» »

Povečanje stanovanja

Povečanje stanovanja

zoolander ::

Pozdravljeni,

zanima me če kdo ve kako se lotiti razširitve stanovanja na balkon. Glede dovoljenje in soglasij sem se že pozanimal pri upravljalcu stanovanj - zanima me tehnični del. Balkon je kvalitetno na novo zastekljen, potrebna bi bila izolacija balkonskega prostora in še kaj...vem, da je ogromno takšnih stanovanj - zato naprošam za pomoč in nasvete kako ste se tega lotili...Kako preurediti/odstraniti zunanjo steno na kateri je veliko okno in vrata na balkon?


Hvala!

koyotee ::

mogoče bi šlo z obokom, ker dvomim, da ti bodo dovolili popolnoma odstraniti zunanjo, najbrž nosilno steno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JanK ::

Ali se vrata in okno dotikata? Ce da, potem bi si sam upal vreci ven vrata, okno in kolikor je zidu do tal pod oknom. Tisti konec zidu itak ne nosi nicesar, nad vrati in oknom je preklada (ali kar beton). Za kaksno drugacno konfiguracijo (stena med oknom in vrati) pa bi sel do statika.

Malajlo ::

Če je to blok, je tista stena najbrž samo pregradna. Štemarca, pa ven. Precej dela bo z izravnavanjem stropa (dva dni kitanja, brušenja, kitanja, brušenja, kitan...), da vsaj nekako izgleda ("Kdo ti je pa to delal, da je tako šlampasto?").
Pred podiranjem pa naj ti kak gradbinec (po možnosti statik) obvezno preveri, da stena ni slučajno nosilna.
Če je siporex ali modularec, debeline 12-15cm brez izolacije, je ziher samo pregradna.

STASI ::

Kako majo pa to narejeno sosedje?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

najlažje kar balkon cel zasteklit, nekje dati polnilo namesto oken, steno pa kar pusti, le vrata morda ven vrži.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Malajlo ::

In kaj bo z 1x5 velikim prostorom?

gruntfürmich ::

Malajlo je izjavil:

In kaj bo z 1x5 velikim prostorom?

veliko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

balkanec ::

Kaka slika situacije bi prisla prav.
Ti si ziher pozigalec !!!

zoolander ::

Imamo približno takole:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...



Radi pa bi predelali v približno takole:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...


Hvala za pomoč!

JanK ::

Pomoje tole vse skupaj cisto brez problemov ven vrzes. Na Bratovsevi ploscadi v LJ, kjer sem vcasih zivel, so imeli tocno taksna vrata, okna in "zid" pod oknom. "Zid" je bil iz dveh kosov azbestne plosce vmes pa steklena volna.

balkanec ::

Pazi na:
- Zasteklitev balkona (mora bit res kvalitetna in ne taka kot na sliki)
- Izolacija balkona (izogibaj se tolpotnih mostov)
- statika (ce se gre za nosilne zidove, raje ne spreminjaj)
- ogrevanje (verjetno imas radiator tam in ga bo treba premakniti, kar bos tezko naredu med ogrevalno sezono)

ostalo je simpl...

se vedno bi bilo bolje ce bi dal "pravo" sliko. po zelji.
Ti si ziher pozigalec !!!

Ejsi_Disi ::

Če je tako, kot na sliki, potem lahko brez problemov ven vržeš okna, vrata ter parapetni zid. Preklada je tako ali tako nad oknom po celotni dolžini.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Malajlo ::

gruntfürmich je izjavil:

Malajlo je izjavil:

In kaj bo z 1x5 velikim prostorom?

veliko.

Sem še preveč predvideval...
Sicer pa ja, več svetlobe, prostor bolj zadiha.
Šutni keramiko ven, izoliraj v redu, pa bo štenga tudi ravno prav visoka.
stena je pa bolj za okras. Še preklade ni. vsaj po fotkah sodeč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

zoolander ::

Hvala za nasvete...upravljalec stanovanjskega bloka je ugodno odgovoril na najino povpraševanje - edina ovira je le še mnenje statika. Zdaj me zanima če kdo pozna kakšnega statika iz celjskega območja, da najprej pridobim njegovo mnenje glede zunanje stene?

Potem pa bi potreboval še mojstra, ki bi se za dostojno ceno lotil tega projekta, zato naprošam za kakšen kontakt/referenco!

Hvala

kuglvinkl ::

zoolander je izjavil:

Hvala za nasvete...upravljalec stanovanjskega bloka je ugodno odgovoril na najino povpraševanje - edina ovira je le še mnenje statika. Zdaj me zanima če kdo pozna kakšnega statika iz celjskega območja, da najprej pridobim njegovo mnenje glede zunanje stene?

Potem pa bi potreboval še mojstra, ki bi se za dostojno ceno lotil tega projekta, zato naprošam za kakšen kontakt/referenco!

Hvala


Statia le poišči, naredi pa sam! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241894 (11361) edi123
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153603 (28868) Matejjjjj
»

Arhitekt za stanovanje

Oddelek: Loža
313383 (2312) zmaugy
»

Stara Hiša

Oddelek: Loža
327380 (5225) zobnik
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615969 (12814) Malajlo

Več podobnih tem