» »

PayPal

PayPal

««
43 / 76
»»

Mare2 ::

Ni še tega. Me pa zanima, kako da še nihče ni vdrl v Paypal, saj ob prijavi zahteva le username in geslo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Ker to popolnoma nič ne pove o tem kako varen je sistem pred vdori. Kot po navadi mešaš pojme, eno je varnost pred vdorom v sistem drugo pa kako varna je avtentifikacija posameznega uporabnika. In slednje zlorabe preko phishinga in "fake" strani niso redkost.

jazjaz51 ::

Ali mi lahko kdo razloži moj primer. Kupujem del za avto iz H (honda parts europe www.honpa.eu) možakar želi bančno nakazilo ali paypal. Odločil sem se za Paypal in mu napisal da naj pošlje predračun on pa je poslal samo svoj paypay naslov!! Ali je varno če mu nakažem denar? ali lahko zahtevam povračilo, če robe ne bom dobil? ali mu denar samo nakažem na njegov "mail"?

connel ::

Paypal te varuje do 180 dni od nakupa, do takrat lahko sprožiš dispute ;) Definitivno bolj varno od nakazila. In ja, na njegov email mu nakažeš denar, preko paypala.

OvCa77 ::

Tam pri send, izberi pay for goods, ker pri tem si zaščiten
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Machete ::

Ja. Tako sem jaz nazadnje neke brusne papirje naročil za firmo. Tip ni poslal, vse kar je izcinil po parih tednih je bilo: I'm on vacation. Sem dal dispute in dobil po pretečenem roku za njegov odgovor (ca 10 dni) vse avtomatsko nazaj (200eur), ker se sploh ni javil.

9.8.2016 - Your Dispute Has Been Escalated to a Claim
20.8.2016 - Resolution of Your Case: We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IcyFox ::

Pozdrav, je možno da mi nekdo iz amerika pošlje nakazilo v EUR, čeprav ima valuto USD?

darkolord ::

Ja

IcyFox ::

kako? rekel je naj requestam plačilo, ali requestam kar v EUR in mu bo potem samo pretvorilo?

m3k ::

Accept or Deny the payment as shown below:
Accept the payment and open a new currency balance
Accept the payment and convert it to your primary currency
Block the payment


PayPal - Multiple Currencies - Receiving Money
Mirko tipka na radirko ////

IcyFox ::

Torej dobil sem to nakazilo in mi ni ponudilo konverzije. zdaj imam na računu dolarje. Ali jih lahko na kak način spravim na svoj bančni račun (NLB) ne da bi moral odpirati kakšne posebne storitve za dolarje?

pozabite, vmes ko sem oddal post ugotovil da lahko convertam znotraj paypala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Furbo ::

Samo tista pretvorba je hudo draga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

delfinus ::

Kotnikvid, ce bi js bil na tvoem mestu bi odsel na banko in odprl podracun na TRR za tujo valuto (USD) in potem prenos USD na tvoj TRR.
lp, d.

Furbo ::

Le zakaj? Nakažeš si dolarje in jih banka avtomatično pretvori v evre. Po svojem, ugodnejšem tečaju od PP.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OvCa77 ::

Furbo je izjavil:

Le zakaj? Nakažeš si dolarje in jih banka avtomatično pretvori v evre. Po svojem, ugodnejšem tečaju od PP.

Ne gre tako USD ni sepa in ga težko dodaš v paypal. Razen če ti dajo checking podatke tako kot za us račune.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

St235 ::

Furbo je izjavil:

Le zakaj? Nakažeš si dolarje in jih banka avtomatično pretvori v evre. Po svojem, ugodnejšem tečaju od PP.


To ne bo delovalo z TRR.

krneki0001 ::

A na paypal lahko nakažeš iz TRR-ja? Že nekaj časa piše da je servise temporary disabled

amacar ::

Ne

krneki0001 ::

Kdaj so pa to ukinili?

amacar ::

Že vsaj par mesecev nazaj.

krneki0001 ::

Kaj potem moraš kartico vpisat in si iz nje vzet tok denarja, kot ga rabiš?

s1m0n ::

Plan je da se nakazila iz trrja vrnejo kdaj se bo to zgodilo pa je vprašljivo!

marjan_h ::

Mene zanima, če imam vezano kreditno Mastercard na paypal ter prav tako nekaj denarja na računu.

Ali lahko pri spletnem nakupu izberem opcijo, da mi vzamejo denar iz računa ali pa iz kreditne kartice?

Mare2 ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima, če imam vezano kreditno Mastercard na paypal ter prav tako nekaj denarja na računu.

Ali lahko pri spletnem nakupu izberem opcijo, da mi vzamejo denar iz računa ali pa iz kreditne kartice?

DA.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

loveJDM ::

Mislim da paypal prioritetno že pobira z računa,če je tam denar...Če ne pa iz kartice.

OK.d ::

Ja ampak če potrebuješ € imaš pa gor $ potem ne gre.
LPOK.d

marjan_h ::

Hvala, zanima me če je kakšna razlika če vežeš mastercard ali viso? So kje kakšne ugodnosti, izboljšave ali karkoli podobnega?

delfinus ::

Visa ima prednost. Na Viso si bos lahko iz PayPala nakazal denar. Na Mastercardu to ne gre.

lp, d.

marjan_h ::

Pa lahko to spremeniš pozneje? Recimo da vrneš mastercard kartico banki pa naročiš Viso. Ali lahko to spremeniš na PP računu?

gazibo ::

jp

delfinus ::

Lahko zamenjas kartici in dodas novo. Tudi jaz sem presel iz Mastercarda pred leti na Viso prav zaradi tega razloga.

marjan_h ::

Hvala.

Pri kateri banki pa imate Viso? Jaz bi potreboval Viso na obročno plačevanje.

Ali lahko izbereš na koliko obrokov boš imel plačevanje? Koliko mesecev je max? Stane članarina več, če izbereš več obrokov?

OvCa77 ::

Visa pri NKBM, najbolje da napišeš katero banko maš.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

konspirator ::

Pri banki Koper pride otp čitalec (Vasco Digipass 830) 5 eur, predplačniška visa 10 eur (velja 4 leta).

drugače hočejo zanj 28 eur
http://kala-koper.si/Citalci.html

Zakaj omenjam čitalec ? Ker ga boš potreboval, če gre plačilo preko "Verified by Visa" sistema http://www.activa.si/pametnakartica/vbv... .
Kar pomeni, da potrebuješ tudi fizično kartico, ne virtualne (nkbm ponuja oboje).


Nkbm ponuja čitalec samo pri activa-visa in activa-mastercard
https://www.nkbm.si/activa-visa
https://www.nkbm.si/activa-mastercard?i...

pri predplacniška ga ni v ponudbi:
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Če kdo potrebuje otp čitalec imam enega viška (pisi na ZS glede cene), uporabljen za par plačil, potem so nas pa prestavili na abanko in se ne potrebuje več.

OvCa77 ::

Nkbm ne potrebuje čitalca, in tudi activa kartic ni več, so nove.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

marjan_h ::

OvCa77 je izjavil:

Visa pri NKBM, najbolje da napišeš katero banko maš.


Jaz imam banko NLB. Tam mislim da ni vise electronic, ampak navadna visa.

m3k ::

kartica je primerna za tiste brez rednih prilivov in nekomitente...

www.nkbm.si/predplacniska-visa
Mirko tipka na radirko ////

marjan_h ::

Sedaj naj banko zamenjam, da bom dobil Viso?

Jaz bi imel obročno Viso ne predplačniške.

OvCa77 ::

marjan_h je izjavil:

Sedaj naj banko zamenjam, da bom dobil Viso?

Jaz bi imel obročno Viso ne predplačniške.

Lahko vzameš tudi mastercard, nima veze, samo nlb ne omogoča obrokov na paypalu, lahko samo na njihovih terminalih.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

marjan_h ::

OvCa77 je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Sedaj naj banko zamenjam, da bom dobil Viso?

Jaz bi imel obročno Viso ne predplačniške.

Lahko vzameš tudi mastercard, nima veze, samo nlb ne omogoča obrokov na paypalu, lahko samo na njihovih terminalih.


To pomeni, da čeprav imam mastercard na obroke jo še vedno lahko vežem na PP račun? Ampak vsi spletni nakupi se bodo poravnali v enem obroku?

OvCa77 ::

marjan_h je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Sedaj naj banko zamenjam, da bom dobil Viso?

Jaz bi imel obročno Viso ne predplačniške.

Lahko vzameš tudi mastercard, nima veze, samo nlb ne omogoča obrokov na paypalu, lahko samo na njihovih terminalih.


To pomeni, da čeprav imam mastercard na obroke jo še vedno lahko vežem na PP račun? Ampak vsi spletni nakupi se bodo poravnali v enem obroku?

tako ja
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

amacar ::

Topup spet deluje, za tiste ki to uporabljajo: https://www.paypal-topup.si/

connel ::

Samo za info, dela samo za NLB.

amacar ::

Verjetno ne bo držalo glede na napisano.
If your bank is not in the above list, unfortunately you can't use our Instant Top Up. However, you can always add funds to your PayPal account via a regular bank transfer.

Furbo ::

Če ima kdo obraten problem, pa kupim 1000€ na PP za 950 v kešu ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Je kdo bolj podrobno prebral nove pogoje? Kakšna "čudna" sprememba?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tech1 ::

Refund dobiš enostavno , če smiselno in jasno napišeš v dispute claim zakaj in kako, sem že dobil refund tako.

Glede USD menjave pa, Banka ima skoraj isti tečaj kot Paypal USD/EUR, torej ne pridobiš nič da odpiraš USD račun... Sem preveril , primerjal tečaj banke in tečaj paypala, razlike skoraj ni.
Recimo da maš USD račun in dvigneš USD in greš v menjalnico brez provizije? mogoče tako? Ampak razlika je minimalna, edino če so cifre 10.000+ se to splača in še to nevem (ne spoznam se na menjalnice)

Zadnjič sem si nakazal 1000$ in je prišlo nekje 865EUR, bil na sberbank in vprašal za tečaj in je bil skoraj isti nekje 1,14

mailer je izjavil:

Je kdo bolj podrobno prebral nove pogoje? Kakšna "čudna" sprememba?


Sem podrobno prebral, nič kaj posebno novega, ni za skrbet.

Furbo je izjavil:

Če ima kdo obraten problem, pa kupim 1000EUR na PP za 950 v kešu ;)


nevem kok je to legalno haha. Sicer sm že videl take primere..




Na paypal ,by the way, lahko tudi linkaš SmartPayCard Mastercard , to je predplačniška mastercard brez računa, enkrat mi je celo uspelo nakazat 60EUR na njo, potem pa je opcija zginla.



Me pa zanima zakaj ko hočem na VISO nakazat mi vrže error 'sorry we can't process this right now, try again later'

marjan_h je izjavil:

Mene zanima, če imam vezano kreditno Mastercard na paypal ter prav tako nekaj denarja na računu.

Ali lahko pri spletnem nakupu izberem opcijo, da mi vzamejo denar iz računa ali pa iz kreditne kartice?


Ne. Prvo trže iz paypal balance, če pa paypal balance-a ni, trže na kartico. Ne moreš zbirat al eno al drugo, avtomatsko prvo balance jemlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tech1 ()

tech1 ::

OK.d je izjavil:

Ja ampak če potrebuješ € imaš pa gor $ potem ne gre.


ni res. Nima veze v keri valuti maš dnar, če je paypal primarna valuta € oz. whatever, nima veze al je dnar v $ al €, prvo požre balance in če balance-a ni, pol pa kartico. Ne moreš zbirat.

marjan_h ::

Če imaš recimo USD denar na PP računu, ter kupiš na spletni trgovini nekaj kar je v EUR.

Ali moraš prvo pretvoriti valuto, ali naredi to sam PP račun? Mogoče če spletna trgovina omogoča, lahko izbereš USD ceno?
««
43 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134696 (14660) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106836 (33883) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311237 (9954) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329210 (7061) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120272 (17349) Kwizlord

Več podobnih tem