» »

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje?

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje?

«
1
2 3

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -
  • spremenil: imagodei ()

USS Liberty ::

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...

Še ena zmaga za Jankovića rojenega v Srbiji....
V drugem mandatu pridejo še dvojezične table v čirilici
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ko se otroci izseljencev v Argentini učijo slovensko v takšnem dopolnilnem pouku, smo vsi veseli in ponosni.

O.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

V bistvu, glede na sestavo prebivalstva in lokalne skupnosti, bi lahko uvedli za drugi jezik tudi izbero Srbščina.

Sicer tale kosova, je tudi tako kot moj podpis : Zoranu Jankoviću ne more škodovati, da se ne strinja z Dragom Kosom http://www.slovenskenovice.si/clanek/12...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

Dopolnilni pouk slovenščine v kakem kulturnem centru sredi Berlina bi bil pa kakopak nekaj povsem drugega - nadvse hvalevredno in častno dejanje, vredno kake državne kolajne. Bognedaj, da bi se kak švaba spomnil to v kali zatreti, bi šli tja do Strasburga s tožbo in ga na koncu namlatili po senci!

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Slovenci v Berlinu naj se učijo nemščine, Slovenci v Argentini pa španščine.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Koncept dopolnilnega pouka ti nekako ni jasen, ne?

O.

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

@Okapi
Pa kaj bo Srbom v Sloveniji dopolnilni pouk srbščine, prosim te lepo?? Oni srbsko obvladajo, ne obvadajo pa slovenščine. Za njih bi bilo kvečjemu treba uvesti dopolnili pouk slovenščine, ne pa srbščine. Ta "dopolnini" pouk srbskega jezika je samo dobro premišljen in načrtovan precendens, ki bo čez nekaj let postal obvezen pouk srbščine za vse, tudi za slovenske otroke...

Pa ne govorite mi spet, da imam paranojo, da trolam in ne vem, kakšne vse žalitve. Kdo bi še par mesecev nazaj verjel, če bi mu rekel, da bo v Sloveniji na nacionalni rtvslo tudi srbski program? tega ni bilo niti za časa sfrj, danes pa vidimo, da je to praktično že stvarnost. Očitno Srbija totalno obvladuje to Pahorjevo marionetsko vlado, ki nam sedaj vlada. Eden glavnih srbskih lobistov, ki dela za interese Srbije in srbov je pa seveda Janković. Kaj bo šele, če Janković enkrat res postane premier...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

Kaj bo ko Jankovič postane premier (sicer ne vem kam se je ČE izgubil ampak nm)... nič, lahko greš v Nemčijo, se boš nemško učil pa bo fajn.

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

Najboljš da zbrišeš v Argentino.

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Težki si ti paranoik, Nimitz, težki. Ta zadnji, ki je hodil v Srbijo in podpiral Srbe je bil reci in piši, kdo??




Jelinčič Plemeniti, Slovenska Nacionalna Stranka.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Če bi že delal vrstni red znanja tujih jezikov, bi reku, da v Sloveniji najprej rabimo angleščino (ker tudi v Nemčiji in Avstriji obvladajo angleško, pa verjetno tudi v severni Italiji, če hočjo biznis delat), nato pa srbohvraščino, če govorimo o poslu.

Gotovo pa obstajajo kaki debili nesposobni, ki v življenju niso ničesar naredili in, ki mislijo, da se iz principa Slovenci ne smejo učiti srbohrvaščine.

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Šimpanz je izjavil:

Najboljš da zbrišeš v Argentino.


Upam, da bo Jankovićev srbski režim, ko bo dokončno zavladal celi Sloveniji, tako milosten, da me bo vsaj v Graz ali Filadelfijo izgnal, ker Argnetina je Latinska Amerika, te pa ne maram preveč....

Samuel je izjavil:

Jelinčič Plemeniti, Slovenska Nacionalna Stranka.


odkrivaš toplo vodo....
Za Plemeniteža so že leta 92 vrabci čivkali, da je prosrbski udbaš...

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

A Feliksa Langusa (ali Kako ujeti svobodo) si gledal, Nimitz? Odličen slovenski film, ti ga priporočam.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kdo bi še par mesecev nazaj verjel, če bi mu rekel, da bo v Sloveniji na nacionalni rtvslo tudi srbski program?
Kaj ima RTVSLO veze s Pinkom?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

he he he , ena redkih sodobnih slovenjiskih kvalitetnih grotesk.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

MadMicka je izjavil:

Gotovo pa obstajajo kaki debili nesposobni, ki v življenju niso ničesar naredili in, ki mislijo, da se iz principa Slovenci ne smejo učiti srbohrvaščine.


Zakaj se pa Srbi ne bi naučili slovenščine, da jim bi to koristilo pri poslih s Slovenijo. Kulturna izmenjava mora pa potekati enakopravno v obe smeri. Konec koncev smo skupaj bili v isti državi in oba jezika sta bila takrat po ustavi enakopravna, pa vidimo, da je bilo to samo na papirju. Če samo Slovence silijo, naj se učijo srbsko, obratno pa ne, to za mene ni ni drugega kot kulturocid....

Drugače pa jaz znam srbohrvaško tekoče, celo tiskano čirilco še vedno ovladam in jo brez problema lahko berem in pišem. Sem pač še tista SFRJ generacija, ki so ji oprali možgane s školsko televizijo, pa mi je to znanje srbskega jezika v življenju pomagalo probližno toliko, kot če bi znal mongolsko....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Če samo Slovence silijo, naj se učijo srbsko, obratno pa ne, to za mene ni ni drugega kot kulturocid....
Url?

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

bluefish je izjavil:

Če samo Slovence silijo, naj se učijo srbsko, obratno pa ne, to za mene ni ni drugega kot kulturocid....
Url?


a moram še peš okrog zemlje, da ti dokažem, da je le ta okrogla???
Vsakič, ko pride k nam kakšna srbska delegacija, je ena od njihovih zahtev ta, da mora Slovenija srbski jezik v OŠ uvesti, nisem pa še slišal, da bi kdo od naših predstavnikov zahteval, da pa v Srbiji v OŠ uvedejo slovenščino. Srbi si to kulturno izmnejavo predstavljajo izključno tako, da mi sprejemamo vse kar je njihovega, oni pa nič ali pa zelo malo kar je našega.... Kaj pa je to drugega kot kulturocid oz. kulturno in jezikovno nasilje Srbije nad Slovenijo, če ne drugega???

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Wav, morajo biti pa to res tajni pogovori, da se o tem še ni razpravljalo (sploh tukaj na ST, kjer bi bila tema ena izmed bolj popularnih).

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

Vsakič, ko pride k nam kakšna srbska delegacija

urlS plz

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::



Šešelj o Slovencima i kulturnoj saradnji...

Moram Šešelju priznati, da ni hinavski, saj je povedal odkrito, kar si on misli o kulturni izmenjavi s Slovenijo in Slovencih. On je glasno povedal tisto, kar večina Srbov potiho misli... Tadić in podobni pa pridejo v Slovenijo in hinavijo in naše Srbom zveste pudlje kot so Turk, Pahor in Žbogar trepljajo po rami in govorijo pravljice o dobrih odnosih in kulturni izmenjavi....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

USS Nimitz pravi; "Kulturna izmenjava mora pa potekati enakopravno v obe smeri."

Zdej, če hočeš ti enakopravno kulturno izmenjavo je to tvoja stvar, to se lahko zaradi mene zmenta ti pa Šešelj :D.

Mene pač njihova kultura kaj dosti ne briga, razen, kolikor se to tiče biznisam, tj. jezik, pa rakija, pa pleskavica. Če bo moj biznis zaradi tega bolje laufal, se bom seveda te stvari nauču. Pa če se Srbi ne bodo, toliko bolje zame, ker bom lahko kasiral na obeh straneh.

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

Šešelj je bil kdaj nazadnje v Sloveniji?

USS Nimitz, a se lahko mal zresniš in pošteno argumentiraš svoje govorance? Ker tole ne pelje nikamor.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Pa kaj bo Srbom v Sloveniji dopolnilni pouk srbščine, prosim te lepo?? Oni srbsko obvladajo, ne obvadajo pa slovenščine.

Mimo vseh ostalih budalaštin je to na nivoju "kaj za hudiča se slovenčki v šoli učijo slovenščino?" Saj jo kakor da "obvladajo". Mimogrede. Srbi se piše z malo začetnico in ne z veliko. Če pametuješ o temu, da se materinega jezika ni potrebno učiti, najprej pometi pred svojim lastnim pragom.Sorry. Tole je bil čisti moj kiks. Očitno tudi kot Slovenec nimam avtomatično tudi najboljšega znanja slovenščine...

Ta "dopolnini" pouk srbskega jezika je samo dobro premišljen in načrtovan precendens, ki bo čez nekaj let postal obvezen pouk srbščine za vse, tudi za slovenske otroke...

Tako kot se je to v preteklih 50 letih zgodilo z italijanščino, madžarščino, nemščino. Oh, wait. Ni se. Je pa res, da se več kot 90% otrok v osnovnih šolah uči angleščino. Ko imamo tako zelo veliko avtohtono manjšino, mar ne... Tako, kot smo imeli skozi čas očitno dobro načrtoane precedense, ki so vključevali stare rimljane, francoze in ruse. Pa verjemi, da je bila ruščina zelo popularna zaradi fizikov in matematikov (včasih se je pač vzpodbujalo tehnične smeri študija), ne pa zaradi kakšnih pobratenj.

OK, saj vem, da paranoja še ne pomeni, da niso tam zunaj, da te bi pohopsali. Ampak to je pa že komično.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

BlueRunner je izjavil:

Srbi se piše z malo začetnico in ne z veliko.
Kot, recimo, Slovenci, misliš? Ali sem tu sfalil kak sarkazem (pozna ura je že, pa to)?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Seveda, Slovenci z veliko, srbi z malo, őrvati pa s srednjo. Da se ve, kje je komu mesto.:P

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Kot, recimo, Slovenci, misliš? Ali sem tu sfalil kak sarkazem (pozna ura je že, pa to)?


Nope. Nobenega sarkazma. Kar direkt v žilo. Ne da bi izpadel "grammar nazi", ker je tudi moj pravopis precej usmiljenja vreden, ampak za imena narodov se še spomnem, da po našem pravopisu ne spadajo med besede, ki se jih piše z veliko začetnico. Meni so znani začetki stavkov, izrazi spoštovanja (poklicali smo Vas), svojilni pridevniki iz imen (Pitagorov izrek) in lastna imena (stvarna, krajevna, imena oseb in bitij).

Imena narodov mislim, da res ne padejo v to kategorijo. Če pa, potem pa pač nazaj v šolo. Dolgo je že tega, kar sem se učil svojega materinega jezika in morda se ga bi znova moral.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Jok, brate. Nazaj k slovenščini 101. Direkt iz pravopisa:


Slovenija -e ž, zem. i. (??) |evropska država|: v ~i

slovenski -a -o (??)

Slovenec -nca m s -em preb. i. (??)

Slovenka -e ž, preb. i. (??)

Slovenčev -a -o (??)
;)

edit: popravil naglašene e-je v navadne
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Ah, OK. Torej sem najprej Letalonosilki dolžen opravičilo in mu ni potrebno pometati pred lastnim pragom. Je že pometeno.

Sam se svoji smeti zavedam in tudi ne trdim, da kaj dobro uporabljam slovenščino. Že veliko let namreč večk kot 2/3 vsega pišem v angleščini, kar pusti svoje posledice.

Še vedno pa sem mnenja, kar moj žalosten primer tudi potrjuje, da se je potrebno tudi materinega jezika učiti in uporabljati, če ga želiš obvladati. Je pač tako, da ni vse tako zelo samoumevno, kot bi nekateri želeli videti. Glede "ljudskih univerz", ki so bile omenjene v sosednji temi (RTVSLO & Co.) pa bi rekel, da bi učenje slovenščine enako prav prišlo tudi Slovencem.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Ti dam povsem prav.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

USS Nimitz, ti si narodno zaveden Slovenec? Resno sprašujem.

Mogoče si preberi tole knjigo, me zanima, če ti bo všeč: http://www.buca.si/index.php?nav1=knjig...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

poweroff je izjavil:

USS Nimitz, ti si narodno zaveden Slovenec? Resno sprašujem.


Vedno manj sem narodno zaveden. V Sloveniji biti narodno zaveden Slovenec je čisti mazohizem, mazohist pa nikoli nisem bil. Tolikšen odstotek levo usmerjenega prebivalstva, proti svojemu narodu, proti svojemu jeziku, proti svoji narodni identiteti, ne obstaja pri nobenem narodu na svetu. Biti ponosem in narodno zaveden, da pripaš takemu idiotskemu narodu, se mi pa vsak dan zdi bolj butasto...

poweroff je izjavil:


Mogoče si preberi tole knjigo, me zanima, če ti bo všeč: http://www.buca.si/index.php?nav1=knjig...


In kaj bom tukaj "novega" izvedel v tej knjigi? Da se moram v imenu multikulturalizna in globalizma, čimprej asimilirati v Srba?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Oprosti. Sem mislil, da si bolj inteligenten, pa vidim, da si navaden troll. Knjige niti pogledal nisi, pa že kvasiš bedarije.

Res, žal sem te precenil. Moja napaka.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

matthai, tole knjigo, ki mi jo ti ponujaš, je napisal človek, ki se v Mirovnem inštitutu druži z Marto Gregorčič, Tončijem Kuzmaničem in podobnimi modeli, ki bi najraje videli, da bi Slovenci živeli v Darfurju, Darfurci pa v Sloveniji, tako da ni potrebno, da jo berem, saj že sedaj vem, kaj tam piše...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

USS Liberty je izjavil:

matthai, tole knjigo, ki mi jo ti ponujaš, je napisal človek, ki se v Mirovnem inštitutu druži z Marto Gregorčič, Tončijem Kuzmaničem in podobnimi modeli, ki bi najraje videli, da bi Slovenci živeli v Darfurju, Darfurci pa v Sloveniji, tako da ni potrebno, da jo berem, saj že sedaj vem, kaj tam piše...

A res?

A ga poznaš? Ker vem, da Marte Gregorčič avtor tele knjige še ni srečal.

Mislim, prej nisem napisal, ampak ti si res en tepec. Ne samo da si nerazgledan in poln predsodkov do ljudi in knjig, ki jih niti ne poznaš, pač pa si tudi nesposoben kaj drugega kot forumskega trolanja. Niti tolk nisi, da bi stopil do knjižnice in odprl knjigo in prebral eno poglavje iz nje. Ali pa vsaj uvod.

Ker če bi - tepec - to storil, bi verjetno ugotovil, da ima avtor zelo podobne poglede kot ti. In jih prikaže na zelo zanimiv način. In ja, tudi jaz se strinjam s temi pogledi.

Ampak res - oprosti, sem te precenil.
sudo poweroff

imagodei ::

Prosil bi, da se vzdržite nacionalističnih izpadov, raznih oznak sogovornikov in nasploh žaljenja sogovornikov ali pripadnikov drugih nacionalnosti. Le ob tem pogoju bo tema ostala odprta. Hvala.
- Hoc est qui sumus -

USS Liberty ::

poweroff je izjavil:

Ker vem, da Marte Gregorčič avtor tele knjige še ni srečal.


Ni je še srečal, prišel pa jo je podpret ob izdaji nekega anti NATO zbornika? Čudno, ne? Mogoče pa obstaja še kakšna Marta Gregorčič iz Mirovnega inštituta, njena sestra dvojčica z enakim imenom, za katero še ne vemo?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::

Tukaj pa še link iz seanse, kjer sta recimo se družila avtor Mttaijeve knjige in pa slavna Marta...

http://24ur.com/novice/slovenija/izsel-...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

poweroff ::

LOL. Srečala sta se na neki predstavitvi. Kar pa ne pomeni, da se osebno poznata. Morda bežno...

Pa tudi če bi se - na podlagi tega sklepati na vsebino knjige je skrajno trapasto. V bistvu primitivno do skrajnosti.

Sicer pa - kaj sem pa drugega pričakoval od tebe...
sudo poweroff

Furbo ::

USS Liberty je izjavil:

@Okapi
Pa kaj bo Srbom v Sloveniji dopolnilni pouk srbščine, prosim te lepo?? Oni srbsko obvladajo, ne obvadajo pa slovenščine. Za njih bi bilo kvečjemu treba uvesti dopolnili pouk slovenščine, ne pa srbščine. Ta "dopolnini" pouk srbskega jezika je samo dobro premišljen in načrtovan precendens, ki bo čez nekaj let postal obvezen pouk srbščine za vse, tudi za slovenske otroke...

Pa ne govorite mi spet, da imam paranojo, da trolam in ne vem, kakšne vse žalitve. Kdo bi še par mesecev nazaj verjel, če bi mu rekel, da bo v Sloveniji na nacionalni rtvslo tudi srbski program? tega ni bilo niti za časa sfrj, danes pa vidimo, da je to praktično že stvarnost. Očitno Srbija totalno obvladuje to Pahorjevo marionetsko vlado, ki nam sedaj vlada. Eden glavnih srbskih lobistov, ki dela za interese Srbije in srbov je pa seveda Janković. Kaj bo šele, če Janković enkrat res postane premier...


Ti si se torej že brez šole naučil naš jezik in vse o njemu?

Morda za naše pojme dobro govorijo svoj materin jezik, ga pa zagotovo ne morejo v celoti obvladati brez šole.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

arozma ::

Če je to učenje srbščine mišljeno kot krožek me prav nič ne moti. Motilo bi me samo če bi to postalo obvezno za vse učence tako kot je sedaj angleščina in predvsem na gimnazijah nemščina, ki je zelo uporabna na tehničnem področju.

imagodei ::

Saj je v drugem sporočilu link na članek.

Mišljen je dopolnilni pouk v srbskem jeziku.
- Hoc est qui sumus -

lexios ::

Tolikšen odstotek levo usmerjenega prebivalstva, proti svojemu narodu, proti svojemu jeziku, proti svoji narodni identiteti, ne obstaja pri nobenem narodu na svetu. Biti ponosem in narodno zaveden, da pripaš takemu idiotskemu narodu, se mi pa vsak dan zdi bolj butasto...


Kaj pa desni, so kj bolj narodno zavedni? ;(( Ne bi reku, da smo/so proti... Je zanimivo, ja, ta občutek nesamozadostnosti oz. pripadnosti neki večji celoti, nostalgija na nacionalnem nivoju, če hočete, kr traja in traja, se manifestira (...Karantanija...AO, Juga, NATO, EU)! Očitno res rabimo neko obdobje tolitarizma z Zmagom Plemenitim na oblasti!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

BlueRunner ::

Ah, nobenega totalitarizma ne potrebujemo. Vse kar potrebujemo je politika, ki ne bo bistveno vplivala na mehaniko delovanja države, urejen, vitek in prožen državni aparat, ki servisira državljane namesto samega sebe, urejeno gospodarsko okolje in regulacijo svobodne gospodarske pobude na način, ki zagotavlja maksimalno socialno varnost, pri najmanjši možni obremenitvi aktivnega prebivalstva.

Potem ni nacionalisti in šovinisti, ki se skrivajo za zastavami patriotizma zelo hitro izgubili veter v svojih jadrih. Večina ljudi jih pač preprosto več ne bi potrebovala za izpihavanje svojih vsakodnevnih frustracij.

Seveda pa razumem, da je čisto vsaka izmed teh stvari utopija. Veliko bi že bilo, če ne bi vsaka vlada načrtno rušila čisto vse, kar je postavljala prejšnja, da se bi zakonodajo vsaj poskušala izvajati, namesto da se piše vedno nove "interventne" zakone, ki potem nimajo haska in, da se bi gospodarstvu nehalo spodmikati tla pod nogami z vedno novimi birokratizmi, če se ga že ne more razbremeniti (pre)visokih dajatev. Mnja. Že to bi bil uspeh.

djordjevic ::

Oh, yeah. Run for office, mate. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

Šešelj o Slovencima i kulturnoj saradnji...


Bog nas obvaruj karizmatičnih nacionalistov na področju bivše Juge.

Nimiz ima prav, ko opozarja na to. Ljudje morajo biti informirani. Tiščanje glave v pesek nam ne bo pomagalo.

Zato ni na mestu, da ga zmerjate s paranoikom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

lexios ::

Ah, nobenega totalitarizma ne potrebujemo. Vse kar potrebujemo je politika, ki ne bo bistveno vplivala na mehaniko delovanja države, urejen, vitek in prožen državni aparat, ki servisira državljane namesto samega sebe, urejeno gospodarsko okolje in regulacijo svobodne gospodarske pobude na način, ki zagotavlja maksimalno socialno varnost, pri najmanjši možni obremenitvi aktivnega prebivalstva.


Jep, o tem je pisal že Platon, kar si v epilogu že sam dodal! Tko, da edina druga opcija je totalitarizem, se bojim... ;((

BlueRunner ::

Totalitarizem potrebuje zunanjega sovražnika. Če ga ni, se obrne navznoter in uniči samega sebe. Še iz posledic preteklega se nismo uspeli "demokratizirati", pa bi že kar v novega skakali. Not so. Bi bilo pa lepo, če bi že enkrat dokončali, to kar smo začeli: demokratična, socialna, moderna država državljanov. V tem vrstnem redu.

Samo upam, da ne bo spet potrebno čakati 50 let, da bodo pomrli "prvoborci" in razni "nosilici spomenic" (predvsem takšni, ki so svoje boje bili nekje med DZ in CD in ne ravno v Krakovskem gozdu).

Kar se pa tiče "karizmatičnih nacionalistov" pa so mi mimo domači in tuji. Nacionalizem != domoljubje in samo zato, ker svoj dom in državo vidim večje in širše, kot pa si to dopuščajo recimo naši domači nacionalisti, mi niso jasna njihova jadikovanja in mlatenja kozlovskih senc.

Zgodovina sprememb…

USS Liberty ::



Kako lepo v Quebecu varujejo svojo identiteto... Celo stop znake so pofrancozili, pa francoščina sigurno ni nek ogrožen jezik, kot je slovenščina. Slovenčki pa kar tekmujejo med sabo, kdo bo bolj "moderen" in se bo prej asimiliral in potujčil....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21936723 (29378) PaX_MaN

Politična kriza v Makedoniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15324323 (20697) kuglvinkl
»

Razpad Jugoslavije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117757 (13161) Martin Krpan

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926752 (24004) dzinks63
»

Levica spreminja RTVSLO v Jutel oz. RTV Jugoslavijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13422506 (18556) jype

Več podobnih tem