» »

Gradbeno dovoljenje

Gradbeno dovoljenje

1
2
»

Malajlo ::

Vidš, jaz sem pa mislil, da argon drži med šipami glih šopa. Pa očitno les bolje dihta. Čeprav bolj diha.
Ali pa česa ne razumem v tej logiki.
Btw, 15 let imam plastiko, na zunaj imitacija lesa, od vzdrževanja je samo pranje stekel. Nič povešeno, še zdaj se vse stenske odprtine zapirajo in odpirajo kot leta 2000. Jebe# les, res.

St235 ::

Magic1 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

- da,
- vendar ce je okno/vrata za polno balkonsko ograjo razlika ni opazna, sploh ce se bos potrudil da bodo vertikalne razmejitve med polji ostale enake, ter uporabil identične materiale in barve kot so na starih oknih

opinion of an architect: ljudem, ki individualno spreminjajo zgled fasade z drugačno barvo oken / materialom / obliko okenskih okvirjev bi morali odvzeti lastništvo nad nepremičnine in dosmrtno prepovedovati pridobitev druge. Pri tistih, ki vgrajujejo plastična okna pa prepoved razširit se na njihove potomce. :)

In kaj ima arhitekt proti plastičnim oknom? Kaj ko bi ti nehal uporabljat plastiko tudi povsod drugje?


Stavba kot takšna je lahko avtorsko delo. Zdaj kaj ima posamezen arhitekt s posameznimi materiali je povsem irelavantno. Če je on predvidel tak in tak izgled objekta tega brez soglasja ne smeš spreminjat.

Magic1 ::

Hvala za informacijo, bomo vedeli za v prihodnje pri nakupih, da je treba bit pozoren na morebitne arhitektove avtorske pravice.
Magic

Invictus ::

V praksi je tako, da arhitekt nima prava glasanja.

Vse spremembe ponavadi zajebe investitor, ki vgradi špoceni materiale za večji zaslužek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Malajlo je izjavil:

Vidš, jaz sem pa mislil, da argon drži med šipami glih šopa. Pa očitno les bolje dihta. Čeprav bolj diha.


Invictus ::

Ta plin v izgine v 3-4 letih.

Investicija v "plinska" okna gre dobesedno v zrak ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malajlo ::

Se ne bi strinjal s tem. Eno okno mi je zaloputnil prepih. Samo tam se mi kondenz nabere vsake toliko, ko temperature naglo padejo. Gre menda tak primer v zavarovanje, ampak sem prelen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354105603 (8976) BCSman
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421373 (4313) Invictus
»

Zasteklitev atrija v bloku

Oddelek: Loža
194000 (3087) Mato989
»

Izdelava mansarde in birokracija

Oddelek: Loža
318791 (8227) mtech7
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217944 (13310) cheff

Več podobnih tem