Ibm plat in piše za ta model plošče. Da podpira 20gb. Na žalost pa ne morem nikjer dobit takega diska.

Če bo kdo našel kako idejo, mi naj prosim javi.

Hvala

_koki_ ::

Če veš da sta oba diska v brezhibnem stanju in nobenega ne prepozna potem je problem na sami osnovni plošči (ide konektor ali NB).
Imaš mogoče v biosu možnost ročnega vpisa podatkov diska (cylinders, heads,...), če imaš to možnost vnesi ročno podatke samega diska.
Še potrditev tega kar sem že prej napisal:
http://www.ehow.com/list_7223523_compat...

sokel ::

Original disk je 6gb ki ga takoj zazna in dela brez problema. Gor so win2000. Imam tale disk : Fujitsu AVH2040AH. Upam, da sem prav napisal 40gb.
Sovražim ta ami bios, ker je nepregleden. Naj raje imam award. Če bi našel te podatke, potem bi rade volje not vpisal cylindre in glave in bi začel delat. Za enkrat mi ni uspel najti diska na biosu. Če ker ve, kje se nahaja poatek od diska v ami biosu.
Sem pozabu povedat, da sem zelo slabovidna oseba in z lupo po ekrano iščem podatke. Približno vidim, kaj piše.

Našel sem tudi gonilnike in bios za ta prenosnik in je isti kot je sedaj not. Pa našel sem tudi podatke, kateri diski ustrezajo. Hitachi, STD diski in Westeren digital. Ne vem , kje je fora.

Hvala

Se opravičujem. IBM bios je in ne ami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sokel ()

Duhec ::

Še nekaj poizkusi.
40GB disk na neki drugi mašini particioniraj lepo na pol (2x20GB) in samo prvo particijo, ki je velika 20GB kot original disk, lepo formatiraj v Fat32 datotečnem sistemu. Nato ga vstavi v Ibm, da vidiš, če ga zdaj najde. Z jumperji ga še prej setiraj kot Standalone in ne Master (with Slave present), ker nekateri kontrolerji za diske, če prvi disk setiraš kot Master mislijo, da je Slave tudi poleg in ga iščejo v nedogled. Vsekakor poglej razpredelnico za disk kako ga setirat kot Master-Standalone, torej kot edini disk v sistemu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171703 (1446) Tomay
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453180 (2204) Blind
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171522 (1363) segedinar
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310938 (6566) ChiefThunder
»

Bios- flashiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6888 (764) CCD

Več podobnih tem