» »

Šešelj - sodni performansi...

Šešelj - sodni performansi...

««
«
1 / 7
»»

Brane2 ::

Čakajoč na nov Mikstoneov blog sem zašel na YT in se spotaknil ob Šešeljeve nastope.

Medtem, ko folk v dogčasu išče nove TV serije, mogoče tole ni slabo za ogrevanje.

Ne pravim,d a je tip nedolžen ( bognedaj da ga spustijo ) a hecno je gledat, kako uničuje nepripravljene "eksperte", "priče" itd...

Vojislav Šešelj i ekspert Gušalić 1/11

Vojislav Seselj i ekspert Riedlmayer 1

Vojislav Šešelj i romski cirkus 1/18
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Ha. Lepo da se še nekdo zabava s tem. Sam sem se že pred časom.
Možakar je pač doktor prava.
V celici ima čas.
Preučil je tudi Haško mešanico kontinentalnega in otoškega procesiranja.
In koristi vse opcije, ki jih lahko za zadrževanje in odvračanje procesa, tožilstva in prič, s tira.
Ampak ne glede na to, da je resnično kar dober in upraviči na en način svoj doktorat, je pa na drugi strani razen za srbske nacionaliste, po moje kar velika sramota za cel ceh nasploh;(( Če pogledamo z kanček širega, človeškega stališča.

In na koncu ostane ena taka pravzaprav 'satanska' tolažba. Zdi se, da bo na koncu kjub 'strokovnosti' pokasiral še več.
Ampak kot kaže to ve, in celo obrambo vodi predvsem za domačo srbsko javnost, ki pa kot se zdi, tudi počasi izgublja interes za ljudi njegovega kova.
Tako da.... vojni duh se morda nad balkanom vendarle polega, če se že neoliberalizem ne prime na tem prostoru ravno uspešno:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Mene presenečajo slabe priprave prič in strokovnjakov in "legendarne" izjave, ki bi morale iz v zgodovino.

Recimo pri Gušaliču. Tipa je poklical tožilec kot kao neko pomembno pričo a njegova osnovna "odlika" je ta, da je uradno začel spopad ( v Bjeljini ?), ko je prijahal s konjem pred neko srbsko gostilno iz muslimanske gostilne na drugi strani ulice na konju z ročno bombo v roki in poskusil ubiti tam nekaj folka.

Ravno v petem delu nekje na sredini sem umrl od smeha. Namreč pri napadu, preden je uspel potegniti varovalko iz bombe, ga je zadel v nogo s poštolo nek srb iz skupine, z razdalje ene 15m. Izkazalo se je, da je tip balkanski prvak v streljanju s pištolo in da ga je v nogo zadel namenoma.

Šešelj je pričal, da je tipa nadrl po nekaj dnevih, zakaj ni streljal v glavo, ker tako ne bi spravljal ubogega konja v nevarnost.

Tip uničuje eksperte po tekočem traku....
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Ja se še spomnim.
Ampak ...naj raje pove kak strokovnjak....imam občutek da razen zunanje impresije, mu tako 'uničevanje' pravzaprav nosi slabe točke, a seveda zato ogromno podporo med nacionalisti v Srbiji, ki so proces spremljali.
Samo življenje na ulicah Srbije gre naprej, on je pa še vedno v celici in edini za vsa pričanja in ekspertize verjetno ne bo dobil niti centa in na koncu niti časti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Saj je fajn, da ostane tam. A videti je, da je v njegovih izvajanjih več kot kanček resnice.

Sicer pa, kot je že sodniku rekel v oči, tip se je sprijaznil s tem,d a ga bodo zaćorkirali, insistira pa na tem načinu obrambe zaradi javnosti- da ta vidi in razume, za kaj gre.

Sploh pa je že po sodniku videti, da smu skrivaj všeč Šešljevi driblingi. Več kko enkrat je po Šešljevem carpet bombingu "strokovnjaka" ponovil vprašanje na vljuden način, ker je tudi njega zanimala natanko ista stvar.

Ko ga je sodnik vprašal če se zaveda da z obmetavanje vseh z lažnivci lahko faše do 7 let zapora, se je tip zagrabil za srce izdavil "sem se že sprijaznil z dosmrtno ječo a teh 7 dodatnih let me je dotolklo totalka in ujelo nepripravljenega..." :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Vse to se zdi tudi meni.

Eno ključno vprašanje pa mi je ostalo odprto potem pa sem odnehal.
Koliko je dejansko krivo hujskanje, koliko pa narod sam. Staro vprašanje od Hitlerja naprej:)
Lahko bi šel brat še njegove javno objavljene knjige, ker pravzaprav izmenično zmerja, žali in tudi deloma precizno in utemeljeno napada intervencije zahoda na balkanu.
Ampak na internetu je še toliko zanimivega......
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Njegove knjige me načeloma ne zanimajo.

Ampak sojenja so zanimivejša od vsake serije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Drži. Zabavna reč, poučna in ko ti efekti minejo na koncu tudi hudičevo da misliti.

Sam sem namreč videl in dihal nekdanje bratstvo in me že kot firbec zanima kakšen in kateri hudič je dovolj, da se to obrne v ravno nasprotno smer.

Na žalost je dovolj že patron, kot je Šešelj na vsaki strani, kriza, če je pa več njih, imaš pa serijo zločinov, ki jih ne poznajo niti v afriki. Poboje in posilstva imajo na menuju dnevno, ampak serija zverinstev z balkana, je pa baje presenetila celo vsega vajene tovrstne profesionalce pravnike.

In še rezultat. Vsi Šešlji niso omejili niti cent krize. Vsi mrtvi niso rešili nobenega spora. In upamo lahko samo, da je tragedija vsaj za petdeset let izučila ljudi o neumnosti vojne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

BTW: Si že videl tole: SHOCKING: Slobodan Milosevic was INNOCENT! documentary p.1/5 ?


Zelo zanimive stvari. Tipičen scenarij: Tožilvec vpokliče zaščiteno pričo, ki obremeni SLobota načrtovanja nekega zločina ( uboj Karadžića ?).
Ker je priča zaščitena in v "strahu za svoj obstoj", njene identite NE razkrijejo niti SLobotu.

On tako nima nobene pametne točke v kateri bi lahko podprl svoje križno izpraševanje. Slika priče je pikselirana in kadarkoli vprašanje postane kakorkoli osebno, ona zavrne odgovor.

Kljub temu, ko jo SLobo vpraša: Ali je res, da vam je tožilec ponudil poseben deal, če me obremenite, ona odgovori z "da".

Slobo vpraša "Ali je res, da ste dobili tuje državljanstvo in imunitet pred pregonom ?

Odgovor: Da.

Slobo: Ali je res, da ej ta imuniteta pred pregonom v novi državi ?

Odgovor: Da.

Slobo: "ALi je res, da velja ta imuniteta za zagrešeno kriminalno dejanje ?"

Odgovor: Da

Slobo:"ALI JE RES, DA GRE ZA ROP BANKE V TEJ NOVI DRŽAVI ?"

Odgovor: DA.

Tip navede, da je prisostoval setanku v Slobini pisarni, kjer je to dogovorjeno, pri tem pa fali uro, nadstropje in stran, kjer se nahaja njegova pisarna. Tip izjavi, da se Slobina pissarna nahaja v pritličju prva vrata levo, kjer vsakdo, ki je stopil v stavbo iz ulice lahko vidi, da je to WC...

Se pravi, ne gre za pričo, ki je zaradi strahu za svoje življenje dobila novo identiteto, ampak za krminalca, kateremu je bil ponujen deal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Ja.
Slobodan ni bil ravno pek, pa je bil vseeno del satanskega stroja.
Ampak proces je proces.
Zgodi se, kot v naši vasi, da najdejo pri možaku torbo od poštarja, ki ga je oropal, denar, da cela vas ve, da je član znane mafije, pa gre vse skup 'zu grunt', zaradi procesne napake. In banditos z odškodnino po nove torbe;((

Ampak Haško sodišče...... pa rahlo dvomim. Po mojem vtisu, so tile zahodni sodniki manj paragrafarski in bolj vsebinski. To kažejo tudi rezultati in obsodbe tudi znanih, slavnih in bogatih 'grešnikov'. Po moje bi kar lep čas sedel. Do smrti, pa če bi živel še kar dolgo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

#000000 ::

Brane2 to se dogaja tudi na slovenskih sodiščih. Na neki razpravi, kjer se je sodilo "organizirani kriminalni združbi" je sodnica zaščiteno pričo oz. tajnega policijskega delavca -TPD- vprašala

sodnica: Povejte vse kar o zadevi veste ?
TPD: Kaj vas zanima ?
sodnica: povejte vse kar o zadevi veste, zato ste nenazadnje tukaj ?
TPD: O kateri zadevi ?
sodnica: O tej zadevi ki je predmet današnje obravnave !
TPD: aha no ja vse sem že povedal v mojem poročilu ki sem ga oddal nadrejenemu.
sodnica: Še enkrat vas pozivam da kot priča poveste vse kar o zadevi veste !
TPD: o zadevi ne vem nič kompletna dvorana v smeh :)
sodnica: potem ne veste o zadevi ničesar ?
TPD: vse kar vem, sem napisal v poročilu! spet smeh
Tožilec: predlagam da priči jaz zastavljam vprašanja in naj ona odgovarja!
sodnica: v redu
odvetniki: to je kršenje, ker bo vprašal pričo samo to kar želi slišati
sodnica: no saj kasneje ko konča tožilstvo boste imeli možnost postavljanja vprašanj tudi vi.
Tožilec: -da malo skrajšam- vse kar je vprašal je TPD odgovoril v detalje.
odvetniki: vse kar so oni vprašali, je bil odgovor enak: vse sem že napisal v poročilu.

Tko da to je praksa tudi pri nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Okapi ::

Koliko je dejansko krivo hujskanje, koliko pa narod sam.
Hujskanje je edino krivo. Narod pa kot narod, povsod je bolj ali manj enako napizdljiv. Če so lahko napizdili ene Slovence proti drugim, ene Američane proti drugim, ene Špance proti drugim ...

O.

Brane2 ::

#000000 je izjavil:



Tko da to je praksa tudi pri nas


A je tudi to praksa pri nas, da priča ladno pove obtožencu v fris, da ji bo tožilec za ovadbo odštel $$$$, dal imuniteto pred KRIMINALNIMI DEJANJI v tej novi državi IN DRŽAVLJANSTVO ?

In to za pričanje, ki ima več lukenj od ribiške mreže ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Skoraj :) Pred leti je bil en proces kjer je policija plačala 4 miljone sit priči oz. tajnemu policijskemu sodelavcu, za pričanje, med tem časom je isti tip stanoval v policijskem stanovanju ker je bil zaščitena priča, da ga kao nebi ubili ipd. + tip je med tem časom naredli nekaj hujšh kaznivih dejanj, no na koncu se je celo premislil in postal glavna priča obrambe :)

donfilipo ::

Ja tudi take reči imaš.
Proces na sodišču je hecna zadeva. Vsi na balkanu smo vedeli, da je Miloševič eden glavnih motorjev vojne in stotisočev žrtev. Ampak to dokazati na sodišču je pa drug problem.

In ja praksa plačanih sodelavcev policije JE praksa že dolgo na zahodu. So pa vedno tudi jemani zelo z rezervo in odgovorni za izjave. Ni problem plačilo, tudi policist, ali tožilec, ki poda ovadbo je profesionalec, ne sme pa biti prevarant. Torej če je priča potem še oropala banko, je že problem:)) Lahko bi našli kakih 1000 trdnih in verodostojnih prič, a bi jih nemara zaščita tudi več stala. Morda pravi srbski ponos le ni tako poceni in Miloševič z vidika sodelavcev le ni bil zločinec?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Kako in koliko taki obsodbi lahko verjamem ?

Kako naj vem, da ne gre čisto za sklop posebnih interesov ?

Zdaj mi en tip razlaga brez prave podlage, kakšen falot da je bil SLobo.

Ampak to je Slobo natanko na isti način razlagal za druge.

Pravzaporav še precej bolj prepričljivo.

Kako naj vem, da ta tip ni ravno taka baraba ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Poglej si Recimo prva dva linka Šešelja proti strokovnjakoma.

Tip je oba mentalno nabil na ku*ac in jima naredil ne eno ampak več novih dank.

Strokovnjakinja je bila stalno na robu joka in jo je moral tolažit sodnik.

Pa ne samo zaradi tipove grobosti. Zadel je v center. Njena statistika je crap.

Ne morem reč, da njena osnovna trditev mogoče ni resnična ampak tip ji je nabil toliko "trojk" da niti smešno ni bilo več...

Re glede "strokovnajkinje" sem mislil na tole: Vojislav Šešelj i ekspert Tabo 1/22

Tale je na tisti dan zanosila.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

#000000 ::

Aja neki podobnega se je dogajalo v primeru katinskega gozda, piše v zadnjem poletu Dolgi molk o dolgo znani resnici je naslov, rusi bi mogli sedet poleg nacijev na nürnberškem procesu.

donfilipo ::

Točno. Če gledaš ozko po paragrafih samo te dele je nemogoče obsoditi. Če pa prebereš in poslušaš zraven še 20 knjig vojnih strokovnjakov, 1000 mnenj diplomatov, vidiš 30 prič, ki niso dobile in zahtevale niti za karto...no potem pa nemara že lažje sodiš. In seveda za tako 'kupljive' priče, tožilstvo tudi pošteno okrcaš.

Kot sem rekel. Nekatera sodišča so ozka in nevedna izven papirjev in 'nesrečnikov' pred sabo, druga imajo malo več avtoritete. Čeprav potem izgleda tako, da se sodi pristransko. Pa taka avtoriteto tudi to mirno požre. Sodi namreč v imenu stotisočev žrtev, ki so tipu populista miloševič nasedli. Boli francoza patak. Slobota pa srce izda8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Tale je tud dober:
Šešelj vs ekspert Oberšal(2007)1/25

Ne pravim, da ima Šešelj prav, ampak zakaj ne dobijo koga, ki zna braniti svoja stališča ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Proti pravnikom s tako lubenico je nemogoče verjemi. Kar pa ne pomeni, da genij, celo pravni genij, ni v bistvu velika nevarnost.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Ampak na drugi strani, simbolična obsodba na sodišču teh dotičnih je vedno manj pomembna. Obsodili so jih v srcu, tudi že mnogi nekdanji pripadniki. In ko bo ostala le peščica renoviranih srbskih radikalov, ki ga bodo imeli le še za častnega člana, takrat bi ga pa nemara lahko celo izpustili. Morda bi postal celo glasnik miru na balkanu:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Kar se tistega linka o Miloševiću tiče, ne mislim da je nepristranski.

Tudi pričevanje "kepa" Dragana mi ne pomeni nič.

Sumljivi so tudi zahteve po razkritju nekaterih identitet prič, ravno tako za "zgodovinsko pravico" prihodnjih generacij za dostop do teh podatkov.

A osnovni pomislek se mi zdi na mestu- osnova sojenja bi morala biti transparentnost- vpogled zainteresirane javnosti v to, kaj uni tam počnejo.

Če je praktično vse zaprto, kako naj javnost ve, da je bilo sojenje pošteno- kar naj bi bil eden od osnovnih principov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Ja saj.
Tudi sam sem pred kakimi 2 leti obletaval iste misli. Potem pa zadeva poleže, razmisliš, vidiš izven sodnega cirkusa, x drugih dejstev in spoznaš, da gre pri specifični represiji predvsem za simboliko.

Dejstvo, da se vsakega kriminalca prime, obsodi in denar pobere, ter obsodi je mit!!! Neizvedljiv.
Pomembno pa je, da se vanj verjame.
Od tod tudi tale proces. Obsodba v srcu večine, je pa tako ali tako že padla.
Zdaj gre za procesne kolobocije.
In ko bo tega konec, nihče od obsojenih ne bo mogel zbrati niti odbojkaške ekipe. In je glavni namen dosežen.
Problem so kriminalci ali eventuelni vojni zločinci ki iz sodišča s prehitro vožnjo, nazaj na prizorišča zločina, hitijo nadomestiti zamujeno;(( In verjemi tega je pri nas pa vse več. Pa tu ni toliko problem samo nacionalizem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Čisto tako za vzorec: Re Šešelj vs Tabo:

Šlo je za ekspertizo strokovnjakinje, ki je hotela dokazati, da je Šešeljeva stranka odgovorna za pregon Hrvatov iz Vojvodine v letih 91-2001.
Cela stvar je bila zasnovana na statističčnih podatkih ( brez pričevanja torej enega samega posameznika).

V osnovi je šlo za primerjavo števila Hrvatov v Vojvodini v tem času, zasnovano na cekrvenih knjigah in še ene dveh posrednih virih.

Pri tem se je zapletlo na prav vsaki točki:

- To področje ni bilo v vojni. NI bilo vojske ali koga drugega, ki bi ta folk direktno pregnal. Še več, dokument govori o PRODAJAH imetja in odselitvah. Ne spušča se v to, katere prodaje so bile neprostovoljne. Zanj je bil upad števila prebivalcev že dokaz pregona.

- Ne upošteva "bele kuge" za katero je Vojvodina trpela že dolgo in ki je zmanjšala prebivalstvo tako Srbov kot tudi drugih manjšin v dokaj podobnih procentih.

- Ne razlaga, zakaj niso uporabljeni bolj kredibilni viri od cerkvenih knjig, po katerih ni mogoče razločiti zanesljivo recimo Madžarov od Hrvatov

- Ne upošteva kot enega od bistvenih faktorjev recimo blokade, ko je bila plača v Vojvodini dobesedno par EUR :|

- Ne razloži recimo, kako je kompenzirala znan pojav, da se je nekdo deklariral na enem popisu kot Hrvat, na drugem pa kot Srb.

- Ne razloži, zakaj se je šla igrat statistike za celo Vojvodino na eni mali vasi z 2.500 prebivalci ( Hrkovci ) in ne cele Vojvodine


etc
etc

Na koncu ji Šešelj še razloži IN DEMONSTRIRA, da statistične metode niso bile potrebne, ker je na vsak popisni listič bil vpisan EMŠO vsakega prebivalca in bi lahko preprosto sledila usodi vsakega posameznika. Ženska zatrdi da ji teh podatkov srbske oblasti niso hotele dati.
Vendar se izkaže, da jih je zahtevala samo enkrat - leta 2004. Srbija je od takrat izročila Karadžića in praktično izpolnila vse zahteve Haaga po podatkih in Šešelj pravi,d a so ti podatki od tega časa dostopni.

Za demonstracijo ji zdeklamira EMŠO dveh posameznikov iz tiste vasi, ki sta spremenila nacionalnost- čisto tako za vzorec. Čeprav so mu omejili stiek z zunanjim svetom.

Še več, pove,d a je kolegici iz istega foha kot je ta "ekspert" naročil novo obdelavo podatkov za too vas, tokrat brez statističnih ugibanj- z vsemi EMŠO usodami ( 2.528 prebivalcev AFAIK ) in da je ta dokument že izdelan a da mu ga zaradi omejitev sodišča niso mogli dostaviti.

Sodnik malo manj ko pade dol s stola, tožilec se začne sklicevati na tajnost osebnih podatkov, "ekspert" začne prositi, če mu Šešelj lahko dostavi te podatke, da "updata", svojo "analizo", nastane cirkus.

Tole je za film.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Sodišča, procesi, krivice in potencialno nevarni kriminalci. In zločin in kazen.
Vse to gre danes še vedno po procedurah starih 'tauđent' let.
Trdim, da obstajajo sodobne metode skeniranja, detektorjev laži, serumov resnice,
ki bi osumljence lahko pripravili do popolnega poročila s strani strokovnjakov:
-ali je zagrešil očitano
-ali kani nadaljevati
-ali se kesa

Pa še to čeprav izgleda utopično je zaradi neprestnaga toka v tintari s časom treba pri 'parol oficerju' ponavljati.
Če imaš sodnike, ki vso to mambo jumbo (a že kar preverjeno tehniko) znajo z ostrim očesom nadomestiti...potem je ok. Če maš pa tete, ki ne ločijo hokejista od dilerja in to po 2 procesih, je pa hudič;((
Toliko načeloma o procesiranjih.

Dotični proces pa kot rečeno, bo kar nekaj poizkusov tožilstva nedvomno tudi podminiral.
Ampak ne pa vseh. Vsaj po moje. Konec koncev če bo izpuščen, in bi prišel zganjati vojvodo k nam, kot je nekoč grozil, ima veliko lubenico. Zadaneš na 400m s tabaro8-)

Grem pa zdaj za hec (evo si me pripravil:) zadevo gledat še enkrat. Da vidim, koliko se je reč usedla in ali bom nemara našel kake nove momente.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Še en biser, ne spomnim se odkod ( ni s teh linkov ).

Ena od pametnih prič je začela trditi, da so njegovi prostovoljci hodili okrog z Arkanovimi plačanci, mislim da po Zvorniku.

Pa ga Šešelj vpraša, če ve zakaj Arkana tam po prvih nekaj dni ni bilo več.

Po nikalnem odgovoru mu Šešelj pove, da mu je ta dopizdu po kriminalnih izživljanjih in da bi ga počil, če bi kaj dosti še opletal tam.

Ko mu priča reče, da je to le njegova stran zgodbe, ga Šešelj vpraša če ve, da sta bila s tipom praktično smrtna sovražnika zaradi tega in da mu je bil Vojvoda eden redkih, ki si mu je upal v ksiht reči, da je beden kriminalec.

Ko priča začne nekaj ovinkariti,s e Šešelj skliče na centralno oddajo na RTS, ki je šla v živo in kjer je tipu ( ki je sicer ubijal za praktično nič) reku v ksiht pred vsemi "Ne seri. Vsi vemo, da si tele štumfe, ki jih maš sedaj na sebi, večkrat nosil na glavi kot na nogah." :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor P ::

... kar jaz vidim iz teh posnetkov je, da ima Šešelj za razliko od vseh žrtev zločinskih pokolov na območju nekdanje Jugoslavije vsaj realno in pravno možnost se zagovarjati pred nepristranskim in neodvisnim mednarodnim sodiščem in praktično lahko vpraša kar želi (če ne na javni pa na zaprti seji, po njegovi želji) ter nadalje to možnost javnega procesa imamo možnost videti tudi mi in tako sami presoditi, če se obtožencu dogaja krivica, ali ne (kot lahko to vidijo in spremljajo vse mednarodne organizacije npr. med njimi za človekove pravice, tuje diplomacije itd.) ...

... resnično ne vem, kako bi mu lahko zagotovili še večje pravno varstvo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Pa veš, zakaj ?

V začetku je mel malo ali nič. Tip je moral demonstrirati z gladovno stavko, da se ne misli pustit jebat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor P ::

Tip je imel v začetku na sodišču enake pravne pravice kot jih ima sedaj (vsekakor pa x-krat boljše kot vse žrtve zločinov) ... kakšne performanse on zganja tam (ter z njimi tebe navdušuje) je irelevantno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Pa so mu dokazali KARKOLI ?

Poleg tega:

- poznaš še koga, ki je 8 LET V PREISKOVALNEM ZAPORU ?

Zakaj mi ne bi smelo biti všeč njegovo pobijanje materialov "ekspertov" ?

Saj sodišče je kraj dokazovanja, mar ne ?

Ali obsodimo tipa kar brez tega ?

Mislim, tip je v preiskovalnem zaporu. Proti njemu ppripravlja materiale MASA ljudi. Samo na mestu tožilcev sem naštel štiri face, ekspertov in prič sploh ne štejem več.

A to ni pravično razmerje in je treba tipa še ene malo ustreliti v glavo, da se ne bo predobro branil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Gregor P je izjavil:

Tip je imel v začetku na sodišču enake pravne pravice kot jih ima sedaj (vsekakor pa x-krat boljše kot vse žrtve zločinov) ... kakšne performanse on zganja tam (ter z njimi tebe navdušuje) je irelevantno.



V bistvu ni res. V začetku so mislili opraviti z njim, kot so z Miloševićem. Vsiliti so mu hoteli odvetnika, ki ga bo "branil".

Tip jim je dal vedet, da se tako ne gre več.

Začel je z gladovno stavko in bil je pripravljen umreti. Hotel je možnost da se lahko brani sam in da mu lahko pomaga njegov team.

Ravno tako je zahteval in dobil tudi AFAIK vsaj eno menjavo sodniškega teama.

Folku je friz reku, da nima problemov s tem da ga počijo tudi brez sojenja ampak hoče da se to vidi javno.

Nekako v smislu "stojte za svojimi dejanji javno", tudi če ga obsodijo na lutkovni predstavi, naj imajo jajca pokazati to pred folkom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Čisto tako BTW:

Tip je pred nekim bošnjaškim ekspertom citiral izjavo iz Izetbegovićeve knjige, kjer ta pravi,d a bo ustanovil Islamsko državo v Bosni in da Islam nikoli ne bo združljiv z vrednotami vzhodnega sveta.

Nakar ga Šešelj vpraša "A je to vaša ideja mirnega sožitja ?"

Ekspert odgovori, da je od takrt pač preteklo veliko ćasa in da si je Izetbegović pač premislil...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor P ::

Ni potrebe po nobeni osebni prizadetosti; človeku je omogočeno dostojno sojenje (več kot je imela na voljo vsaka žrtev) in to je v bistvu vse kar je vrednega povedati na to temo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Nobena od teh žrtev ni bila dokazano njegova- vsaj zaenkrat.

Še vedno pa mi nisi odgovoril na vprašanje- v katerem "dostojnem sojenju" te lahko držijo 8 let v preiskovalnem zaporu ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

BTW, glede teh biserov, to jih je res samo ene par.

In niti ne najboljših. Priporočam ogled.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Da ne bo pomote- bognedaj, da tipa spustijo.

POVSEM mi je jasno, da je tip na poseben način nor- pripravljen je naredit VSE za svoje pleme.

Se pravi nor je na nacionalistični osnovi.

Tisto, kar se sprašujem ob vsem je, kaj je ostalo od vseh teh zahodnih vrednosti- kaj od vsega tega dejanjsko nese vodo tako kot je deklarirano.

Pri demokraciji smo ugotovili, da to v bistvu ne dela.

Zakon trga- kakšen zakon trga neki ? Vse je naštimano in kremplji interesnih skupin in/ali držav in mafij so povsod.

Sedaj smo še pri pravnih načelih in mehanizmih. Toliko enega pridiganja o tem, akko da pravo deluje v zrelih državah, a tudi tu si stari fantje obilno pomagajo s kuhinjami in podkupninami itd.

Kaj od vsega tega še ostane, ko s edim razkadi in kaj je bilo tako zelo narobe s stari miličnikom, ki je poredneža lahko op**dil s pendrekom po zobeh, če ne drugače pa po partijski liniji ?

Druga stvar, ki bode v oči so "eksperti".

Izberejo drmr tipa s polmetrsko titulo, temu solidno plačajo za pripravo ekspertize, ki jo tip pripravlja NEKAJ LET.

Nato pride na sodišče in Šešelj kot laik obriše rit in pomete sodniško dvorano z njim v tisti uri ali dveh...

WTF ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pyr0Beast ::

Mah kera patetika na sodiščih. Imajo te 'eksperte' ki mislijo da so boga za jajca zagrabili. Ma ... dober je da se mu da s tistimi bedaki ukvarjat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

imam smešen občutek, kot da si marsikdo podzavestno želi neke alternativne zgodovine. Kjer nikoli ne bi bilo prišlo do tega, da so Srbi poraženi pizduni in bi Juga še obstajala. Saj štekam nostalgijo samo ...

... zavrnjeno!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

chittax ::

Podpis pod tabo Matako!

To lahko impresionira le kakšno staro mamiko....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

donfilipo ::

Matako je izjavil:

imam smešen občutek, kot da si marsikdo podzavestno želi neke alternativne zgodovine. Kjer nikoli ne bi bilo prišlo do tega, da so Srbi poraženi pizduni in bi Juga še obstajala. Saj štekam nostalgijo samo ...

... zavrnjeno!


Ma zajebi. Podtikaj svoji stari mami. Nikjer kaj takega nisem izjavil. Da pa bi ti to rad podtaknil je pa drug problem.
Si že res kar zavestno želim druge zgodovine, kjer pa Srbi ne bi uspeli napasti nikogar. Jugoslavija pa bi lahko razpadla, tako kot Českoslovaška in Sovjetska zveza, na povsem miren način.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Matako je izjavil:

imam smešen občutek, kot da si marsikdo podzavestno želi neke alternativne zgodovine. Kjer nikoli ne bi bilo prišlo do tega, da so Srbi poraženi pizduni in bi Juga še obstajala. Saj štekam nostalgijo samo ...

... zavrnjeno!

BTW: To velja tudi za tipe Mikstone1 it d ali samo za nekatere ?

In kar se alternativne zgodovine tiče, brez skrbi. MI SMO v njej. Smo v tisti zgodovini, katero nam junaki predavajo kot edino zveličavno brez besede "druge strani". Oziroma, kot so nam jo do pred kratkim.

Mene dejanjsko zanima, zakaj je umrl moj kolega v Zvorniku recimo. Ne uradna, skrpana razlaga, ampak tisto, kar bo ostalo, ko bom lahko preveril ujemanje zgodb večih strani.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Tako, če ljudje ne bi nasedali nacionalizmom tipa velika srbija, pa tudi drugim, ki so v bistvu že kar deloma čisti nacizmi, za vojno na balkanu ne bi bilo nobene potrebe. In JA. Celo za razpad manj. Slovenci smo ves čas nudili konfederacijo v kateri bi imele republike nadzor nad fiskalno politiko, trg pa bi ostal enoten. Danes kaže da nekaj takega za bivšo jugo čez 20 let tudi bo, plus tega še za celo Evropo.

Žrtve nacizma niso prinesle niti ene rešitve. In zato ''glavonja', poleg drugih tudi sedi. NI imel kaj početi v Bosni, po izbuhu vojne, niti ščuvati ljudi na nacistično vojno. Ni pa edini in niti najbolj nevaren. Le morda najboljši pravnik od obtoženih, kar ima efekt na samem procesu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Koneckoncev se Mikstonejeva zgodba klljučno naslanja na te zgodbe.

Na njegovo zgodbo se pa naslanja denar davkoplačevalcev in posledice, ki zajemajo veliko več kot samo ponikli denar od orožja.

Ki pa bi bil že sam zase zadosten glavobol, brez drugih efektov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

USS Liberty ::

Šešelj na posnetku o Slovencih...
Zanimivo, da je na ta video dosti več "likes" kot "dislikes" klikov. Srbi se še danes večinoma strinjajo s Šešeljem in bi, če bi imeli to možnost, takoj spet začeli svoje vojaško roparske pohode proti nesrbskim narodom na območju bivše juge. Za Srbe smo Slovenci brača in nas imajo zelo radi samo do takrat, ko imajo lahko roke na naših denarnicah, ko podpiramo njihovo bolano mitomanijo, še najraje pa imajo tiste Slovence, ki zaničujejo svojo slovensko kulturo, smešijo sami sabe in skupaj s Srbi plešejo šumadijsko kolo...

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Zanimivo. Jaz Mickstonovo zgodbo vidim v čisto drugem svetu ali kontekstu.

Slovenska osamosvojitev in vojna ni plod nekega srbskega ali slovenskega nacizma in želje po veliki sloveniji:)
Ampak posledica interesov JNA in klike generalov in birokratov, ki so si 'deželico' nekako 'lastili'.
NO Mickstone in ekipa je zame tu odigrala ključno vlogo. Poleg policije.
Da pa take ekipe nikjer (in manj so ustavljeni in preverjeni manj:) niso zbor dunajskih dečkov, ampak se zlahka razvije neko borbeno timsko kolegialnost, ki pa v miru zlahka tudi zdrsi, je pa tudi jasno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Tudi to kar je linkal USS, je en lep primer klasičnega nacističnega govora.
Zato tudi trdim, da kaj posebno dolgo vojvoda v sloveniji ne bil:))
In celo, da bo mogel odmoliti precej pojasnil, da bo kdaj lahko sploh potoval skoznjo.

Ampak, kot je izjavil že na začetku sojenja.
Sodi se mu predvsem za nacionalizem. Prikladno je pozabil posledice seveda:)

Sodišče mora pokazati, da je velikosrbstvo oblika nacizma, pokazati posledice, ki so vezane direktno na osebo in lik Sešlja, vkolikor to sploh gre, saj ljudje v strahu in besu niso ločili več med arkanom, sešjem, draškovičem in hitlerjem:) No na sodišču pa je to za Šešlja še kako prikladno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

USS Liberty je izjavil:

Šešelj na posnetku o Slovencih...



To sploh ni sporno, da so na YT posnetki Šešelja, ob katerih se ti želodec obrne in da jih ni treba dolgo iskat.

Tega nisem omenjal, ker se mi zdi očitno.

MOje vprašanje je, kako to, da mu vsaj na sojenju dobro plačani evrokrati ne pridejo do živega. Zdi se, da zadane v polno, ko vsakega "eksperta" najprej dobro povpraša o tem, o čem je on dejanjsko ekspert in kaj stoji za tem.

Zdi se mi patetično, da vesoljsko dobro plačani uradniki potem svoje naloge branijo slabše kot šolarček svoj spis.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Še nekaj o teh in takih Šešeljevih izjavah z YT.

Na enem od linkov "Šešelj vs ekspert" imaš ravno to.

Pojavi se nek ameriški ekspert, ki je oddal svojo ekspertizo o tem, da je Šešelj nevaren ekstremist, ki da upodablja nevaren sovražni govor.

Nakar ga Šešelj vpraša,d a poda primer. Po eni uri in pol jecljanja eksperta ga Šešelj vpraša: O.K. Vzemite mojo "najbolj mračno" izjavo, ki jo najdete ( čeprav ekspert v teh dveh urah pred sodiščem ni uspel navesti niti ene konkretne izjave ). Zamislite si, da se z njo pojavim recimo na ameriški TV. Ali bi bil zaradi tega kaznovan zaradi sovražnega govora ?

Ekspert: Ne. :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kivi113 ::

Za tiste, ki ne veste, ali pa ste morda pozabili:



Piše se leto 1992 in zahodni mediji imajo nalogo predstaviti koncentracijska taborišča v Bosni, s katerimi bodo kasneje opravičili napade na srbske cilje. Problem je, ker v Bosni (v tistem času, se pravi l.1992) ni koncentracijskih taborišč.

Tale video v drugo luč postavi tako vojno v Jugi kot tudi 2.sv.v. Tako, da izjave, da "vsi vemo", da je bil Milošević glavni motor državljanjske morije, pri meni ne "držijo vode".

Drug pomemben dejavnik, ki ga v črno-belih opisih vojne v Jugi ne zasledimo prav velikokrat, je etnična slika:



Vemo, da je šlo v operaciji Blisk za izgon Srbov iz "Srbske krajine" (na območju današnje Hrvaške), za katero je odgovorna Hrvaška (bojda s pomočjo ZDA/Zahoda).

Vemo tudi, da so se razni "džihadisti" iz Afganistana, S.Arabije in drugih muslimanskih držav borili na strani bosanskih muslimanov.

Zahod in ZDA naj bi močno pomagali tudi KLA (Kosovo Liberation Army), in vemo, da so ameriški mediji v času Kosovske krize lagali o 100000 kosovskih žrtvah, ki naj bi jih zagrešili Srbi (etnično čiščenje). Trenutne ocene se gibljejo v razredu do 10000.

Nekaj zanimivih videov in blog na to temo:

Hoolbroke-ova smrt, v malo drugačni luči:


Tragedija, ko srbska granata ubije 120+ ljudi:


Vojna v Jugoslaviji s stališča ameriškega vojaškega strokovnjaka:


Milosevic vs Karadzic & Mladic:


Blog:
Ne strinjam se z oceno 750k Srbov v Jasenovcu, zato je pogled spodnjega avtorja malček manj kredibilen, kot bi bil sicer:
http://cuthulan.wordpress.com/2009/12/1...

malo offtopic:
Je pa isti avtor napisal 3 izredno zanimive bloge "the invention of 'religija'", ki znajo biti zanimivo branje za take, ki vas tv program dolgočasi:
http://cuthulan.wordpress.com/2009/09/0...
http://cuthulan.wordpress.com/2009/09/0...
http://cuthulan.wordpress.com/2009/09/0...
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojislav Šešelj od Haaga zahteva €12M odškodnino...

Oddelek: Problemi človeštva
131730 (1331) flbroker
»

Ratko Mladić bo dobil sobo v Haagu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8213930 (10323) nuclear
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12915644 (13504) w00tnes

Več podobnih tem