» »

BIOS update, ident. plate...

BIOS update, ident. plate...

Taras_Bulba ::

Živjo!
Torej, zadeva je sledeča: posedujem 486-ko, ki so jo naredili, ko so nekateri še v plenice srali. Plata je od neznanega proizvajalca, bios je AMI.

1. kako identificirati to plato, z namenom posodobitve biosa?

2. ali bi posodobitev biosa sploh vplivala na prepoznavanje in možnost uporabe večjih diskov (npr. večjih od jebe*** ~160 Mb)?

10x

rap3r ::

Mojmu bratcu sm sestavu eno 486ko s še originalnim biosom iz nevem kerga leta in gor prklobu 10Gb disk v biosu reče da je 1,2Gb pol pa lepo winsi 98 ki nimajo nobene nadgradne pač prva verzija lepo zazna da je disk 10Gb in use lepo dela...probi to

Drgač pa odpri škatlo ker ponavad na plati kej piše proizvajalc in verzija plate itd...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Parallax ::

Poskusi CPU-Z ali pa wcpuid.
Glede podpore diskom ti pa ne znam povedat ampak pomoje bistvenih napredkov ne more bit (tko je blo pr moji prazgodovisnki plati za P200).

Taras_Bulba ::

Ma ja glejte. Disk, ki je notri je velik 160 Mb. Winsow nekak ne morem in nočem gor dat, ker mora zadeva tečt v DOS-u. Niti ni placa. Tudi vprašanje je, če bi se uspeli namestit na 486-80 z 8 Mb rama. Tko, da wcpuid in kompanija odpadejo. Plato sem iskal po BIOS stringu, ampak je povsod naveden neznan proizvajalc. Evo če ima kdo boljše vire, BIOS string: 40-0102-428003-00101111-080893-UMC491F-F

rap3r ::

Hm a se prav če bi ti rala dat večji disk gor pol boš pa winse naložu? Dej pač prklop ta večji disk in na njega probi windowse naložit novejši bios ti itak nebo kej dost pomagu ker takrt k so nehal delat te biose garant še ni blo diskov čez en Gb tko da...jz vem da sm meu na 386tki celih 30Mb SCSI disk tko da...to je use bl...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Taras_Bulba ::

Ne ne winsow ta rač ne bo doživel. Tud z večjim diskom ne. Bo pa mal več placa za MP3-je:D. Itak ne pričakujem da bo notri disk dosti večji od 1Gb. Bi blo pa lepo, če bi se spoprijateljil z 850 Mb diskom. Al pa vsaj 500 Mb. No k zgornjemu postu o identifikaciji plate. Probal sem tudi z AMI-jevim programom, pa je ne prepozna. Kot da bi bila nezemeljska. Hm

rap3r ::

Ne štekam zakaj boš pol sploh uporablu ta računalnik?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

krneki0001 ::

Tvoja plata je UMC-jeva - čip, ki je go je pa UMC491F. Tko ti napiše že na začetku.
Nadgradnja ti ne bo pomagala, ampak boš moral za disk dobiti program, ki ti bo omogočil da ga bo plata brala kot večjega.
Včasih so zraven diskov dajal diskete ali pa je bila na plati particij 20Mb in so bili gor programi za štimat te diske(vsaj v času, ko sem bil sam še serviser). Probaj dobit kje te driverje - za seagate je bilo to AZdisk al neki podobnega. Naredu si disketo in z njo bootal računalnik in je program priredil da je računalnik zaznal kot večji disk - tako sem imel sam na 486 priklopljjen WDC33100, ki je bil celih 3,2Gb.

LP
Nebivedu

P.S. poišči na straneh od diskov, ne išči med proizvajalci plate.

segedinar ::

No, pa bom še jaz tukaj pristavil eno vprašanje:
BIOS:440BX-ITE8671-2A69 (27.3.2000)
(Version: 4.51PG)
Chipset: i440BX/ZX (intel)
Southbridge: 82371 (intel)

Sedaj pa me zanima(če mogoče kdo ve) katera plata je to IN če ta plata podpira diske velike okoli 60GB?

LP

Taras_Bulba ::

Mah ;(( UMC ne dela več teh stvari, quantum je tud maxtorju disk division prodal, tam pa imajo pripomočke za novejše diske. Fej jih bodi.

Azrael ::

Za ta namen se uporablja program Ontrack Disk Manager (DM).

Potrebno je slediti navodilom, in namestiti DDO (Dinamic Drive Overlay).

Obstajajo verzije za posamezne proizvajalce diskov (IBM, Seagate, WD ...), obstaja pa tudi "odklenjena" verzija, ki deluje neodvisno od znamke diska.

Taras_Bulba : Glede 486 in diska 850 MB, bo zadeva delovala brez DM ali pa tudi ne. Boš videl takoj, ko boš pognal FDISK >info, če bo velikost diska pravilna je OK, drugače pa boš moral uporabiti DM.
BTW: Diski do 520 MB bi morali pravilno delovati na vsaki delujoči plati, tudi 286 in 386.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

uf uf pr 486 plati bos bl tezko flasu bios...se pr ksnih starejsih pentium platah se ni dal.
mocno dvomim da ti bo ratal, sam probas pa lohk.

:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bmen ::

za segedinarja

mogoče bi pomagalo, če bi pogledal na plato in poskusil najti kak
podatek več. -najbrž kje piše nekaj v stilu FCC ID in številke ali pa PCB ID in številke, včasih pa lahko prebereš ime plošče kar iz nalepke na bios čipu.

ZA disk pa obstaja tudi malce dražja rešitev - kupi si PCI IDE (RAID) kontroler.

segedinar ::

BMEN: A misliš da nebi propaznalo 80GB velik disk?

bmen ::

brez ciganke ne boš zvedel :D

Lahko da bo delalo lahko pa da ne

doma sem imel neko staro 486 tko (naj počiva v miru), na karto je šel uradno max. 8 GB disk, ko sem pa enkrat za hec pobal nanjo priklopit 30 gb IBMjev disk ga je spoznal kot 2 gb in ga nisi mogel sformatirati (win98) - ko pa sem vklopil LBA acces ga je nenadoma našel v celotni velikosti in tudi winsi so šli gor brez problemov.

Torej probaj ga priklopiti in nastaviti LBA (Large block) mogoče pa bo delalo brez dodatnega kontrolerja.

segedinar ::

Ki pa si vklopu ta LBA?
LP

ali3n ::

BMEN: A misliš da nebi propaznalo 80GB velik disk?

IMHO ne bo... ker majo tud "novejše" plate (stare 4 leta in več) bariero 32GB.... včasih je na voljo kak update Biosa, ki ta problem odpravi....
Rešilna bilka je PCI kontroler za diske (cca 6k sit) - nesi komp. v trgovino, pa tam probaj, da ne boš brez zveze kupoval...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

segedinar ::

Alo fantje! Danes je k men prisel moj kolega in je zravn prnesu svoj disk SAMSUNG 40GB 7200rpm IN je vse delovalo tk ko je treba.BIOS in WIN so mi prepoznali celotnega.Ali to pomeni da bi mi propoznalo tudi 80GB?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737957 (4759) floyd1
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212212 (1993) Gutjerez
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171706 (1449) Tomay
»

Kako velike diske podpira moja plata

Oddelek: Strojna oprema
8971 (888) Black Dragon
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281417 (1132) andrej

Več podobnih tem