» »

DVB-T sprejem ORF-3sat - 23 kanal 490MHz

DVB-T sprejem ORF-3sat - 23 kanal 490MHz

a-ptuj ::

Podravljeni!

Zanima me sprejem DVB-T signala na Multipleksu B - 23. kanal (490 MHz - programi Plus4, ORF-Sport-Plus, 3sat in Servus) in na Multipleksu A - 26 kanal (514 MHz - programi ORF1, ORF2 in ATV), oba oddaja oddajnik Graz, preko zemeljskih anten v okolici Maribora in Ptuja. Jaz imam teževe z sprejemom. Ali je potrebna kakšna dodatna oprema. Hvala za odgovor

luli ::

V Lenartu sprejem z navadno logaritemsko anteno.

a-ptuj ::

Dobim ORF na Ptuju vendar signal velikokrat izgine. Pa ga nekaj časa ni pa spet pride. Kako odpraviti to težavo

luli ::

Zgleda, da si na meji. Kakšne antene imaš in kakšen ojačevalec? Imaš več anten? Katera kretnica?

ToniT ::

Na katerem koncu Ptuja si? V naselju Bratov Reš je sprejem bolj slab, na Bregu pa je odličen. Kakšno anteno imaš?

a-ptuj ::

Za sprejem ORF imam zunajo strešno anteno UHF za frekvenčni pas med 470-862 Mhz. Antena je horizontalno polarizirana in obrnjena v smer sever. (v isti smeri, kot prej ko sem lovil analogni signal ORF, ki je bi dober). Antenski ojačevalnik FR MAP 207 z 12 V napajanjem. Zmes je vrajen dvovejni delilnik z 12 V prehodom, ter ustrezno napajanje. 23. kanal je še kar, 26. kanala pa ni.

hazlhof ::

Ali je program ORF Sport Plus možno sprejemati v Kranju?

neooo ::

Bom vprašal kar tu.. a kdo ve kaj o tem kar se govori, da v slo orf kanali več nebodo dosegljivi ?

Največ kar sem našel je da prehajajo na dvb-t2 ?

opeter ::

Če bo do tega res prišlo, lahko to rešiš z nakupom DVB-T2 škatle.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alexius Heristalski ::

Ja, prešli bodo na DVB-T2, poleg tega imajo vse programe kodirane. Tržno ime platforme je simpliTV, vzeti moraš njihovo škatlo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153540 (3228) Frenckie
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957146 (33858) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399405 (6313) Alexius Heristalski
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828836 (6175) KoMar-
»

Kaj je DVB-T TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
497361 (5188) Tody

Več podobnih tem